ÖTV İndirimli Engelli Araç Alım Şartları Güncel

Omerefe

Üye
Üye
Bir soruma yardimci olacak varsa sevinirim
Babamin yuzde 99 roporu var zihinsel ibaresi bulundugu icin otv indirimli arac almak icin vasi karari lazim oldugu icin mahkemnin gonderdigi hastenede doktorun vasilige gerek yok. Gibi karar yazmis
Bu halde hakim vasiye getek yok deyip davayi red ederse
Daha once 1 ay once aldigimiz 100 de99 roporla otv indirimli araci vasilik karari olmadan nasi alabilecekmiyim

sadık19

Üye
Üye
Halil bey merhaba;
benim babam 01,10,1937 doğumlu 81 yaşında sağ diz kapağından amaliyat oldu protez takıldı. Kısa mesafeleri yürüyor ama yaşlı olduğu için
çabuk yoruluyor. Hastanelere veya bir yere gittiği zaman taksi ile gidiyor.Acaba ötv siz araç alabilirmiyiz ehliyeti yok ehliyet şart mı ne yapmalıyız.Yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin.

Omerefe

Üye
Üye
Bir soruma yardimci olacak varsa sevinirim
Babamin yuzde 99 roporu var zihinsel ibaresi bulundugu icin otv indirimli arac almak icin vasi karari lazim oldugu icin mahkemnin gonderdigi hastenede doktorun vasilige gerek yok. Gibi karar yazmis
Bu halde hakim vasiye getek yok deyip davayi red ederse
Daha once 1 ay once aldigimiz 100 de99 roporla otv indirimli araci vasilik karari olmadan nasi alabilecekmiyim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=15940]sadık19[/MENTION] babanızın ÖTV indiriminden yararlanması çok çk düşük bir ihtimal. Uğraşmayın derim. ama ben şansımı deneyeceğim derseniz oda sizin bileceğiniz iş. [MENTION=20713]Omerefe[/MENTION] vasiye gerek yok kararı çıkarsa tek başına rapor oranınızla ÖTV den faydalanırsınız.

Omerefe

Üye
Üye
Anladigim dogrumu vasilik red karari cikarsa mahkemeden
rapor ile mahkeme karrari yeterli olacak babamin arac alabilmesui icin
Insallah noter ve trafik zorluk yapmaz dier arkadaslara. Yaptiklari gibi dier konulardaki gibi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vasiye gerek yok kararı çıkarsa elinizdeki raporla alırsınız. Ve fakat vasi çıkması ÖTV den yararlanamayacağınız anlamına gelmez. Yine alırsınız ama ek karar vs süreç biraz uzar sadece.

PTAX

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar benim sorum şu şekilde ben ehliyetimi değiştirdim ve kodlarım 78, 102, 32.01 (elden gaz fren tertibatı) ve 47 olarak verildi. Şimdi ben bunla ötv indiriminden yararlanabilir miyim? Ekstradan sağlık raporu almama gerek var mıdır sonuçta bu ehliyet verilirken sağlık kurulu raporu oluyor değil mi ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

qnr

Üye
Üye
Benim %48 Sol diz altı ampute var surekli raporum 2015 yılında aldım otvsiz arac icin raporuma otvsiz arac alabilir ibaresi ekletmem gerekiyor mu 2016 yılında bayi vergi dairesiyle konuştuğunda olması gerekiyor dediler arac alamadım 2. El araç aldım satıp ötv siz alabilirmiyim yardımcı olabilecek bilgili abilerim ablalarım yardımcı olursa sevinirim. Saygılar.

balkesli

Üye
Üye
ötv indirimi için yeniden rapor almanız gerekecek raporunuzda ötv indiriminden yararlanır diye ibare yoksa ötv indirimli araç almazsınız.

PTAX

Üye
Üye
ötv indirimi için yeniden rapor almanız gerekecek raporunuzda ötv indiriminden yararlanır diye ibare yoksa ötv indirimli araç almazsınız.

Merhabalar bu cevap bir üstünüzdeki arkadaş için mi geçerlidir. Mesajımda belirttiğim şekilde ehliyetimi değiştirilerken verdikleri belge ötv indirimli araç için yeterli oluyor mudur? Teşekkürler.

balkesli

Üye
Üye
[MENTION=20727]PTAX[/MENTION] evet o cevabı qnr için vermiştim.

sağlık raporunuz %90 üzeri ise başka bir şeye gerek yok ehliyet ve raporunuzla gidip araç alabilirsiniz %90 altı ise sağlık raporunuzda ötv indiriminden yararlanır diye bir ibare olması gerekir bu ibare yoksa ötv indirimi için yeniden rapor almanız gerecek sizin bahsettiğiniz rapor ehliyet için alınan rapor onu kabul etmiyorlar.

PTAX

Üye
Üye

sağlık raporunuz %90 üzeri ise başka bir şeye gerek yok ehliyet ve raporunuzla gidip araç alabilirsiniz %90 altı ise sağlık raporunuzda ötv indiriminden yararlanır diye bir ibare olması gerekir bu ibare yoksa ötv indirimi için yeniden rapor almanız gerecek sizin bahsettiğiniz rapor ehliyet için alınan rapor onu kabul etmiyorlar.

Cevabınız için çok teşekkürler. Evet elimde bulunan rapor %29 ortopedi engelli 2013 yılında alındı ama ötv ile ilgili bir kısım yok o zaman onun değişmesi gerekcek sanırım.

PTAX

Üye
Üye

Cevabınız için çok teşekkürler. Evet elimde bulunan rapor %29 ortopedi engelli 2013 yılında alındı ama ötv ile ilgili bir kısım yok o zaman onun değişmesi gerekcek sanırım.

aliorhan

Üye
Üye
Benim de %49 sürekli raporum var , ötv indiriminden yararlanmak istiyorum ama okudum açıklamalara istinaden %49 raporuma ötv indiriminden yararlanabilir yazısı yazdırmak gerekiyor;benim bu yazıyı yazdırmam için nasıl bir yol izlemem lazım?bilgisi olan arkadaşlar var ise bilgi dönmenizi rica ediyorum Tşkler.

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

R

rahim

Guest

oran 90 ve üzeri ise sanırım ehliyete de gerek yok diye biliyorum

balkesli

Üye
Üye
[MENTION=20749]aliorhan[/MENTION] yetkili bir hastaneden raporu ötv indirimi için alacağınızı belirterek alabilrsiniz.
[MENTION=3231]rahim[/MENTION] evet %90 ve üzeri raporu olanlar başka bir şeye gerek olmadan bu raporla gidip araç alabilirler ancak yukarıdaki soruyu soran arkadaş aracı kendi kullanacak rapor oranınıda bilmediğim için kişiye özel verilen bir cevaptı.

Sg038

Üye
Üye
50 milyarlık araba tam olarak ÖTV indirimi ile ne kadar fiyat çıkar

Ünal METİN

Üye
Üye
Merhaba, engelli aracını kimler kullanır kısmındaki 3. maddeye istinaden yazıyorum benim ablamın H sınıfı Ehliyeti var ve bu ehliyete istinaden raporunda Hiç bir aparata gerek kalmadan otomatik vitesli yazıyor rapor oranı %69 bu aracı ben kullanabilir miyim yani ?

Tekerlekli Sandalye