ÖMSS Yerleştirmeleri Bir Hafta İçinde Başlayacak

mevce

Üye
Üye
YassaX Bey teşekkür ederim elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.Ayrıca sizden ve sitedeki bir çok arkadaştan bende çok şey öğrendim.Burda emek harcayan zaman harcayan herkesten Allah razı olsun.

Moderatörün son düzenlenenleri:

YassaX

Üye
Üye
mevce hanım ; Rica Ederim ... Biz Teşekkür Ederiz, Değerli Katkılarınızdan Dolayı :) Amin. İNŞALLAH .. ALLAH SİZDEN DE; HEPİMİZDEN DE RAZI OLSUN ...

Saygılar ...

erolktll

Üye
Üye
bende herb,r,n,ze teşekkür ederim benimö yaşm daha on dokuz sizler abi abla gibi bana her sorumda yardımcı oldunuz şnşallah sizler için hayırlısı olur

YassaX

Üye
Üye
erolktll kardeşim; Amin. İNŞALLAH .Amin .. Hepimiz İçin Hayırlısı Olur İNŞALLAH ...

SERDAR42

Üye
Üye
memur olmamıza çok az kaldı inşallahh.... :cool:

YassaX

Üye
Üye
SERDAR42 Bey ; Güzel Bi Özgüven Örneği ... Sizi bu Yönden Tebrik Etmek İsterim ... Amin . İNŞALLAH Diyorum Bende :)

Saygılar ...

DREAM_LiFE

Üye
Üye
Şimdi ÖSYM Başkanı'yla konuştuk, bir hafta içinde yerleştirmelerin bütün sistemini başlatacak'' diye konuştu.
sevgili YassaX ; sayın bakanımızın yukarıdaki cümle de "yerleştirmelerin bütün sistemini başlatacak" derken neyi kastettiğini anlayamadım,1 haftada hem tercih yapıp hem yerleştirme me bitecek,yoksa başka bir şeyi mi kastetiyor.
Ayrıca size sormak istediğim ikinci konu tercih yaptığımızda eğer yerleşebilirsek,bizim yaptığımız tercih sırasına göre yerleşeceğiz öyle değilmi? saygılar...
hayırlı pazarlar.

YassaX

Üye
Üye
DREAM_LiFE ; Açıklamadan Kasıt Şudur : Tercih Kılavuzu Yayınlanacak ... Tercih Kılavuzu Yayınlandıktan sonra ; belirli bir süre verilecek ...Beklentim Şu Şekilde ...Örneklerle Anlatıcam : Mesela 29 Haziran 2012 - Cuma Günü ÖSYM sitesinde ; 2 Temmuz 2012 Pazartesi Günü ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzu Yayınlanıp, Tercihler Alınmaya başlanacaktır diyecek ... 2 Temmuz 2012 Pazartesi ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzu Yayınlandığında ise ; içeriğinde diyecek ki ; 2 Temmuz - 11 Temmuz 2012 Tarihleri Arasında Tercihlerinizi Yapıp ÖSYM ye bildirin diyecek .. 11 Temmuz 2012 Son gün dedikten sonra ; yaklaşık 20 Temmuz 2012 Gibi de Yerleştirme Sonuçları Açıklanacak ... Bu Tarihler ; tamamen benim yorumumdur aynı zamanda örnek vermek amacıyla kullanılmıştır, Bilginiz Olsun ...

İkinci Sorunuza Gelince ; Diyelim ki 20 Tane Tercih Hakkımız var ... Hepsini Yaptık ve sisteme Kayıt ettik .. Merkezi olarak yerleştirme yapılırken ; öncelikle 1. Tercihinize Bakılacak ; Kaç Kişi O Tercihi Seçmiş ise ; O Tercihi Seçen En Yüksek Puanlı Kişi Yerleşir ... Siz 1. Tercihinize Yerleşemediniz diyelim ; Geçilecek 2 . Tercihinize ; O Tercihi de Kaç Kişi Seçmiş ; yine En yüksek puan li kişi yerleşecek. Siz o tercihte En yüksek Puanlı iseniz siz yerleşecek ... Yayınlanacak ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzunda Şu olacak mi bilmiyorum ... Tercihlerin Altında ; Tercihleriniz Dışında ; Puanınıza Uygun bir Kontenjana Yerleşmek ister misiniz gibi bir Seçenek olur mu ; Onu Tercih Kılavuzu Yayınlanınca göreceğiz ...

Saygılar ...

DREAM_LiFE

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim YassaX kardeşim.bu site de sizin ve diğer bazı arkadaşlar sayesin de bayağı bilgi sahibi olduk.ALLAH hepinizden razı olun.Temennim tüm engelli kardeşlerimizin hayırlısı ile işe girmeleri.ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun...saygılar bizden:)

YassaX

Üye
Üye
DREAM_LiFE ; Rica Ederim ... Amin . İNŞALLAH ... ALLAH SENDEN DE , HEPİMİZDEN DE RAZI OLSUN İNŞALLAH ... Amin .. Hakkımızda En Hayırlısı Neyse O Olsun...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS - 2012 Sınav Tarihi; 29 Nisan 2012 ... ÖMSS - 2012 Sınav Sonuçların Açıklanması; 29 Mayıs 2012 ... ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzu 29 Haziran 2012 Cuma ... !!! Neden Olmasın Arkadaşlar Dimi ? :) :) :)

tefo

Üye
Üye
Allah hakkımızda hayırlı olanı eylesin... Cümleten gözümüz aydın... ;)

Sevda_Mevsimi

Üye
Üye
hayırlısı olsun inşaallah hepimiz için güzel şeylere vesile olur

YassaX

Üye
Üye
Sevda_Mevsimi; Amin .. İNŞALLAH ...

ahmet bayazit

Üye
Üye
Herkese hayırlı uğurlu olsun inşallah. kura ya tabi olan arkadaşlar içinde tercih klavuzu olacakmı ? eğer olacaksa tercih klvuzundan sonramı kura cekilecek? yada kura cekildikten sonramı tercih klavuzu olacak? ozkancey takip ettiğim kadarıyla bu konuyu siz cok yakından takip ediyorsunuz. cevaplarsanız sevinirim

YassaX

Üye
Üye
ahmet bayazit ; Amin. İNŞALLAH ... ÖMSS - 2012 Kura'ya Tabi Olanlar içinde Tercih Kılavuzunun Olacağını düşüyorum ... ÖMSS - 2012 KURA icin Tercih Kılavuzu Olursa ; Tercihlerinizi Yaptıktan sonra Noter Huzurunda ÖMSS - Kura Çekilişi Olur ... Önce Tercihler Alınır , Sonrasinda ise Belirlenen bir tarihte , belirlenen bir merkezde Noter Huzurunda KURA Çekimi olur ... ÖMSS Sınav ve Kura ilk defa yapılan birsey olduğu icin bircok bilinmez ve belirsizlik mevcut .. Yaşadıkca Öğreniyoruz... 3 EKİM 2011 Tarihinde Yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğinden Bu yana kadar ; Hep Tahminler ve Yorumlarla geldik, Çok Şükür Yorumlarımız Konusunda Mahçup Olmadık .. Umarım bundan sonra da olmayız... YÜCE RABBİM HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ...

Saygılar ...

DREAM_LiFE

Üye
Üye
evet bende bu 29 hazirandan umutluyum arkadaşlar.Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun.şu an dua ve ümit etmekten başka elimizden bir şey gelmez.

YassaX

Üye
Üye
DREAM_LiFE; Hakkımızda Hayırlısı ...

teamtech

Üye
Üye
meraba arkadaşlar şimdi ösym ye girdim aday işlemlerine giriyom ama giriliyken profilimi göremiyorum...>>>Aday İşlemleri

Ösym Aday İşlemleri Sisteminde bir hata oluştu. Lütfen işleminizi bir süre sonra tekrar deneyiniz:
Exception of type 'System.Web.HttpUnhandledException' was thrown.

bu nedemek ?

Tekerlekli Sandalye