ÖMSS lise duzeyi puan durumu?

bekir3734

Üye
Üye
ozkancey benim yeni rapor alma nedenim geçen ay aselsan firmasına engelli kadrosundan iş görüşmesine çağırıldım görüşme sonucunda beni işe almaya kabul ettiler ancak benden yeni rapor istediler bunun için yeni rapor almak zorunda kaldım. Dediğiniz gibi ben İl sağlık müdürlüğüne itiraz edim artık hayırlısı olsun ne diyeyim ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim

YassaX

Üye
Üye
bekir3734 Bey ; Demek ki Aklın Yolu birmiş ... Siz de benim Az onceki mesajımda soylediğim gibi ; İl Sağlık Müdürlüğüne itiraz hakkını kullanmissiniz .. Onceki Mesajımda dediklerimi de unutmassaniz bence iyi olur ve faydali olur ... Gelismeleri buradan bizimle paylasirsaniz ; diğer engelli kardeşlerimize örnek olur ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
Özkancey, Ben de süreli raporla sınava girdim, raporum 2 yıl geçerli ve 2013 ocak ya da şubat ayında süresi dolacak. İlk atamalarda atanabilirsem sanırım bu raporla atanabilirim eğer memur olur ve tekrar rapor alamazsam ne olacak? %40 aldım yani tam sınırdayım adam 1 rakam düşürse bile tüm haklar elimden alınacak. Bu konuda çok teredütte kaldım, Bimere yazdım ama ne hikmetse cevap gelmedi.

Mesut Onur ; Söylediğin Konuyu uzun zamandir dusunuyorum aslinda ... Bir Örnekte olmadi ... Onun icin hic yazmadim bu konuda ... Su anda ; daha ileri bir işlem olduğu icin, yani 657 li olduktan sonraki konulari acıkcasi cok araştirmadim , cok fazla da bilmiyorum ... Yine Kendi Yorumlarımı yapacağim ; Ancak bunlar sadece kendi yorumlarımdır, beni bağlar .. Sen benim yorumlarıma göre hareket etme ... iyice araştir .. Oncelikle ; Süreli Raporunla ; ÖMSS Sonucuna Atanır ve Yerleşirsen ; Daha sonraki sürecte ; Rapor SÜresi bitiminde ; yeniden Rapor almak istediğide ; Oran diyelim ki % 39 oldu ... Buradaki benim Mantığım ; Devlette Şu Yazdığım Esastır : " VERİLEN HAK GERİ ALINMAZ " .. Eğer boyle olurda ; % 39 a düştüğü Özürlülük Halin Kalkarsa ; Normal Devlet Memuru Statüsüne gecersin, Haa Gecmedin; Memuriyetini sona erdirdiler ; Sende Mahkme Yoluyla Hakkını Ararsın ve Bence Kazanırsın ... Ya da % 39 la Özürlü Devlet Memuru olmaya devam edersin.. Secenekler bunlar .. Ancak ; benim yorumlarim... Sana Tavsiyem ; Devlet Personel Başkanlığını --> TEL : 0 312 418 80 71 --> Santral .. Uygun bölümü bağlatıp sorabilirsin ...

Saygılar ...

Birey

Üye
Üye
Özkancey teşekküler abı, benim telefonla aram iyi değil. Yönetmenlikte önümde bir engel görmedim, klavuzda yine öyle ve bu güne kadar yapılan resmi açıklamar da öyle... Bimere yazdım cevap gelmedi bir de onu bekleyim.. 2 hafta oldu halen cevap yok. Sanalda rapor oranı düşürülen o kadar çok insan var ki insan yeni rapor almaya korkuyor. Ben en iyisi bu raporla atanmaya çalışayım memur olduktan sonra artık olması gereken neyse o olacaktır zaten. Cevap için tekrar teşekkürler abı, İyi geceler size.

YassaX

Üye
Üye
Mesut Onur ; Ailenden ya da yakınlarından birine arattirabilirsin yine de .. Sana kalmis ... Bu durum sanirim ; Yonetmeliklerde , Kılavuzlarda yazmaz ... Cunku bu 657 Sayılı Devlet Memurları ile ilgili bir Kanun , anladiğim kadariyla .. Devlet Personel Başkanlığına da Bilgi Edinme Çercevesinde sorabilirsin ... DPB --> İnternet sitesi ... Hayirli Geceler ...

YassaX

Üye
Üye
sinankeş ; Puaniniz ve Sıralamanız Gayet iyi ... Tercih Kılavuzu Yayınlandığında ; Tecih Edeceğiniz , Cok istediğiniz Yerleri Ust Tercihlere yazip, Alt Tercihlere de biraz daha az tercih edilen illerden yazmanizi tavsiye ederim. Tek İl olarak yazmamaniz daha uygun olur ... Ayrıca ; Özrünüze , Uygun Kontenjanlari da secmenizde fayda var ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun

sinankeş; Gerçi siz ikinci kez; Puan ve Sıralamanızı bir üyemiz sorduğu icin yazdiniz ... Ben yine de aynı yorumumu paylaşmak istedim ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
Herkesin Hakkında En Hayırlısı Tez Zamanda Olur İNŞALLAH ...

ouzhan

Üye
Üye
puanım 94,... sıralamam 147 şuan 19 yaşındayım yüzde 60 raporum var kas hastasıyım,ösym nin yaptıgı sınavlarda işaretleciyi istiyordum herhangi bi sorun oluşmamıştı ellerimi kullanabiliyorum ama yazı yazarken yoruluyorum sorunum buydu yani pc ile ilgili bi sorunum yok Allah a şükür en iyi çalışan yerim ellerim,bu sınava girerken işaretleyici olsun dedim bana ellerini kullanamıyor yazdılar,önceki yazıyı okudum 6 haziranda yazılmış şimdi sizi daha öncedende takip ediyordum sorularım için üye oldum.
1.sorum:biliyorum ama tahmini bi cvp vermenizi istiyorum Ankara da yaşıyorum başka bi ili şeçmemin mümkünatı yok ailemsiz olmaz yani Ankarada bi yerleri tercih edeceğim mecburen sizce şansım ne olur?
2.sorum:şimdi galiba mülakat yüzyüze olmuyor yani evraklar falan bakılacakmış ben sağlık raporumda çalışamadığı iş alanları boş.yürüyebiliyorum,oturup kalkamıyorum yardımsız merdiven çıkamıyorum nese aklınızda canlandırmanız için anlatıyorum,bu elleri kullanamıyorum yazan sınav giriş kaydındaki belge bana engel olur mu bu durumu düzeltebilmek için yapabilecegim bişeyler var mıdır?
3.sorum:şimdi önümüzde kpss lise ve ön lisans sınavları var ona girmemi öneriyomusunuz yada ömss ye giren engelli aday kpss lise mezunu sınavına girmesine gerek var mı?
4.sorum:acaba lys yani öss sınavının tercih işlemlerine kadar ömss işi bitmiş olur mu tahminen temmuzun sonuna dogru üniversite işleri biter gibi geliyor memurluga göre tercih yapıcagımdan dolayı benim için cok önemli

sürekli takip edicem ve sınav öncesi bu işleride düşününce stresim baya bir arttı kesin bi cvp olmasada tahmini cvplarınızıda bekliyorum.

YassaX

Üye
Üye
ouzhan kardeşim; Öncelikle Çok Geçmiş Olsun ... ALLAH ŞİFA VERSİN.. Sorularına elimden geldiğince Cevap vermeye Çalışacağım ...

CEVAPLAR

1-) Sıralaman ve Puanin icin seni tebrik ederim ... 147. Sıralama ; Ankara gibi büyük bir şehirde cok avantaj demektir .. Sonuçta Ortaöğretim Olarak kac tane kontenjan olacak ve Özel Şartlar neler olur, kesin olarak bilemiyoruz ... Ayrıca ; MEB Onaylı Bilgisayar Sertifikan var midir ? Varsa Ekstra bir avantajın olur .. Ankara Dışında çalışmamın mümkünatı yok demissin ancak ;senin yerinde olsam ; En alttaki 1-2 tercihimi de Ankaraya yakın cevre iller yazmak olurdu...
2-) Öncelikle ; Sececeğin Yerdeki yapacağın iş ile Engelinin uyumlu olmasina bak.. Kontenjanları cok iyi araştır, gerekirse kurumu arayip ne iş yapip yapmadiğini öğren.. Yüzyüze mülakat olmasada ; evrakların doğruluğu olsun, işin niteliklerine uyumun olsun bakılacaktır ... ÖMSS Öncesi olmadiği icin Net Konuşamiyoruz .. Sınav giriş kağıdında yazanin ; herhangi bir sorun teşkil edeceğini dusunmuyorum. Ancak ; Çalıştırılamayacağı iş alanlarinin boş olmasi sonucu ekstra bir şey istenir mi ? bilemiyorum. Cunku Atandığın Kurum seni ; Neye Göre çalıştıramayacak. Özürlü Raporu İstemese de ; farklı bir rapor ister mi bilemiyorum.. Belki de hic bisey istenmez...
3-) Ben Senin Yerinde Olsam KPSS ye de girerdim .. Ne Olur Ne Olmaz diye .. Puanin cok cok iyi .. Eminim ki ; 3 Ay daha zaman var..Biraz hazırlanma ile 2 yıl gecerli olacak Yuksek bir puan alirsin, gerekirse tercih yapmassin ... Ayrıca : Raporunuzla Başvuru yapabilirsiniz .. Size sağlayacaği sadece Sınava Girişteki fiziki şartların oluşmasında fayda edecektir.. Sonuclar acisindan ; diğer adaylarla aynı statüde olacaksiniz .. ÖRNEK : Görme Engeli Olan bir Kardeşime ; Okuyucu ve İşaretleytici Yardimi gibi .. Sınava giriş Şartlarında ; diğer adaylardan bir farklılık olsun istemiyorsan ; Raporunu belirtmek zorunda degilsin.. Ancak ; Tekerlekli sandalye olsun, Koltuk Değneklerin olsun, Şeker Hastalarının İnsülün Pompaları olsun, Bunları Baştan Raporunuzla birlikte belirtmelisiniz " ÖMSS ye Giren KPSS ye de Sorunsuz bir sekilde girebilir.. ÖMSS ye giren ; KPSS ye girmeye mecbur degildir. İki Sınavda birbirinden bağımsızdır ...
4-) ÖMSS için Tercih Kılavuzunun Önümüzdeki günlerde yayınlanmasini bekliyoruz.. Haziran Sonuna doğru diye bir yorumda bulundular , yetkililer. Ne kadar doğru bilemiyoruz.. Temmuzun 15 ine kadar Tercihlerin Başvuru süresi olur .. Temmuz Sonuna doğru da ; Atamalar acıklanır .. Göreve başlama, evrak kontrolü filan ; Ağustos Sonunu bulur dusuncesindeyim ... LYS Tercih İşlemlerinden önce ÖMSS Yerleştime işlemi biter gibi geliyor .. Ancak ; burası Türkiye ;Her an Herşey olabilir ...

ÖMSS nin bir öncesi olmadiği icin ben ; 8-9 aydir hep Tahmini Cevaplarla gidiyorum ... ALLAH'A Şükürler Olsun ki ;pek mahçubiyet yaşamadık ... Bildiklerimizi; gücümüz yettiğince , yorumlamaya çalışıyoruz ... Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

ouzhan

Üye
Üye
çok teşşekur ederim abi bu kadar kısa sürede cvpladıgın için extra hiç bişeyim yok ama umarım MEB Onaylı Bilgisayar Sertifikasını almak kolay olur benim için hemen bi araştırıyım yani nasıl bişey oldugunu yaza belkide halletmiş olurum,kpssye de ozaman giriyim dediginiz gibi 2 yıllda bir kaybetmemek için yazı ona veririm sadece bir yerde okuduguma göre ömssye girenlerin kpssye girmelerine gerek yoktur diye bişey okumuştum yazıyı kılavuzdan buldum ama galiba yanlış yorumladım.Ösym kpss kılavuzundan.

Özürlü statüsündeki adayların, (“Devlet memuru olabilir” ibareli sağlık raporu almaları kaydıyla) KPSS’ye
girmelerinden sonra kamu kurum ve kuruluşlarının KPSS Tercih Kılavuzlarında yer alan kadro veya
pozisyonlarını tercih etmeleri hâlinde, puanları ve tercihleri çerçevesinde yerleştirilmeleri mümkün
bulunmakla birlikte, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve bu Kanun’un 53’üncü maddesinin birinci fıkrası
hükmü gereği hazırlanan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezî Sınav ve
Kura Usulü Hakkında Yönetmelik’te özürlü memur istihdamı ayrıca düzenlenmiş olup bu suretle istihdam
edilecek özürlüler için ÖSYM tarafından yapılacak Özürlü Memur Sınavı (ÖMSS) ve bu sınavın sonuçlarına
göre yerleştirme yapılacaktı

çevre illerin bile olacagını sanmıyorum ailem gecen sene kırıkkale hukuku istemedi bende kendime güvenemiyorum sonuçta yardıma ihtiyaç oldugu için bilemeiyorum ama düşünücem.

YassaX

Üye
Üye
ouzhan kardeşim ; Yukarıdaki Yazdığın maddede ; ÖMSS ye Vurgu yapiyor ; Ancak ÖMSS ye girenlerin KPSS ye girmese de olur şeklindeki yorumlarına katılmıyorum ... BU madde KPSS - Lisans Başvuru Kılavuzunda Yer almıştı .. Yani ; Şoyle Soyliyeyim : ÖMSS Farklı bir Sınav, KPSS Farklı Bir Sınav .. % 40 ve ÜZeri Engelli Raporu Olanlar ; Her İki Sınava da girebilir, birine de girebilir.. Yerleştirmeler ; birbirinden bağımsızdır.. Engelli Raporu Olan Kişinin KPSS de ki Tek Avantajı ; Sınava Girişteki Fiziki Şartlardır .. Ben Hem ÖMSS - Lisans Sınavına girdim , Nasipse ; 7 Temmuz 2012 Tarihindeki KPSS - Lisans Sınavına da gireceğim .. Kişiler kendileri karar verecekler ÖMSS ye girenler ; KPSS ye girmek isterlerse .. herhangi bir mecburiyet yok ... ÖMSS ye girenler ; KPSS ye girerse ; ÖMSS Sınavı Tehlikeye girmez, Bilginiz Olsun..

Ankara Cevresi olmaz diyorsan ; Ankaradaki Engeline uygun tum Lise Kontenjanlarını yazarsin ... Tabiki de özel şartları vs sana uyanlari ... Hakkında En Hayırlısı Olsun ..

Saygılar ...

mr.boris

Üye
Üye
bekir3734 öncelikle geçmiş olsun.Rapor durumuna üzüldüm fakat kazanılmış bir hakkın geri alınamayacağını söylemişlerdi bana.Ösym bürosuna başvururken raporumun sonradan düzelmesi halinde memurluk işim ne olur diye sormuştum.O da bana kazanılmış hak geri alınmaz demişti.İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.ALLAH yardımcımız olsun.

M

marcusore

Guest
mr. boris e katılmaktayım ama rapor yönetmeliği değiştiğinden dolayı (2010) önceki raporların yeniletilmesi gerekmektedir.(2010 ve öncesi) bu durumda nasıul bir yöntem işleyeceği belli değil.

YassaX

Üye
Üye
marcusore ; Arkadaşım 2010 Öncesi Raporların Yeniletilmesi Durumu da nereden cıktı ... Az once Başka bir konuda ; başka bir mesajına yorumda bulundum.. Bilgisayar Sertifkası yorumuna ; düşüncelerimi yazdim ... Yine de buradan da yaziyorum ... Bilmediğiniz , emin olmadiğiniz konular Hakkında Lütfen Yorum yapıp; Bu Sayfaları Okuyan kardeşlerimizin kafalarını karıştırmayın ...

YUKARIDA YAZDIĞINIZ : --> "" rapor yönetmeliği değiştiğinden dolayı (2010) önceki raporların yeniletilmesi gerekmektedir."" --> Bu Yorumu ; Neye göre yapıyorsunuz ? Kaynağınız Nedir ? Ayrıca ; Hadi Diyelim Yönetmelik değişti Diyorsunuz ve En Son 2010 Yönetmeliğini Baz aliyorsunuz ... Bu da Yanlış; 16 Aralık 2010 Yönetmeliğini Kastediyorsunuz ; Ancak ; bilmiyorsunuz ki 14 Ocak 2012 De En Son Yönetmelik Cıktı ....--> Yani Değişecek Raporlar varsa ; 2010 Öncesi değil ; Ocak 2012 Öncesi olmali ... Yani Her iki Durumda da Hatalı Bilgi Verip ; Kafaların Karışmasına Neden Oluyorsunuz ... Ben 6-7 Aydır; Sitemizde ; ÖMSS Konularında Çok Emek verdim ; her yorumu tane tane anlata anlata yapiyorum ... Burada yazilan her yorum ; binlerce kişi tarafından okunuyor ...

Rapor Konusu ÖMSS Başvuru Kılavuzu Yayımlanmadan oncede bir cok kez konuşuldu ... ÖMSS Başvurularında ; Engelli Raporu Konusunda ; Sürekli Olan Raporlara Herhangi bir Tarih Sınırlaması getirilmedi ... Süreli Raporlarda ise ; Rapor Süresi ÖMSS Sınav Tarihini Kapması Yeterli Denildi ... Bu acıdan; Atamalar Sonrasi ; eğer Kurumlar Kendileri bir rapor isterlerse onu bilemeyiz ... Ancak ; 2010 Öncesi Raporların Yeniletilmesi Hususunda ; Bize Kaynak Gösterebilir misiniz ? Ya da Herhangi bir Açıklama ? Biz de ona göre Engelli Kardeşlerimizi Bilgilendirmiş oluruz.. Ancak ; Duyumlara hareket ediyorsanız da ; Yukarıda Foruma yazarken belirtmeniz Lazim : Bu soylediklerim Benim Kendi Yorumumdur , Ya da Şurdan Burdan Duyumumdur ... Bunlari bizde bilelim ki ; ona göre haket edelim.. Her Yorumun ya da her sorunun altına ; Cevap vermek zorunda degilsiniz ... Bu konuda lütfen daha dikkatli olalalim... ÖMSS Konularında ; Gücüm Yettiğince Hic Bir Soruyu ya da Yorumu Cevapsiz Birakmiyorum ve ALLAH Nasip Ederse ; Bırakmamaya da devam edeceğim... 7-8 aydır Olduğu gibi ... Bilginiz Olsun ...

Saygılar ....

YassaX

Üye
Üye
bekir3734 öncelikle geçmiş olsun.Rapor durumuna üzüldüm fakat kazanılmış bir hakkın geri alınamayacağını söylemişlerdi bana.Ösym bürosuna başvururken raporumun sonradan düzelmesi halinde memurluk işim ne olur diye sormuştum.O da bana kazanılmış hak geri alınmaz demişti.İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.ALLAH yardımcımız olsun.

mr.boris; öncelikle bekir3734 beye yardimci olmaya calistiğiniz icin teşekkürler ... Bende mesajlarımla yardimci olmaya calisiyorum ... Demişsiniz ki ; Kazanılmış Hakkın Geri Alınamayacağı ; Simdi bekir3734 bey ; ÖMSS ile bir yere atansa ; işlem bitse ; bu bir kazanılmış hak oluyor ... Ancak ; daha ortada bitmiş bir işlem yok .... Haa Rapor Diyorsanız ; 2001 yılında sürekli almiş ve % 40 ; Bu kazanılmış bir hak olmuyor ... Neden Derseniz ; Hastalık durumları ve Rapor Oranları Değişkenlik gosterebiliyor ... Uzerinden 4 yonetmelik değişmiş cunku .. Bekir Bey ; Şurada bir hata yapti bence ; ÖMSS Sonucunun Netleşmesini ( Yani atanma ve Yerleşme durumları ) beklemeden ; Başka bir iş icin yeni rapor almak istedi .. Raporun Yenilenirse ; kazanilmiş bir hak kaybedilmiş olmuyor .. Eğer 2001 yılında Sürekli % 40 Raporu ile Devlet Memuru olsa idi; sonrasinda yeni bir rapor cıkartıpta % 40 ın altına duşse idi ; işte burada Kazanıılmış Hak Devlet Memurluğu Hakkı oluyordu; Sonuna kadar da Hakkı olurdu ... Memuriyet Hakkını Yitirmezdi .. Sanirim Örnekleri anladiniz ...

Saygılar ...

M

marcusore

Guest
özkancey . tıp fakültesinde çalışıyorum. benimde sürekli raporum var. 2010 yılında raporumu yeni düzenlemeye göre değiştirmewk zorunda kalmıştım. yani bu bilgiden dolayı yazdım. artı bilgisayar sertifikasıu olayı da açıklayayım kendimde bu yıl bilgisayar sertifikası aldığımdan ve almadan önce soruşturduğum için biliyorum. halk eğitim dışında özel kurslardan alınan sertifikaların resmi kurumlarda geçerliliği olmadı belirtildi.

YassaX

Üye
Üye
marcusore ; Tıp Fakültesinde Çalışıyor Olabilirsin ... """ 2010 yılında raporumu yeni düzenlemeye göre değiştirmewk zorunda kalmıştım """--> Engelli Raporunla ilgili bir işin vardir ki ; buna göre değiştirmek zorunda kalmiş olabilirsin ...Örn : Vergi İndirimi vs gibi ... Sonucta bizim buradaki Konumuz ÖMSS ... ÖMSS öyle bir ayrım yapmiş olsa idi ; 2010 Öncesi Raporlar Gecerli değil derdi .. .. ÖMSS Konumuz olduğu için ; şu anda öyle bir konuda gündemde yokken ; neden 2010 öncesi raporlar yenilensin ... Zaten Yenilecekse 2010 degil, 14 Ocak 2012 Oncesi raporlar yenilenir .. En Son Yönetmelik 14 Ocak 2012 Tarihinde Değişti ve Yenilendi ...

"" halk eğitim dışında özel kurslardan alınan sertifikaların resmi kurumlarda geçerliliği olmadı belirtildi. "" --> Bir kişinin söylemine bakarak bu yorumu yapmayin lütfen .. Ben de 2011 de sertifika aldim; bir cok yeri araştirdim .. Anliyorum ki ; MEB Onaylı Sertifika Veren bir Kursa gidip danişmamişsiniz ... Ya da MEB i arayip Bu konuda sormamişsiniz .. Ben bunlarin hepsini yaptim ve yorumlarımdan eminim ... Ben ÖMSS Kurslarını Halk Eğitimler Duzenleyecek acıklamalarından sonra ; onlarca kez halk eğitime gitim ; Kasım - Aralık 2011 Tarihlerinde ÖMSS nin Ne olduğunu bilmiyorlardı, ben anlattim ... O yuzden Halk Eğitim Merkezinden size bir kişi yaptiği yorumdan hareketle ; burada yorum yaparsaniz ; bir cok kişinin kafasi karişacaktir ... Aynı zamanda ; Zaten Bir cok kişi Sertifika almamasi nedeniyle bu konuda dertli , birde özel meb onaylı kurslardan Sertifika alanlari dertlendirmeyin, kafalari kariştirmayin.. Son Gunlerde ; Ozellikle Facebooktan cevapladiğim soruların buyuk çoğunluğu sertifka soruları ... Tabiki de zamaninda araştirmayanlar , önlemini almayanlar , son dakikada stres yapip , çare ariyorlar ...

namso42

Üye
Üye
ozkancey bey, tercih yaparken kendimize uygun işleri tercih etmemiz gerektiğini söylediniz. Peki tercih kılavuzunda hangi işte çalışacağımız da yer alır mı yoksa sadece hangi devlet binasında çalışacağımız mı yer alır. Sonuçta bir devlet binasında çak değişik iş kolları olabiliyor. hata yapmamak adına bu konuda nasıl bir yol izlemeliyiz.

Ayrıca sitedeki emeğinizden dolayı çok teşekür ederim. Allah Razı Olsun.

Tekerlekli Sandalye