2013'te Alınacak ÖMSS kadroları açıklandı

derderbo

Üye
Üye
BEKLENEN HABER NİHAYET GELDİ:

2013-omss.JPG

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü maddesi ve bu maddeye dayanılarak yürürlüğe konulan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik’in 13 üncü maddesine istinaden 2013 yılına ilişkin olarak engelli alımı amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarınca Başkanlığımıza bildirilen kadrolar, Nitelik-Kod Kılavuzu ve mevzuata uygunluk yönünden incelenmiş, inceleme sonucunda ilgili kurumlarla mutabakat sağlandıktan sonra, sözkonusu kadrolar eğitim durumu başlıkları ile ekte yer aldığı şekli ile Tercih Kılavuzunda yayımlanmak üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmiştir.

ÖSYM Başkanlığınca yayımlanacak Tercih Kılavuzu ve belirlenecek merkezi yerleştirme takvimi çerçevesinde, sözkonusu kadrolara yerleştirme işlemleri en geç Mart ayı içerisinde sonuçlandırılacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

İlköğretim mezunlarının atanacağı kadrolar : TABLO 1

Ortaöğretim mezunlarının atanacağı kadrolar : TABLO 2

Önlisans mezunlarının atanacağı kadrolar :TABLO 3

Lisans mezunlarının atanacağı kadrolar : TABLO 4

Tablo 5- Alan/Dal/Bölüm ve Program Eşleşmeleri

Ortaöğretim (Alan-Dal-Bölüm Eşleşmesi)

Önlisans (Program Eşleşmesi)

serr87

Üye
Üye
Teşekkür ederim Bilgi verdiğiniz için. Allah razı olsun. Hayırlısı olsun

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlk, orta, önlians ve lisans mezunlarının atanacakları kadrolara ilişkin tablolar PDF formatında ilk konuya eklenmiştir.

mahmut1983

Üye
Üye
cümleten hayırlı olsun arkadaşlar ortaöğretim kaç kadro açılmış onu bileniniz varmı ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
DPB Sayfası aşırı yoğunluktan açılmıyor. Yayınlanan dökümanlarda tam okunur değil. Hangi kadroya ne kadar alım yapılacağını öğrenemedim. Öğrenen arkadaşlar varsa konu altında paylaşsın lütfen...

mahmut1983

Üye
Üye
halil bey biz atandık bi önceki dönemde tekrar tercih yapma hakkımız varmı ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ÖMSS Sonucu atanan biri tekrar tercih yapamaz...

ÖMSS Tercih kılavuzunda yazanlar..

2. BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI

2.1 Adayların Dikkatine!

"Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında

Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu herhangi bir kadroya

yerleştirilen adaylar (yerleştirilen, yerleştirildiği halde ilgili kuruma başvurmayan, yerleştirilen ancak

yerleştirildiği kadronun niteliğini taşımadığı tespit edilen ya da yerleştirilerek ataması yapılan), daha

sonraki merkezi yerleştirme işlemlerinde yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda

bulunamayacak;
kura ile yerleştirilenler ise bir sonraki kura ile yerleştirmeye başvuramayacaklardır.

Tercihte bulunacak adayların mağdur olmamaları açısından bu hususa dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirilmek için yapılacak başvurularda uyulması

gereken genel ve özel koşullar aşağıdadır. Tercihler yapılmadan önce aşağıdaki koşulların dikkatle

okunması son derece önemlidir.

derderbo

Üye
Üye
cümleten hayırlı olsun arkadaşlar ortaöğretim kaç kadro açılmış onu bileniniz varmı ?
Arkadaslar orta ogretimden saydim 3900 kadro acilmis bunun 2100 kadrosu duz memurluk ve hizmtli Meb.adalet bakl. encok kadro acmislar
Lisans ve onlisans ta buyuk hayal kirikligi yaratti

dorubey

Üye
Üye
Herkese hayırlı ugurlu olur inş....Eğer yanlış saymadıysam Lisans için 454 kadro var...Daha önceki atamada yanılmıyorsam 1133 kadro boş kalmıştı lisans için....Şimdi bu durumda tam bir hayal kırıklığı...Bari 1000 kadro verilseydi lisans için, birçok insan çok üzülecek...Yazık oldu bunca umut bekleyen insan var, yazıkkkk....

HacıEmre

Üye
Üye
slm arkadaşlar ben ilkokul mezunuyum geçen sefer kuraya başvuramamıştım şimdi kuraya başvurabilirmiyim lütfen cevap yazın

Tosyalı

Üye
Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı olsun,Tercihleri ne zaman yapıcaz ve geçenki gibi yine 15 tercih hakkımızmı olucak.

Saygılar.

derderbo

Üye
Üye
slm arkadaşlar ben ilkokul mezunuyum geçen sefer kuraya başvuramamıştım şimdi kuraya başvurabilirmiyim lütfen cevap yazın

kura atamasina ilk basvurularda kayit formu doldurup basvuru yaptiysan tercih yapabilirsin mayis 2012 de bavurdunuzmu?

derderbo

Üye
Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı olsun,Tercihleri ne zaman yapıcaz ve geçenki gibi yine 15 tercih hakkımızmı olucak.

Saygılar.

Bir kac gune kalmaz OSYM tercih klavuzunu yayinlar.bekleyelim tercihler aciklaninca burda yine paylasiriz

tarık1

Üye
Üye
halil abi ortaoğretim alımlarında puan kaça kadar iner...
arkadaşlar puanım 84.72 ortaöğretim atanma şansım varmıdır.

ysnylmz66

Üye
Üye
arkadaşlar meb den onaylı 80 saatlik bilgisayar sertyifikam var o geçerli olurmu

derderbo

Üye
Üye
arkadaşlar meb den onaylı 80 saatlik bilgisayar sertyifikam var o geçerli olurmu

Benim bildigim meb onayli olmasi yeterli ama hatirladigim kadariyla 1.atamalarda bazi kurumlar meb onayli 160 saatli sertvikalarda diretmislerdi.Bunun icinde ASPB gida vardi.
Bunu dpb ve osym den iyi arastirmani tavsiye ederim Basarilar

berke

Üye
Üye
yazık , lisans alımı çok az , bu şartlarda şansımız yok , imkansız gibi bişey .

Tekerlekli Sandalye