Engellilerin Erken Emeklilik Şartları Hakları

[MENTION=18289]mican[/MENTION] SSK mensubumusnuz? ek olarak ilk sigorta tarihinizi ay / gün / yıl olarak yazınız.

halil bey hayırlı sabahlar. ben 1980 doğumluyum. doğuştan sonra bir hastalık yaşadım. işitmeyi kaybettim. 2000 de askere gittim 68 gün yaptım sonra muaf oldum 2003 ekim ayında işe başladım. 2007 de ilk defa %50 engelli raporumu çıkardım. o sırada %43 vergi indirimi de aldım. 4568 ssk primi yaptım. 2003 te raporsuz işe başladım 2007 de ilk sağlık raporu alıp, ben malülen emekli mı olacağım engelli emekli mi

SM-A710F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

1 yil once 3600 ile tazminatli çıkış aldım yani yaşımı bekleycem dedim ve aldım busene kalpten rahatsızlandım ve yüzde 44 oranla vergi indirimi hak ettim sgk giriş 1992 doğum 1974 primlerin 4600 engelli emeklisi olabilirmiyim teşekkürler

SM-J200F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

[MENTION=18012]Sarper[/MENTION] 16 yıl hizmet süresi, 3760 gün primle emekli olursunuz. Gereken süreyi doldurmuşsunuz. SGK ya kademeli engelli emekliliği için müracaat edebilirsiniz.

Sayın emin can ben ilçede oturuyorum vergi dairesine 20 martta teslim ettim sonra aradım Mayıs 7 defterdarliga gidip oradan ankaraya gitmiş ankara 7 haziranda postalamis 20 haziranda defterdarliga gelmis bana bu hafta gelurmis

SM-J200F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Şeker,tansiyon, kolesterol

Merhaba bir sorum olacak Şeker tansiyon kolesterol hastasıyım şeker tip 2 diyabet hastasıyım tansiyon ise hipertansiyon kolesterol hipidemi kolesterol hastasıyım sigorta başlangıçım 01.05/1984 bağkurumda var 1994 girişli şuan 1600 gün sigorta primim var ben bu hastalıklara % kaç oranında rapor alırım ? Ve emekli olabilmem için napmam lazım bilgi verır misiniz ?

Şeker,tansiyon, kolesterol

[MENTION=18564]Gürsel42[/MENTION]
Tip 2 diyabet için %20 oran veriliyor. Bakınız =>> https://www.engelolma.net/saglik-raporu/seker-hastaligi-rapor-oranlari-h88.html
Tansiyon için ise şu oranlar verilir https://engelliler.gen.tr/f25/yuksek-tansiyonda-hangi-oranda-rapor-verilir-17895/
Buna göre %40 ve üzeri rapor alırsanız erken emekli olabilirrsiniz. Rapor için şansınızı denemenizi öneririm.

Şeker %20
Kolesterol %10
Tansiyon %10 verdi
KBB de kulağım az duyuyordu işitme testi yaptı bişey yazmadı testi koydu heyete girdiğim kağıda
Gözümde yakını görmüyor dedim ondan da test yaptı
Sizce toplamda % kaç rapor alırım ? Bilgi verirseniz memnun olurum .

Bu balhazard a göre nasıl hesaplanıyor ben yapamadım dahiliye olmadığı için hesaplayabilir misiniz ? Şeker %20 kolestrol %10 tansiyon %10

Halil yilmaz bey selamun aleyküm size sorum var ankara numune hastanesinden alinma %50 engelli raporum var kisacasi ben 2003 de normal sigorta başlangiç var , ara verildi - 2007 de engelli rapor aldim - 2009 senesinde engelli üzerinden 7 sene boyunca siğortam var böylece kaç senem var emekli olmaya

Geri