İşitme kaybı ve askerlik

mesut.can

Üye
Üye
sağ kulağımdan ameliyat olmuştum, kronik otit demişlerdi. izmir asker hastanesinde yapılan testte sağ kulak %43 db sol kulakta ise %10 küsürdü tam hatırlamıyorum. Benim durumum ne olur? Muaf raporu mu verirler yoksa askere gider miyim? Birde sağ ayağımda platin var motosiklet kazası geçirmiştim. 4 tane platin var

imeyil

Üye
Üye
muaf sansınız %100, GATA Askeri doktorundan rapor almanız halinde muafsınıza... yine de isterseniz talep ettiğinizde askerlik yapabilirsiniz.
Arkadaşlar yukarıda belirttiğim odyo testi değerleri doğrultusunda başvurduğum askeri hastaneden 1 haftalık bir muayene macerasının ardından " barışta askerliğe elverişli değildir , seferde görev yapar" sözünü içeren rapor tarafıma bildirildi. Ayrıca İsen Bey de yaptığı tahmin ile bu konu hakkında ki tecrübesini bir kez daha ispatlamış oldu. Teşekkürlerimi sunarım. İlgilenen siz değerli arkadaşların bilgilerine sunarım. İyi geceler sağlıcakla kalın .. ;)

selohuka

Üye
Üye
Arkadaşlar yukarıda belirttiğim odyo testi değerleri doğrultusunda başvurduğum askeri hastaneden 1 haftalık bir muayene macerasının ardından " barışta askerliğe elverişli değildir , seferde görev yapar" sözünü içeren rapor tarafıma bildirildi. Ayrıca İsen Bey de yaptığı tahmin ile bu konu hakkında ki tecrübesini bir kez daha ispatlamış oldu. Teşekkürlerimi sunarım. İlgilenen siz değerli arkadaşların bilgilerine sunarım. İyi geceler sağlıcakla kalın .. ;)

Merhaba benimde sol kulağımda duyu kaybım var aynı senin gibi sağ kulağımda da çok çok az ancak senin değerlerini tam anlamadım..Benim odyo testi verilerim şu şekilde:

Saf ses ortalaması: sol 75 sağ 13
Konuşmayı alma eşiği: sol 70(mask) sağ 15
Konuşmayı ayırt etme: sol %92 sağ %100 (altındada db kısmında sol 100 sağ 55 yazıyor)
En rahat ses yüksekliği: sol 100 sağ 55
Tedirgin edici ses yüksekliği: sol 110 sağ 100

Bu verilerle muafiyet alır mıyım? Ayrıca sen tam olarak 1 hafta neler yaptın? Nereye sevk ettiler? Yardımcı olursan sevinirim. Eylül ayında muayene olucam. Kasım celbine başvurdum. Teşekkürler,

devran29

Üye
Üye
merhaba arkadaslar bende yenı katıldım aranıza benımde kulaktan ısıtme sorunum var sol 53 db sag 13 db bu oranlara muafıyet verırlermı

SonFısıltı

Üye
Üye
Selamlar. doğustan sol kulağım bildigime gore %70 duymuyor. 5 yaşındayken yaptırdıgım Sonamed işitme testinde Saf-Ses ortalaması: Sağ, Hava: 25 Kemik: 25. Sol, Hava: 76 Kemik: 63. Konuşma Testleri: SRT(db) Sağ: 25, Sol: 95. Bu değerlere göre askerlik içi çürük raporu alabilirmiyim sizce? detaylı olarak acıklayabilirseniz sevinirim.

İsen Buga

Üye
Üye
Detaylı açıklama isterseniz bir doktorunuz ile görüşünüz. Aramızda kulak burun boğaz doktoru var ise detaylı açıklama yapabilir.

Biz genelleme yaparız: cevabımız bu: askerliği istemiyorsanız kulağınızı bahane ederek çürük raporu alabilirsiniz. Ancak Askerliğinizi yapmak istiyorsanız buna rağmen çürük alıyorsanız; dilekçe ile durumunuzu belirtir ve askerlik yapmak istediğinizi söylerseniz geri hizmette görev alabilirsiniz.

erzurumlı

Üye
Üye
arkadaşlar merhaba ,gecenlerde askeri sevkim gataya istenildi ve oraya gittiğimde bana işitme testi yaptılar test sonuçlarıda
sağ kulak hava yolu 115 + kemik yolu 65 +
sol kulak hava yolu 15 db kemik yolu 8 db
gibi sonuçlar ç.ıktı gatada ve daha sonra gata da bana 12 kasımda gel seni uyutacaz 2 saat falan test yaapcaz uykuda dediler acaba bu nedir bu şartlarda muaf olurmuyum olmazmıyım sağ kulak taki 115 65 + olayı nedir + işareti ne demek yani ben devlet hastanelerınde ki doktorlara gittiğim de benim sağ kulağımın öldüğünü söylediler ve askere almazlar seni dedilier lütfen biri yardımcı olsun
teşekkür ederim her şey için...

erzurumlı

Üye
Üye
bide raporun sonunda (-) diye birşey var bu ne demek oluyor

erzurumlı

Üye
Üye
bide raporun sonunda (-) diye birşey var bu ne demek oluyor
slm arkadaşlar 20 kasım 2013 yani geçen çarşamba heyete girdim sağ kulağımda total işitme kaybı vardı yani odyo 115 db abr 100 db e ses alınamadı raporlarla gittim muaf verdiler şimdi askerlikten muafım. yanımda bir arkadaş vardı onunda her iki kulağı biri 65 db biri 53 db duymuyordu o da muaf oldu askerlikten hatta on gün gata da belki de 80 kişi heyete girdi neredeyse hepsi muaf oldu sadec bir kaç kişiye bir yıl falan erteleme verdiler yani demek istiyorum ki gata heyete gireceksin dıyorsa yüzde 90 muafsınız demektir.
bu konuda beni bilgilendiren herkese çok teşekkür ederim çünkü bende buraya ilk üye olduğumda beni bilgilendirdiler daha sonra bende öğrendim.
eğer ki sizlerinde soruları varsa elimden geldiğince cevaplayabilirm.

salamanco

Üye
Üye
sağ kulak hava:68 kemik:20(ayrıca sağ kulagım dıs kulak yolu kapalı durumda )

sol kulak hava:12 kemik:5

bu bılgılere dayanarak sızce askerı hastaneye sevkımı ıstemelımıyım

erzurumlı

Üye
Üye
benim bildiğim iki kulakta toplam 70 db olursa askere alınmazsınız sizdede öyle bir durum var toplamda 80 db var sizde alınmazsınız ama size yüzde yüz 1 yıl erteleme verirler 1 yıl sonra gidersiniz muaf alırsınısınız yüzde yüz

salamanco

Üye
Üye
evet tesekkur ederım erzurumlı bırsey daha soracagım sımdı gıdıp gordun ortamı kılık kıyafet bakımından bır sıkıntı yasanırmı ıste sac veya sakaldan dolayı genel ortam gelenler normal askere gıdıyormus gıbı mı gıtmelıyız

erzurumlı

Üye
Üye
yok ya küpelisini de gördüm yırtık pantolonluyu da gördüm bende korkmuştum sakalları kestim öyle gittim ama boşaymış milletin hepsi sakallıydı sen şu an asker olmadığın için karışamıyorlar sana zaten heyeti gözünde büyütme içeri girmenle çıkman 10 saniye sürüyor içeri giriyorsun askerlik yapacaksın ya da yapmayacaksın diyorlar gönderiyorlar hepsi bu öyle kımseye soru falan sorma yok sana sonucu söylüyorlar gönderiyorlar.

erzurumlı

Üye
Üye
umarım hayırlısı olur senin için sen muaf alırsın çünkü toplam da 70 db i aşmış senin ki ama ya 1 sene ertelerler yada hemen muaf ederler

salamanco

Üye
Üye
umarım olur ben toplamda 70 db muhabbetını bılmıyordum suan bakınıyorum boyle bır ıbare arıyorum da sen nerden bu bılgıye ulastın

erzurumlı

Üye
Üye
çalıştığım işyerinde emekli albay vardı o bana söylemişti bak koçum bunlar her şeyi yazmazlar buraya gata da da doktorların göz önüne aldığı bi kaç takım şeyler vardır bu da bunlardan birisi.

salamanco

Üye
Üye
hmm anladım kesın yerınden bılgıye ulaşmısın eyvallah o vakıt yuksek ıhtımal muaf gıbı duruyor era testını uyutarakmı yaptılar ben unıverstede yaptırdım uyutma gıbı bı durum olmaldı

Tekerlekli Sandalye