Sitede evlenmek isteyen engelliler için kategori oluşturulabilir mi?

marcus_oredius

Üye
Üye
bayan doğruyu bulmak güzel birşey ama adının herzaman olmamasına dikkat etmek gerek.

işin şakası bu.

mevce hanım doğruyu söylüyor kontrol edilmesi çok zor bir konu evlilik dostluk. zaten evlilik dostluk niyetinde olan birisi yazdıklarıyla paylaştıklarıyla kendini belli eder.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba Arkadaşlar,

Konu ile ilgili yazacaklarım tamamen benim fikrim olduğundan ve kategori yöneticisi olmanın dışında sadece bir üye olarak düşüncemi belirtmek istedim.

Evlilik kutsaldır...Evlilik çok meşakkatli bir konudur...Evlilik adeta bıçak sırtında yürümek gibidir...Evlilik bir şanstır...iyi de olur kötü de...Evlilik hem çok güzeldir hem bir o kadar özgürlüğü kısıtlayıcıdır...Evlilik iki insanın ruhen ve bedenen anlaşmasıdır...Evlilik bu koskoca dünyada ruh ikizini bulmak ve onunla bir ömür sürmeyi kabul etmektir...Ömrümün yarısından çoğunu evli olarak geçirdiğim ve aşk evliliği yaptığım için evlilik hakkında sayfalar dolusu yazabilirim de ama bu size evliliğe karşı çıktığım anlamına gelmesin...

Yalnızlık , sadece Allaha ' a mahsustur. Birbirini tamamlayan iki karşı cinsten arkadaş tabii ki anlaşır ve birbirini severse evlensin zaten. Buna ben dahil kimsenin bir karşı çıkışı olamaz da...Bir ömür boyu aynı hayatı paylaşmak için önce birbirlerini çok iyi tanımaları ve birbirlerine karşı sevgi, saygı, anlayış, hoşgörü ve daha bir çok duyguyu paylaşabilmeleri gerekir. Bu da tabii ki her şeyden önce tanışmak ve paylaşmakla olur. Tanışmak? Anlaşmak ve flört dediğimiz birbirini anlama döneminin sonucunda evlilik kararı alabilirler. Neden olmasın ki ? Kim kimin evlenmesine ne hakla karşı çıkabilir ki ailelerinin onayından sonra...

Buraya kadar her şey doğal ve olması gereken bir süreç...Ama bu sitenin kuruluş amacı farklı arkadaşlar! Bu sitenin ana sayfasına bir kez göz attığınızda göreceksiniz ki bu site '' Özgürlük Mücadelesi '' amacıyla kurulmuş ve diğer sitelerden o kadar farklı ki...Sitemizin diğer engelli sitelerle karşılaştırıldığında saygınlık, hoşgörü, nitelik ve nicelik bakımından ne kadar üstün olduğunu da göreceksiniz zaten...

Şimdi ; kuruluş amacından ve bugüne kadar almış olduğu yol ve başarıları gözönüne alındığında ; evlilik gibi kontrol edilmesi çok güç ve amacından saptırmaya yönelik , bıçak sırtı kadar tehlikeli bir konunun sitemizde yer almasını ben şahsi fikrimce desteklemiyorum ama karşı da çıkamam...her şeyden önce burası demokratik bir site olduğu için ben de çoğunluğun kararına elbette uyarım. Burada kurulan arkadaşlık ve dostluklar neden evlilikle sonuçlanmasın ki ? Bu noktada olumlu düşünebiliyorum. Evlilik kararına zaten önce arkadaş olarak başlanır. Ama siteye bu amaçla girmek çok farklı olup kanımca son derece gereksiz ve sakıncalıdır...

Özgürlük Mücadelesinden yola çıkan arkadaşlar bu siteyle birlikte attığınız adımı ( yani burada tanışıp anlaştığınızı farzederek ) evlilik kararıyla sonlandırmanıza saygı duyarım... Ama sitenin evlilik amacı için kullanılmasına da son derece karşıyım...Sitemin bu şekilde bir konuya alet edilmesini, amacından saptırılmasını içim kabul etmiyor...

Son karar sizlerin ve tabii ki en son karar Sayın Yöneticimiz Halil Yılmaz ' a ait olmalıdır...

Sağlıcakla kalın, sevgiyle, dostlukla kalın,

cansel atak

Üye
Üye
evlenen gider ,evlenen gider bu sefer sitede kimse kalmaz diye korkuyorum

masum

Üye
Üye
kesinlikle evlenme evlenme katagorisi olmalıdır sosyal yaşamın gereği de bu değilmi site yönetiminden bekliyorum

mr.boris

Üye
Üye
Bencede olmalıdır.Bu konuyu arkadaşlarımızın suistimal edeceklerini düşünmüyorum.Halil bey kardeşimiz bu konuda teknik olarak bizi güvende tutacaklarınına eminim.Mesala kişi engelleme,tc ile kişi sorgulaması,bu konu için ayrıca kullanıcılar için sözleşme hazırlaması gibi pek çok etkenle bu konudaki forumda bize fayda sağlayacak katkılarda bulunabilir.Tabii ki forum açma kararı Halil kardeşimize kalmış.Şimdiden iyi çalışmalar.

masum

Üye
Üye
evet olmalıdır site yönetimi dikkate alsın

gizemliyol

Üye
Üye
halil bey siteye bir zararı yoksa oylama yapalım derim

ts61

Üye
Üye
Evlilik Çağı Gelenler için... :)

Selamun Aleyküm Sayfa takipçileri;

Sayfa yönetimininden isteğim evlilik çağı gelmiş engelliler için bir bölüm açmalarını istiyorum.Dileyenler orada saygı ve sevgi çerçevesinde birbiriyle tanışmasını sağlayan ayrı bir bölüm oluşturulmasını istiyorum.

ilk benimle birlikte başlasın istiyorum.

Yaşım 26 Trabzon'da oturuyorum.ilgilenenlerin mesajlarını özelden bekliyorum. Saygılarımla.

ts61

Üye
Üye
Ne olacak baktınız olmuyor bölümü kapatılsınız sanki zor birşey. Bence özellikle özelden görüşüp tanışma fırsatı olmalı. istenmiyen kişilerde engellenebilir kişinin özel sayfasında. Neden olmayacak...

sinandeniz

Üye
Üye
bu konu ilk açıldığından buyana takip ettim gibi birşey yorum yapmayim yapmayim dedim aam en son bende kendi fikrimi yazma kararı verdim bence evlenme hakkında bir bölüm çok gereksiz bakın gereksiz demiyorum çok gereksiz diyorum neden derseniz e zaten evlenme hakkında bu iş üzerine intenette sürüsene bereket birçok sayfa var ikincisi bazı arkadaşlarında dediği gibi sitenin prestijini de düşürür kanatindeyim siteye derdine derman aramaya farklı insan gelmez olur artı gelen herkezin aklında evlilik olur ve sitede bir bayan nicki görüldümü hurra bir çok erkek bayana özel mesaj yağmuruna tutar mmalum erkekler birazcık ısrarcı olurlar :) ve birde ama bu tamamen kendim için olan düşünce bence bir engelli evlenmeyi sadece düşünce olarak düşünmelidir şöyle bir düşünecek olursak ne olursa olsun bayan ister bazı şeyleri e malum erkekte engelli olduğu için çoğu isteyini karşılayamiyacaktır bir iki bir iki derken :) ya allahınızı severseniz arkadaşlar aklınızı evlenmekle meşkul etmeyin hayatı akışına bırakın herşey kısmet nasip allah herşeyin hayırlısını versin bir kör bir ayvaz bir ipte olmaz misali zaten parası bol olan yani zengin olan bir engelli tak diye evlenir parasıyla herşeyi halleder ve hiç sıkıntısıda olmaz neyse sadece kendi düşüncem kurban olduğum allahım umarım tüm evlenmek isteyen engelli arkadaşlarım kardeşlerimin gönlüne göre verir saygılarımla

ts61

Üye
Üye
ilk ilan benden gelsin ilgilenen varsa mesaj atsın

Hayırlı Bir kısmet için..

Hakkımdaki Genel Bilgiler

Cinsiyetim: Erkek
Fiziki Özelliklerim: Normal Bir insanım
Psikolojik Özelliklerim: Sabırlı, neşeli, şakacı...
Doğum Tarihim / Yaşım: 1987-26
Doğum Yerim: Trabzon
Yaşadığım Yer: Trabzon
Medeni Halim (boşanmışsa çocuk durumu): Bekar
Eğitim Durumum: Lisans
Mesleğim: Ömss 2. atamayı bekliyorum olmazsa kendi işimi kuracam.
Aylık Gelir Durumum: Bende Kalsın
Politik Düşüncem: İlgilenmiyorum
Dini İnancım: Rabbim ayırmaz inşallah İSLAM
Doğaya Dair Düşüncelerim: Doğayı severim ama yanımda sevdiklerim yanımda olursa daha çok severim.
Sevdiğim Sinema Filmleri: 007, Görevimiz Tehlike Serisi
Sevdiğim Dizi Filmler: Arka Sokaklar
Sevdiğim Yemekler: Pilav, Karnıyarık vs.
Sevmediğim Yemekler: Bazı Çorbalar
Sigara Alışkanlığım: Yok
İçki Alışkanlığım: Yok
Yapmaktan keyif aldığım şeyler: Şimdilk gelmiyor aklıma
Hiç sevmediğim şeyler: Sigara, Alkol
Genel Tanıtımım: Ben önceden engelliydim şimdi nerdeyse geçti hamdolsun.Hiç Sorunum yok
Bir Günüm Nasıl Geçer: Sıradan
Mutluluk Rüyam:
Mutsuzluk Kabusum:

Arayışım
Bu ilandan ne bekliyorum: 22-26 arası namazlı, niyazlı bayanlar mesaj atabilir.
Aradığım kişinin cinsiyeti: Bayan
Aradığım kişinin yaş aralığı: 22-26
Aradığım kişide olmasını istediğim yönler: Namaz, Güzel huy ve güler yüz
Aradığım kişide kesinlikle olmamasını istediğim yönler: Sigara,alkol, kin, nefret...

Bir son söz:
Nereye atanırsam oraya gelebilecek fazla engeli bulunmayan ve ilerde de tekrar Trabzon'a gelebilecek Dinimizin ölçülerinde ve dininimizin gerekliliklerini yerine getiren bir hanım istiyorum.
Mesajlarınızı bekliyorum. Saygılarımla...
İletişim Tercihim:
Forumdan Özel Mesaj yazabilirsiniz.

Hatun

Üye
Üye
Turkiye'de engelli birini bulmak cok zor, bunun icin burada Evlilik Forumu cok yardimci olur. Ben hayatimi hic degistirmiyecegim, bir kere evlendim ve bosandim ve bir daha evlenmiyecegim, ama bazi arkadaslar istiyorlar ve sanslarini denesinler.:cool: Lutfen.

Hatun

Üye
Üye
Bana gore yanlissiniz: "Tanismak forumlarda", bloglarda, ve profiled mumkun, bundan daha cok 'tanismak' isterseniz onun icine sadece evlenmek girmez, 'flort' ve 'iliski' gibileri. Temiz olan sart 'evlilik' olmali.

Hatun

Üye
Üye
Bunuda eklemem gerekli: Bu siteyi temiz tutmak icin sadece "evlenmek" istegi duyurulari belirtmeli gerekir - Tanismak, flort, iliski istekleri olmamili.

Bu do cok onemli: Bir cok profil yazilarini okumayi denedim ama hemen herkes ya yasini yazmiyor yada hastaligini yazmiyor, neden? Ben sizin dusunduklerinizi ve duygularinizi okurken sizi anlamak icin yasinizi ve hastalaginizi bilmem gerekir. Ne sehirde yasagidinizi da bilmem yardimci olur. Evlimisiniz, bunuda bildirin. Cocuklariniz varmi, bunuda yazin. Bu bilgiler ozel bilgiler degil, saklaninca siz bana yabanci olarak kalicaksiniz onun icin size guvenim olmaz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@Hatun arkadaşımız söylediği çok doğru. Bu sadece "evlilik" veya "flort" amaçlı değil. Neticede insanlar sizi tanımak isteyebilir. Bunun en basit ve kestirme yoluda "profil bilgilerin" tam olarak doldurulmasından geçiyor. Bu bilgiler tam olarak karşıdaki kişiyi tanımamız için yeterli olmasada ilk izlenim için önemli bir ayrıntıdır.

hayatyasak

Üye
Üye
Bence de bir evlilik sitesi açsanız iyi olur çünkü biz engelli olarak birbirimizle sohbet edip tanışıp sonra devamı gelir ... :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
@Hatun arkadaşımız söylediği çok doğru. Bu sadece "evlilik" veya "flort" amaçlı değil. Neticede insanlar sizi tanımak isteyebilir. Bunun en basit ve kestirme yoluda "profil bilgilerin" tam olarak doldurulmasından geçiyor. Bu bilgiler tam olarak karşıdaki kişiyi tanımamız için yeterli olmasada ilk izlenim için önemli bir ayrıntıdır.

Selam Arkadaşlar,

Profil bilgilerinin tam olarak doldurulması fikrini en çok yeni moderatör olduğumda ben savunmuştum ama bana denilen hep şuydu ; '' Kim, hangi yeni üye neden onları doldurmakla zaman kaybetsin ki! Yeni üyenin zaman kaybetmek istemeyecek kadar acelesi var çünkü o sadece sorusunu sorup yanıtını alıp gitme peşinde '' :(

Bu yanıtı veren ve benle en çok sohbet odasında tartışan sevgili üstadım İsen Bugaydı :)

Aslında beni bu konuda ikna edemiyordu ama zamanla anladım ki dediği çok doğru. Sitede kalıcı olmak isteyenler zaten ilk başta profil bilgilerini doldurmamış olsalar dahi daha sonra engelliler.gen.tr nin engellenemez cazibesi karşısında daha fazla dayanamıyor ve sorusunun yanıtını alsa da siteye zamanla bağlanıyor ve kopmak istemiyor. Alışkanlığa dönüştüğünde de bir zaman bulup üye olduğu tarihten farklı bir zamanda bilgilerini ekliyor ve hatta profil resmini bile yeniden düzenliyor.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Bunuda eklemem gerekli: Bu siteyi temiz tutmak icin sadece "evlenmek" istegi duyurulari belirtmeli gerekir - Tanismak, flort, iliski istekleri olmamili.

Bu do cok onemli: Bir cok profil yazilarini okumayi denedim ama hemen herkes ya yasini yazmiyor yada hastaligini yazmiyor, neden? Ben sizin dusunduklerinizi ve duygularinizi okurken sizi anlamak icin yasinizi ve hastalaginizi bilmem gerekir. Ne sehirde yasagidinizi da bilmem yardimci olur. Evlimisiniz, bunuda bildirin. Cocuklariniz varmi, bunuda yazin. Bu bilgiler ozel bilgiler degil, saklaninca siz bana yabanci olarak kalicaksiniz onun icin size guvenim olmaz.

Selam Hatun,

Bayramda burada olamadığım için belki geç kalmış olabilirim ama size kocaman bir HOŞGELDİNİZ demek istiyorum. Yeni bir üye olarak oldukça dikkatlisiniz ve nedense içimden bir ses sizin de benim gibi bu siteye zamanla alışacağınız ve kopamayacak kadar bağlandığınızda da moderatör olarak devam edeceğinizi söylüyor. Belki çok erken yazdım bu düşüncemi ama nedense 6. hissime çok güveniyorum ve bugüne kadar da beni pek yanıltmadı.

Profil bilgileri konusunda çok haklısınız ama bana göre medeni durumu hatta bayan yada bay oluşu bile o kadar önemli değil de en çok doldurulması gereken bölüm engel durumu, yaşı yani karşınızdakinin engelini tam olarak bilemezseniz nasıl ona engelsizce bir yanıt verebilir yada nasıl yakınlık kurabilirsiniz ki?

Sitemizde Aynı Engel/ Hastalık Grubuna Dahil Olanlar bölümü var ki bence kimsenin birbirine yabancılık çekmemesi hatta biran önce kaynaşması için, aynı sorunları yaşayan insanların tıpkı aynı acıları yaşayanlar birbirlerini daha iyi anlar sözünü hatırlatarak yardımcı olmak amacıyla düzenlenmiş olup da sanki bu siteye üye olanların özellikle o bölümden bu kadar kaçınmaları nasıl açıklanabilir bilmiyorum ama samimiyetin olmadığı bir ortamda arkadaşlığın da dostluğun da kurulamayacağı inancındayım.

Sanırsınız ki bu sitede herkes sağlıklı kimse engelli değil yada engelli yakını yok sadece gerçekten yüreğinin sesine güvenenler o bölümü farkedip kendi yabancılıklarını kendileri çözmeye çalışıyorlar :( oysa öyle anlamlı ve öyle katılımının yüksek olması gereken bir bölüm ki ama işte bazı insanlar ben engelliyim diyemeyecek kadar düşünce engelli olabiliyorlar.

Tekerlekli Sandalye