ÖMSS lise duzeyi puan durumu?

YassaX

Üye
Üye
Merhaba ozkancey
ÖMSSP1 Puanı 86.08071
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 1544
Öğrenim Durumundaki Aday Sayısı 47334
Ortaöğretim. Genel özürlüyüm. Mersin istiyorum ayrıca Mersin Üni. de okuyorum şansım ne olur sizce??

magdur Puaniniz ve Siralamaniz gayet iyi .. Mersin ilinde Kac tane Ortaöğretim Kontenjanı olduğu da önemli ... Şansınız yüksek olduğunu dusunuyorum; Ancak sadece Mersin Yuzde yuz olur diyemeyiz , kesinlikle .. Diyelim 3 Lise Kontenjanı var; sizden yuksek puanlı orayı tercih 4-5 kişi olursa ; sıkıntı olur .. O nedenle Tercih Listenizi Tek il ile sınırlandırmamanızı tavsiye ederim..Bu Noktada Üni. Eğitiminiz hakkında yorum yapamam ...Hakkınızda Hayırlısı Olsun

Saygılar ...

FMDAG

Üye
Üye
magdur Puaniniz ve Siralamaniz gayet iyi .. Mersin ilinde Kac tane Ortaöğretim Kontenjanı olduğu da önemli ... Şansınız yüksek olduğunu dusunuyorum; Ancak sadece Mersin Yuzde yuz olur diyemeyiz , kesinlikle .. Diyelim 3 Lise Kontenjanı var; sizden yuksek puanlı orayı tercih 4-5 kişi olursa ; sıkıntı olur .. O nedenle Tercih Listenizi Tek il ile sınırlandırmamanızı tavsiye ederim..Bu Noktada Üni. Eğitiminiz hakkında yorum yapamam ...Hakkınızda Hayırlısı Olsun

Saygılar ...

abicim arkadaş üniversite okuyor devlet demezmi sen ünv bitirmelisin diye biliyorsunuz atandiktan sonra belge isteyecekler bu arkadaş nasil lise diplomasi verecek? o diplomayi almalari için ünv birakmasi gerekiyor vallaha bende sasirdim buna

YassaX

Üye
Üye
FMDAG; Üni de Okuyan Sınava Giremez, Başvuramaz diye bir Kaide Yok ... Gerekirse ; Üniversiteye Teslim ettiği Diplomasını alabilir.. Ya da Mezun Olduğu liseden, çıkış belgesi de alarak cozebilir.. Universite Okuyanlarinda bu sınava girme hakları vardır.. Atanırlarsa da lise mezunu olarak goreve başlarlar.. İleride uni bitince ; onu da sicillerine ekletebilirler

FMDAG

Üye
Üye
tamam abi şimdi sorun çözülmüştür :D

YassaX

Üye
Üye
FMDAG; Sorunu Çözdüğümüze Sevindim :)

Burakalp

Üye
Üye
ÖMSSP1 Puanı 89.35040
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 777
Öğrenim Durumundaki Aday Sayısı 47334

YassaX

Üye
Üye
Burakalp ; Tebrikler ... Sıralama ve Puaniniz Çok Güzel ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

adore

Üye
Üye
Merhaba,ben lise düzeyinden sınava girdim 94 puan aldım sıram 200 ,tercihlerimi öncelikle Adana dan yapacam.Daha önce almış olduğum bilgisayar,muhasebe,ingilizce ve tıp sekreterliği sertifikalarım var,bunlar tercihte gözönünde bulunduruluyormu?Adana şansım hakkında yorumlarınızı bekliyorum Özkan bey

fcbülent

Üye
Üye
özkanbey sizce benim şansım nedir lise mezunu ortapedi yaş 34 puanım 73 başarı sıram 10192 atanma şansım varmıdr sence en önemlisi sence ilk 20000 demiğim acaba senin fikrin nedir lisans ve önlisan hepsini koyarsak sence 20 binde varmıyımdır?

fcbülent

Üye
Üye
özkanbey bişey sorcam benim osym kayıt bilgilerimde ellerini kullanamıyor yazıyor halbuki sol kolum yok sağ elimide kullanabiliyorm rahatlıkla sa bu atamalrda buna dikkat ederlermi ne şekil etkiler beni ellerini kullanamıyor ibraresi hakkında napabilirim???

YassaX

Üye
Üye
Merhaba,ben lise düzeyinden sınava girdim 94 puan aldım sıram 200 ,tercihlerimi öncelikle Adana dan yapacam.Daha önce almış olduğum bilgisayar,muhasebe,ingilizce ve tıp sekreterliği sertifikalarım var,bunlar tercihte gözönünde bulunduruluyormu?Adana şansım hakkında yorumlarınızı bekliyorum Özkan bey

Merhaba adore ; Öncelikle Tebrikler .. Çok güzel Puan ve Sıralama ... Tercih Konusunda Adana Öncelik yapabilirsiniz, şansınızın cok yuksek olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ; Alt tercihlerinize de gidebileceğiniz 1-2 tane daha alternatif yazmanizi tavsiye ederim.. Kontenjanların yanlarında ; özel şartlar olacaktır, hepsinde olmasada...Özellikle Meb Onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası biraz daha ön planda olabilir. Bu acıdanda eksiğiniz yok ... Şunu da unutmayin; Engeliniz ile Yapacağınız işinde uyumlu olmasina özen gösterin. Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

YassaX

Üye
Üye
özkanbey sizce benim şansım nedir lise mezunu ortapedi yaş 34 puanım 73 başarı sıram 10192 atanma şansım varmıdr sence en önemlisi sence ilk 20000 demiğim acaba senin fikrin nedir lisans ve önlisan hepsini koyarsak sence 20 binde varmıyımdır?

fcbülent bey ; bu puaniniz ve sıralamanız 2 yıl gecerli olacak. 2 Yıl icinde Genel Toplamda 20.000 Engelli Ataması olacağı ifade ediliyor .. Bu acidan baktiğimizda Şansınız yok diyemeyiz ... Ancak ; ilk atamada , ikinci atamada da atanabilirsiniz seklinde bir yorum da bulunamam... Her Tercih Döneminde ; Az Tercih Edilen İlleri ve İlçeleri yazdığınız takdirde şansınız olabilir .... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

fcbülent Bey ; ikinci sorunuza gelince ; ÖSYM Kayıt Bilgilerinden daha da önemlisi ; sizin Özürlü Raporunuzda Yer alan ; Çalıştırılamayacağı İş Alanları Bölümünde yer alan yazidir ya da Özürlü Raporunuzdaki Özrünüz ile Atanacağiniz işin uyumlu olmasi gerekir ... Bu durum ise ; Atama sonrasi ; atandığınız Kurum tarafından oluşturulan 5 Kisilik Komisyon tarafından değerlendirilecektir.. Belki de ÖSYM Kayıt, Sınava Giriş ve Sonucları da değerlendirmede göz önüne alınabilir... Bu aşamada bilemiyoruz..Cunku ; ÖMSS nin bir örneği yok ... Ayrıca ; bu aşamada sizin yapacağiniz cok bisey yok ... Sadece Tercihlerde bulunurken, Özrünüze uygun tercihlerde bulunmaya calismalisiniz ... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ....

Saygılar ...

mr.boris

Üye
Üye
Ömss ye lise düzeyinden girdim .Puanım 76, Başarı sıram 7.400.Atanabilme şansım var mı?Bu puanlar sadece lise düzeyine mi ait yoksa herkesin girdiği sınavları kapsıyor mu?Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler Özkan Bey..

adore

Üye
Üye
Merhaba adore ; Öncelikle Tebrikler .. Çok güzel Puan ve Sıralama ... Tercih Konusunda Adana Öncelik yapabilirsiniz, şansınızın cok yuksek olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ; Alt tercihlerinize de gidebileceğiniz 1-2 tane daha alternatif yazmanizi tavsiye ederim.. Kontenjanların yanlarında ; özel şartlar olacaktır, hepsinde olmasada...Özellikle Meb Onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası biraz daha ön planda olabilir. Bu acıdanda eksiğiniz yok ... Şunu da unutmayin; Engeliniz ile Yapacağınız işinde uyumlu olmasina özen gösterin. Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

eklem romatizması var bende,o yüzden pek sorun yaşamam galiba

fcbülent

Üye
Üye
özkan bey dün cvplamışınz teşk. benim engelli raporumda ellerini kullanamıyor ibaresi diye bişey yok osym kayıt bilgilerimde var işaretleyici istemiştim yetkilide orayıda işaretlemiş ellerini kullanamıyor sol kolum yok sağ elimi kullanıyorum istediğim gibi sormak istediğim atamalarda bu bana engel olurmu oraya bakarlarmı engelli raporumda çalıştırılmayacağı alanlar kısmı boş anladınız umarım osym kayıtbilgilerimde var napabilirim bu konuyla ilgili atamalrda otoöatikmen almazlar düşünüyorum o ibareyi gören

YassaX

Üye
Üye
fcbülent bey ; Durumunuzu cok iyi anladim .. ÖMSS nin bir örneği ve öncesi olmadığı icin ancak bu sekilde yorumlar yapıyoruz ... Tercih Kılavuzu sonrasinda ; atamanız gerceklesirse bir komisyon olacak... Ancak bu komisyon evrak bazında mı mülakat yapacak yoksa yuzyuze mi bilemiyoruz. Sizin durumunuzda ; bu açıdan değişkenlik gösterebilir.. Evrak bazında olursa ; ÖSYM de ki Sınava Giriş kaydına cok bakacaklarini dusunmuyorum.. Ancak Özürlü Raporunuza bakabilirler. Cok endişe etmeyin.. Durumuzu güzelce izah ederseniz sorun olmazz.. Atananacağiniz iş ile engeliniz uyumlu olmali... Buna cok dikkat etmelisiniz ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
Ömss ye lise düzeyinden girdim .Puanım 76, Başarı sıram 7.400.Atanabilme şansım var mı?Bu puanlar sadece lise düzeyine mi ait yoksa herkesin girdiği sınavları kapsıyor mu?Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler Özkan Bey..

mr.boris ; Aldığınız Puan 76 ve Başarı Sıranız ; 47.334 kisiden 7.400 ... Bu puanlar sadece Ortaöğretim icin gecerli ; ÖMSSP1 Puanlaridir.. Sıralama Ön Lisans ve Lisans Girenler Yoktur... Ön Lisans ÖMSSP2 , Lisans ÖMSSP3 puani Hesaplaniyor ..Hepsi ayri ayri sıralanıyor ... Puaniniz konusuna gelince ; Orta Seviyede bir Puan. 2 Yıl icerisinde ; Toplam 20.000 Engelli atanacaği ifade ediliyor .. Her Tercih doneminde; Az Tercih Edilen illeri secerseniz şansınız olur düşüncesindeyim.. Cok Kotu bir Puaniniz yok .. 40.000 kişiyi gecmis bulunuyorsunuz... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

namso42

Üye
Üye
ÖMSS de atandıktan sonra yeniden rapor istenecekmiş gibi bir söylenti var. Bu ne kadar doğru, bi bilginiz varsa açıklama yaparmısınız lütfen. Teşekürler..

YassaX

Üye
Üye
namso42; Herkes Kafasina gore biseyler soyluyor ... Hic kimseye itibar etmeyin ... Eğer Raporda isteniyorsa ; gidip alırız... Ama ben zannetmiyorum ..

mr.boris

Üye
Üye
mr.boris ; Aldığınız Puan 76 ve Başarı Sıranız ; 47.334 kisiden 7.400 ... Bu puanlar sadece Ortaöğretim icin gecerli ; ÖMSSP1 Puanlaridir.. Sıralama Ön Lisans ve Lisans Girenler Yoktur... Ön Lisans ÖMSSP2 , Lisans ÖMSSP3 puani Hesaplaniyor ..Hepsi ayri ayri sıralanıyor ... Puaniniz konusuna gelince ; Orta Seviyede bir Puan. 2 Yıl icerisinde ; Toplam 20.000 Engelli atanacaği ifade ediliyor .. Her Tercih doneminde; Az Tercih Edilen illeri secerseniz şansınız olur düşüncesindeyim.. Cok Kotu bir Puaniniz yok .. 40.000 kişiyi gecmis bulunuyorsunuz... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Yorumlarınız için çok teşekkürler.

Tekerlekli Sandalye