İzlenmesi Önerilen Filmler

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
kurtlar-vadisi-irak-izle.jpg
.................

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
................We Teach Love / 2010 / Güney Kore / Mp4 / Türkçe Altyazılı................
uy3hubC.jpg
..........Sarangeul Gareuchyeo Deurimnida (2010)
Nam-ı Diğer: I'll Teach You Love
Sarangeul Gareuchyeo Deurimnida
Yönetmen: Seok-jang Kwon
Senaryo: Su-kyung Kwon
Vizyon Tarihi: 10 Ekim 2010
Ülke: GK
Süre: 71 dk.
Tür: Romantik Komedi
Oyuncular: Jin-woo Yang
Gyu-ri Kim
Tae-yeong Ki
Seong-min Lee
Hyeon-wu Kim
Choi Jae-Hwan
Çeviri: cRosKy

Konu: Lee Jin Yi çiçekçi olarak çalışan çekingen bir kadındır. Çocukluğundan beri aşık olduğu Chul Woo'ya açılamamıştır. Kwon Tae Joon ise erkeklerin kadınları tavlamalarına yardım eden bir çeşit çöpçatan şirketinin başındadır.

Tae Joon'dan yardım almaya başlayan Lee Jin Yi, baştan aşağıya değişerek Chul Woo'yu tavlamaya çalışır.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
20522368.jpg

Vizyon Tarihi : 5 Nisan 2013 (1s 30dk)
Yönetmen: Rufus Norris
Oyuncular: Tim Roth, Cillian Murphy, Bill Milner
Tür : Dram
Ülke : İngiltere

Özet & detaylar

Skunk Kuzey Londra'da yaşayan şeker hastası bir kızdır. Fakat geçirdiği şiddetli ve olaylı yaz tatili sonrası, hayatındaki masumiyet de uçup gidecektir. Evi, mahallesi, okulu onun için bambaşka yerler haline gelir ; çocukluğunun belirsizliği yerini önce korkunç şüphelere ardından ani, nedensiz, neşeli bir keşmekeşe bırakır.

Hem sinemada hem de sahne sanatlarında oyunculuk ve yönetmenlik yönleriyle tanınan Rufus Norris’in ilk sinema filmi olan yapım, Daniel Clay’in romanından Mark O'Rowe tarafından uyarlandı. 2012 Cannes Film Festivali Eleştirmenler Haftası'nda açılış filmi olarak gösterilen yapımın müzikleri de Damon Albarn imzasını taşıyor.

Kaçırılmaması gereken bir öykü...dram türünü sevenlere kesinlikle izlemelerini tavsiye edebilirim...

Kırık bir dünyada koşulsuz sevmek mümkün mü?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
cinnet.jpg

Vizyon Tarihi: 23 Mayıs 1980
Yapımı :
1980 - ABD , İngiltere
Tür : Gizem , Korku
Süre: 142 Dak.
Yönetmen : Stanley Kubrick
Oyuncular : Jack Nicholson , Tony Burton , Shelley Duvall , Danny Lloyd , Scatman Crothers
Senaryo : Stanley Kubrick
Yapımcı : Stanley Kubrick , Martin Richards

Film Özeti

Jack Torrance (Jack Nicholson) Colorado dağlarındaki Overlook Otelinde kış bakıcısı olmayı kabul eder.Otel kışın kapalı olduğundan Jack ve ailesi uzun bir süre boyunca mekanda yanlız kalacaklardır.Medyum yetenekleri olan Torrance'ların küçük oğlu Danny (Danny Lloyd), otelde bazı kötü ruhların olduğunu hissetmeye başlar.Jack, yıllar önce karısı ve iki kızını öldüren otelin eski kış bakıcısı Bay Grady Philip Stone'nin hayaletiyle tanıştığında işler iyice değişmeye başlar.Danny, babasının bu ruhlar tarafından kontrol edildiğini ve babasının giderek çıldırdığını görmektedir.

Bazı yerler insanlar gibidir. Bazıları parlar bazıları parlamaz.

Bir şeyler olduğunda ardından izler bırakır.

Kadınlar. Onlarla yaşanmaz onlarsız da yaşanmaz. (Lloyd)

“Sana bir şey yapmayacağım tatlım, sadece beynini dağıtacağım.” (Jack Torrance)

:( Aslında hiç tarzım olmayan bir filmdi ama yine de seyrettim sözkonusu oyuncu Jack Nicholson olunca yarım bırakamadım. Bu filmi gerilim , korku tarzı filmlerden hoşlananlar için kesinlikle tavsiye edebilirim. Gerilim türünde çok başarılı bir de Jack Nicholsonun mükemmel oyunculuğuyla birleşince türünü sevmesem bile seyretmekten kendimi alamadım.

Filmle ilgili ilginç bir detay ;
En fazla çekim tekrarı yapılan filmdir. Jack Nicholson'ın banyoya baltayla girmeye çalıştığı sahnede; Kubrick, tam 127 tekrar almıştır.

1640the-shining-with-axe.jpg

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
20624535.jpg

Vizyon Tarihi : 15 Kasım 2013
Yönetmen: Özcan Deniz
Oyuncular: Özcan Deniz, Yasemin Allen, Burçin Birben
Tür : Romantik , Dram
Ülke : Türkiye

Özet & detaylar

Yağmur çok az tanıdığı ve gizemli bir yönü olduğuna inandığı Kemal'e aşık olmuştur. Hayatına giren diğer adamlardan farklı olan Kemal'in ise Yağmur'dan sakladığı çok büyük sırlar vardır. Londra'da rüya gibi günler geçiren çiftin, bugünleri kısa sürede geride kalacaktır. Asıl adı Haşmet olan Kemal, büyük bir mafya ağının içindedir ve Yağmur'u da içine sürükleyecek karanlık olaylar kapıdadır...

'' Daha lahmacun yiyecek kıvama gelmedik '' filmin en güzel repliği :)

Hayatta bazı insanlar vardır ya hani onlar hiç değişmez dünya değişir de onların ne tarzları ne de dünyaya bakış açıları hiç değişmez ya işte onlardan biri de aşk filmlerinin unutulmaz yönetmeni olma yolunda ilerlemeyi kendine ilke seçmiş bir Özcan Deniz filmi :) Hala aynı hala bıraktığım gibi birbiri ardına ne kadar da aşk filmi çevirse yine de yıllar öncesinin tv dizisi Asmalı Konak'taki tadı veremiyor , olmuyor nedense çok daha güzel olabilirdi ama anlayamadığım şekilde filmde diğerlerinde olduğu gibi bir cuk oturmamışlık ve inandırıcılıktan uzak bir aşk hikayesi var.

Bu ülkenin gerçeklerinden biriyle ( kan davası ve töre cinayetleri, mafya babalığı vs vs ) süslenmiş, bezenmiş olsa da bana çok etkili gelmedi açıkçası salonda ağlayanları görünce gülmemek için kendimi zor tuttum ya diğerleri benim izlediğim kadar çok film izlememişlerdi yada ben artık eskisi kadar duygusal boyuta kolaylıkla geçemiyorum diye düşündüm :(

Yine de yerli filmden ve özellikle Özcan Denizin filmlerinden hoşlananlar için bu kış günlerinde izlenebilecek türden ama bana göre gitmeseydim de olurdu diyeceğim kadar zayıf bir film. Ne yazık ki incir reçelinin yerini alamayacak kadar aşkı anlatmayan bir film :(

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
Film 2004 yılındaki Madrid’te düzenlenen ve polisin işini yapamaması yüzünden karşı koyulamayan bombalı terorist saldırısını konu almaktadır.

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
Gösterim tarihi: 16 Eylül 2011
Filmizlesene.com.tr puanı: 5.8/10
IMDB puanı: 6.3/10
Yapım: 2011
Oyuncular: Helena Miquel, José Coronado, Rodolfo Sancho
Tür: Gerilim, Aksiyon
Senaryo: Enrique Urbizu, Michel Gaztambide
Yönetmen: Enrique Urbizu
Orijinal İsim: No habrá paz para los malvados

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
155-430x600.jpg
Eski bir yarış sürücüsü olan Brent Magna’nın eşi kim olduğu bilinmeyen gizemli bir adam tarafından kaçırılır. Şimdi zamana karşı yarışan Brent bu nereden çıktığı ve ne istediği tam olarak belli olmayan adamın dediklerini yaparak sevgili karısını kurtarmaya çalışır. Fakat kendisi başlı başına zorlu olan bu göreve bir anda arabasını çalmak isteyen bir genç kız da dahil olunca Brent’in işi daha da zorlaşacaktır.

Yapımcı kimliği ile öne çıkan Courtney Solomon ile sinemanın mutfağından gelerek görüntü yönetmeni olarak pek çok filme imza atan Yaron Levy’nin yönetmenliğini beraber üstlendiği film aksiyon, gerilim ve suç türlerinin bir karışımı. Filmin başrollerini ise Ethan Hawke ve Selena Gomez paylaşıyor..

Ekli dosyalar

• 155-430x600.jpg
    155-430x600.jpg
    73.3 KB · Görüntüleme: 115

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
17-430x600.jpg
Dünya uzaylı istilasına uğramıştır. Tüm insanlar virütik biçimde yayılan bu türe yenik düşmüştür. Bu uzaylılara Wanderer adı verilmektedir. Wanderer’lar insan bedenlerin ehiç zarar vermeden bilinçlerini ve ruhlarını ele geçirmektedir. Bu tür aynı zamanda bir şekilde dünyaya da barışı getirmiştir. Bilinçleri ve ruhları zarar görmeyen ve bu zararı görmekten kaçabilen bir grup insan mücadele etmektedir. Melanie Stryder’dan bu insanlardan biriyken Jared Hower adında hala ‘insan’ olan bir genç ile karşılaşır ve ikili çok geçmeden aşık olur. Melanie yakalanır ve istilacıların eline geçer. Bedeni ve ruhu artık ele geçirilmiştir. Melanie’nin güçlü duygularını ve iradesini kullanarak yeryüzünde yaşayan son insanların yerini tespit etmeye çalışan güçler, genç kıza tam anlamıyla hakim olabilmişler midir?

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
125-430x600.jpg
15 yıl önce bir çocuğu kaçıran suçlu hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolmuştur. Davanın zaman aşımına uğramasına 5 gün kala bilinmeyen biri olay mahalline bir çiçek bırakır. Birkaç gün sonra ise aynı metod kullanılarak bir kaçırılma olayı daha gerçekleşir.Torunu kaçırılan büyükbaba (Song Young Chang), 15 yıl önce kızı kaçırılan anne (Uhm Jung Hwa) ve vicdan azabı çeken polis memuru (Kim Sang Kyung) çok geç kalmadan önce bu olayı çözmeye çalışırlar..

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
14-430x600.jpg
Öğrencilik hayatlarını daha keyifli hale getirmek için para kazanmaya ihtiyacı olan iki genç öğrencinin birbirlerine aşık olması ile hikaye başlar. Çalışmak için İspanya’yı tercih eden ve burada birbirleri ile karşılaşan iki öğrenci büyük bir aşk yaşamaya başlar. İki Polonyalı öğrenci sorunsuz devam eden ilişkilerine İspanya’da devam etme kararı alır ve burada kalmak için plan yapmaya başlarlar. Bir süre sonra başlarına gelen büyük felaket ile birlikte tüm planları alt üst olur ve ellerinde kalan tek şey ise yaşadıkları büyük aşktır..

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
11-430x600.jpg
70′li yıllarında başlarında Gilles isimli bir kız dönemin siyasi olaylarına kayıtsız kalamaz ve birçok konuda araştırmalar yaparak bu dönemi detayları ile birlikte öğrenmek ister. Yakın çevresi ve arkadaşları ile de bilgilerini paylaşan Gilles araştırmacı kimliğine karşı koyamaz ancak duygusal yönleri de ağır basan bu genç kız büyük bir aşk kıskacı içerisinde buluverir kendini! İtalya ve Londra’ya kadar uzanan bu yolculuk gençlerin kendilerini ait hissettikleri ülkelerde son bulacaktır..

Tekerlekli Sandalye