Yeni ÖTV Oranlarının Engellileri Nasıl Etkileyeceği Belli Oldu

estağfurullah evet farklı ehliyet raporu sadece ehliyet almak veya değiştirmek için alınır

[MENTION=16337]Mkilinc[/MENTION] aile hekimi ve hastaneyi birgünde halledebilirsiniz tabi şansınızın yanında olup işi bilen insanlarla karşılaşmanız durumunda :) il sağlık müdürlüğü sizden raporu alıp şu gün gelin yada biz size haber vereceğiz diyecektir.

ehliyet için alınan raporla araç alanda var alamayanda var bir şansınızı deneyin olmazsa hastaneden ötv indirimi için yeni bir rapor alacaksınız.
Peki hocam. Dr. a desem böyle böyle diye .tek rapora hem engrlli ehliyeti alır hemde ötv siz araç ya da (otomatik vitesli ve özel aparatlı araç) alabilir diye olurmu.haa bu arada ALLAH yardımcınız olsun

[MENTION=16337]Mkilinc[/MENTION] bir raporda ikiside olmaz ama yinede bir sorun
otomatik vites, elden tertibat gibi maddeler raporunuzda olacak zaten bunları il sağlık müdürlüğü raporunuza kod olarak yazacak

Çok sukur özel hastaneden sürücü sağlık raporunu çıkarttım il sagliga vermek üzere yola ciktim tam kuruma geldim öğle arası mesai bitti.

Çok sukur özel hastaneden sürücü sağlık raporunu çıkarttım il sagliga vermek üzere yola ciktim tam kuruma geldim öğle arası mesai bitti.

Çok sukur özel hastaneden sürücü sağlık raporunu aldım sadece ortopediden girdim %40 hareket kisitliligi sol alt ekstremeden diz altına çok lenfödem diye devam ediyor tam okunuyor doktor yazısı nede olsa
sürücü olur sağlık Müdürlüğü Özel tertibat li araç muayene Kom. sevki uygundur. Sürücü kısıtlama kodu 10.02 bu şekilde yazıyor
Kom.uygun görürüm görürse otomatik vites engelli ehliyeti ile degistirebilirmiyim.

20170130_125051.jpg
Sürücü raporu bu sekilde

Ekli dosyalar

• 20170130_125051.jpg
    20170130_125051.jpg
    66.4 KB · Görüntüleme: 124
Bu şüpheye bende düştüm hemen il sağlığı aradım tabi olur dediler zaten internetten arastirildiginda özel tip merkezi özel polikinlik diye cikiyor

Bu şüpheye bende düştüm hemen il sağlığı aradım tabi olur dediler zaten internetten arastirildiginda özel tip merkezi özel polikinlik diye cikiyor
Kemal abi biraz daha ayrıntı verirmisin abi.hem ehliyet hem ötv yada otomatik araç kullanabilir diye özel hastaneden aldığımız rapor geçerli mi.nerden bulacağız nette.

SM-J700F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Ötv ile ilgili birsey söyleyemem ben ehliyet değişimi için aldım. Ehliyetim vardı engelli ehliyet ile degistirmek istedim aile hekimi 4 bölüme gönderdi bana çok pahalıya hesap çıktı bende tek ortopediğe gorunmek için özel tip merkezine gittim hepsi vermiyor internet sitesinden buldum gittim aldım
Hastaneler
ben burdan buldum.

iyi günler bir sorum olcaktı bildiklerini paylaşırsanız çok sevinirim

Soruma gelince, yaklaşık 5 ay önce Annem, Annesinin vasiliğini aldı ve annem ve kardeşleri olmak üzere 4 kişiler.
Ötv indirimli araç satın almak istiyoruz.Aldığımız araç anneannemin vefatından sonra direk annemin yani vasinin üzerinemi kalacak yoksa kardeşleredemi pay edilcek ?
ikinci sorum vasiye kalıyorsa direk araç için ötv ödemesi gerekecek mi ?

[MENTION=17373]zahter[/MENTION] araç vasiye kalmaz. Aracın üzerine alındığı engellinin mirascıları araç üzerinde pay sahibi olur.

bu durumda ötv ödememiz gerekecek değilmi ? bu durumu nasıl aşabiliriz yardımcı olabilirmisiniz [MENTION=3]Halil Yılmaz[/MENTION]

Ötv ile ilgili birsey söyleyemem ben ehliyet değişimi için aldım. Ehliyetim vardı engelli ehliyet ile degistirmek istedim aile hekimi 4 bölüme gönderdi bana çok pahalıya hesap çıktı bende tek ortopediğe gorunmek için özel tip merkezine gittim hepsi vermiyor internet sitesinden buldum gittim aldım
Hastaneler
ben burdan buldum.
Kemal abi. Kazadan önce normal ehliyet vardı. B sınıfı. Şimdi onu engelli b sınıfı yapmak istiyorum. İlçe devlet hastanesinden rapor alabilirmiuim. Sitede yazıyo mesela.

Kemal abi. Kazadan önce normal ehliyet vardı. B sınıfı. Şimdi onu engelli b sınıfı yapmak istiyorum. İlçe devlet hastanesinden rapor alabilirmiuim. Sitede yazıyo mesela.

engelli ehliyeti için bakanlığın yetkilendirdiği hastanelerden sağlık kurulundan alınmış engelli raporu (genel) alman lazım onunla beraber sürücü sağlık raporu alıp il sağlığa başvuru yapman lazım

Geri