Olric ve Efendisi.!

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
yok olric yok.. öyle bir zamandayız ki, bırak anlaşabilmeyi; insanlar çatışamıyor bile.!!!

F

Fırtına

Guest
bul beni.! çek çıkar düştüğüm kuyudan.. ki, biliyorsun; ben var halimle, yok olma çabasındayım.. nefes aldığın her anı hayata döndürememenin telaşındayım.. yazıyorum olric.. okuya okuya bul beni.!!!

F

Fırtına

Guest
geldin mi olric.?! geldim efendimiz.. gene başbaşayız, gene yalnız.. siz istediniz.!!!

F

Fırtına

Guest
ne demiş/ti şair olric.?! ne efendim.?! bazen; sırf birisi ''iyi geceler..'' demedi diye, iyi geçmeyen geceler var/dır olric.. der/mi sen/ce.?! iyi geceler efendim.!!!

F

Fırtına

Guest
olric, sence beni ne kadar seviyordur.?! size kendinizi unutturacak kadar efendimiz.!!!

F

Fırtına

Guest
efendimiz, bütün arkadaşlarım yurtdışına gitti, bir ben kaldım.. boşver olric, onlara göre de sen yurtdışındasın.!!!

F

Fırtına

Guest
gözden ırak, gönülden de ırak olur mu efendim.?! hayır olric.. yüreğinde bi yer açıp oraya oturttuğun her kimse, seninle birlikte gider her yere.!!!

katıldığım bir söz/dür.. gözden ırak olan, gönülden ırak olmaz.. yüreğine oturttuysan eğer.!!!

F

Fırtına

Guest
çek kürekleri olric.. çek kürekleri.. biliyorsun ki, ne kadar çeksen, asla kıyılara ulaşamayacağız.!!!

F

Fırtına

Guest
gelir mi dersin olric.?! gelmez, gelemez efendimiz.. neden olric.?! yüreği o kadar büyük sevemez de ondan efendimiz.!!!

F

Fırtına

Guest
ömrüm müydü olric.?! ömrünüzden etmeye sebep/ti efendimiz.!!!

F

Fırtına

Guest
biliyor musun olric.?! aslında insanı acıtan şey yalnız kalması değil.. sevdiğinin kokusunun, bir başkasının üzerine sinmiş olma ihtimalidir.!!!

F

Fırtına

Guest
daha ne kadar ıskalayacağız hayatı olric.?! oklarımız bitene kadar efendim.!!!

Pes etmek yo.ok :)

F

Fırtına

Guest
ne çok şey biliyor bu insanlar olric.?! herkes işine geleni biliyor efendimiz.!!!

F

Fırtına

Guest
gördün mü olric.?! yine yanlış anlaşıldık.. asıl doğru anlarlarsa yandık demektir, efendimiz.!!!

F

Fırtına

Guest
Oğuz Atay

OA-P1A.jpg

Oğuz Atay

(d. 1934, İnebolu, Kastamonu, Türkiye) - (ö. 13 Aralık 1977 İstanbul, Türkiye)

Türk yazar;

Babası, VI.,VII Dönem Sinop, VIII. Dönem Kastamonu Milletvekilliği yapan Cemil Atay'dır. 1951'de Ankara Maarif Koleji'ni, 1957'de de İTÜ İnşaat Fakültesi'ni bitirdi. Üç yıl sonra İDMMA (İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi) İnşaat Bölümü'nde öğretim üyesi oldu. 1975'te doçent olan Atay, Topografya adlı bir de mesleki kitap yazdı. Çeşitli dergi ve gazetelerde makale ve söyleşileri yayınlandı.

Oğuz Atay, Tutunamayanlar'ın 1971-72'de yayınlanmasından sonra, önemli bir tartışmanın odak noktası oldu;

Bu romanıyla 1970 TRT Roman Ödülü'nü kazandı. Bu ilk romanı 1973'te yayınladığı Tehlikeli Oyunlar adlı ikinci romanı izledi. Hikayelerini Korkuyu Beklerken başlığı altında toplayan Atay'ın 1911-1967 yılları arasında yaşamış Prof. Mustafa İnan'ın hayatı konu edilen Bir Bilim Adamının Romanı, Devlet tiyatrosunda sahneye konmuş Oyunlarla Yaşayanlar adlı oyunu yazdı. Beyninde çıkan bir tümör nedeniyle büyük projesi "Türkiye'nin Ruhu"nu yazamadan 13 Aralık 1977'de, İstanbul'da arkadaşının evinde öldü.

Sağlığında hiçbir kitabı ikinci baskı bile yapamayan Atay'ın kitapları ölümünden sonra büyük ilgi gördü ve defalarca basıldı. Yıldız Ecevit'in hazırladığı Oğuz Atay biyografisi "Ben Buradayım.." 2005 yılında yayınlandı.

Türk Edebiyatı'nda yazdığı Tutunamayanlar ile post-modern tarzda eser veren ilk yazarımız Oğuz Atay'dır.

F

Fırtına

Guest
tümcelerin hepsi, birbirinden harika ve düşündürücü.?! sırtımızda ''var..'' olan; ''kimi, sevgi, kimi haset, kimi kıskançlık, kimi düşmanlık..'' izler.!!! ama ''sevgi ..'' izleri çoğunlukta; biliyorum.. ve olric, düşmanlarıma rağmen; sevildiğimi bilmek beni çok mutlu ediyor :) (...)

F

Fırtına

Guest
oğuz atay'ın, tutunamayanlar romanı; 1971-72'de yayınlanmış.. 40 sene geçmiş aradan.. düşünebiliyor musun olric.?! ve bu günümüzde; tümceleri bize hitab ediyor.!!! oğuz atay'ın sözlerinden; ben, kendi adıma çok şey buluyorum.. düşüncelerime, yaşanmışlıklarıma, yaşadıklarıma hitab ediyor :) (...)

F

Fırtına

Guest
oğuz atay; ''hayata ve aşka dair..'' çok aklı başında, ne dediğini bilen ve çok zeki bir insan/mış.. ve bu meziyete sahip insanlar tutunamazlar.!!! bir avuç insan ''bizler..de..'' tutunamayanlar..dan biriyiz olric.!!! (...)

F

Fırtına

Guest
olric; dün yere tükürdüler, bugün yaladılar.. evet efendimiz.. tükürdüğünü yalayan insanlara bayılıyorum olric (!) afiyet olsun efendimiz.!!! (...)

F

Fırtına

Guest
oyun bahçene hoşgeldin.. stres atman, can sıkıntını gidermen için bizde (oyuncakların..) seni bekliyorduk olric.!!! (...)

Tekerlekli Sandalye