2013'te Alınacak ÖMSS kadroları açıklandı

ervah

Üye
Üye
88 puanımla yapacağım 2 tercih var...
1 adalet bakanlığı birde ceza koruma...
Ne yapsak şaşırdım kaldım ösym yi bekliyorum...

MATRA

Üye
Üye
hani lisanslarda ve diğerlerinde boş kalan kadrolar düz memurluğa dönecekti?

Arkadaslar orta ogretimden saydim 3900 kadro acilmis bunun 2100 kadrosu duz memurluk ve hizmtli Meb.adalet bakl. encok kadro acmislar
Lisans ve onlisans ta buyuk hayal kirikligi yaratti

Diyanette ve diğer kurumlarda lisansta boş kalan kadrolar ne oldu niye ilandan çektiler?
aile bakanına güven kalmadı o ayrı konuştu çalışma bakanı ayrı. sanırım onu takan yok. yazık vallahi yazık... bekle bekle yine sürpriz...

derderbo

Üye
Üye
Diyanette ve diğer kurumlarda lisansta boş kalan kadrolar ne oldu niye ilandan çektiler?
aile bakanına güven kalmadı o ayrı konuştu çalışma bakanı ayrı. sanırım onu takan yok. yazık vallahi yazık... bekle bekle yine sürpriz...

Arkadasın bizlerde enaz sizin kadar hayretler içindeyiz lisanstan Ömss e ye girenlere 1.atamalardan boş kalan kadrolarını açsalardı yinede bu açıklanan kadroların iki katı olurdu hayretler içindeyim

MATRA

Üye
Üye
çalışmak istemediğiniz yerleri yazıp kimsenin hakkını gaspetmeyin...

halil bey biz atandık bi önceki dönemde tekrar tercih yapma hakkımız varmı ?

mahmut1983 arkadaşım madem yeri beğenmiyorsun niye yazdın? senin durumunda olmak isteyen bizleri düşün ve buraya bu tip ( düşüncelerimi açıkca yazmak istemiyorum) tuhaf istekleri yazmıyalım...

derderbo

Üye
Üye
Arkadaşlar kendi şahsi düşüncem olarak Dpb nin acikladigi kadrolar yeni kurumlardan aldigi kadrolardir 1. atamalardan bos kalan kadrolar Osym nin elinde tercihe hazir bulunmaktadir.osym kendisine dpb dan gonderilen yen kadrolarla birlestirilip tercih klavunzunu yayinlar diye dusunuyorum.

mahmut1983

Üye
Üye
mahmut1983 arkadaşım madem yeri beğenmiyorsun niye yazdın? senin durumunda olmak isteyen bizleri düşün ve buraya bu tip ( düşüncelerimi açıkca yazmak istemiyorum) tuhaf istekleri yazmıyalım...

yerimden çok şükür memnunum tabiki herkezin atanmasını isterim ama aldığım puanla neden daha iyi yerde olmimki böyle bi hakkım varsa eğer sonuçta herkez eşit şartlarda yarıştı. kimse bana burayı keyfi bağışlamadı.daha önceki atanıp özürlü kadrolarında çalışan memurlarda bu sınava girdiler ve puanlarına göre tekrar atandılar benim sorumda bi haksızlık göremiyorum kanunları yasaları hakları verende bu devlet kusura bakma yanlış düşünüyorsun.

MATRA

Üye
Üye
derdrbo eminmisin?

Arkadaşlar kendi şahsi düşüncem olarak Dpb nin acikladigi kadrolar yeni kurumlardan aldigi kadrolardir 1. atamalardan bos kalan kadrolar Osym nin elinde tercihe hazir bulunmaktadir.osym kendisine dpb dan gonderilen yen kadrolarla birlestirilip tercih klavunzunu yayinlar diye dusunuyorum.

aylin çiftçinin dediği rekor kadro bu mu? moral olarak öyle göçtümki anlatamam... sen pozitif düşünmeye çalışyorsun ama gelişen tezat açıklamamlar var. çalışma bakanının 15 açıkla ilgili konuşması, ösymnin her alım için tekrar bilgi isteme prosöürü gibi olgular düşünceni kırıyor. eğer eski kadroları muhafaza etselerdi devlet planlama bunu yayınlardı.bilmiyorum sinirlerim gerildi belki ayrıntıları atlıyor olabilirimde..

MATRA

Üye
Üye
mahmut1983

onlara böyle bir tercih düşünme hakkı tanınmamıştı. engellerimizden dolayı durumumuz farklı. sen engelli arkadaşların kısıtlı kardolar açılarak ve bu kadrolara alım sürelerinin arasında ki mesafeyi düşünerek hareket etmelisn. elbette kanunlar bazı haklar tanıyor. çok şükürki böyle düşünüp hareket edeckler için ikinci bir tercih vermiyor.yerinden memnun ol ve hayırlı kazançlarla aileni geçindir.

mahmut1983

Üye
Üye
sağol teşekkür ederim güzel dileklerin için Allah sanada hakettiğin yerde olmayı nasip etsin en kısa zamanda çok şükürki bu sınavla hayatımız değişti.bence sende bukadar stres yapma bizim buraya gelene kadar özür oranımız arttı desem yeridir.herşey nasip.

sevme_

Üye
Üye
derderbo aca sence ve diğer arkadaşlar bu 2.tercihte puan düz lise olarak kaça düşer yani garanti şu puana düşer der misiniz ayrıca ösym nin sitesine baktım tercih formları yok ben mi yanlış bakıyorum tercşhler başladı mı sevgilerle

MATRA

Üye
Üye
mahmut 1983

sağol teşekkür ederim güzel dileklerin için Allah sanada hakettiğin yerde olmayı nasip etsin en kısa zamanda çok şükürki bu sınavla hayatımız değişti.bence sende bukadar stres yapma bizim buraya gelene kadar özür oranımız arttı desem yeridir.herşey nasip.

arkadaşım kusura bakma 1000 küsür boş kadrodan 450 ye düşme ve hala özel branş istemeleri...sana belki sert çıktım ama tavrım genele... çalışmaya ihtiyacımız var. lütfen istemediğiniz yerleri yazmayın.eğer yazdığınız yerde çalışıp mutlu olacaksanız amenna... bziler bribirimiz düşünmezsek ?... aseletinizi aldıktan sonra kurum içi veya kurumlar arası geçiş yapabilirsiniz zaten benim kastım ilk giriş için ... umarım huzurlu bir ortamda çalışırsın...

derderbo

Üye
Üye
derderbo aca sence ve diğer arkadaşlar bu 2.tercihte puan düz lise olarak kaça düşer yani garanti şu puana düşer der misiniz ayrıca ösym nin sitesine baktım tercih formları yok ben mi yanlış bakıyorum tercşhler başladı mı sevgilerle

Degerli kardesim sevme tercih klavuzu daha yayinlanmadi osym her halde subatin ilk haftasina dogru yayinlanir kadrolar kesin belirlensin ozaman puan yorumuna gireriz merak etme

derderbo

Üye
Üye
halil bey biz atandık bi önceki dönemde tekrar tercih yapma hakkımız varmı ?

Mahmut 1983 is aktinin fes edilmesinden yanaysan buyrun tercihini yap.omss klavuzunu iyi okuyup anladigini saniyorum.
Bos konusmanin geregi yok zaten tercih sistemine girdigin zaman butun bilgilerin ve atanip atanmadigin cikar(1.atamalar)icin.Osym sikayette bulunacak bir engelli senin hem isini kaybetmeye hemde kamu kurumlarini yanilmaktan alacagin cazalarla kalirsin,buyrun tercihini yap

mahmut1983

Üye
Üye
Mahmut 1983 is aktinin fes edilmesinden yanaysan buyrun tercihini yap.omss klavuzunu iyi okuyup anladigini saniyorum.
Bos konusmanin geregi yok zaten tercih sistemine girdigin zaman butun bilgilerin ve atanip atanmadigin cikar(1.atamalar)icin.Osym sikayette bulunacak bir engelli senin hem isini kaybetmeye hemde kamu kurumlarini yanilmaktan alacagin cazalarla kalirsin,buyrun tercihini yap

bi soru sordum merak ettim pişman ettiniz.bakıyorum hepiniz gerilmişsiniz Allah yardımcınız olsun umarım siz bizlerden daha iyi yerlere atanırsınız.kimse kimsenin ekmeğiyle oynayamaz hakkını yiyemez herkez hakkını haddini bilsin yeter.

ervah

Üye
Üye
İnşaAllah dediğiniz gibi olur.Bu kadrolar kimsenin içini açmadı...

derderbo

Üye
Üye
bi soru sordum merak ettim pişman ettiniz.bakıyorum hepiniz gerilmişsiniz Allah yardımcınız olsun umarım siz bizlerden daha iyi yerlere atanırsınız.kimse kimsenin ekmeğiyle oynayamaz hakkını yiyemez herkez hakkını haddini bilsin yeter.

mahmut degerli kardesim kimse kimsenin ekmegiyle oynama hakki yok yterki kisi kendisini bilsin.
Birinci sayfada sorunu sordun site yoneticimiz halil bey omss tercih basvurusu sorunla alakali aciklamayi cvp ladi.Sense tesekur edecegine birdaha tercih yapmak benim hakkim diyorsun.
Yoksa burda hic bir arkadaimizin sana karsi bir art niyeti olamaz.
Calisma hayatinda basarilar dilerim.

mahmut1983

Üye
Üye
mahmut degerli kardesim kimse kimsenin ekmegiyle oynama hakki yok yterki kisi kendisini bilsin.
Birinci sayfada sorunu sordun site yoneticimiz halil bey omss tercih basvurusu sorunla alakali aciklamayi cvp ladi.Sense tesekur edecegine birdaha tercih yapmak benim hakkim diyorsun.
Yoksa burda hic bir arkadaimizin sana karsi bir art niyeti olamaz.
Calisma hayatinda basarilar dilerim.

haklısın ben sorumu sordum sağolsun yönetici arkadaşta cevabını güzel açıkladı sinirlenmeden afra tafra yapmadan ama size noluyor anlamadım.ben tekrar tercih yapmam benim hakkımdiye birşey yazmadım sen tutmuşsun benim soruma cevap aldığım halde tekrar cevap vermeye daha doğrusu azarlama öfkeni benden çıkarma gibi bir girişimde bulunuyorsun kusura bakmada bueda sen haksızsın formu baştan aşağıya benim yazdıklarımı takip edersen haksız olduğunu göreceksin.neyse sizede Alllah yardımcı olsun umarım atamanız olur.

sevme_

Üye
Üye
bakın arkadaşlar ben kimseyi savunmam kimsenin hakkı yensin istemem derderbo arkadaşımız mahmut1983 nikli arkadaşımıza güzel izah etmiş anlatmıi sanırım mahmut arkadaşımız daha iyi yere gitmez istiyor ve onu soruyor bakın burda kimse kimseyi azarlayamaz herkez hakkına razı gelmesini bilmeli mahmut arkadaş sen yazmıssın ben iyi yerdeyim diye ama hala başka yerlere atanmak istiyorsun peki atanamayan işi olmayan acil bu işi isteyen ihtiyacı olan insanları da düşünmek lazım cok şükür de atanmısın bak ne güzel öteki arkadaşlarda inşallah atanır sen ben bir daha yazıcam diyorsun tercih yapıcam diyorsun yanlış anlamadıysam 1 kişinin istemeden ekmeği ile oynuyorsun böyle şeyler yazmayın foruma biraz saygı derderbo arkadaşımız elinden geldiğince yardım ediyor eminim burdaki insanları amacı bilgi edinmek kavga ile bilgi edinilmez ok dediğim gibi ŞÜKÜR ETMESİNİ BİLMELİ memur olmak herkesin hayali

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar ikili ve gereksiz tartışmalara girmeden işimize bakalım. Hepimizin amacı üzüm yemek bağcıyı dövmek değil.

crazy63

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar ya bu 7225 nitelik kodu ne demek oluyor bilen varmı varsa detaylı bir şekilde açılayabilir mi? bir de açılan kadrolar çok yetersiz yine müezzin kıyam imam-hatip alımı en çok yapılacak benim anlamadığım ilk atamada yüzlerce kadro boş kaldı buralarda neden tekrar açıyorlar bu kadroları maksat kadroyu şişirmek bence yinede hakkımızda hayırlısı olur inşallah saygılar..

Tekerlekli Sandalye