İkinci Engelliler Konulu Öykü Yarışması

beyazkelebek

Üye
Üye
şimdi katılan kişi engelli mi olması lazım yoksa engelsizlerde katılabilirmi? ben mesela zihinsel engelli abime bakan bir kişiyim.

güz gülleri

Üye
Üye
beyazkelebek: hayır katılan kişinin engelli olması gerekmiyor. Kalemine güvenen, engelli sorunlarını yaşam haklarını ben daha güzel anlatırım diyen herkesin katılımını bekliyoruz :) başarılar..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici

lara

Üye
burdanmı bakıcağız yani sunuclara öylemi burdamı açıklancak

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Lara söylenenleri anlamamakta ısrar ediyorsun. Sürekli aynı soruları sorup duruyorsun ve ben sürekli senin gereksiz mesajlarını "mesaj kirliliğini önlemek adına" siliyorum. Tüm detaylar ilk mesajda ayrıntılı olarak yazıyor. Eğer bu şekilde gereksiz ve anlamsız sorular sormaya devam edersen istemeyerekte olsa seni siteden yasaklamak zorunda kalacağım.

anka düşüm

Üye
Üye
edebiyatımızın geliştirilmesi ve farkındalık oluşturulması adına doğru bir yüreklendirme, güzel bir organizasyon. katılımcılar dahil emeği geçen herkesi kutlarım.
bir yarışmada bunlar kadar önemli şey varsa o da bu eserlerin değerlendirilmesidir. bu eserler kitap olarak basıldı mı? basıldı ise okumak isterim ki bunun için ne yapmalıyım?
ayrıca yarışma neden sadece öyküyle sınırlı (edebiyatın başka dalları da var) genişletilemez mi? bu da bir edebiyatçı olarak talabim, teşekürler...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Selamlar anka düşüm,
Yarışamaya gelen tüm öyküler bu kategoride yayınlandı. 2012 Engelliler Konulu Öykü Yarışmasına Katılan Eserler
Ayrıca sponsor belediyenin eserleri kitaplaştırma projesi vardı ama şimdilik o şekilde kaldı. Yarışma neden öyküyle sınırlı başka dallarda olmazmıy dı. Şiir, roman gibi edebiyat türleride olabilir tabi. Ama onlar için ayrı yarışma açılmalı. Bu sadece "öykü yarışması."
Neden öykü dedik. Çünkü öykünün yazımı daha kolay. Atıyorum roman yarışması açsaydık bu kadar katılım olmazdı. Şiir yarışmasıda düzenlemeyi düşündük ama gerçekten bu tür yarışmaların organizazyonları çok yorucu oluyor. O nedenle vaz geçtik. Belki bu yarışmanın bitiminde bir şiir yarışmasıda başlatabiliriz.

M

mavibalina2012

Guest
Bırakın gerçek alemi sanal alemde bile edebiyata teşvik varsa, okumak ve yazmak özendiriliyorsa, engellerin kaldırılması kadar önemli işler yapılıyordur...Çünkü insanlar kendini ifade edebilmeyi konuşmak ve yazmakla perçinlerler...Kendini ifade edebilen kişiler engelinin farkına varmakla kalmaz aynı zamanda sorunlarını daha gerçekçi dille anlatırlar...Televole kültürünün gittikçe yaygınlaştığı günümüzde tekrar edebiyata dönmek, edebiyatçıların o ender dünyalarına bir kez daha taşınmayı başarının zirvesi olarak görüyorum böyle bir yarışmaya engellilerin önder olmasının da haklı gururunu taşıyorum Ne yazık ki, okuma oranında geçen yıllara nazaran bir miktar artış olsa da dünya standartlarının gerisinde bulunduğumuzdan eğitimci olarak verilen bu hizmeti fazlasıyla önemsiyor yarışacak tüm yarışmacılara şimdiden başarılar diliyorum...Bir nebze de olsa kağıt kalemle haşır neşir olduklarından dolayı...Yarışmada ki ödüllerin yanısıra insanların duygularını anlatmalarından daha büyük bir kazanç görmüyorum...Bu yarışmaya katılmakla kendilerine yeni kapılar açacak tüm yarışmacıların girdikleri bu yolun onları ileride güzel hedeflere taşımasını umut ederim...Başarı temennilerimle...

lara

Üye
benim öykülerim yok herkezinn öyküsü var benim ki yok neden

gülümse_hayata

Üye
Üye
lara sitede şuan mevcut olan öyküler bir önceki yapılmış olan öykü yarışmasına gönderilen öykülerdir. Yeni başlayan yarışmanın öyküleri sitede ancak yarışma sonuçlandıktan sonra yayınlanır. Göndermiş olduğunuz öyküler yarışma süreci tamamlandıktan sonra değerlendirilecektir ancak ondan sonra sitede görebilirsiniz. Bu aşamada gönderilen hiçbir hikayeyi kimse göremez.

lara

Üye
yani kaç günde 1 nisandamı ne zaman peki

gülümse_hayata

Üye
Üye
Yarışmada Dereceye Giren Eserlerin İlanı:

Yarışmada dereceye giren eserlerin değerlendirilmesi yarışma bitiminde (1 Nisan 2013) başlayıp, dereceye giren eserlerin ilanı 1 - 16 Mayıs tarihleri arasında ilan edilecektir. Dereceye giren eserlerin ilanını takip eden hafta içinde de eser sahiplerine ödülleri takdim edilecektir.

İlk sayfayı yeteri kadar incelerseniz tüm detaylar orada zaten verilmiş 1 Nisanda yarışma sona erecek 1 ve 16 Mayıs arası dereceler açıklanacak. Öykünüzü göndermiş iseniz o tarihe kadar sadece bekleyiniz.

lara

Üye
benim öykülerimin adı engellerin gözyaşları ve filistin ağlıyor bunlar gelmiş dediller

Sairane

Üye
Üye
filistin ağlıyoru merak ettim şahsen. başarılar.

mcalim79

Üye
Üye
Bedeninde engelli olanlar mı engeli? yoksa hiç bir engeli olmadığı halde engelli gibi davrananlar mı? ...Sizler verin cevabını;Ben engellerimi aşmak için azimli davranırken,Bana yeni engeller koymaya ve beni etiketlemeye,Kimin var hakkı ?????????tek sucum engelli olmaksa ben engelliyim evet belki her istediğimi özgürce yapamıyorum,koşamıyorum,yürüyemiyorum,göremiyorum,ancak unuttukları bir şey var oda onlarda yok sanırım benim aslan misali yüreğim varim engelimi engelsizlerden sakınmayan bi yüreğe çalışıyorum ve bunuda basardım.ya siz sizlerde engelli adayı oldugunuzun farkındamısınız.benim için anlatılacak çok şey var.umutlara ve sabretmeye o kadar alışıtımki varsın gerisini sizler getirin.

lara

Üye
çok haklısın arkadaşım çünkü bende senin gibiyim egelsizler engelime enge koyarlar ailemde bir engelde onlar koyar hayat çok zor evet bende senin gibiyim

tugce80

Üye
Üye
bırşey aklıma takıldı.benım yenıden saglıklı olarak tekrar doğdugumu anlattığım bır öykum var.yani sorun degıl de hayalımdekı hayatı anlattım.bu formata uygun mu?herkese başarılar.

tugce80

Üye
Üye
tşk.ler...

Tekerlekli Sandalye