ÖMSS lise duzeyi puan durumu?

SERDAR42

Üye
Üye
Öğrenim Durumu ORTAÖĞRETİM
Özür Durumu GENEL ÖZÜRLÜ
ÖMSSP1 Puanı 77.72243
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 6150

Mevlam herkesin hakkında hayırlısını versin inşallah

masal internet

Üye
Üye
81.102 puan ,3727. hayırlısı olsun..ilk aşamada kaç memur atanacak acaba ve ne zaman?

YassaX

Üye
Üye
masal internet ; En Son açıklama Bakan Fatma ŞAHİN'DEN Gelmişti. Toplamda 7.000 ve 2 yıl sonunda 20.000 Engelli atanacağı Yönündeydi .. Umarım bu rakamlarda bir değişiklik olmaz.. Ancak ; ilk atamada Kacı Ortaöğretim, Kaçı Ön Lİsans, Kaçı Lisans, Kaçı KURA o sayılar belli değil.. Tercih Kılavuzu yayınlandığında belli olacaktır .. 10 ila 15 Haziran Civarlarında Yayınlanmasını bekliyoruz...

erolktl

Üye
Üye
arkadaşlar ben lise düzeyinde 92.13... puan aldım sıralamm 364 bu puanla ankara yada izmirde bir alana yerleşebilirmiyim..

talihsiz

Üye
Üye
Hayır özkan bey yazdıklarımın sizinle hiçbir alakası yok..sizin yorumlarınıza katılmaktayım.
Sonuçta ilk kez yapılan bu sınavda neyin ne olacağı hiç belli olmaz...Herkes için Hayırlısı olsun diyorum
Umutsuzca konuştuğum için
herkesten özür dilerim..

YassaX

Üye
Üye
talihsiz ; Anladım , Tamamdır .. Ben zaten her yorumumda aynı şeyi soyluyorum.. İlk defa yapılan ve öncesi olmayan 2012 - ÖMSS için bir cok belirsizlikler, tutarsızlıklar var.. Bunlar varken ; bir de olumsuz, karamsar yorumlar olunca ; herkesin Şevki Kaçıyor ... Herkes İcin En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

YassaX

Üye
Üye
arkadaşlar ben lise düzeyinde 92.13... puan aldım sıralamm 364 bu puanla ankara yada izmirde bir alana yerleşebilirmiyim..

Erol Bey ; Öncelikle Tebrikler .. Puanınız ve Sıralamanız çok çok iyi ... Bizim bu aşamada Net bir yorum yapmamız mümkün değil... Sonucunuz Ne kadar iyi olursa olsun.. Ancak İzmir ya da Ankara'ya Atanma ihitmaliniz yüksek görünüyor .. Tabiki Ankara ve İzmir'de Ortaöğretim Kontenjanı kaç kişi olacak, özel şartlar ne olacak şu anda bilinmiyor .. Tercih Kılavuzu yayınlandığında bunları biraz daha net konuşabiliriz.. Guzel Bir Tercih Sıralaması yaptığınız takdirde istediğiniz yerlere atamaniz olur düşüncesindeyim. Aynı zamanda Engelinizle , Sececeğiniz Kurum ya da İşin Uyumlu olması gerekir .. Bunlarada dikkat etmenizi öneririm... Saygılar ...

yalvaçlı_32

Üye
Üye
özkan abi puanım 77 sıralamam 6014 durum sizce nasıl?
ve okul bu sene bitmezse sınav iptal mi oluyor? (açık lise)

memur35

Üye
Üye
slm herkese bu siteye yeni üye oldum ömms sınavında 7045 sıradayım puanım 76.67913 ortaöğrenimden sınava girdim.özkanbey sizce memurluk için şansım varmı beni aydınlatabilirmisiniz? ii günler

Birey

Üye
Üye
ÖMSSnin yapılacağı tarih tam 1 yıl belirsiz kaldı, sonra başvuruların yapılacağı tarih belirsiz kaldı, sonra sınav soru ve cevaplarının açıklanacağı tarih belirsiz kaldı, sonra sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belirsiz kaldı. Şimdi tercih klavuzunun yayınlanma tarihi belirsiz, muhtemelen tercihlerden sonra tercih sonuçlarının tarihi de belirsiz olacak. Belirsizliklerin çoğu gitmiş azı kalmış sanırım, Allah hepimize sabır versin:))

YassaX

Üye
Üye
özkan abi puanım 77 sıralamam 6014 durum sizce nasıl?
ve okul bu sene bitmezse sınav iptal mi oluyor? (açık lise)

yalvaçlı_32 ; Okul bu sene bitmesse şu olabilir : Sizin; puanınız 2 yıl gecerli ... Ancak; siz mezun olamassaniz ; Tercih Döneminde ; Tercihte bulunma hakkınız olmaz ... 77 Puan ve 6.014 sıralamanız icin ; yorumum şu şekilde olur .. İlk atamada ; kac tane Ortaöğretim Mezunu Kontejanı olacak; onu bilemiyoruz ... Ancak ; puanınıza göre az tercih edilen illeri tercih etmeniz durumda ; şansınız olacaktır ... Biraz daha bekleyelim ve sabredelim Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
slm herkese bu siteye yeni üye oldum ömms sınavında 7045 sıradayım puanım 76.67913 ortaöğrenimden sınava girdim.özkanbey sizce memurluk için şansım varmı beni aydınlatabilirmisiniz? ii günler

memur35 ; mutlaka memurluk icin şansınız var .. ilk atamada olup olmayacağı hususunda bir yorum yapamam... Puaniniz ve siralamaniz 2 yıl için geçerli ... Her Tercih Döneminde; Güzel bir tercih sıralaması yaptığınız takdirde ; şansınız olacaktır .. Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını beklemekte fayda var ... Kac tane Ortaöğretim Kontenjanı olacağını bilmekte önemli ... Tahminime göre 10 ila 15 Haziran Tarihleri Civarinda Tercih Kılavuzunun Yayınlanmasını beklemekteyim ... Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun ...

adre

Üye
Üye
s.a

puanım 94.7
özür durumu %40
başarı sıralamam 162
sizce ankaradan biryer olabilirmi ayrıca atamalar ne zaman olacak ve aynı üniversite yazar gibi 15 tercih hakkı mı olacak acaba ?

hunter

Üye
Üye
adre; a.s..sıralamanız çok iyi mutlaka biryere atanırsınız ama ankara olur mu orası anca tercih kılavuzu açıklanınca belli olur...hayırlısı olsun.

YassaX

Üye
Üye
adre ; Tebrikler .. Hangi Öğrenim Durumundan olduğunuzu yazmamissiniz ... Ancak; Hangisi olursa olsun, muhtemelen istediğiniz tercihe girebilirsiniz diye dusunuyorum ... Ancak şunu da unutmayin: Engeliniz ve Atanacağınızın İş uyumlu olmalı .. Atama sonrasinda; Mülakat olacak muhtemelen.. Ancak ; Evrak bazında mı yoksa yuzyuze mi Olur onu bilemiyoruz.. ÖMSS nin bir öncesi yok cunku ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun

FMDAG

Üye
Üye
LISE ISITME

puan 83587

başarı sıralama 2460

genel sıralama 47334

RAPOR : %56 ( işitme ve psikolojik )

arkadaşlar sanırım tercih yapildiktan sonra saglik raporlari karşılaştırma olacak örnegin rapor %56 ile %40 aralarından önce %56 tercih edilecek daha sonra %40 tercih edilecek saglik raporunun % lik durumuna göre yapacaklarını söylemişler ayrıca yaş olayıda varmiş sizce bu doğru mu?

YassaX

Üye
Üye
FMDAG Öncelikle Her Yoruma inanmayin ... ÖMSS YÖNETMELİĞİ LİNK'İ : --> Ba --> 3 EKİM 2011 Tarihinde Yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğini okumanızda fayda var ... Ayrıca ; http://www.osym.gov.tr/dosya/1-59235/h/2012omsskilavuzyeni220-2-2012.pdf --> ÖMSS - 2012 Başvuru Kılavuzunu da okuyun ... Bunlar Resmi Olarak Açıklanan bilgiler ve yönetmelikler.. Tercih Kılavuzu Daha yayınlanmadı .. 10 Haziran ila 15 Arasında Yayınlamasını tahmin ediyorum.. Tercih Kılavuzu yayınlanmadan bu tarz soylentiler olacaktır.. Ancak ; siz ÖMSS den bir Puan aldiniz ; diğer adaylarla yerleştirme açısından Özürlü Raporunuzun oranıyla herhangi bir alakası yok .. Yaş olayi var ; ancak oda cok zor bir şekilde ortaya cıkar ...

Mesajımın Başında LİNK'ini verdiğim 3 EKİM 2011 ÖMSS Yönetmeliğin İlgili Maddesi Şu Şekilde :

Yerleştirme

MADDE 15 ‒ (1) Özürlü adaylar ÖMSS ve/veya kura işlemleri sonuçlarına göre Devlet memuru kadrolarına yerleştirilir.
a) ÖMSS sonuçlarına göre yerleştirme;
1) Adaylar, kadrolara; eğitim durumları ve özür gruplarına ilişkin şartları taşımaları kaydıyla, ÖMSS puanları, tercihleri, kadro sayıları ve koşulları gözönünde tutulmak suretiyle yerleştirilir. Yerleştirme işlemlerinde, diğer koşullar saklı kalmak kaydıyla, yerleştirmenin yapıldığı tarihte aynı adaya ait geçerlilik süresi bitmeyen sınavlardan alınan en yüksek ÖMSS puanı dikkate alınır ve aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, her ikisinin de aynı olması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

Saygılar ...

FMDAG

Üye
Üye
FMDAG Öncelikle Her Yoruma inanmayin ... ÖMSS YÖNETMELİĞİ LİNK'İ : --> Ba --> 3 EKİM 2011 Tarihinde Yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğini okumanızda fayda var ... Ayrıca ; http://www.osym.gov.tr/dosya/1-59235/h/2012omsskilavuzyeni220-2-2012.pdf --> ÖMSS - 2012 Başvuru Kılavuzunu da okuyun ... Bunlar Resmi Olarak Açıklanan bilgiler ve yönetmelikler.. Tercih Kılavuzu Daha yayınlanmadı .. 10 Haziran ila 15 Arasında Yayınlamasını tahmin ediyorum.. Tercih Kılavuzu yayınlanmadan bu tarz soylentiler olacaktır.. Ancak ; siz ÖMSS den bir Puan aldiniz ; diğer adaylarla yerleştirme açısından Özürlü Raporunuzun oranıyla herhangi bir alakası yok .. Yaş olayi var ; ancak oda cok zor bir şekilde ortaya cıkar ...

Mesajımın Başında LİNK'ini verdiğim 3 EKİM 2011 ÖMSS Yönetmeliğin İlgili Maddesi Şu Şekilde :

Yerleştirme

MADDE 15 ‒ (1) Özürlü adaylar ÖMSS ve/veya kura işlemleri sonuçlarına göre Devlet memuru kadrolarına yerleştirilir.
a) ÖMSS sonuçlarına göre yerleştirme;
1) Adaylar, kadrolara; eğitim durumları ve özür gruplarına ilişkin şartları taşımaları kaydıyla, ÖMSS puanları, tercihleri, kadro sayıları ve koşulları gözönünde tutulmak suretiyle yerleştirilir. Yerleştirme işlemlerinde, diğer koşullar saklı kalmak kaydıyla, yerleştirmenin yapıldığı tarihte aynı adaya ait geçerlilik süresi bitmeyen sınavlardan alınan en yüksek ÖMSS puanı dikkate alınır ve aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, her ikisinin de aynı olması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

Saygılar ...

Tşk ederim hocamda bunu biliyorum okudum ama sağdan soldan söylentiler var işte bilirsiniz bazilari gerçek olur bazilari sallama oluyor. hocam sizin görüşünüzü alabilirmiyim 83.587 puanla 2460ci siradayim IKAMETIM YOZGATTIR NUFUSUN il ve ilçelerin toplam 700 bini buluyor görüşünüz nedir ?

YassaX

Üye
Üye
FMDAG Soylentilerden ziyade ; gercek bilgiler ve resmi kaynakları dikkate almalısınız .. Yorumum Şu Şekilde : İlk atamada kac tane Ortaöğretim alınacağı önemli .. Ayrıca ; biliyorsunuz ki ; Yozgat Dışında da tercihlerde bulunabileceksiniz .. Sadece Yozgat Degil, yakın illeri ve Az Tercih Edilen illeri yazdiğiniz da şansınız olabilir. 2 Yıl icerisinde 20.000 bin atama olacaği soyleniyor .. Tercih Kılavuzu bir yayınlansın görelim, ona da gore 1-2 yorumda daha bulunuruz... Kesin olur , Kesin Olmaz diye bir yorumum olamaz.. Puaniniz kotu degil, ancak ilk atama içinde cok iyi sayılmaz .. Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ..

YassaX

Üye
Üye
TERCİH ve TERCİH KILAVUZU HAKKINDA BİLGİLENDİRME : Benim Tahminim ; Tercih Kılavuzu; 7 ila 15 gün arasında yaklaşık 10 ila 15 Haziran Civarinda yayınlanacağını düşünüyorum... ÖSYM; Devlet Personel Başkanlığından Aldığı Kontenjanları; Düzenleyerk; Duyurusunu Kendi İnternet Sitesinden yapacak ... Tercih Kılavuzu yayınlandığında; Kac tane Ortaöğretim, Ön Lisans ve Lisans'ın ; hangi ilde, Hangi ilçede ve hangi özel şartla yer aldığını belirtecek ... Bize sayı olarak diyecek ki ;Örneğin : 15 Tane Tercih Hakkın var ( Bu 15 Rakamı tahmini ve örnek bir rakamdır, yanlış anlaşılmasın.. Benim Tahiminime göre 15 ila 25 Arası bir tercih hakkı verecekleri düşüncesindeyim ) .. Daha sonra ; belirlenen tarihler arasında ; Aday İşlemleri Sistemi ---> ÖSYM nin Resmi İnternet Sitesinde ; T.C. No ve Şifrenizle bu işlemi gerçekleştirerek tercihlerinizi yapacaksınız.. Tahmin Ediyorum ki ; Bir Baraj Puanı Sözkonusu olmayacaktır ... Ancak bu sadece bir tahmin. 2012 - ÖMSS nin bir örneği olmadığı için, diğer örneklerden yola çıkarak, ÖSYM nin de Mantığı Çercevesinde yorumalarda bulunuyoruz.. Bazı Kontenjanların yanında ÖZel Şartları Olabilir : Örnek : Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası , Örnek : Eğitim Bilimleri Mezunu Örnek: İlahiyat Mezunu ---> Bunlar Kesin Olur demiyorum, Örnek Olarak veriyorum... Bu özel şartları taşımıyorsanız, o kontenjanı tercih hakkınız olmuyor .. Zaten ; Diyelim ki ; Eğitim Bilimleri Mezunu Değilsiniz; ancak Özel Şartta Eğitim Bilimleri Mezunu istiyor, siz ÖSYM nin sitesinde O tercihi yaptıktan sonra ; bir sonraki işleme geçemiyorsunuz, sistem hata veriyor, siz de bu durumu duzeltiyorsunuz ...
Kendi ilimizde kaç tane Kontenjan olacağı ise ; Tercih Kılavuzu yayınlandığında belli olacak ... Ayrıca ; Kendi ilimizdeki sıralamamızı öğrenmemiz tabiki güzel bişey ancak ; Başka illerdeki Engelli Kardeşlerimiz de bizim ilimizi Tercih Edebileceğinden ; Kendi ilimizdeki sıralamamızı Öğrenmemiz ; yerleşme ve bunu tahmin etme anlaminda , çok büyük bir farklılık olmayacaktır ... Örneğin : Kocaeli ili diyelim; İstanbul, Ankara ve Bursanın Tam ortasında bir yer .. Kocaeli de ; Lise Grubundan 2.000 inci oldunuz diyelim.. Kocaeli ilindeki sıralama da da; 200 üncü olduğunuz ... Diyelim ki ; Kocaeli de 300 Lise Kontenjanı var.. Bu durumda siz kesin yerleşirim diyemezsiniz .. Neden ? --> Çünkü ; Kocaeli Ulaşım Açısından iyi bir yerde olduğundan ; İstanbulda ki engelli kardesim, İstanbuluda Üstteki tercihlerine yazacak, ancak ; İstanbul Cok Cok Tercih Edilen bir il olduğundan ; cunku cok fazla katılım var....Sadece ve Sadece İstanbul Tercihi Yapmak ; risklidir düşüncesindeyim ... Tercih Kılavuzu ve Tercihlerle ilgili ancak bu kadar özet yorum yapabilirim ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye