ÖTV MUAFİYETLİ ARAÇ ALIMI İLE İLGİLİ

Strom9

Üye
Üye
Merhabalar,
%68 Ortapedi engelli raporum var rapor açıklaması aşağıda ektedir, engelli sürücü belgesi alsam tertibat kodlu araç alabilirmiyim.
raporu alalı daha 1 ay olmadı yanlış yönlendirmeler çok var kimisi raporda yazması gerekir yazıyor hastanede tekrar başvurman lazım dedi bu durumda olup araç alan varmı ?
Ekran Alıntısı.PNG

İsen Buga

Üye
Üye
Geçmiş olsun... Doktor net rapor yazarsa ÖTV.siz alabilirsiniz. Ama resimdeki rapor ile alamazsınız. Raporunuz farklı amaçla değerlendirilmiş. ÖTV için değerlendirilmemiş. 4857 kanunun 30 maddesi gereği aşağıda gibidir:

İşverenler, elli veya daha fazla işçi çalıştırdıkları özel sektör işyerlerinde yüzde üç özürlü, kamu işyerlerinde ise yüzde dört özürlü ve yüzde iki eski hükümlü işçiyi meslek, beden ve ruhi durumlarına uygun işlerde çalıştırmakla yükümlüdürler.

j@sm!n

Üye
Üye
Öncelikle herkese merhaba, ötv indiriminden faydalanmak için başvurdum. Her işlemi geçtim ve ehliyetime kod tanımlatmak için komisyona yönlendirdiler fakat 15 gündür komisyondan çağırılmadım. Bu süreci bilen varsa yazabilir mi? Sebebi nedir acaba?

j@sm!n

Üye
Üye
Komisyon hala beni aramadı. İl sağlık müdürlüğüne ulaşılmıyor. Tıkandı işlemler ilerleyemiyorum 😒

Blackfox

Üye
Üye
Bu rapor la süresiz rapor bu arada araç alma hakkı varmı acaba konuyu bilen aydınlatırsa sevinirim🙏

Ekli dosyalar

• IMG_20220201_191426.jpg
    IMG_20220201_191426.jpg
    324.5 KB · Görüntüleme: 325

Baremo

Üye
Üye
Komisyon hala beni aramadı. İl sağlık müdürlüğüne ulaşılmıyor. Tıkandı işlemler ilerleyemiyorum 😒
Merhaba, il sağlık komisyonun bana sms göndermesi 3 haftayı bulmuştu. sms gönderiyorlar şu tarihte şu saatte kurula gele bilirsiniz diye.
Merhabalar,
%68 Ortapedi engelli raporum var rapor açıklaması aşağıda ektedir, engelli sürücü belgesi alsam tertibat kodlu araç alabilirmiyim.
raporu alalı daha 1 ay olmadı yanlış yönlendirmeler çok var kimisi raporda yazması gerekir yazıyor hastanede tekrar başvurman lazım dedi bu durumda olup araç alan varmı ?
Ekli dosyayı görüntüle 9394

Son düzenleme:

Baremo

Üye
Üye
Merhaba , Geçmiş olsun Raporu başka amaçla almışsınız ÖTV İndirimi icin değil, Benimde %60 raporum var Ortopedik Vergi indirimi için aldım tekrar başvuracağım Hareket Ettirici özel tertibatlı araç kullanıma uygundur yazdırmak gerekiyormuş Heyetteki görevliye sordum, sıfırdan başlayacaksın doktorları tektek tekrar dolaşacaksın sonra heyete tekrar gireceksin uygun görürseler rapora yazıyı eklerler dendi.

İsen Buga

Üye
Üye
Merhaba , Geçmiş olsun Raporu başka amaçla almışsınız ÖTV İndirimi icin değil, Benimde %60 raporum var Ortopedik Vergi indirimi için aldım tekrar başvuracağım Hareket Ettirici özel tertibatlı araç kullanıma uygundur yazdırmak gerekiyormuş Heyetteki görevliye sordum, sıfırdan başlayacaksın doktorları tektek tekrar dolaşacaksın sonra heyete tekrar gireceksin uygun görürseler rapora yazıyı eklerler dendi.
Bir eksik var; heyetteki görevli eklemeyi unutmuş olabilir. sizin yazdıklarınıza ilaveden ehliyetinizdeki kodlara uygun rapor olmalı; rapor ve ehliyet ikisi birbirine uyumlu olmalı. Doktorunuzla konuşurken not eklenmesini unutmayınız. Uyumlu değilse ehm ehliyet hem ÖTV muafiyeti ikisi aynı olacak şekilde rapor almaya çalışın..

Baremo

Üye
Üye
Bir eksik var; heyetteki görevli eklemeyi unutmuş olabilir. sizin yazdıklarınıza ilaveden ehliyetinizdeki kodlara uygun rapor olmalı; rapor ve ehliyet ikisi birbirine uyumlu olmalı. Doktorunuzla konuşurken not eklenmesini unutmayınız. Uyumlu değilse ehm ehliyet hem ÖTV muafiyeti ikisi aynı olacak şekilde rapor almaya çalışın..
Kurula girerken Ehliyet fotokopisini ve ehliyet icin il sağlık kurulunun verfiği raporu da evrakkara ekleyin dediler.

j@sm!n

Üye
Üye
Merhaba, il sağlık komisyonun bana sms göndermesi 3 haftayı bulmuştu. sms gönderiyorlar şu tarihte şu saatte kurula gele bilirsiniz diye.
İlçe sağlıkla görüştüm. Komisyon artık il sağlıkta değil, ilçe sağlık müdürlüğüne bağlı olarak yapılacakmış. Devir işlemleri 3 hafta sürmüş. Önümüzdeki hafta aranırım inşallah 🙏 😁

İsen Buga

Üye
Üye
İlçe sağlıkla görüştüm. Komisyon artık il sağlıkta değil, ilçe sağlık müdürlüğüne bağlı olarak yapılacakmış. Devir işlemleri 3 hafta sürmüş. Önümüzdeki hafta aranırım inşallah 🙏 😁
yetti be ! bu nasıl bürokrasi....
Bir an önce gıcır gıcır arabamızı alalım....

İsen Buga

Üye
Üye
İnan bende bunaldım. Arabamı almak istiyorum ☺️ Peki benim 2 ad. Arabam var hali-hazırda vergi dairesi bunu sorun yapar mı?
Yeni araç alırsanız, eski araç satmak zorunda değilsiniz sadece vergi muafiyetini kaldırır yeni araca ekletirsiniz. Olur biter.
Prosedür gereği sadece bir araçtan muafiyetiniz olur. Eskisi yada yenisi karar sizin.

Vergi muafiyeti derken hem ÖTV hem MTV kast ettim.

j@sm!n

Üye
Üye
Yeni araç alırsanız, eski araç satmak zorunda değilsiniz sadece vergi muafiyetini kaldırır yeni araca ekletirsiniz. Olur biter.
Prosedür gereği sadece bir araçtan muafiyetiniz olur. Eskisi yada yenisi karar sizin.

Vergi muafiyeti derken hem ÖTV hem MTV kast ettim.
Tabiiki. Zaten diğer araçlar indirimsiz. Malum ÖTV için yeni uğraşıyorum. Daha rapordan başka bir şey yok elimde 😒

veli 1500

Üye
Üye
Yani yeni ötve için kurula ğireceğiz ben böyle anladım
Ehliyet şartmı benim var olurmu arkadaşlar eşimin yokk cevap yazan yokkmu

İsen Buga

Üye
Üye
Yani yeni ötve için kurula ğireceğiz ben böyle anladım
Ehliyet şartmı benim var olurmu arkadaşlar eşimin yokk cevap yazan yokkmu
Sorunuz nedir? Detaylı açıklarsanız yardımcı oluruz.

Tekerlekli Sandalye