1100 TL Nakdi Yardım Yapılacak

septik

Editör
Editör
Arkadaşlar, burası siyasi bir platform değil, sitenin adındanda belli olduğu üzre engellilerin haklarını duyurmaya, sorunla karşılaşanların sorunlarına çözmeye yönelik çaba, görüş ve bilgi paylaşıyoruz. Lütfen siyasi görüşlerimizi buradan paylaşmamaya gayret edelim, çünkü sonuç alamayız ve birçok kırgınlığa sebep oluruz, bu sayfanın başlığı üzerinden yazışmaya devam edelim.

Bir çok kişi pandemi desteğinden yararlanamadı, ne yapmamız gerekir bunun üzerinden fikir üretelim benim önerim cimer e yazmak, tekrar paylaşıyorum.

Arkadaşlar.

2021 Yılı pandemi desteginden yararlanmamış olan arkadaşlarımız cimere yüklensin, emin olun bir kaç bin kişi pandemi desteğinden bizlerde yararlanmak istiyoruz derse dikkate alınırız.

Bu yıl yapılan pandemi desteği konusu tam bir rezillik oldu, düşünün 65 yaş maaşı alanların çoğu yaşından dolayı interneti tam manasıyla zaten kullanamaz belkide faz 2-3 den hiç haberleri bile olmadıki nasıl başvuru yapacaklardı.

Ayrıca diğer 2022 engelli maaşı alan arkadaşlarımızın eline ya 609 tl yada 914 tl bir para geçiyor, Türk telekomu zaten biliyoruz endüşük ev neti %25 engelli indirtimine rağmen 70 tl ve ev telefonunu zorunlu tutuyor ki yalın internet alacak olsanız en az 10 tl gibi faturanıza ekleniyor bu durumda elimize geçen üç kuruş ekmek paramızın en az 80 tl sını ayırıpta evimize internet dahi alamayanlarımız çöğunlukta geçen seneki pandemi desteği faz 2-3 ten nereden haberi olacakta başvuru yapacak.

Bana kalırsa herkes cimere kendi uslubunca imkanlarının yetresizliğinden kısaca bahsederek bu yılın 1100 tl pandemi yardımından bende yararlanmak istiyorum şeklinde istek, görüş veya şikayet kısmına yazarsa dikat çekeriz.

osmaniye 80

Üye
Üye
Gerçekten yazıklar olsun tüm sinirimiz alt üst oldu bakın antalyada oturuyorum instgrmda antalyahakkinda diye bir sayfa var 500.000 den fazla takipçisi var aksamdan beri herkes oraya elinde para foto atıyor storide paylaşıyor sayfa şaka gibi bayram harçlığı dağıtıyorlar sanki deli olmamak elde deyil

Eyupuygun

Üye
Üye
Gerçekten yazıklar olsun tüm sinirimiz alt üst oldu bakın antalyada oturuyorum instgrmda antalyahakkinda diye bir sayfa var 500.000 den fazla takipçisi var aksamdan beri herkes oraya elinde para foto atıyor storide paylaşıyor sayfa şaka gibi bayram harçlığı dağıtıyorlar sanki deli olmamak elde deyil
Ben de Antalya'dayim ben de gördüm onları millet almış zenginler yiyorlar

osmaniye 80

Üye
Üye
Şaka gibi deyilmi arkadaş birde sayfa adminine teşekkürler ediyorlar sanki admin veriyor adama aday ol oyumuz sana büyük insansın diyorlar ya bunlar akılsız ya biz

Eyupuygun

Üye
Üye
Screenshot_2021-05-05-21-42-09-293.jpg

Screenshot_2021-05-05-21-42-20-308.jpg

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-05-21-42-20-308.jpg
    Screenshot_2021-05-05-21-42-20-308.jpg
    293.3 KB · Görüntüleme: 191

Polatt58

Üye
Üye
Bu arada özür dilerim burda siyaset yapmak doğru değil çok haklısınız insan oğlu bir anlık kızıyor gaflete düşüyor ben 609 tl maaş alıyorum Allah devletten razı olsun bunu hep söylerim ama işte açıklamalar bazen kafa karıştırıyor ihtiyaç sahibi olmasak 1000 tl için bu kadar tartışmaya kimse girmez herkesin ortak amaçı azda olsa refaha kavuşmak imkanlar bunlar sosyal medyadan yazdım bu sözleri dilenci köpek çalış 35 yaşında adamsın devleti kötüleme şikayet ederim seni yazdılar ya arkadaş devlet düşmanı değiliz bizde eğer devletten istemek dilencilik ise dileniyorum dedim muhtaç durumdayım devletimden zengin değilim ben senelerdir aynı sisteme oy veriyorum bunun bir önemi yok durumu yazıyoruz kötülemiyoruz eleştiri hakkımız olmalı engelliyiz diye üvey evlat değiliz bizimde kaderimiz bu kimse yanlış anlamasın sözlerimizi Allah devlete zeval vermesin

Eyupuygun

Üye
Üye
Bence bu paylaşımlar kandırmaca ilgili sayfanın adminine yazdım ama tabiki cevap veremedi. İnsanları kandırıyorlar yok neymiş adam eve gelmiş bı bakmış millet toplanmış para dağıtıyorlar bende hemen başvurdum anında onaylandı hemen getirdiler yazmış böyle bir durum olması imkansız

halil3333

Üye
Üye
Kardeşim bak hala anlamak istemiyorsunuz tobe tobe güzel kardeşim anlamiyosan cevap yazma bak sonkez söylüyorum daha önce pandemiden kimler aldiysa yine bütün alanlar tekrar 1.100 alacak diyosun ki bugün engelli veya yaşlılık aylığı çektim yanında 1100 yoktu diyosun tamam yok olabilir ama şuan sistemde problem yoğunluk var bugün olmasa yarın alırsın yarın olmazsa ayın 10 a kadar herkesin 1.100 TL si teslim edecek diyolar size anlatmak istediğim bu yeter 5 yaşında çocuğa anlatsam anlar bunu siz hala anlamak ta güçlük çekiyorsunuz yeter kardeşim anlamiyosan anlayan birine okut yazdigimi anlatsın sana sonkez söylüyorum bugün alamadıysaniz 1.100 TL yi ayın 10a kadar teslim edilecek sabır size bunu anlatiyorim anlayın yeterrr ?

Burak6060

Üye
Üye
Eyüpuygun o paylaşılanlara itibar etmeyiniz kışkırma hiç inanıyonuz mu ihtiyaç harici kimse alamaz ortalık karışır o paylaşımı yapan zaten tepki üzerine kim olduğu ortaya çıkar karalama kampanyası bayrama kadar dağıtılacak emin olun

poyraz422

Üye
Üye
Kardeşim bak hala anlamak istemiyorsunuz tobe tobe güzel kardeşim anlamiyosan cevap yazma bak sonkez söylüyorum daha önce pandemiden kimler aldiysa yine bütün alanlar tekrar 1.100 alacak diyosun ki bugün engelli veya yaşlılık aylığı çektim yanında 1100 yoktu diyosun tamam yok olabilir ama şuan sistemde problem yoğunluk var bugün olmasa yarın alırsın yarın olmazsa ayın 10 a kadar herkesin 1.100 TL si teslim edecek diyolar size anlatmak istediğim bu yeter 5 yaşında çocuğa anlatsam anlar bunu siz hala anlamak ta güçlük çekiyorsunuz yeter kardeşim anlamiyosan anlayan birine okut yazdigimi anlatsın sana sonkez söylüyorum bugün alamadıysaniz 1.100 TL yi ayın 10a kadar teslim edilecek sabır size bunu anlatiyorim anlayın yeterrr ?
teşekkürler halil bey cevabınız için

Eyupuygun

Üye
Üye
Kardeşim bakanlık dağıtıldı diyor sen bekleyin diyorsun ama tamam ben daha başka birşey yazmicam. Eğer ayın 10 una kadar yatarsa burdan başta senden senin isminle herkesten özür dileyeceğim. Ama yatmasa sen de aynısını yapacak mısın?

halil3333

Üye
Üye
Bazen bakım aylığı da gecikmeli yatıyor telaş ediyosunuz burda sonra yatınca sesiniz kesiliyor buda buna benzer gecikmeli alırsınız bunu büyütmeyin yeter bayrama daha 10 12 gün var sabırlı olun gecikme yoğunluk var yatacak birşeyi büyütmeyin
Bak hala aynı lafı diyor tobe kurban olduğum allahimya kardesim güzel kardeşim Allah aşkına yeter bakanlık sywd kere dağıttı sosyal yardımlaşma hesabına geçirecek neden hala cahil cahil konuşuyorsun tobe est

Eyupuygun

Üye
Üye
Bazen bakım aylığı da gecikmeli yatıyor telaş ediyosunuz burda sonra yatınca sesiniz kesiliyor buda buna benzer gecikmeli alırsınız bunu büyütmeyin yeter bayrama daha 10 12 gün var sabırlı olun gecikme yoğunluk var yatacak birşeyi büyütmeyin
Bak hala aynı lafı diyor tobe kurban olduğum allahimya kardesim güzel kardeşim Allah aşkına yeter bakanlık sywd kere dağıttı sosyal yardımlaşma hesabına geçirecek neden hala cahil cahil konuşuyorsun tobe est
İnsAllah kardeşim sen yatar diyorsan yatar o zaman. Sana güveniyorum. 3 tane üniversite bitirdim, 2 tane yüksek lisans yaptım, 4 farklı branşta öğretmenliğim var, 5 tane yabancı dil biliyorum, 48 ülke gezdim ama gün geldi çöpten yemek çıkardım. Ben cahilim sen eğitimlisin.

halil3333

Üye
Üye
Aktarılan kaynak kaymakamlık valilik sosyal yardımlaşma yetkilileri hesabına atacak biraz sabırlı ol kardeşim bakanlık dağıttık diyo sen millete dagitildi anliyosun lafı anlamadan yargı yapiyosun bakanlık valilik kaymakamlık sydv lere dagitti parayı iyi oku haberi öyle konus
En geç ayın 10 a kadar teslim edilecek diyo sen daha ayın 5 inde yatmadı diye cirgar çıkarıyorsun sabırlı ol daha bayrama var hayret biseya

Elif altin

Üye
Üye
İnsAllah kardeşim sen yatar diyorsan yatar o zaman. Sana güveniyorum. 3 tane üniversite bitirdim, 2 tane yüksek lisans yaptım, 4 farklı branşta öğretmenliğim var, 5 tane yabancı dil biliyorum, 48 ülke gezdim ama gün geldi çöpten yemek çıkardım. Ben cahilim sen eğitimlisin.
Eyüp bey gıda yardımı için belediyelere muhtarliklara başvurun isterseniz belki yaptiniz ama birdaha deneyin. İnanın benim bir tanıdığım aradi belediyeyi nasil vermezsiniz eşimin geliri düştü diyip tartıştı ve market çeki aldi

Eyupuygun

Üye
Üye
Aktarılan kaynak kaymakamlık valilik sosyal yardımlaşma yetkilileri hesabına atacak biraz sabırlı ol kardeşim bakanlık dağıttık diyo sen millete dagitildi anliyosun lafı anlamadan yargı yapiyosun bakanlık valilik kaymakamlık sydv lere dagitti parayı iyi oku haberi öyle konus
En geç ayın 10 a kadar teslim edilecek diyo sen daha ayın 5 inde yatmadı diye cirgar çıkarıyorsun sabırlı ol daha bayrama var hayret biseya
İnsAllah yatar çünkü şuan çok ihtiyacım var.
Eyüp bey gıda yardımı için belediyelere muhtarliklara başvurun isterseniz belki yaptiniz ama birdaha deneyin. İnanın benim bir tanıdığım aradi belediyeyi nasil vermezsiniz eşimin geliri düştü diyip tartıştı ve market çeki aldi
Hem ilçe belediyesine hem de büyükşehire yazdım. Büyükşehir bir gıda kolisi gönderdi. Sağolsunlar gene. İlçeden bir ses çıkmadı. Muhtar evime geldi durumumu biliyor, sağolsun olunca birşey önceki senelerde yönlendiriyordu, bu yıl olmadı sanırım.

Polatt58

Üye
Üye
Halil bey Bu arada ben yatmayacak derken kimseyi zan altında bırakmayalım kötülemek için değil 144 aradım size çıkmamış faz 1 den yararlandığınız için isterseniz durumunuz çok kötüyse size ilçe sosyal yardımın numarasını vereyim başka yardımlar var gıda gibi yardımcı olurlar dendi bende teşekkür ettim kendilerine 144 aldığım bilgiyi paylaştım yani insanları üzmek amaçım değil gelen bilgiye göre size aktardım umarım dediğiniz gibi çıkar bir nebze olsun cebimize para girer bayram güzel geçer bu kadar üstüne basarak yatacak diyorsanız bildiğimiz birşey vardır bizde özür dileriz herkesten erdemliktir
Eyüp bey akıl vermek gibi olmasın çok özür dilerim kaymakamlık ta durumunuzu anlatırsanız pandemi dönemi koli gönderiyor belediyeler filan bazen dağıtımı erken yapıyor kalmıyor ama kaymakamlık koli alıp yolluyor en azından ihtiyaçlar karşılanır

Soner6767

Üye
Üye
Banada yatmadı bin yüz lira sadece maaş geldi jandarma 914 lira getirdi arkadaşlar neyin nesi bu kimlere yatıyor yoksa yatmadımı ta çeken varmı bin yüzlira yoksa ayın onuna kadar yatacak allah yardım etsin inşallah yinede devletimizden allah razı olsun

Tekerlekli Sandalye