ÖMSS Yerleştirmeleri Bir Hafta İçinde Başlayacak

sinankeş

Üye
Üye
Peki biz sinava niye girdil liseli dostlarim

KPSSDE nekadar yüksek çekersen çek atanma şansın 0 ömss yüksek puan çek atanma şansın şüpheli her alanda müthiş bi yarış oldu her eğitim grubu kendi alanında yarıştı lisans önlisan ve ortaöğretim 7000 kişi alınacakmış lisan ve önlisans ağırlıklı olcaksa atama ozaman liseliler göstermelikmi sınava alındı yada kura ile atananlar her eğitim grubundan eşit sayıda alınmalı her eğitim grubundan eğer yarın 7000 kişi atanacaksa ve lisede 1000 kişi atanırsa yuh başka bişey demiyorum bu arada herkese iyi geceler

gulay_06

Üye
Üye
hayırlısı olsun herkes için...

YassaX

Üye
Üye
YassaX; inşallah 2 yıl sonraki ömss'ye girecek arkadaşlar çok rahat ederler herşey bir takvim dahilinde tıkır tıkır işler varsın biz onlar için kobay olalım..

hunter kardeşim ; çok haklısın ... KPSS gibi bir düzeni , bir sistemi olur İNŞALLAH ÖMSS 'ninde ...O zaman gercekten belirsizlikler cok daha aza iner...

Son düzenleme:

erolktll

Üye
Üye
ben 364. oldum bu dediklerinizden sonra korkmam gerekiyo sanırım ..

YassaX

Üye
Üye
sinankeş bey ; Sınava 47.334 Kişi Girdi Diye ; O gruptan Çok alırlar ; Az alırlar olayı degil ... Herkes Kendi Mezuniyetinden Çok Alınsın istiyor ... Madem ; 1.000 Kişi Alınırsa YUH Çekerim Diyosun ; Onlarda madem Okusaydın Derler ... Bu arada Ben Olaya Objektif Bakıyorum .. Lisans Mezunuyum ; Ama demiyorum ki 7.000 Kişinin Şu kadarı Lisans Olsun ; Bu kadarı Ön Lisans vs ... Burada Bencil Düşünmeyelim Arkadaşlar ... Asıl Önemli Olan ; Devlet Kurumlarının Hangi Alanlarda ya da Bölümlerde Engelli Kontenjanı Açığı Olduğudur ... Öncelik ; buna bakılacaktır ... Ayrıca ; Şunu Hatırlatmakta fayda var ; Lisans Mezununa Sorulan Sorulara bilemiyorum baktınız mı ? Eğer Bakmadı iseniz; bir Göz Atmanızı öneririm ... Farkı farkedeceğinizi düşünüyorum ... Alımlar konusunda ise yorumum : Hangi Mezuniyet ; Hangi Kontenjan Sayısını Hak Ediyorsa ; O Kadar Kişi Atansın ... Umarim 7.000 Kişilik İlk atama Sayısında Her Gruba Adil bir sayı düşer ve herkes memnun olur.. Tabiki ; 60.367 + ÖMSS KURA Başvurusu Sayısı Düşünüldüğünde Herkesi Memnun etmek mümkün olmayacaktır ... Yine de Sonuç Olarak ; İster Ortaöğretim Olsun, İster Ön Lisans Olsun, İster Lisans Olsun; ÇALIŞAN ÖYLE YA DA BÖYLE KAZANIR ARKADAŞLAR ...

Saygılar ...

erolktll

Üye
Üye
ainanbey şimdide eski yorumlarda da gördüm garanti değil filan diyorlar ... evet orta öğretim BU ARADA bilgisayar işletmenliği kursuna yazıldım 1.5 ay sürecekmiş

Mcaglar

Üye
Üye
YassaX hocam 2012/1 kılavuzun da: "Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya
kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır." Buda ortalama 10 günü buluyor. ataması yapılan kişi 10 gün içinde evrakları teslim etmesi gerekiyormus yoksa ataması gerçekleşmiyor. farklı sınav oldugu için ömss offline konumunda olmaz heralde. ben tercih yaptım.
benim için ilk önce öğretmenlik belki öğretmen atar ömss den devlet

Moderatörün son düzenlenenleri:

YassaX

Üye
Üye
ainanbey şimdide eski yorumlarda da gördüm garanti değil filan diyorlar ... evet orta öğretim BU ARADA bilgisayar işletmenliği kursuna yazıldım 1.5 ay sürecekmiş

erolktll ; Az Kaldi ... Sabredin ve bekleyin ... Artık bu saatten cok fazla yorumla bakmaya da gerek yok ... Siz Size Düşeni ; ÖMSS Sınavında Yaptınız ... Umarım Hakkınızda & Hakkımızda & Tüm Engelli Kardeşlerimin Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun...

Saygılar ...

Mcaglar

Üye
Üye
teşekkür ederim YassaX hocam tüm merak ettiklerim mevcut linkin içinde.

Moderatörün son düzenlenenleri:

YassaX

Üye
Üye
Mcaglar ; Rica Ederim ... Merak Ettiğin Sorulara Cevap Bulmana Sevindim ... Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

hunter

Üye
Üye
Bakanın yaptığı açıklamadan bir hafta içinde tercih formlarını hazırlanmaya başlanacak anlamıda çıkabilir bence..

YassaX

Üye
Üye
hunter kardeşim ; En Son ÖSYM ye Tekrar Soruldu bu soru ve Temmuz'un ilk Haftası ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzu Yayınlanacak Denildi .. 2- 6 Temmuz 2012 Tarihleri Arasında Beklemek lazim .. Bu hafta yani 28 - 29 Haziran 2012 Tarihlerinde de yayınlanırsa ;bizler icin supriz olmuş olur ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
osman35 bey ; Amin . İNŞALLAH ...

Tekerlekli Sandalye