1100 TL Nakdi Yardım Yapılacak

emir_t1

Üye
Üye
Dedikleriniz doğrudur. Ancak maaşı alan bazılarına yardım parası verilmemiş.
Demek ki, haberlerin detaylarında da yer aldığı üzere, onların belirlediği bazı vatandaşlara yardım ödemesi yapıyorlar.
Bazılarınada yardım parasını vermiyor. Bu kişilere de elden verirler mi acaba, bilemiyoruz. Umarım en azından öyle olur.

qxqxqx

Üye
Üye
Arkadaşlar ben böyle bir topluluk görmedim her kafadan bir ses çıkıyor burada septik beyin dedikleri genelde yüzde yüz çıkıyor güvenilir bir kaynaktır kendisi ama devletin açıklaması insanları yanıltıyor sosyal yardım alan herkese para var gibi bir açıklama geliyor oy için kandırıyorlar insanları bende ilçe teşkilatında görev aldım siyaset yapmak istemiyorum ama biz herkese veriyoruz bakın devlet halkına sahip çıkıyor bunları siyasete alet ediyorlar gerçekte alan çok az bir kısım ilk sayfalarda yazdım gerçeği kavga etmeyin dedim yinede verecekler diye tutturan bir kesim var bunlar ucuz politikalar bakınız Amerika Almanya gibi ülkeleri eleştiriyoruz adamlar pandemi için milli gelirin kişi başına düşen rakamından halkına yüzde 25 yüzde 20 yüzde 15 gibi bütçeleri dağıtıyor bu oran Türkiyede yüzde 1 komedi gibi devleti eleştirmek haddimize değil ama zoruma gidiyor bu durum bak söylüyorum benim üzerime dikili ağaç yok kiradayım bu devirde istanbulda kömür sobası yakıyorum sayısız bankaya iflas ettiğimden haciz dosyam var ödenecek rakamlar bile değil krizde batak verdim devlet bana vermiyorsa kime veriyor diyorum cimere yazıyorum ordan oraya yolluyorlar şikayeti boşuna üzmeyin kendinizi alacaklar olanlara yattı ama birçok engelli yaşlı veya mağdur alamadı kime göre neye göre veriyorlar belirsiz bir faz muhabbeti çıkardılar mal oldu millet faz 1 faz 2 faz 3 bu fazlar 50 e kadar gider hangisine denk düşer alırız
taaa en eski yazılarımda siyasi görüşüm bellidir işim olmaz bu cenah ve tüm varyantlarıyla hatta muhalefetinden bile uyuzum artık
işin garibi siz akp de çalışmışsınız kandırıyorlar diyorsunuz ben yatcak dedim diye bilipbilmeden benide kendiniz gibi partile alakalandırıyorsunuz
buda türkiyenin geldiği durum işte neyse
karışıklık konusunda evet biraz karışık fakat yatacağını tahmin ediyorum geçen sene alanlara açıklamalar bunu gösteriyor
şöyle söylüyeyim bütün dünya ayırt etmeden her vatandaşına verdi bu parayı
bu pandemi parası
hazinede zaten böyle günler için depolar paraları bırakında binde biri dağıtılsın
bu sebeplerden evde bakım maaşı alanlara otomatik ödenecektir diyorum başka ihtimalde görmüyorum.

samet_33

Üye
Üye
Birkaç istisna dışında muhtaç ve engelliler bu yardımı ALMAYACAK. Kesin ve net söylüyorum. Ben de aynı durumdayım. Evim kira engelli maaşımla yaşıyorum. Bu yardıma çok güvenmiştim ve çok da ihtiyacım var ancak ben ve benim gibi yüzbinlerce insan bu yardımı almayacak. Sadece Faz 2 ve Faz 3 de başvuranlar ve Haziran 2020 den sonra engelli maaşı almaya başlayanlar alacak. İnsanlara ümit vermeyin. Bu ay ben normal engelli maaşımdan bile ümit kesmek üzereyim. Arada kayboldu maaş. Ne hesapta var ne elde. İnsAllah önümüzde ki aylar eskisi gibi alırız.
Devletin böyle bir açıklaması yok yazdıkların internnette dolaşan bilgi kirliliği oluşturan şeyler

Eyupuygun

Üye
Üye
Azad21 isimli arkadaş ve ben kimsenin kalbini kırmak veya alay etmek için bunu söylemiyoruz. Hatta benim gibi devlete güvenip bu parayı alacakmış gibi hesap yapıp daha sonra sıkıntıya düşmemeniz için sizi uyarıyoruz. Ben az daha bu paraya güvenip borç yapacaktım, ama gelin görün yıllardır aksamadan aldığım engelli maaşım bile yok bu ay. Benim gibi binlerce insan engelli maaşını alırsa şanslı saysın kendini, pandemi yardımını 1100 TL unutun. Yüzde bir trilyon kesinlikle söylüyorum. Engelli ve muhtaçlar yararlanamıcak bu yardımdan.

Burak6060

Üye
Üye
Sadece engelli bakım maaşı alıyoruz malesef 1100 bize yatmamış ne diyeceğimi bilemiyorum bu ay zor durumdaydık fakiri yoksulu Allah bu hükümete mecbur etmesin
Arkadaş bende evde engelli oğluma bakıyorum ama asla isyan etmedim şükür dedim bu hükümetten önce böyle hastaya bakmaya para verilmiyordu hastalarımız dermanı için sadece Rabbimden yardım bekliyecegiz gerisi boş

ekselans01

Üye
Üye

TAM KAPANMA SOSYAL YARDIM AÇIKLAMASI​

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi hanelere destek olmak için ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ adı altında yeni bir yardım programı başlatılmıştır. e-Devlet Kapısı üzerinden daha önce yapılan başvurulara göre, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilmiş olan ve hak sahipliği kriterleri devam eden hanelere, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın, hane başı 1.100 TL tutarında ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi hazırlanmıştır.
Daha önce Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında e-Devlet Kapısı üzerinden alınan başvurularda banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına Tam Kapanma Sosyal Yardım ödemeleri 05.05.2021 tarihinde yatırılacaktır. Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri PTT ve Vefa Sosyal Destek Gruplarınca Ramazan Bayramına kadar konutlarına teslim edilecektir.
Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahibi olan kişiler, 05.05.2021 tarihinde, e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgula” başlıklı hizmetinden hak sahipliği durumlarını görüntüleyebilecektir. bu yazı e devlette yenı güncellendi yok verılmıcek yuzde yuz dıyenler ıyıce okusun bu yazıyı ınsanların kafasını bulandırınca ne zevk alıyorsunuz anlamıyorum...​

Burak6060

Üye
Üye
Arkadaşlar konuşturmayın kimlere bu yardımın çıktığı belli. İhtiyaç sahipliği ile alakası yok. Benim komşuma çıktı adam geçen gün BMW mi alsam Audi mi diye onun derdindeydi. Şimdi tekrar alcak o parayı da benzin parası yapar artık :)
Ramazan ayında yaptığına bak yok hükümet yeğenine dağıtıyor daha hesaplanmadı çoğu kişiye yatacak yatanların hepside ihtiyaç sahibidir Eminin bmw olunca zenginmi oluyor insan yapma yazık Ramazan ayında

gezegen

Üye
Üye
Arkadaş bende evde engelli oğluma bakıyorum ama asla isyan etmedim şükür dedim bu hükümetten önce böyle hastaya bakmaya para verilmiyordu hastalarımız dermanı için sadece Rabbimden yardım bekliyecegiz gerisi boş
Burada siyaset yapıp sana cevap vermeyeceğim. Sen dağıtılan patates soğana şükretmeye devam et

Eyupuygun

Üye
Üye
Ramazan ayında yaptığına bak yok hükümet yeğenine dağıtıyor daha hesaplanmadı çoğu kişiye yatacak yatanların hepside ihtiyaç sahibidir Eminin bmw olunca zenginmi oluyor insan yapma yazık Ramazan ayında
Belki uydurduğumu düşünüyor olabilirsin ama bu bir gerçek. Ben ne hükümeti kötülüyorum ne de particilik yapıyorum. Ben muhtacım bana bu yardım parası çıkmadı konu komşunun getirdikleriyle yaşıyoruz. Sabahtan beri kurumlardan ramazan paketi dileniyorum. Sadece büyükşehir bir tane palet gönderdi onunda bütün mahalleye ilan etti korna çalarak rezil olduk ama muhtaç olduğum için ses çıkaramadım

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi hanelere destek olmak için ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ adı altında yeni bir yardım programı başlatılmıştır. e-Devlet Kapısı üzerinden daha önce yapılan başvurulara göre, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilmiş olan ve hak sahipliği kriterleri devam eden hanelere, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın, hane başı 1.100 TL tutarında ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi hazırlanmıştır.
Daha önce Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında e-Devlet Kapısı üzerinden alınan başvurularda banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına Tam Kapanma Sosyal Yardım ödemeleri 05.05.2021 tarihinde yatırılacaktır. Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri PTT ve Vefa Sosyal Destek Gruplarınca Ramazan Bayramına kadar konutlarına teslim edilecektir.
Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahibi olan kişiler, 05.05.2021 tarihinde, e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgula” başlıklı hizmetinden hak sahipliği durumlarını görüntüleyebilecektir. bu yazı e devlette yenı güncellendi yok verılmıcek yuzde yuz dıyenler ıyıce okusun bu yazıyı ınsanların kafasını bulandırınca ne zevk alıyorsunuz anlamıyorum...​
Ya hala anlamıyorsunuz. Bakan Twitter dan engellilere ve ihtiyaç sahiplerine maaşlarını vercez diyor öyle birşey yok. Ben ihtiyaç sahibiyim bırakın Pandemi yardımını engelli maaşımı bile alamadım. Tekrar ve yeminle kesin olarak söylüyorum kimse umutlanmasın engelli ve muhtaçlara pandemi yardımı yok. Sadece faz 2 ve faz 3 te alanlar tekrar alacak.

Ya hala anlamıyorsunuz. Bakan Twitter dan engellilere ve ihtiyaç sahiplerine maaşlarını vercez diyor öyle birşey yok. Ben ihtiyaç sahibiyim bırakın Pandemi yardımını engelli maaşımı bile alamadım. Tekrar ve yeminle kesin olarak söylüyorum kimse umutlanmasın engelli ve muhtaçlara pandemi yardımı yok. Sadece faz 2 ve faz 3 te alanlar tekrar alacak.

Son düzenleme:

samet_33

Üye
Üye
Azad21 isimli arkadaş ve ben kimsenin kalbini kırmak veya alay etmek için bunu söylemiyoruz. Hatta benim gibi devlete güvenip bu parayı alacakmış gibi hesap yapıp daha sonra sıkıntıya düşmemeniz için sizi uyarıyoruz. Ben az daha bu paraya güvenip borç yapacaktım, ama gelin görün yıllardır aksamadan aldığım engelli maaşım bile yok bu ay. Benim gibi binlerce insan engelli maaşını alırsa şanslı saysın kendini, pandemi yardımını 1100 TL unutun. Yüzde bir trilyon kesinlikle söylüyorum. Engelli ve muhtaçlar yararlanamıcak bu yardımdan.
Kardeş azadın neyini savunuyor aynı şeyleri sende oda 10 sefer yazdı yazdıklarınız ıspatlı şeyler değil niye o kadar karamsarsınız 1 sefer yazar insan bildiğini doğruluğu şaibeli şeyleri defalarca yazanda ben kötü niyet ararım şu an kesin bilgi PTT şubesi bile vermiyor bazılarının banka hesabına yatacak çünkü e devlette bile herşey net değil internnette art niyetli kişilerin paylaşımlarına o kadar sarılıp sahip çıkarsanız sizde onlardansınız

Eyupuygun

Üye
Üye
Arkadaşlar şuan saat 17.51 ve an itibariyle pandemi yardımı alacaklar aldı,bitti. İşte size kanıt. Bu saatten sonra kimseye kuruş YATMAYACAK. Bırakın Pandemi yardımını engelli maaşımı bile alamadım bu ay rezil olduk. Ev sahibi yüzde 35 zam yaptı kendisi Almanya'da fabrikası var yalvardım kuruş inmedi. Bu ay maaş da alamadık bir tane komşu filtresini verdi onunla ekmek yoğurt falan aldım daha ne kanıtı istiyorsunuz

gezegen

Üye
Üye
Arkadaşlar şuan saat 17.51 ve an itibariyle pandemi yardımı alacaklar aldı,bitti. İşte size kanıt. Bu saatten sonra kimseye kuruş YATMAYACAK. Bırakın Pandemi yardımını engelli maaşımı bile alamadım bu ay rezil olduk. Ev sahibi yüzde 35 zam yaptı kendisi Almanya'da fabrikası var yalvardım kuruş inmedi. Bu ay maaş da alamadık bir tane komşu filtresini verdi onunla ekmek yoğurt falan aldım daha ne kanıtı istiyorsunuz
Bunu onlara anlatamazsın hocam kimse kimsenin halinden anlamaz adam diyor ki buna da şükür edin. Ben 30 yaşındayım lisans mezunu işsiz engelli bir vatandaşım onlar kazanacak yiyecek gezecek biz şükür edeceğiz öyle mi? Haydin lan oradan

Burak6060

Üye
Üye
Burada siyaset yapıp sana cevap vermeyeceğim. Sen dağıtılan patates soğana şükretmeye devam et
Patates soğanı senin için değil çiftçiyi düşündüler burda siyaset yapma hükümetide kötüleme zamanı gelir vermezsin oy olur biter ne uzatıyorsun senin yaşın kaç bu zamana kadar hangi hükümet yardım yaptı farkındamısın

ENGELLIYASAM

Üye
Üye
Bu hala sabredin ptt görevlisi eve getirecek diyenlere şaşıyorum birde hala yatacak diyenlere şaşıyorum kardesim eve gelecek olan parayı görevli snn adına ptt den cekiyor üzerine zimletli oluyor o para öyle getiriyor sistemde olmayan parayı görevli sana nerden getirecek akıl var mantık var saten çoğu kişi engelli maaşını çekti yada aldı 1100 tl yok diolar burda adam tutturmuş hala maaşla birlikte eve gelecek diyor la saten maaşlar evlere gitti net sölüyorum haziran sonrası 2022 bağlanan engelliler hem faz 1 hemde bunu tam kapanmayı aldı haziran öncesi faz 1 alanlar engelliler alamıyor engelli olmayan ama faz 1 alanlar bu tam kapnmayı alıyor binlerce kez sölüyoruz onlarca vakıf müdürü açıklama yaptı yok sistem geçikmiş falan filan geçin bunları ne bu bugün türkiye bankacılık işlemlerinde 1 ci sirada 1 dk larını bile almaz sisteme yansıtmaları tek tuş basmaları yeterli adamlar snn bnm bilmediğim yazilimlarla çalışıyor

Eyupuygun

Üye
Üye
Bu hala sabredin ptt görevlisi eve getirecek diyenlere şaşıyorum birde hala yatacak diyenlere şaşıyorum kardesim eve gelecek olan parayı görevli snn adına ptt den cekiyor üzerine zimletli oluyor o para öyle getiriyor sistemde olmayan parayı görevli sana nerden getirecek akıl var mantık var saten çoğu kişi engelli maaşını çekti yada aldı 1100 tl yok diolar burda adam tutturmuş hala maaşla birlikte eve gelecek diyor la saten maaşlar evlere gitti net sölüyorum haziran sonrası 2022 bağlanan engelliler hem faz 1 hemde bunu tam kapanmayı aldı haziran öncesi faz 1 alanlar engelliler alamıyor engelli olmayan ama faz 1 alanlar bu tam kapnmayı alıyor binlerce kez sölüyoruz onlarca vakıf müdürü açıklama yaptı yok sistem geçikmiş falan filan geçin bunları ne bu bugün türkiye bankacılık işlemlerinde 1 ci sirada 1 dk larını bile almaz sisteme yansıtmaları tek tuş basmaları yeterli adamlar snn bnm bilmediğim yazilimlarla çalışıyor
Aynen katılıyorum. Bazı arkadaşlar hükümeti kötülemek için yazdığımızı zannediyor. Ben kendi açımdan öyle bir niyetim olmadığını belirteyim. Bilâkis ben 80leri ve 90lari da görmüş birisi olarak 2010 yılına kadar Avrupa'da da yaşamış bir gözlemci olarak söylüyorum sosyal haklar ve sağlık sistemi anlamında kimse Türkiye'nin eline su dökemez. Ben iki doz aşımı oldum. Amerika da Avrupa'da aşı yok mullet kırılıyor, unutmayın geçen sene İtalya'da ölülerini buz pistine yığdılar. Koskoca süper güçler vatandaşına yatacak yatak bulamazken Türkiye Avrupa'nın en büyük en modern hastanelerini peşpeşe açtı. Bunları kimse görmezden gelemez. Ama bu Pandemi yardımı engelli maaşı alacaklara yatmayacak dedik çünkü engelli zaten düzenli yardım alıyor. Bu yardım geçici olarak ihtiyaç sahibi olanlara verilecek. Verildi bitti an itibariyle daha doğrusu. Ancak arada zenginlerde aldı. Beyan meselesi. Benim komşumun aylık 25bin TL ticari taksi geliri var. Pandemi yardımı aldı 1000 TL. 900 liraya orjinal Nike ayakkabı almış. Olur böyle şeyler. Benim demek istediğim para elinize geçmeden hesap yapmayın benim gibi. Yoksa marketin çöpe döktüğü soğanları çöpten alırsınız. Ayrıca şu patates soğan dağıtılıyor işi yalan. Ben çöpten yiyecek topluyorum size yemin ediyorum. Kimsede patates soğan falan vermedi. Daha dün akşam çöpten soğan çıkardım.

Soner6767

Üye
Üye
Arkadaşlar birbirimizi kırmaya gerek yok benim parayı jandarma getirdi 914lira banada yatmamış bin yüzlira devletimizden yinede allah razı olsun

ENGELLIYASAM

Üye
Üye
önemli bir açıklama yapacam maaşı eve gelecek die mesaj alanlar o adreste bulunmuyorsa görevli deldiğinde sizi adreste bulamazsa parayı ilçe merkez postanesine teslim ediyor siz gidip adresiniz bulunduğu ilçe posta dağıtım merkezinden alıyorsunuz ödemeler ayın 10 kadar olacak görevliler ayın 10 kadar getirmezse ilçe posta dahıtım merkezinden maaşınızı veya yattıysa 1100 tl ala bilirsiz bu yazdıklarım adresinde olmayan görevli eve getirecek mesajı alan kişiler için geçerlidir ayın 10 dan sonra ilçe posta dahatım merkezinden ala bilirsiniz. bilgi kesindir maaş getiren görevliye sordum böyle bilgi verdi.

gezegen

Üye
Üye
Patates soğanı senin için değil çiftçiyi düşündüler burda siyaset yapma hükümetide kötüleme zamanı gelir vermezsin oy olur biter ne uzatıyorsun senin yaşın kaç bu zamana kadar hangi hükümet yardım yaptı farkındamısın
30 yaşındayım üniversite mezunuyum herşeyin de farkındayım herkesi kandırırlar beni kandıramazlar. Dalga geçiyorsun herhalde meydanlara çektiler kamyonetleri istediklerine verdiler. Çiftçiymiş çiftçi mi kaldı köyde? Beni konuşturma git masallarını senin gibilere anlat

Tekerlekli Sandalye