B sınıfı ehliyeti B engelliye çevirme

balkesli

Üye
Üye
b sınıfı ehliyetinizi b engelliye dönüştürmek için sürücü kurslarına gitmeyin. normal ehliyet değişimindeki belgeleri hazırlayın ve emniyete gidip değiştirin.

ENGELLİ-EHLİYET.jpg

ben yılın ilk aylarında kursa yazıldım direksiyon sınavını geçtim ehliyetimi çıkarttırmadım bugün sürücü kursundan dosyamı almadan emniyete gittim daha önceden emniyeti aramıştım sağlık raporu fotoğraf al gel demişlerdi. kursta direksiyon sınavına girdiğim için sistem kabul etmedi ve harçları yatırıp kurstan dosyamı almak zorunda kaldım ve o şekilde ehliyetimi değiştirdim.
kursa gitmeden emniyetten değiştirirseniz hiç bir harç ödemiyorsunuz.maddi olarak kazancınız olacak kursa neden beni uyarmadınız bana neden söylemediniz dediğimde o zaman böyle değildi yasalar değişti gibi bir cevap aldım şimdi uyarıyoruz yönlendiriyoruz dediler.

kursa yazılıpta sınava girmeyen arkadaşlar varsa sınava girmeden emiyete gidip değiştirmeyi bir deneyin.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Güncel bilgiler için teşekkürler balkes. Konu önemli olduğundan konuyu sabitledim. Eminim çoğu kişinin işine yarayacaktır.

Settar17

Üye
Üye
Ben ehliyetimi engelli raporumu almadan önce aldım yani yıllar önce. Şimdi bunu engelliye çevirmek için emniyeti gitmem gerekiyor.nasıl bir yol izlemem gerekli. Engelim fiziksel yahut zihinsel değil.

balkesli

Üye
Üye
engelli ehliyeti sizin bir işinize yaramaz.
değiştirmek istiyorsanız aile hekimine gidip sağlık raporu sevk alacaksınız aile hekiminin gönderdiği dr lara çıkacaksınız oradan il sağlık müdürlüğünde heyete gireceksiniz uygun görürlerse engelli ehliyeti almaya hak kazanacaksınız.

zirve2010

Üye
Üye
H sınıfı ehliyetim var işitme engeliyim bende ehliyetimi yenilemek istemiştim işitme testi için balıkesir e gitmem söylendi ben bir kez raporu almayı denedim doktorların doğru düzgün bilgisi yok o yüzden fazla üstüne düşmedim zaten 2020 ye kadar süre var dedim

Mustife

Üye
Üye
b sınıfı ehliyetinizi b engelliye dönüştürmek için sürücü kurslarına gitmeyin. normal ehliyet değişimindeki belgeleri hazırlayın ve emniyete gidip değiştirin.

ben yılın ilk aylarında kursa yazıldım direksiyon sınavını geçtim ehliyetimi çıkarttırmadım bugün sürücü kursundan dosyamı almadan emniyete gittim daha önceden emniyeti aramıştım sağlık raporu fotoğraf al gel demişlerdi. kursta direksiyon sınavına girdiğim için sistem kabul etmedi ve harçları yatırıp kurstan dosyamı almak zorunda kaldım ve o şekilde ehliyetimi değiştirdim.
kursa gitmeden emniyetten değiştirirseniz hiç bir harç ödemiyorsunuz.maddi olarak kazancınız olacak kursa neden beni uyarmadınız bana neden söylemediniz dediğimde o zaman böyle değildi yasalar değişti gibi bir cevap aldım şimdi uyarıyoruz yönlendiriyoruz dediler.

kursa yazılıpta sınava girmeyen arkadaşlar varsa sınava girmeden emiyete gidip değiştirmeyi bir deneyin.

Slm Balkes hemşerim benim 2000 yılında sigortalı işe basladım ve e sınıfı ehliyetimi aldım 2001 yılında iş kazasından dolayı sol ayak bilek diz sabit yani 90 derece parmaklarda normal olarak oynatamıyorum 2005 yılında başbakanlık özürlü kimliğimi aldım yüzde 40 ve sürekli yazıyor şimdi 2006 dan önce aldığım rapor gecerli diye biliyorum tekrar heyete girmem gerekiyormu sürücü kursuna gitmeden raporla makine kimya enstitüsü nden otomatik sanzımanlı araç kullanılır ibareini onaylayıp ehliyetim yeni düzenlemeye göre B veya A neyse alabilirmiyim

balkesli

Üye
Üye
slm
senin elinde bulunan rapor sağlık raporu ehliyet değiştirmek için yeniden rapor alman gerekir. ehliyet almak yada ötv indiriminden yararlanmak için engel yüzdesinin bir önemi yok ehliyet alır ötv indiriminden yararlanır diye rapor aldımı yüzdenin bir önemi yoktur.
senin yapman gereken aile hekiminden sevk alıp yetkili bir hastanede aile hekiminin sevk ettiği doktorlara cıkacaksın oradan aldığın raporla il sağlık müdürlüğünde heyete gireceksin onlar karar verecek nasıl bir donanımda araç kullanabileceğine oradan aldığın raporla emniyete gidip ehliyetini değiştireceksin
e sınıfı ehliyetin b engelliye dönüşecek ehliyet sınıfın e den b ye düşecek

Mustife

Üye
Üye
şimdi söyle bir durumda var ben şimdi src 1 ve src 3 sürücü belgelrine hak kazandım bu haklarım b ehliyetine düştügünde bu haklarım ne olacak yani 80 tl ücret haricinde otomatik sanzımanlı yuk tasıma yada yolcu tasıma belgem ile arac kullanmam ortadan kalkıyormu birde illa semtimizdeki aile hekiminden sevk mi almak gerekiyordirek gidemiyormuyuz mesela haydar paşa numuneye il saglık mudurlugu nerelerde var ben fatihteyim liste varmı acaba

balkesli

Üye
Üye
e sınıfının kullandığı araçları kullanamayacaksın. büyük olasılıkla ehliyetine kısıtlama koduda koyacaklar ambulans ticari v.b kullanamaz diye araçlarla hiç bir ticari faaliyet yapamazsınız
aile hekimine gitmeniz gerekiyor süreç oradan başlıyor oradan aldığınız sevk aynı zamanda rapor oluyor başka bir aile hekimindende alınabiliyor diye biliyorum ama emin değilim bu konuda.

Mkilinc

Üye
Üye
Halil yılmaz bey.herkese sordum kimse bilmiyor. Kazadan önce normal B ehliyetimi. Engelli b ye nasıl çevirecem. Birde ötv araç almak için hangi yolları takip edeceğim....saygılar

balkesli

Üye
Üye
aile hekimine gidip sevk alacaksınız yetkili bir hastanede aile hekiminin sevk ettiği doktorlara çıkacaksınız hastaneden aldığınız raporla il sağlık müdürlüğünde heyete gireceksiniz buradan aldığınız raporla emniyete gidip ehliyetinizi değiştireceksiniz.
araç almak için bu raporla bir şansınızı deneyin olmaz ise ötv indiriminden yararlanır diye yeni bir rapor almanız gerecek.

Adem1995

Üye
Üye

B ehliyetimi engelli ehliyetine çevirdim fakat b engelli yazmıyor sadece kod var bu ehliyet b engelli mi dir

Mkilinc

Üye
Üye
Halil bey siteyi güncelleyin bi zahmet taa.eski bilgiler var.

azotededios

Üye
Üye
Merhaba iyi akşamlar. Sizlerden birkaç konuda bilgi almak istiyorum. Öncelikle sol el sol ayakta engelin var. B sınıfı ehliyetim mevcut. Otomatik vites araç almak için ehliyeti değiştirmeli miyim? Ya da ne yapmalıyım?
Araç almak için yeni rapor mu almalıyım yoksa eski raporumla mı emniyete gitmeliyim?(raporda otomatik,ÖTV indirimi yazmıyor.2006 raporu).
Kısaca durumum yukarıda belirttiğim gibi nasıl bir yol izlemeliyim?

balkesli

Üye
Üye
ehliyetinizi değiştirmeden araç alamazsınız yeniden ehliyet raporu alıp emniyete gidip değiştireceksiniz.

ilhan17

Üye
Üye
Benim Normal B Sınıfı ehliyetim var. Ben Bunu Engelli Ehliyetine Çevirmek istiyorum.Bunun için tekrar sürücü kursuna gidip yenilemem gerekiyor mu?Özürüm Sol Kol Brekiyal Pleksus Lezyonu Yeni ötv indirim raporu aldım.%45 oranı var.

balkesli

Üye
Üye
sürücü kursuna gitmeniz gerekmiyor aile hekimine gidip sevk alacaksınız yetkili bir hastanede aile hekiminin sevk ettiği doktorlara çıkacaksınız hastaneden aldığınız raporla il sağlık müdürlüğünde heyete gireceksiniz buradan aldığınız raporla emniyete gidip ehliyetinizi değiştireceksiniz.

Azata

Üye
Üye
Benim B sınıfı ehliyetim var.2020 de ehliyetimi yenilemem gerekiyor.Şu an onu bekliyorum.Aranızda Paranoid hastası var mı? Clonex 500 kullanıyorum.

Tekerlekli Sandalye