ÖTV İndirimli Araç Almak İçin Yapılması Gerekenler

emre1984

Üye
Üye
Mrblar halil bey ben dun tam olarak cevap anlamadim.bnm rapor sag el %29 1 yil sureli ortapadik rapor sureli olmasi arac almama engelmi?ikincisi raporumda aciklama kisminda ozel tertibatli arac kullanmasi uygundur yaziyor otv indirimli ibaresi yok buda engelmidir?

SM-G935F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

emre1984

Üye
Üye
Saglik il mudurlugunden randevu bekliyorum kod almak icin..arac almadan oncemi vergi dairesine gidecez yoksa bayile birliktemi?son sorum ise komisyondan kod aldiktan sonra emniyetteki islem siralamasi nelerdir?b ehliyetim var b engelli siralama islemleri

SM-G935F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

sbaran

Üye
Üye
iyi geceler forma yeni katildim emeginiz ve zaman ayirdiginiz icin tsk ederim.Sorum su babam %91 kanser hastasi otv ile arac alabiliyoruz tertibatsiz babamin suan kullandigi ehliyeti 1992 yilinda almis oldugu E sinifi ehliyet bu bir sorun teskil eder mi mtv ve otv indirimde simdiden cevaplaniz icin tsk ederim

SM-J700F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

balkesli

Üye
Üye
[MENTION=19284]sbaran[/MENTION] sadece raporunuzla gidip araç alabilirsiniz araçta tertibat olmadığı için aracı ehliyeti olan herkes kullanaibilir. babanızın ehliyeti sorun olmaz.

berat ali

Üye
Üye
Merhabalar lutfen bir yol gosterin mahkeme ek kararsiz nasil araba alabilorim.babam yuzde 93 vasi karari var ek karari hakim red veriyor namisiz.

SM-C7000 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

haci0121

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar benim küçükken sol kalça çıkığı o kadar ameliyat geçirmeme rağmen sol Ayağım 3.4 cm kısa ÖTV den yararlanabilir miyim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19311]haci0121[/MENTION] sol ayaktan engelliler ÖTV indirimden faydalanıyor. Sizde şansınızı deneyin.

hakan kılıç

Üye
Üye
peki arkadaşlar otv siz arac alınırken maliyeden vergi muafiyeti şartı araniyormu ? bir de engelli ehliyet raporu özel hastanelerden alinabiliyormu ?

SM-G531F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

cihan_307

Üye
Üye

balkesli

Üye
Üye
%90 üzeri raporunuz varsa bu raporla direk bayiye gidip alabilirsiniz bayii bu işlemleri hallediyor. raporunuz %90 altıysa raporunuzda ötv indiriminden yararlanır diye bir ibare olması gerekli bu ibare yoksa ötv indirimi iin yeni bir rapor almanız gerekecek.

ehliyet için hastaneyi yada il sağlık müdürlüğünü arayıp sorabilirsiniz rapor verme yetkisi varmı.

İsmail_GÜLER

Üye
Üye
Merhaba ; 83 yaşında yatan hasta dedemi kontrol ve tedavisi için kartal lütfi kırdar eğitim ve araştırma hastanesine götürüp getirmek için araç lazım olduğu için ötv indirimli araç alabilmek ve heyet raporu almak için işlemleri tamamladık ancak aklıma takılan sorular var.

Dedem ; Prostat kanseri tedavisi devam ediyor.
Böbreklerinde sağlık sorunu var tedavisi devam ediyor. ( Sırtında SAĞ - SOL olmak üzere ayrı ayır tüp takılı )
Sol bacağından daha önce ameliyat oldu platin takılıdı.
Sağ bacağını hiç hareket ettiremiyor.
Sağ kulak %52 Sol kulak %82 işitme kaybı var.
Kalbinde Stent var.

ÖTV İNDİRİMLİ Sağlık raporu için Derince Eğitim ve Araştırma hastanesinde işlemleri yaptık.

Sağlık kuruluna verdiğimiz Rapor değerleri şu şekilde ;

Dahiliye Bölümü : sonuç sistemde yazıyor. Doktor böyle yazmış bunu % değerini nasıl öğrenebilirim ?
Fizik Tedavi : % 40
Kardiyoloji : KAH %50 - %30
HT %10
AY LTF %50 - %10 yazıyor bunu asıl % değeri kaçtır ?
Ortopedi : % 25
Onkoloji : sonuç sistemde yazıyor. Doktor böyle yazmış bunu % değerini nasıl öğrenebilirim ?
Üroloji : sonuç sistemde yazıyor. Doktor böyle yazmış bunu % değerini nasıl öğrenebilirim ?
Nöroloji : sonuç sistemde yazıyor. Doktor böyle yazmış bunu % değerini nasıl öğrenebilirim ?
KBB : % 35

Heyete verdiğimiz rapor sonucu yazdığım ile birebirdir. 27 KASIM 2017 gününe Heyet rapor sonucu için gün verildi. Rapor sonucunun % kaç olduğunu ve sonuç sistemde yazıyor Doktor böyle yazmış bunu % değerini nasıl öğrenebilirim ? kısımları aklımda ? olarak kaldı bunları nasıl öğrenebilirim veya nerden bilgi alabiliri.

Teşekkürler.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

En doğru ve kesin sonucu, 27 Kasım 2017 günü heyet raporu elinize verince öğrenebilirsiniz.

Geçmiş olsun dileğimle,

Kaşif

Üye
Üye
Merhabalar benim 1997 _2002 yıllarında epilepsi nöbetlerim vardı. 2009da sağelim sakat olduğu için %20 rapor verdiler. Son 5 yılda Şubat 2012 de 3 paket, 2013 şubatta te 9 paket 2017 şubatta 3 paket yani 15 paket 400 mg tegretol ilacı aldım. 2008 ve 2017 de çektirdiğim EEG ler de epilepsi bulgusu bulunmamaktadır deniliyor. H SINIFI EHLİYET ALABİLİR MİYİM ACABA. Kendi isteğimle kontrol amaçlı Son 5 yılda 150 gün epilepsi ilaçı içtim

E5603 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

balkesli

Üye
Üye
engeliniz sağ elde olduğu için viteste yapılan değişikler özel donanıma giriyor ama buna karar verecek olan doktorlar ehliyetinizi değiştirmeden önce ötv indirimli araç alabiliyormusunuz bunu araştırın alamıyorsunuz engelli ehliyetinin faydası değil zararı olacaktır size kısıtlamalar olacaktır engelli ehliyetinizde (ticari kullanamaz gibi) ötv indirimli araç alamadıktan sonra engelli ehliyeti almanın bir anlamı yok

Kaşif

Üye
Üye
ÖTV vergisi indirimini faydası olur mu nerden öğreneceğim bilgüniz var mı. Heyete girerken rapora ÖTV muhafşyetinden faydalanır diye yazısını da ekletmem mi gerekir.

E5603 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

balkesli

Üye
Üye
rapor alırken ötv indirimi için olduğunuda belirtin belirtmezeniz yeniden rapor almak zorunda kalırsınız.

Tekerlekli Sandalye