2013'te Alınacak ÖMSS kadroları açıklandı

magdur

Üye
Üye
derderbo kardeşim 86 puanla ortaöğretim olarak sıralamam 1544. Atanma şansım nedir sizce 2. tercihte? Şimdiden teşekkürler.

YassaX

Üye
Üye
Herkese merhaba arkadaşlar nasılsınız ben 1.atamalarda ne yazık ki atanamadım Şimdi 2.tercihleri bekliyorum.inşallah hepimizi bu tercihlerde atanırız.Biraz erken erken olacak ama ben işletme lisans bölümü mezunuyum puanım 74,08 olup sıralamam 1500 sıradaydım.Geçen alımlarda yaklaşık olarak 1000 kişi işe girdiyse benim sıralamam 500'lere düşüyor yada ben öyle düşünüyorum Şimdi sizden ricam şu ben puanla atanabilir miyim?Evet arkadaşlar hepinizin yorumunu bekliyorum ve bu tercih klavuzunda herkesin işe girmesini diliyorum.Şimdiden yorumlar için teşekkürler...

gdem88 ; Puanınız ve Sıralamanız iyi diyebilirim ... LİNK'te daha önce paylaştığım yeni sıralamanızı tahmini olarak hesaplama yöntemini deneyebilirsiniz ... --> LİNK'TE : http://engelliler.gen.tr/f98/omss-2...sirada-oldugunuzun-hesaplanmasi-ornegi-17842/

Atanabilir misiniz sorusuna cevap vermek çok zor ... Bu durum sadece size bağlı değil. Bir çok etken faktör var ... Tercih Kılavuzu yayınlandığında çok çok iyi incelemenizi öneririm. Şimdiden çalışmalara başlayın ... DPB nin yayınladığı 554 Lisans Kadrosu ile ; bir önceki Atamada Yerleştirme Sayısal verilerini de inceleyin . LİNK'te : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi --> Buradan Lisansların Yerleştirme Puanları ve illeri cok iyi analiz etmenizi ve ona göre tercih listenizi hazırlamanızı öneririm ... Atanır mıyım ya da atanamaz mıyım sorularına cevap vermiyorum ancak bu şekilde yardımcı olmaya calışıyorum ... O şekilde cevap biraz kahinliğe giriyor ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
başvurular ne zaman arkadaşlar bilgi verin lütfen

agahan05 ; ÖMSS 2013/1. Tercih Kılavuzunun yayınlanması eli kulağındadır.

Fatma ŞAHİN Twitter Hesabından Şu Açıklamayı yaptı :

Bakan Fatma Şahin Twitter de yaptığı açıklamada ilk yerleştirmede başvuran adayların eğitim durumları ve tercih talepleri göz önünde bulundurulacak dedi.

İşte O twitler:

""" Bugün ÖSYM ve Devlet Personel Başkanımızla engellilerimizi ilgilendiren önemli bir toplantı gerçekleştirdik.+++

...Toplantıda Mart ortasına kadar yerleştirme yapılacak olan ÖMSS'yi konuştuk. Durum değerlendirmesi yaptık.+++

..İlk yerleştirmede başvuran kişilerin eğitim durumları ve tercih taleplerinin göz önünde bulundurulacağını da sizlerle paylaşmak istiyorum. """

Bu açıklama sonucunda süreç biraz daha uzar mı bilinmez ancak Şubat 2013 Ün ilk yarısında ÖMSS Tercih Kılavuzunun Yayınlanması olası görünüyor ...

Saygılar ...

crazy63

Üye
Üye
sayın yassax bey açıklanacak olan tercih klavuzu ile suan ki tercih klavuzu aynı olacak değil mi herhangi bir değişiklik olurmu sizce kadrolarda yani artış veya eksilme olabilir mi?? saygılar..

YassaX

Üye
Üye
crazy63 ; Açıklanacak olan Tercih Kılavuzu ile DPB'nin yayınladığı Tercih Kılavuzu aynı mı olacak yoksa farklı mı olacak bekleyip göreceğiz. Bu konuda inanin bende tahmin yürütemiyorum. Ancak ; aşağıda paylaştığım bilgiler ışığında yorumlarda bulunabilirim. Verdiğim LİNKİ bir okumanızı öneririm :

http://engelliler.gen.tr/f98/bakan-...r-var-yeni-kadrolar-acmaya-calisiyoruz-18289/

Arkadaşlar ; 14 & 15 Ocak 2013 Civarlarında Devlet Personel Başkanlığı ÖMSS / 2013 - 1. Tercih Dönemi Kılavuzunu ÖSYM Başkanlığı'na gönderdi .Yaklaşık 15 gün geçmesine rağmen halen en ufak bir ÖMSS Kıpırtısı yoksa ; bence Kadro Sayıları üzerinde çalışılıyor olabilirler. Üstteki LİNK'teki yazımda bu tezimi destekliyor ... Umarım Kadro Sayısı artar ve düz memurluklar cok daha fazla olur ... Böyle olsun ki çok daha fazla engelli kardeşimiz iş sahibi olsun ... Kısaca şu an için herkes ÖSYM nin Tercih Kılavuzunu yayınlayacağı tarihi beklemektedir ...

Saygılar ...

bendane27

Üye
Üye
lisans mezunu olarak alınacak memur sayısı çok çok çooook az bence... ilk atamalarda zaten söz konusu edilenin yarısı kadar lisans ataması yapıldı... ve o atamalarda demek oluyor ki 1,000 kişi açık kadro var... yeni açılan kadrolarla birlikte bu 1550 civarı olması gerekti... üstelik yayınlanan yeni kadrolarda üniversite ve belediye ağırlıklı kadrolar var... yani çakılı memurluk... bu durum da bizleri daha zor şeylere şartlarda yaşamaya sürükleyecek gibi... tabii atanmamız gerçekleşirse....

bendane27

Üye
Üye
YassaX teşekkür ederim... umarım bu atamalar bir çoğumuza cevap verecek şekilde olur...

YassaX

Üye
Üye
bendane27 ; Rica Ederim ... Umarım Herkes İçin Hayırlısı Olur ...

Saygılar ...

beroj13

Üye
Üye
orta öğretim mezunuyum 74 aldım acaba yerleşirmiyim iyi bir tercih nasıl yapabilirim

crazy63

Üye
Üye
saygı değer arkadaşlar puanlarınızı yazarken hangi şehirde ikamet ettiğinizide yazarsanız daha iyi olur saygılar....

YassaX

Üye
Üye
orta öğretim mezunuyum 74 aldım acaba yerleşirmiyim iyi bir tercih nasıl yapabilirim

beroj13 ; Ortaöğretim Mezunu 74 Puan genel anlamda bu atamalar için düşük ... Mesleğiniz ya da Meslek Kadroları Tercih etme hakkınız var mıdır bilemiyorum. Ancak ; sadece 2001 Nitelik Kodlu Kadroları için ( Herhangi bir Lise Mezunu olmak ) şansınız çok çok az diye düşünüyorum. Ancak ; herhangi bir sertifikanız varsa ya da meslek tercihleri yapma hakkınız varsa şansınız olur ... Size Tercihler konusunda önerim şu şekilde olabilir : Bu Puan ile Hizmetli Kadrolarının az tercih gören illeri yazmanız daha faydalıdır ... Tabiki de karar size aittir. Benim yorumlarımı illa uygulayacaksınız diye bişey yok. Benim yorumlarım sadece beni bağlar ... Son karar ve sorumluluk size aittir. Umarım ÖMSS / 2013 -1 Tercih Kılavuzu yayınlandığında ; açıklanan 5.423 Genel Kadro Sayısı Olumlu anlamda artar ve Herkesin Atanma Şansı Yükselir ... Hakkınızda & Hakkımızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

Rüzgar Gülü

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar ben önlisans mezunuyum.bilgisayar teknolojısı ve proğramlama bolumunden mezunum.nıtelık olarak 3001 3249 3253 3248 yazabılırım.3248 bıraz dusundurdu benı yardımcı olabılırmısınız..

YassaX

Üye
Üye
Rüzgar Gülü ; Her mesaja her yoruma anında cevap verilecek diye bir durum sözkonusu değil ... Biraz Sabırlı olun ve her konu başlığı altında aynı soruları sormayın ... Ayrıca yorumunuzu ve sorunuzu okudum, konu hakkında detaylı bir bilgi sahibi olmadığım icin cevap vermedim. Bilmediğim bir konuya sallama cevap vermektense ; cevap vermemeyi tercih ederim ...

Saygılar ...

serr87

Üye
Üye
Fatma Şahin
‏@FatmaSahin_ASPB
@can_yldz06 Geçtiğimiz Bakanlar Kurulu'nda ÖMSS kadrolarının artış hususu konuşuldu. Yakın zamanda güzel haber vereceğimizi umuyorum.

4:47 PM - 31 Ocak 13

YassaX

Üye
Üye
serr87 ; Paylaşım için Teşekkürler ... Sanırım 5.423 Kadro Sayısında bir artış olacak gibi görünüyor. Çünkü böyle bir beklenti oluşturuldu. Herkes İçin Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

serr87

Üye
Üye
Yassax ; rica ederim. paylaşım devam edeceğim inşallah.

YassaX

Üye
Üye
serr87 ; Eyvallah ... Hayırlı Haberleri Paylaşmaya Devam Kardeşim ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye