2018 Haziran Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

elifsare

Üye
Üye
Antalyadan haber yok malesef insallah bugün yatar yaa...

ahmet34

Üye
Üye
2018 Haziran Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller listesi

1-Amasya
2-Kırıkkale
3-Batman
4-Samsun
5-Karabuk
6-Ordu
7-Ankara
9-Tokat
10-Sakarya
11-Aksaray
12-Bolu
13-Hatay
14-Edirne
15-Ankara
16-Kahramanmaraş
17-Afyonkarahisar
18-Manisa
19-Adana

Bursali2

Üye
Üye
Bursali arkadaşlar kontrol için geldiler az önce bize haberiniz olsun bursa geneli dediler telefon numarasını felan aldılar gittiler

R

rahim

Guest
konya selçukludaki arkadaşlar bize şubat ayında geldlerdi.dün (11.06.2018 ) yine gelmişler evde bulamamışlar , bu gün (12.06.2018 ) bir evrak vermek için gittiğimizde dün geldik bulamadık bu gün yarın yine geliriz.3 hakkınız var biri geçmiş 2 kere daha geldiğimizde evde bulamazsak para kesilir veya sıkıntı olur dediler.

ahmet34

Üye
Üye
çok saçma,yatalak ınsana yemek yedırıp tuvaletını yaptırınca yanından bır ıkı saatlıgıne ayrılan
yada en az bır markete gıdıp gelme zamanı gecıren kısıler olmucakmı

gelmeden once haber versınler yada 1 saat once haber versınler.yada kapıya geldık bulamadık bu hafta ugrayın dıyebılırler

yazılanlara cok ınanmıyorum.yada dogruysa o zaman devlet parayı pek vermek ıstemıyor olarak anlıyorum

para vereyım ama ısı sıkı tutayım vermemeye calısayım gıbı bır yaklasımları olur.sonucta ev gelırı bellı.hasta ortada.evın ve hastanın ıhtıyacı ortada..hastaya bakan ve calısamayan ortada..yanı orada azcık verseler ne olcak....en kucuk seyde vermemek ıcın,40 kere kontrolde nedir

osmaniye 80

Üye
Üye
Cok sacma verdiklerini almak icin her pisligi yapiyorlar evin ihtiyaci var bizim var hastanin var pazari marketi doktoru faturasi istiyorlarki herzaman evde hazirolda bekle cok yazik bizlere yardim yapiliyor diye esir aliyorlar insanlari

SM-A710F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

ahmet34

Üye
Üye
Cok sacma verdiklerini almak icin her pisligi yapiyorlar evin ihtiyaci var bizim var hastanin var pazari marketi doktoru faturasi istiyorlarki herzaman evde hazirolda bekle cok yazik bizlere yardim yapiliyor diye esir aliyorlar insanlari

SM-A710F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

verdıklerı para dahı yetmıyor...ayrıca hastanın bır ömrü gidiyor.sokaga dahı cıkamıyor...bır saglam ınsana ayda 1000 tl verıcem ama sartım yatakdan kalkma de bakalım kım 1000 tl ıcın omrunu verıp bunu kabul eder

şartsız bır kere engellının maası olması lazım kı sosyal devlet budur..akp sagolsun dusundu verdı ama bu kadar baskıya gerek yok.sonucta surıyelılere avrupaya cok yardım dagıtılıyor...

engellı yanında 1 kısının daha omrunu yıyor..bakıcı yaslı annemde hasta oda kendıne bakamıyor.2 sınede ben bakıyorum..engellının wc sını ben yaptırıyorum..bıleklerım agrıyor 70 kılo kaldır ındır kolaymı..benımde omrum gıttı ıse gıdemıyom emeklı olamıyon

gecen ıntıharı yazdım..belkı ılerleyen senelerde intiharda gerekebilir..

ayrıca evlencek ınsanda yok mıllet ıstemıyor kacıyor..evde engellı var nıye bu eve geleyım.onun altınımı temızlıcem delırmedım ben dıyor kacıp gıdıyorlar....zaten evlılık ıcın iş yapıp para bırıktırılmek ıstense,yıne maası kesecekler..ınsan dugun parası dahı bırıktıremez
engellı aılesıne yerdekı top parcası gıbı gelen vuruyor gıden vuruyor
hayatı mahvolmus bır gurup ınsana 1000 tl yı cokmu goruyorlar..engellı maası 5000 tl olması lazım kı taksı tutup tatılede gıtsın evde tutsun

konusmucam ama konusturuyorlar...

ahmet34

Üye
Üye
kurumu aradım evde beklıyelımmı dedım nıye boyle dedım..sosyal guvenlıgın bakanlıkla bırlestıgını soyledıler.

Ayhn07

Üye
Üye
Verdikleri paranın yetmediğini yetmeyeceğini devlet büyükleri de biliyordur diye düşünüyorum. Mevcut durumda engellilerimize verilen değer ortada. Bu sözüm sadece siyasi anlamda değil yanlış anlaşılma olmasın. Hastane de orda burda tekerlekli sandalyeli vatandaş asansör kapısında beklerken sağlıklı bireyler öncelik verme zahmetine katlanmıyor. Bu en basit örnek. Biz hasta yakınlsrı açısından hastamızı bırakıp sosyal hayata karışıamıyoruz herhangibir işte çalışamıyoruz. Onlar bizim baştacımız ömrümüz yrttiğince de bu böyle olacak. Bizim gösterdiğimiz insiyatifi herkesin göstermesini bekleyemeyiz. Her ne zaman ki bizim yaşadığımız zorlukları bir gün kendileri yaşarlar işte o gün dank eder bazı şeyler.
Her sağlıklı birey bir engelli adayıdır bu bilinç elbet bir gün yerleşecek bizim toplumumuzda. Ne zaman olur ne şartlarda olur bunu bilemeyiz.
Demem o ki mevzu para değil psradan daha derin!

F3111 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

elifsare

Üye
Üye
Antalyadan bilgisi olan varmi neden yatmadı daha ??

yılma

Üye
Üye
Balıkesir yatmış bilginize

Tekerlekli Sandalye