ÖMSS lise duzeyi puan durumu?

YassaX

Üye
Üye
ömss puanım: 74,07679
öğrenim durumundaki başarı sayısı: 9718
öğrenim durumundaki aday sayısı:47334
özkancey sizce durum ne olur???

akbar_han; Puan ve Sıralamanız orta seviyelerde diyebilirim.. 2 Yıl bu puan ve sıralamanız gecerli olacaktır.. O nedenle Sadece ilk atamaya odaklanmayın.. 2 Yıl Sonunda Genel Toplam 20.000 atamadan bahsedilmedikte .. Bunun icin Net olarak atanırsınız ya da atanamazsiniz yorumları yapamam.. İlk atamalar icin biraz zor gorunuyor.. Size Tercih Kılavuzu yayınlandığında ; Az Tercih Edilen İlleri de yazarsaniz tercihlerinize uygun olur ... Bu yorumum sadece ilk atama tercihleri icin değil, diğerleri icin de gecerli.. Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun...

Saygılar ...

tutku_gs_10

Üye
Üye
anladım teşekkür ederim ben büyükşehir belediyesi olan ili yazacağım sadece :) inş ilk aşamada olur inş :)

YassaX

Üye
Üye
ÖMSSP1 Puanı 87.12009
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 1244
İstanbul veya kocaeli istiyorum inş sizce gelir mi
tüm arkadaşlara hayırlı olsun :)

zodiac; Tebrikler ; Puaniniz ve Sıralamanız Cok guzel.. Size Tavsiyem ; Tercih Kılavuzu Yayınlandığında ; Üst Taraftaki tercihlerinize ; İstanbul ve Kocaeli yazdıktan sonra ; alt taraflarada yakın ve gidebileceğiniz 1-2 ilden de tercih yapmalisiniz..Her ihtimale karşı işinizi garanti altina almis olursunuz ... Neyin Olacaği belli olamaz ... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ..

Saygılar ...

Deatacita

Üye
Üye
ozkancey Özkan (Bey) veya Abi :) sizin yorumunuzu aalyım Lise Genel 83 Puan 2500'lü sıralardayım (00) yüksek olark alın. Balıkesir,Bursa hakkında ne düşünüyorsunuz.

YassaX

Üye
Üye
Deatacita ;Puaniniz fena değil . Ancak ilk atamada net olarak atanirsiniz ya da atanamazsiniz diyemem ... Bursa cok tercih edilen bir il.. Sadece Bursa ve Balıkesir le sınırla kalmamanizi öneririm.. Özellikle ; Marmara, Ege , İç Anadolu, Akdeniz Bölgeri ve 17 Tane Büyükşehir Belediyesi Olan illerimiz cok tercih edilmekte .. Bunlari goz onune alıp ona Güzel Bir Tercih Sıralaması oluşturmalisiniz.. Benim yorumum ancak bu kadar olabilir.. Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

Deatacita

Üye
Üye
Haklısınız da tedavi olduğum yerden fazla uzaklaşmam doğru olmaz.

YassaX

Üye
Üye
yalvaçlı_32 Malesef onu bizde merak ediyoruz ancak bilemiyoruz .. Açıklamaları iyi olurdu aslında .. Kriter olarak ; mecburen şunu yapmamiz lazim.. Mezuniyetimizden kac kisi alacaklar ve biz Kacinci siradayiz .. Ayrıca Öncelikle istediğimiz illeri yukarı yazip, diğer illeri de yerleşebillmek adına.. Ancak Oncelikle Sağlık arkadaşlar .. Bu konuda once iş sonra sağlık gelmesin.. Once Sağlik .. Tercihlerinizi ona gore belirlemeniz daha uygun olur ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
Haklısınız da tedavi olduğum yerden fazla uzaklaşmam doğru olmaz.

Deatacita ; Arkadaşım O Konunun Lafı bile olmaz ... Ne olursa olsun önceliğimiz Tabiki de Sağlık ... Önce Sağlık, iş Sonra gelir ... Tedavimiz her zaman önce gelir ..Hem Sağlımıza hem de işimizi bir arada yürütebileceğimiz tercihler uygun olanıdır ... ALLAH HERKESE SAĞLIK, SIHAT, AFİYET VERSİN İNŞALLAH ....

Saygılar ...

faruks63

Üye
Üye
ÖZkan Bey bişey Soracağım kendimLe ilgili daha doğrusu atamalarla ilgili aklıma takılan bişey var ben Önlisans ELektrik mezunuyum Klavuzda herkez eğitim düzeyine göre atanacaktır diye yazıyor peki diyeLim ki Elektrik teknikeri Kadrosu oLmayacak Ben kendi aLanımın dışında farkLı bir aLanda Çalışamıyacakmıyım ? ßu Durumda heraLde düz memur statüsünde Calısacağım galiba bu konuyla ilgili bir iki yorum yaparSan sevinirim ÖZkan Bey SayqıLar ...

YassaX

Üye
Üye
faruks63 bey; Malesef Herkes Kendi mesleğinde olamaz... Bazı Kontenjanların Özel Şartların bölününde Elektrik yazabilir, Bilgisayar Setifikası isteyebilir... Ancak ; Bu sayı cok fazla olmaz ... O zaman düz memurluk yapacaksınız ... Kılavuzda dediğiniz gibi yazabilir ancak ; ilk etapta alinmasi dusunulen 7.000 engelli de kendi mesleğini malesef yapamayacak.. Puani ve Sıralaması iyi olan ve özel şartları da tutan ; istediği yeri yazip atanabilir.. Yani Sınavın iyise ; ÖSYM Seni atamiyor, sen istediğin yere atanmış oluyorsun.. Kısaca mantığı budur ...Diğer durumda; puanin orta seviyelerdeyse ; Bol Bol Dua Edicez , Ne yapalim dimi :)

faruks63

Üye
Üye
Evet,hakLısın ALLAH yardımcımız oLsun ben sınav önceSi fark etmez ne olursa oLsun E Sınıfı ehliyet biLe aLdım ŞöförLük biLe oLAbilir Dedim :) Puanım 82.99 SıraLamada 409 Hiç mi hiç önem arz etmiyor Ne oLursa olsun Çalışırım BeLLi bir zaman sOnra denkLik Sınavları var O zaman Tekniker oLarak Başka bir kuruma geçerim .. ßu arada teş.ediyorum yorumLarın için ALLAH yardımcımız oLsun ii Geceler ..

YassaX

Üye
Üye
faruks63 bey ; Rica Ederim .. AMiN .. İNŞALLAH . Aynı düşüncelerdeyiz.. Lisans Mezunu Olmama ragmen iş ayırt etmem, gucum yettiğince yaparim .. Puaniniz ve Sıralamanız guzel .. İlk atamalarda ; cok kotu bir Tercih Sıralaması yapmassaniz atanırsınız dusuncesindeyim.. Hakkımızda Hayırlısı ...

andycan

Üye
Üye
sağlam yerden haber aldım. %10 lise 4733 kişi, %10 önlisans 695 kişi, %10 lisans 502 kişi, kura ile 1070 kişi.. ayrıca mülakat var. 5 kişilik kurul olacak, kurul adayın verilecek işi yapabilirliğine karar verirse alınacak. bunun nedeni; daha önceki sınavlarda kazanan kişilerin çalışabilme konusunda sorunlar çıkmış. bunun için böyle tedbir almayı düşünüyorlar.

YassaX

Üye
Üye
andycan ; Sağlam yer derken; ÖSYM ? Aile ve Sos. Pol. Bak. ? Devlet Personel Başkanlığı ? ..

Mülakat zaten; 3 Ekim 2011tarihinden yayımlanan ; ÖMSS Yönetmeliğinde de yaziyor ...

YassaX

Üye
Üye
TERCİH ve TERCİH KILAVUZU HAKKINDA BİLGİLENDİRME : Benim Tahminim ; Tercih Kılavuzu; 7 ila 15 gün arasında yaklaşık 10 ila 15 Haziran Civarinda yayınlanacağını düşünüyorum... ÖSYM; Devlet Personel Başkanlığından Aldığı Kontenjanları; Düzenleyerk; Duyurusunu Kendi İnternet Sitesinden yapacak ... Tercih Kılavuzu yayınlandığında; Kac tane Ortaöğretim, Ön Lisans ve Lisans'ın ; hangi ilde, Hangi ilçede ve hangi özel şartla yer aldığını belirtecek ... Bize sayı olarak diyecek ki ;Örneğin : 15 Tane Tercih Hakkın var ( Bu 15 Rakamı tahmini ve örnek bir rakamdır, yanlış anlaşılmasın.. Benim Tahiminime göre 15 ila 25 Arası bir tercih hakkı verecekleri düşüncesindeyim ) .. Daha sonra ; belirlenen tarihler arasında ; Aday İşlemleri Sistemi ---> ÖSYM nin Resmi İnternet Sitesinde ; T.C. No ve Şifrenizle bu işlemi gerçekleştirerek tercihlerinizi yapacaksınız.. Tahmin Ediyorum ki ; Bir Baraj Puanı Sözkonusu olmayacaktır ... Ancak bu sadece bir tahmin. 2012 - ÖMSS nin bir örneği olmadığı için, diğer örneklerden yola çıkarak, ÖSYM nin de Mantığı Çercevesinde yorumalarda bulunuyoruz.. Bazı Kontenjanların yanında ÖZel Şartları Olabilir : Örnek : Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası , Örnek : Eğitim Bilimleri Mezunu Örnek: İlahiyat Mezunu ---> Bunlar Kesin Olur demiyorum, Örnek Olarak veriyorum... Bu özel şartları taşımıyorsanız, o kontenjanı tercih hakkınız olmuyor .. Zaten ; Diyelim ki ; Eğitim Bilimleri Mezunu Değilsiniz; ancak Özel Şartta Eğitim Bilimleri Mezunu istiyor, siz ÖSYM nin sitesinde O tercihi yaptıktan sonra ; bir sonraki işleme geçemiyorsunuz, sistem hata veriyor, siz de bu durumu duzeltiyorsunuz ...
Kendi ilimizde kaç tane Kontenjan olacağı ise ; Tercih Kılavuzu yayınlandığında belli olacak ... Ayrıca ; Kendi ilimizdeki sıralamamızı öğrenmemiz tabiki güzel bişey ancak ; Başka illerdeki Engelli Kardeşlerimiz de bizim ilimizi Tercih Edebileceğinden ; Kendi ilimizdeki sıralamamızı Öğrenmemiz ; yerleşme ve bunu tahmin etme anlaminda , çok büyük bir farklılık olmayacaktır ... Örneğin : Kocaeli ili diyelim; İstanbul, Ankara ve Bursanın Tam ortasında bir yer .. Kocaeli de ; Lise Grubundan 2.000 inci oldunuz diyelim.. Kocaeli ilindeki sıralama da da; 200 üncü olduğunuz ... Diyelim ki ; Kocaeli de 300 Lise Kontenjanı var.. Bu durumda siz kesin yerleşirim diyemezsiniz .. Neden ? --> Çünkü ; Kocaeli Ulaşım Açısından iyi bir yerde olduğundan ; İstanbulda ki engelli kardesim, İstanbuluda Üstteki tercihlerine yazacak, ancak ; İstanbul Cok Cok Tercih Edilen bir il olduğundan ; cunku cok fazla katılım var....Sadece ve Sadece İstanbul Tercihi Yapmak ; risklidir düşüncesindeyim ... Tercih Kılavuzu ve Tercihlerle ilgili ancak bu kadar özet yorum yapabilirim ...

NOT : Herkesn Kendi Mezuniyetinden fazla alinsin, diğer taraflar fazla olursa haksızlık olur diyor .. Herkes kendince haklı; Ortaöğretim ; 47.334 kişi girdi diyor ; En Çok bizden alinsin diyor , Ön Lisans --> Ben 2 yıl engelime ragmen ne uğraşlar verdim, benden daha fazla alinsin der.. Lisans ise ; ben de ne zorluklarla 4 yıl okudum, hatta örgün okudum diyor ve sorularımızda Gercekten cok zordu, en fazla bizden alinmasi gereklidir dusuncesinde... Eee Şimdi herkes Kendine göre Haklı ise ; Haksız Kim ... Yani burada bunun Net Cevabı Yok ... Bu durumu ; Tercih Kılavuzu Yayınlandığında Net Olarak Göreceğiz ( Ben de Lisans - Örgün Öğretim Okudum - Genel Özürlü Girdim --> Benim Bu konuda Tek Yorumum Şudur : Ön Lisans ve Ortaöğretim Giren Arkadaşlar ; Bir Lisans - Genel Özürlü Sorularına Göz atmalarını Tavsiye ediyorum.. Sayı konusunda Herhangi bir yorumum yok ... Herkes Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun.. Zaten Kaderinde varsa ; YÜCE RABBİM Onu bir Şekilde Nasip Eder ... Pozitif Düşünün, Olumlu Düşünün ve 3 günlük dünyada birbirimizi kırmayalim )

Saygılar ...

magdur

Üye
Üye
Merhaba ozkancey
ÖMSSP1 Puanı 86.08071
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 1544
Öğrenim Durumundaki Aday Sayısı 47334
Ortaöğretim. Genel özürlüyüm. Mersin istiyorum ayrıca Mersin Üni. de okuyorum şansım ne olur sizce??

fcbülent

Üye
Üye
tercih kılavuzları ne zaman dağıtılır ve nerden temin edicez bilgi verirseniz sevinirim

YassaX

Üye
Üye
fcbülent ; Tercih Kılavuzları Dağıtılmayacak... Şu şekilde olacak: Nasil Sınav Sonucunuzu ÖYSM nin İnternet Sitesindeki DUYURULAR bölümünden öğrendiniz. Aynı Şekilde Tercih Kılavuzu da ÖSYM Resmi İnternet Sitesinden --> ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi --> DUYURULAR KIsmından yayınlanacak.. Oradan Kendi Bilgisayarınıza indirebiilirsiniz.. Sayfaca cok olacağindan cıktısı biraz maliyetli olabilir ... Tercihlerinizi de yine ÖSYM Resmi İnternet Sitesinden Aday İşlemleri Sistemi --> buraya T.C. No ve Şifrenile girerek Tercih Listesinizi ÖSYM ye sistemde ulaştırmış olacaksınız... Zaman konusunda net bir bilgi yok.. Bu hafta sonuna doğru bekliyoruz ...

Tekerlekli Sandalye