ÖMSS Yerleştirmeleri Bir Hafta İçinde Başlayacak

Mcaglar

Üye
Üye
arkadaşlar kpss2012/1 memur atamaları var bu atamalardan tercihte bulunanlar ömss kılavuzu açıklandığında tercih yapabiliyor mu? bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

SERDAR42

Üye
Üye
arkadaşlar kpss2012/1 memur atamaları var bu atamalardan tercihte bulunanlar ömss kılavuzu açıklandığında tercih yapabiliyor mu? bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

mutlaka sonuçta ikisi ayrı ayrı sınavlar... tercih yapabilirsiniz

YassaX

Üye
Üye

Mcaglar ; Aslında Sorduğun soru cok basit bir soru değil ... İkisinde de atanma durumu olursa ; kural filan varsa; 1 ataman tehlikeye girmesin.. Ben senin yerinde olsam ; Telefonlar zor düşüyor gerci ; Bu konuda ; Hem ÖSYM yi Hem de Devlet Personel Başkanlığını arayıp ; netleştirdikten sonra ; Tercihlerde buunmaz daha mantıklı düşüncesindeyim ..

YassaX

Üye
Üye
meraba arkadaşlar şimdi ösym ye girdim aday işlemlerine giriyom ama giriliyken profilimi göremiyorum...>>>Aday İşlemleri

Ösym Aday İşlemleri Sisteminde bir hata oluştu. Lütfen işleminizi bir süre sonra tekrar deneyiniz:
Exception of type 'System.Web.HttpUnhandledException' was thrown.

bu nedemek ?

teamtech ; Belli bir zaman sonra tekrar denemelisiniz .. Yine Aynı Hatayı veriyorsa ; ÖSYM yi aramaktan başka bir şansınız yok..

fcbülent

Üye
Üye
YassaX; tahminin ikinci alımlar ömss puanı ile ne zaman olur bnm lise mezunu 73 puanım var ilk atamadan pek umutlu değilim

Moderatörün son düzenlenenleri:

laylaylom

Üye
Üye
2. atama 2012 yılının son ataması olacağı için tahminim ekim ayıdır ama kasım ayına da sarkabilir.

hunter

Üye
Üye
bakan bu haftayı işaret edince yine stres yaptım ya ne güzel bekliyorduk işte ne gerek vardı bu hafta açıklaancak diyerek adrenalinimizi tavana vurmaya ???

YassaX

Üye
Üye
fcbülent bey ; Daha İlk Atamalar Olmadan ; ilk Tercih Kılavuzu Yayınlanmadan 2. Atamaların Tahmini Bence Biraz Medyumluk olur ... Cunku ; ÖMSS ilk defa yapılıyor , bir örneği yok ... Biz aylardır İlk atama tarihini merak ediyoruz ve halen net degil ... Onun icin ben o konuda bir tarih verme taraftarı degilim ... Ancak ; Şu şekilde bir yorum yapabilirim ... Devlet Kurumları ; Engelli ya da Normal Memur Açığı Kontenjanlarını Bulunulan Yılın Ekim Ayı Sonuna Kadar Devlet Personel Başkanlığına Bildirmeleri Zorunluluğu var ...Bunu Hesaba Katarsanız ; Kasımdan Sonraki bir tarih olarak düşünülebilir ... Ancak ; Kasım mı Olur, Aralık Mı olur , 2013 Ocak mı Olur ; Onu inan bilmek şu aşamada cok cok zor ... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun.. ALLAH HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ...

Saygılar ...

Son düzenleme:

YassaX

Üye
Üye
bakan bu haftayı işaret edince yine stres yaptım ya ne güzel bekliyorduk işte ne gerek vardı bu hafta açıklaancak diyerek adrenalinimizi tavana vurmaya ???

hunter kardeşim ; Sende Haklısın .. Tarih Verince Beklentiler daha da artıyor ... Bugün ( 26 Haziran 2012 ) ÖSYM yi arayan bir arkadaşımıza ; Temmuz Ayının İlk Haftası ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzu Yayınlanır demişler ... Bekleyip Göreceğiz ...

Saygılar ...

hunter

Üye
Üye
YassaX; geç olsun güç olmasın umarım bu kadar beklediğimize değer...

YassaX

Üye
Üye
hunter kardeşim; İNŞALLAH ...

BESYO74

Üye
Üye
Öncelikle merhaba. Bu atamada yüksek ihtimal lisans mezunlarına daha fazla kadro açılacağı ve düz memur alımının daha fazla olacağı yönündedir. Kpss alımlarından bu sonucu çıkartıyoruz, her kpss yerleştirmesinde bu böyle olmuştur. Ömss ilk kez yapılan bir sınav olduğu için biraz temkinli yaklaşmakta gerekiyor.Bakan hanımın açıklamalarına göre kalkınmada öncelikle devletin yetişmiş insan ihtiyacına gereksinim duyduğu görülüyor.Bir açıklamasında bizim kazanamadığımız okulları kazanmışlar diyor.Bakalım göreceğiz , kılavuzun açaıklanmasıyla bu görüşlerim zaten açığa çıkacak..İnşaallah herkes gönlünce istediği yere atanır....

YassaX

Üye
Üye
BESYO74; Görüşlerinize Aynen Katılıyorum ... Sadece Şu olabilir ; Genel Olarak Açıklamalara Göre ve KPSS Örneğine göre ; İlk Atamalarda Lisans Sayısının 1.500 - 2.000 arasında Olmasını Bekliyorum .. Dediğiniz gibi İNŞALLAH Herkes ; Gönlünce İstediği yere atanır . Amin Diyorum , İNŞALLAH ... ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzu Açıklandığında Tüm Detayları Görebileceğiz ... KPSS Tercih Kılavuzlarında 4001 Kodu - Herhangi bir Lisans Programından Mezun Olmak Diyor ... Çoğu Lisans Kontenjanının Karşısında bu kod Görülebilir ... ALLAH HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ...

Saygılar ...

hunter

Üye
Üye
her öğrenim grubuna eşit kadro verilse bile 1.750 kişi düşüyor benim tahminim lisans kadrosu bu rakamdan çok olur az olmaz..

philosafftrick

Üye
Üye
her öğrenim grubuna eşit kadro verilse bile 1.750 kişi düşüyor benim tahminim lisans kadrosu bu rakamdan çok olur az olmaz..

kısmet ınsallah daha ne ısterız ben lısans mezunuyum ve malı musavırlık stajerıyım ıstıfa etmem gerekecek ve stress benı bogmaya basladı artık ustune seker kalp tansyon kronık genel engellıyım hepsı benı mahvettı gunler gectıkce yoruluyoruz dusunmuyorlarmı bu ınsanlar engellı saglıkları zaten yerınde degıl bıde ustune belırsızlık ıcınde belırsızlık yasatıyoruz dıye bıze en basından temmuz deselerdı umutlanmazdık sınav acıklandı hemen yayınlanacak sonra vay efendım hazıran sonunda gerceklesecek temmuz 1 de ıse baslayacaklar derken sınırlerımız alt ust oldu seker hastasıyım ve ınanın artık vucudum coktu yanı atamam yapılsa bıle ılk bır kac ayım saglıksızlıkla gececek...

YassaX

Üye
Üye
hunter kardeşim ; yani benim üst mesajımda yazdığım rakamlar civarinda diyorsun... Herkesin beklentisi O yonde .. Hakkımızda Hayırlısı Olsun ...

hunter

Üye
Üye
kısmet ınsallah daha ne ısterız ben lısans mezunuyum ve malı musavırlık stajerıyım ıstıfa etmem gerekecek ve stress benı bogmaya basladı artık ustune seker kalp tansyon kronık genel engellıyım hepsı benı mahvettı gunler gectıkce yoruluyoruz dusunmuyorlarmı bu ınsanlar engellı saglıkları zaten yerınde degıl bıde ustune belırsızlık ıcınde belırsızlık yasatıyoruz dıye bıze en basından temmuz deselerdı umutlanmazdık sınav acıklandı hemen yayınlanacak sonra vay efendım hazıran sonunda gerceklesecek temmuz 1 de ıse baslayacaklar derken sınırlerımız alt ust oldu seker hastasıyım ve ınanın artık vucudum coktu yanı atamam yapılsa bıle ılk bır kac ayım saglıksızlıkla gececek...
Bencede bu süreçe sıkıntı yaratan durum bürokrasinin yavaş işlemesinden çok,belirsizlik...Belli bir takvim dahilinde işler yürüse kimsenin bir itirazı olmayacak zaten...Ama sabır inşallah atanıpta göreve başlarsak tüm bunlar tatlı bir anı olarak tebessümle hatırlanacak..

philosafftrick

Üye
Üye
Bencede bu süreçe sıkıntı yaratan durum bürokrasinin yavaş işlemesinden çok,belirsizlik...Belli bir takvim dahilinde işler yürüse kimsenin bir itirazı olmayacak zaten...Ama sabır inşallah atanıpta göreve başlarsak tüm bunlar tatlı bir anı olarak tebessümle hatırlanacak..

İmşallah oyle umut edıyoruz...

YassaX

Üye
Üye
hunter kardesim ; ÖMSS İlk Defa Deneme Yanıma Metodu ile Uygulanan bir sınav oldu .. Onun İcin ; Bir Takvim ve bir rutinde gitmesini bekelemek biraz hayalcilik olur ... Ayrıa ; 5 Nisan 2012 Tarihinde Bakan Faruk ÇELİK'in açıkladığı ilk atamada 3.512 Engelli kontenjanı ve bunun sonrasında oluşan Kamuoyu Neticesinde ; Bu Kontenjanların artması ve bu yondeki calısmalar , ayrıca ÖMSS Kura Sistemininde ilk defa uygulanmasındaki sürec vs bu noktaya gelindi ... Sadece cok az kaldı ve biraz sabır etmemiz gerekir düşüncesindeyim ...

philosafftrick ; Amin . İNŞALLAH , Umutlarımız o yönde ....

Saygılar ...

hunter

Üye
Üye
YassaX; inşallah 2 yıl sonraki ömss'ye girecek arkadaşlar çok rahat ederler herşey bir takvim dahilinde tıkır tıkır işler varsın biz onlar için kobay olalım..

Tekerlekli Sandalye