İzlenmesi Önerilen Filmler

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
1309527212.jpg

- Sen bir kadınla mi tanıştın?
+ Evet
- Nasıl biriydi?
+ Göz kamaştırıcı bir şeydi. tatil gibi.

Raymond : Mmm 365 koyun var.
Charlie : Nasıl saydın?
Raymond : Ayaklarını saydım dörde böldüm.

” Birinci köşedeki adam gelip ikinci köşedeki adama… “

” Ben bu donu giymem.”

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
MPW-19383

”Öldürme yetkisine sahip olup da öldürmüyorsan güçlüsündür.”

Daha fazla insanı kurtarabilirdim. Bu araba. Satsam, Goeth bu arabayı alırdı. Arabayı neden satmadım ki? On kişi ederdi. On kişi. On kişi daha. Bu iğne, iki kişi. Bu altın. İki kişi. Buna karşılık bana iki kişi verirdi. En azından bir. Bana bir kişi verirdi, bir kişi daha. Bir insan daha. Bir insan, Stern. Bunun için… Daha fazlasını kurtarabilirdim. Kurtarmadım ! Kurtarmadım ! (Oskar Schindler)

Schinder: Kuvvetli bir iraden var. İrade güç demektir. Evet, işte buna güç denir, bu yüzden de bizden korkuyorlar. Onları istediğimiz gibi gebertebildiğimiz için korkuyorlar. Onları öldürme hakkına sahip olduğumuz için bizden korkuyorlar. Suç işleyen birini cezalandırabiliyoruz , adamı öldürüp kendimizi iyi hissedebiliyoruz. Aslında buna güç denmez adalet denir ,güç farklı birşeydir. Öldürme yetkisine sahip olup da öldürmüyorsan güçlüsündür.
Goeth: Demek sence güç bu ?
Schindler: Evet güç bu Amon, güç buna denir.

Bir atasözümüz vardır: Bir kişinin hayatını kurtaran, bütün insanların hayatını kurtarmış sayılır. (Itzhak Stern)

Karanlıktaysan gölgen bile seni yalnız bırakır.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Dejavu-Film.jpg

Paul : Ne arıyorsun?
Doug Carlin: Buraya ait olmayan ne varsa…

Doug Carlin : Claire Kuchever
Paul : Onu tanıyor muydun ?
Doug Carlin : Bir kere elini tutmuştum ama şahsen tanımıyorum.

Doug Carlin: Tek bildiğim hayatım boyunca insanları hep korkunç şeyler yaptıktan sonra yakaladım.
Bir kereliğine de olsa onları korkunç şeyler yapmadan önce yakalamak istiyorum.

Carroll Corstadt : Şeytan geçicidir,ama Tanrı sonsuzdur.Yaratıcı benim kaderimi çoktan belirledi.Bu kaderi değiştirmeye kalkacak herkes yok edilir.
Bunun olmasını engellemeye çalışan kişi olmasını sağlayacaktır ve senin anlamadığında bu. Burada uzlaşmak için bulunmuyorum. Kazanmak için buradayım.

Doug Carlin: Birine dünyanın en önemli şeyini söylemek istesen ve sana inanmayacağını bilsen ne yapardın?
Claire: Denerdim.Kimin inanacağını bilemezsin.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
issiz-adam-2.jpg

Başkalarının çocukları, başkalarının mutluluklarıyla kalacaksın..

Karda donmak üzeresin, uyumak tatlı geliyor, ama ölüyorsun farkında değilsin.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
faiiry_133917087043.jpg

‘Aşksız bir kadın, güneşsiz bir çiçek gibidir, solar gider’

- Hayat çok tuhaf.Çocukken zaman çok yavaş geçer. Sonra bir de bakmışsın 50 yaşına gelmişsin ve çocukluğundan ne kaldıysa geriye bir kutuya sığmıştır,tozlu bir kutuya.

” Sensiz şu anki duygularım ancak geçmişin kuru bir kabuğu olabilir. “

” İki insana birbirlerine aşık olduklarını söylersen olurlar…”

” Hayat asla sahnelenemeyecek bir oyunun sonsuz tekrarından ibaret.”

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
12.jpg

Barış : Yeter anneanne ya! Sıra bende!
Adviye Hanım : Hayır çocuğum! Daha sana sıra gelmedi. Sen bisikletine bin.
Barış : Sallamıyorum anneanne!
Adviye Hanım : Say çocuğum say! Yüze kadar say, o zaman inerim.
Barış : Yüze kadar saymayı bilmiyorum anneanne!
Adviye Hanım : O zaman ikiyüze kadar say!

Barış : Senin yüzünden ikiyüze kadar saymayı da öğrendim anneanne!
Adviye Hanım : Fena mı oldu çocuğum?

Adviye Hanım : Ağaca balta vurmuşlar, “Sapı bedenimden.” demiş.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
6-his.jpg

” Hani bazen boşluğa düşermiş gibi hissedersin ya. Ama aslında olduğun yerde duruyorsundur. Hani bazen ensendeki tüyler kalkar ya ve kollarındaki küçük tüylerde. İşte bunu onlar yapıyor. Kızdıkları zaman bizi ürpertiyorlar. “

” Ölü insanlar görüyorum ölü olduklarını bilmiyorlar. “

Bana inanmazsan bana nasıl yardım edebilirsin ki?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
B9568D74E4914F44A0356FC34EBBDA86.jpg

'' Savaş kaybediliyorsa halkında kaybedilmesinin hiçbir önemi yoktur. Alman halkının hayatını en ilkel şartlarda sürdürmesi için çaba sarf etmenin ne anlamı olabilir. Yaşamasınlar daha iyi. En iyi her şeyi kendimiz yok edelim. Halk zayıf olduğunu gösterdi ve zayıf olanın yok olması doğanın en temel kanunudur. Bu savaştan arta kalan değersiz olandır.Çünkü ne yazık ki iyi olanların hepsi yok oldular. ''

marcus_oredius

Üye
Üye
50 ilk öpücüğü unutma kardeşim. oraki 6.his sahnesi mükemmel bir şeydi.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
ghost.jpg

'' Bu çok ilginç Moly, içindeki sevgiyi yanında götürebiliyorsun. ''

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
ingiliz-hasta.jpg

Everynight I’ve cut out my heart but in the morning it was full again.

''Her gece kalbimi boşaltıyorum ama her sabah yeniden doluyor. ''

''Sevgilim, seni bekliyorum. Karanlıkta bir gün ne kadar sürer? Ya da bir hafta? Ateş çoktan söndü. Ve ben çok ama çok üşüyorum. Dışarıya sürünmeye çalıştım, fakat orada güneş var. Korkarım bunları çizerek ve bu kelimeleri yazarak ışığı boşa harcadım. Öleceğiz. Öleceğiz, aşkımızla dolu olarak, güzellikleri tatmış ve bulunduğumuz bedenlerde ırmaklar gibi akmış olarak. Korkularımızı tıpkı bu berbat mağarada saklar gibi sakladık. Bütün bunları vücudumda taşımak istiyorum. Biz gerçek ülkeleriz. Haritalardaki sınırlar ya da güçlü adamların isimleri değiliz. Bir gün buraya gelip beni rüzgar sarayına götüreceğini biliyorum. Tek istediğim bu. seninle ve dostlarımızla böyle bir yerden haritasız bir dünyaya yürümek. Lamba söndü, ve ben karanlıkta yazıyorum…”

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
18016_1.jpg

Ben daha çocukken ilerde ne olacağımı,nerde olacağımı,kiminle olacağımı düşünürdüm.hayal ederdim..şikayet ettiğimi sanma benim bir kedim var ,bir dairem var,uzaktan kumandanın kontrolü benim elimde ki bu en önemlisi…sadece benimle birlikte gülebileceğim kimsem yok.

ilk görüşte aşka inanır mısın? eminim inanmazsın.bunun için çok mantıklısın. yada daha önce hiç birini görüp,onu tanıyıp,seni daha yakından tanıdığı zaman ,tabii burada gerçekten birbirini tanımak çok önemli,iyi anlaşabileceğinizi ve birlikte yaşlanmak isteyebileceğinizi fark ettiğin oldu mu hiç?

hiç konuşmadığın birine aşık oldun mu?

hiç komadaki biriyle konuşacak kadar yalnız kaldın mı?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
slumdog.jpg

Her sabah kalktığımda, bu sorunun doğru cevabını keşke bilmeseydim diyorum. Yapılanlar, Rama ve Allah için yapılmasaydı hâlâ bir annem olacaktı. (Jamal Malik)

Para ve kadınlar. Hayattaki hataların çoğu nedeni bunlardır. Görünüşe göre sen ikisine de bulaşmışsın. (Polis)

Birkaç saat önce telefon pazarlamacılarına çay götüren biriydin. Şimdi ise, hiç olamayacakları kadar zenginsin. (Prem Kumar)

Jamal: [Taj Mahal'e bakarak] Burası cennet mi?
Salim: Daha ölmedin, Jamal.
Jamal: Bu ne böyle? Otel mi acaba?

Prem Kumar: Burası gittikçe ısınıyor.
Jamal: Gergin misin?
Prem Kumar: Ne? Gergin miyim? Ateş koltuğunda oturan sensin, dostum.

Jamal: İzlediğini biliyordum.
Lathika: Ancak öldükten sonra birlikte olabileceğimizi sanıyordum.
Jamal: Kaderimiz böyleymiş.
Lathika: Öp beni.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Truman_Show_002.jpg

“Günaydın!… Ve olur ya belki sizi göremem; iyi günler, iyi akşamlar ve iyi geceler. ” (Truman)

Dünyanın gerçekliğini, bize sunulan haliyle kabul ederiz…(Christof)

Christof: Seni, kendini tanıdığından daha iyi tanıyorum.
Truman: Hiçbir zaman kafamın içine kamera koyamadın.

Truman: Hiçbir şey mi gerçek değildi?
Christof:Sen gerçektin.Seni izlemeyi bu kadar güzel yapan da buydu.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
ads305zjhgkgam4zd0sw8.jpg

“Kadınlar tecavüze uğradıklarında ”imdat” diye bağırmamalılar ”yangın” diye bağırmalılar.”imdat” diye bağırırlarsa kimse gitmez ama ”yangın” diye bağırırlarsa herkes gider.”

‘İnsanların dikkatini çekmek için onların omuzlarına dokunmanız artık yeterli değil. onlara bir balyozla vurmanız gerekiyor.”

“Ernest Hemingway ‘Dünya güzel bir yer ve de uğruna savaşmaya değer’ demiş. Ben cümlenin ikinci yarısına katılıyorum.” (William Sommerset)

“Günahkarları günahlarıyla yüzleştirdim” (John Doe )

” Her sokak köşesinde her evde ölümcül bir günah görüyoruz ve hoşgörüyoruz. Hoşgörüyoruz çünkü sıradan çünkü olağan. Sabah öğle ve aksam hoşgörüyoruz. Hayır artık olmaz. Ben örnek oluyorum ve yaptığım şey şaşırtacak incelenecek ve izlenecek… Sonsuza dek… ” (John Doe )

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
benjaminbutton-11.jpg

* Ne olursa olsun asla çok geç değildir. Ya da benim durumumdaki birisi için asla erken değildir...

* Kim olmak istiyorsan olabilirsin... Bir zaman kısıtlaması yoktur... İstediğin zaman başlayabilirsin... Değişebilirsin ya da aynı şekilde kalabilirsin... Bunun bir kuralı yoktur... En iyisini ya da en kötüsünü yapabiliriz.. Umarım sen de en iyisini yaparsın... Umarım seni korkutacak şeyleri görebilirsin... Umarım daha önce hissetmediğin şeyleri hissedersin... Umarım farklı bakış açıları olan insanlarla tanışırsın... Umarım gurur duyabileceğin bir hayat sürebilirsin... Eğer hiç birini yapamazsan umarım tekrar baştan başlayacak bir güce sahip olursun...

* Bir sürü barışçı insanlarınız var. Vicdanlarına dayanarak savaşmayacaklarını söylüyorlar...
Peki ya herkes vicdanları ile savaşmaya karar verirse ne yapacaklar...

* İşlerin gidişatına göre delirebilirsin... Yemin edebilirsin kaderi lanetleyebilirsin... Ama sona geldiğinde, her şeyi bırakmalısın...

* Hayatlarımız fırsatlarla belirlenmiştir.. Kaçırdıklarımız olsa bile...

G

güz gülleri

Guest

Hayatım boyunca bacakları değil,elleri boynuma dolanan bir kadın aradım.

Kadın Kokusu / Scent of a Woman

star trek

Üye
Üye
Zamana Karşı - IN TIME

250_666156_in-time.jpg

Will Salas (Justin Timberlake), bir yanlışlık sonucu cinayetle suçlanır. Kurtulmak için tek şansı, zamanın gerçek anlamıyla para değerinde olduğu – zenginlerin sonsuza kadar genç kalarak yaşayıp, fakir ve güçsüz olanların ise bir gün daha hayatta kalabilmek adına zaman dilenip, ödünç alıp, bazen de çaldığı - bu sistemi çökertmektir.

star trek Puanı; 9 / 10
IMDB Puanı: 6.5

İnternetten izlemek isteyen kardeşlerimize link;
Zamana Karşı Türkçe Dublaj izle, In Time Türkçe Dublaj izle | Vizyonfilmizle.org | Film İzle menin Oscar Ödüllü Adresi

İyi seyirler...

marcus_oredius

Üye
Üye
güzel film ancak benim fazla aman aman hoşuma giden bir filmolmadı zamana karşı

Tekerlekli Sandalye