2013'te Alınacak ÖMSS kadroları açıklandı

rchmrky

Üye
Üye
arkadaşlar şu anda tercihler yapılıyormu yardımcı olurmusunuz lütfen yoksa daha avrmı tercihlere

YassaX

Üye
Üye
rchmrky ; Şu anda ÖMSS / 2013 - 1. Tercihler Henüz yapılmıyor ... Sadece ; Devlet Personel Başkanlığı'nın Resmi İnternet Sitesinde 2013 ÖMSS Kadroları Açıklandı . LİNK'TE : DPB

Ancak açıklanan toplam 5.423 Engelli İstihdam Kadro Sayısının artırılması için Aile ve Sos. Pol. Bakanlığı & ÖSYM & DPB çalışmalarını sürdürüyor ... Yakında sonuçlanacağını umuyorum ... ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ve Bizim sitemizden ÖMSS / 2013 - 1. Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını takip etmenizde yarar var ... Ayrıca Sitemizde ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları --> Bu Konunun Altındaki Tüm Yorumları Okumanızı Öneririm ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
rchmrky ; Rica Ederim ...

Saygılar ...

fatmaçınar

Üye
Üye
DPB kadroları yeniden açıklamış son hali bu mu yani anlamış değilim..Sayfayı açılmıyor kadroları inceleyemedim ama pek bir değişiklik yokmuş bakabilenler öyle söylüyor:(

crazy63

Üye
Üye
bu çok güzel bir haber umarım gerçek olur da kadro saysını artırırlar inşalllah bütün engelli kardeşlerimiz atanır hakkımızda hayırlısı olur inşallah..diyanet bakanlığı o boşuna açtığı (imam kıyyam müezzin kuran okutucusu) kadrolarını düz memurluğa çevirirde boşuna açılmamış olur o kadrolar bi işe yarar en azından saygılar

tarık1

Üye
Üye
ömss 2013 kadrolarının son düzenlenmiş hali buymuş. dpb arayan arkadaşlar olmuş. başkada calışma yokmuş. kurumların istedikleri bunlarmış. kurumlara baskı yapamazlarmış.

crazy63

Üye
Üye
puan ve siralamalarimizi yazacağimiz bir bölüm ne zaman açılacak yönetici arkadaşlar..

hatac

Üye
Arkadaşlar ben de 2012 Ömss ye girdim, ilk atamalarda atanamadım, şimdi 2.ci tercihler ne zaman olur acaba? Mart ayı içinde mi yoksa şubat ayında mı?

YassaX

Üye
Üye
puan ve siralamalarimizi yazacağimiz bir bölüm ne zaman açılacak yönetici arkadaşlar..

crazy63 ; http://engelliler.gen.tr/f98/omss-lisans-mezunlarina-ait-kadrolar-18216/ --> Burada Paylaştığım yazı Şuydu : """ Arkadaşlar Lisans Mezunu Olupta ; Puanını ve Sıralamasını Paylaşmak isteyenler bu başlık altında paylaşabilirler ... Tekraren ifade edeyim : Puanını Paylaşmak İsteyenler ( Mecburiyet Yoktur ) ... Herkesin Görüşüne ve Düşüncesine Saygı Duyarım ... Bu Başlık altında Lisans Atamaları ve ÖMSS Lisans ile ilgili her türlü soru & konu paylaşabilirsiniz ... """

http://engelliler.gen.tr/f98/omss-ortaogretim-mezunlarina-ait-kadrolar-18218/ --> """ Arkadaşlar Ortaöğretim Mezunu Olupta ; Puanını ve Sıralamasını Paylaşmak isteyenler bu başlık altında paylaşabilirler ... Tekraren ifade edeyim : Puanını Paylaşmak İsteyenler ( Mecburiyet Yoktur ) ... Herkesin Görüşüne ve Düşüncesine Saygı Duyarım ... Bu Başlık altında Ortaöğretim Atamaları ve ÖMSS Ortaöğretim ile ilgili her türlü soru & konu paylaşabilirsiniz ..."""

http://engelliler.gen.tr/f98/omss-onlisans-mezunlarina-ait-kadrolar-18217/ --> """ Arkadaşlar Ön Lisans Mezunu Olupta ; Puanını ve Sıralamasını Paylaşmak isteyenler bu başlık altında paylaşabilirler ... Tekraren ifade edeyim : Puanını Paylaşmak İsteyenler ( Mecburiyet Yoktur ) ... Herkesin Görüşüne ve Düşüncesine Saygı Duyarım ... Bu Başlık altında Ön Lisans Atamaları ve ÖMSS Ön Lisans ile ilgili her türlü soru & konu paylaşabilirsiniz ... """

Sanırım bu adreslerde paylaşımlarda bulunabilirsiniz ...

Saygılar ...

crazy63

Üye
Üye
saygı değer yassax kardeş sence ikinci atamada puan kactan başlar yani maksimum kaçtır doksanin altına inmiş midir acaba saygılar..

YassaX

Üye
Üye
crazy63 ; Max Min Puan diye birşey yoktur arkadaşım ... Bunu tahmin yapmakta biraz Kahinliğe girer ... O nedenle o şekilde bir yorum lütfen benden beklemeyin... Bizim elimizde olan bişey değil. Meslek var, Sertifikası var, Özel Şartı var, Tercih edilebilirliği var vs vs ...

namso42

Üye
Üye
Arkadaşlar verilen tabloda ''SINIF'' başlığı altında belirtilen ''GİH, YH'' gibi kısaltmaların açılımları ve bu sınıfların hangi işleri yapacaklarını bilen varsa açıklamasını yapabilir mi? Zahmetiniz için şimdiden teşekürler.

YassaX

Üye
Üye
namso42 ; YH - Yardımcı Hizmetler ; Genelde Hizmetli Olan Gruptur ... Temizlik & Getir Götür işleri vs ... KURA'ya Tabi Olanlar ve Ortaöğretimlerin Bazı Kadroları YH yani Yardımcı Hizmetlerdir. Diğerleri zaten açıklayıcı diye düşünüyorum ...

SINIF ADI KISA ADI
GENEL İDARE HİZMETLERİ - GİH
MÜLKİ İDARE AMİRLİĞİ HİZMETLERİ - MİAH
SAĞLIK HİZMETLERİ - SH
TEKNİK HİZMETLER - TH
EĞİTİM ÖĞRETİM HİZMETLERİ - EÖH
AVUKATLIK HİZMETLERİ - AH
EMNİYET HİZMETLERİ - EH
DİN HİZMETLERİ - DH
YARDIMCI HİZMETLER - YH
HAKİMLİK SAVCILIK - HS
ÖĞRETİM ELEMANLARI - ÖE