B sınıfı ehliyeti B engelliye çevirme

kemaltosun

Üye
Üye
Arkadaslar ben ileriderecede lenfödem hastasıyım aralık ayında 80 oranında sürekli raporumu aldim raporum şu şekilde sakatlık indirimi, istihdam, ötv ve ökk olarak süreğen kronik olarak aldım ortopedik yazmıyor ama rahatsızlık ileriderecede lenfödem yürüme ve hareket engelleyici ölçüde olarak geçmekte buna istinaden ötv den faydalanabilirmiyim.

balkesli

Üye
Üye
%80 raporunuz olduğu için araç almak için ehliyetinizin olması gerekir rahatsızlığınız ileri derece ise hareket kısıtlılığı ne derece buna doktorlar karar verecektir ehliyet almakta yada değiştirmekte sorun çıkabilir .
ötv indiriminden yararlanmak için belgemi aldım diyorsunuz b sınıfı yeni ehliyetiniz varsa ve ehliyetinizde otomatik vites, elden gaz, elen fren gibi özel donanıma giren kodlar varsa ötv siz araç alabilirsiniz.

kemaltosun

Üye
Üye
Rahatsizligim fil hastalığına benziyor görsel olarak iki bacak birbirinden farklı tabi buda hareketi kisitliyor mesela merdiven çıkmakta eğilip kalkmakta zorlanıyorum
Ehliyetim var b sınıfı sonradan engelli olduğum için engelli ye çevirecem ama dedigim gibi ortopedik geçmiyor herhangi bir tertibat ibaresi yazmıyor

kemaltosun

Üye
Üye
20170130_115844-1.jpg

bu şekilde sürücü sağlık raporu alarak il sağlığa komisyona girmek üzere evraklarımı teslim ettim buna istinaden komisyon bana "B sınıfı otomatik vites araç kullanır engelli ehliyeti alır" onayını verirmi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vereceklerini düşünüyorum. Deneyip göreceğiz. Sonucu bizimlede paylaşırsınız kemal bey...

Azata

Üye
Üye
Ben paranoid şizofreni hastasıyım.%40-60 engelliyim ayrıca B sınıfı ehliyetim var.2007 yılından bu yana aynı doktora muayene oluyorum.Clonex 500 kullanıyorum.Ehliyetimi güncellemek istediğim zaman. Sağlık ocağındaki aile hekimi tıp fakültesindeki psikiyatrist doktora sevkmi edecek.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=10314]Azata[/MENTION] muhtemelen hastalığından önce B sınıfı ehliyetini almışsındır. Şizofreni hastalarına genel anlamda da pskolojik hastalığı olanlara sürücü belgesi verilmiyor. Ehliyetini değiştirmek istediğinde hastalığın farkdilirse mevcut ehliyetinide iptal ederler.

Azata

Üye
Üye
[MENTION=10314]Azata[/MENTION] muhtemelen hastalığından önce B sınıfı ehliyetini almışsındır. Şizofreni hastalarına genel anlamda da pskolojik hastalığı olanlara sürücü belgesi verilmiyor. Ehliyetini değiştirmek istediğinde hastalığın farkdilirse mevcut ehliyetinide iptal ederler.

Aşağıdaki adresi benim için ziyaret edermisiniz.CTRL+F YAPIP ŞİZOFRENİ DİYE ARATIN..

Sürücü Ehliyeti ve Psikiyatrik Muayene Yönergesi ( Sürücü Ehliyeti ve Psikiyatrik Muayene Görev Grubunun Raporu ) - Türkiye Psikiyatri Derneği (TPD)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
kemal bey noterden aslı gibidir onaylı 3-5 nüshasını alın. Raporun aslı sizde dursun "aslı gibidir onaylı" nüshasını resmi işlemlerde kullanın.

kemaltosun

Üye
Üye
Halil bey çok teşekkür ederim, birşey daha sormak istiyorum eski ehliyet gözlüklü ama çok eski değiştirmek istediğim ehliyet demi gözlüklü olması gerekiyor gözleri çizdirdim normale döndü emniyete evrak tesliminde sizce sıkıntı olurmu?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bence onlar kendi kanaatlerini belirtmişler. Bi geçerliliği olacağını sanmıyorum...

balkesli

Üye
Üye
Halil bey çok teşekkür ederim, birşey daha sormak istiyorum eski ehliyet gözlüklü ama çok eski değiştirmek istediğim ehliyet demi gözlüklü olması gerekiyor gözleri çizdirdim normale döndü emniyete evrak tesliminde sizce sıkıntı olurmu?

ehliyet için rapor alırken aile hekimi göz doktoruna sevk ettiyse ve göz doktoru sorun görmediyse raporda belirtmediyse gözlüksüz olacaktır.
aile hekimi göz doktoruna sevk etmediyse gözlerinde sorun yoktur demiş oluyor yine gözlüksüz olur ehliyetiniz.

kemaltosun

Üye
Üye
Cave için teşekkür ederim. Ben sürücü sağlık raporunu özel hastaneden sadece ortopedi olarak tek hekimden aldım.

kemaltosun

Üye
Üye
Foto-1.jpg 20170208_115744.jpg
Arkadaslar genel sağlık ve sürücü sağlık raporlarına göre ötv den muaf araç alabilirmiyim.

kemaltosun

Üye
Üye
teşekkür ederim Halil hocam,
hocam emniyetten randevu aldım mayıs ayına gün verdi bunun daha kolay yolu varmı?

kemaltosun

Üye
Üye
birde hocam değiştirmek için 13+2 ücretleri internetten yatırabiliyormuyuz

kemaltosun

Üye
Üye
Bugün emniyete ehliyet yenileme için evraklarımı teslim ettim ancak sürücü sağlık raporunun aslını istediler ve aldılar. Normal bir durum değilmi?
Aslı gibidir veriyim dedim aslını olması gerekiyormuş

Tekerlekli Sandalye