İzlenmesi Önerilen Filmler

M

mavibalina2012

Guest

-3 Ahmak / 3 Idiots 2009 Hindistan / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 8.2/10
Tür: Komedi, Dram, Müzikal, Gençlik
Yönetmen: Rajkumar Hirani
Oyuncular: Aamir Khan, Kareena Kapoor,
Madhavan, Akhil Mishra, Boman Irani
Müzik: Subir Kumar Das
Süre: 2 saat 40 dk

Bir teknik lisede başlayan hikayede, eğitim bilimleri öğrencilere ezbere dayalı bir şekilde anlatılmaktadır. Birbiri ile sadece yarış halinde öğrenciler arasından sıyrılan 2 genç, bu sistemin yanlışlığı konusunda adımlar atmaya başlar. Bu girişimleri kimi zaman komik kimi zaman da hüzünlendirici anlar yaşamalarına neden olacaktır ve geniş bir kitleye hitap etme şansı yakalayacaklardır.

Hint yapımı bir film olan 3 Idiots, izleyenlerin büyülendiği bir 160 dakikalık seyir keyfi sunuyor. Eğitim sistemine kökten bir eleştiri getiren ve bunu yaparken de oldukça ilginç yöntemlerin kullanıldığı filmi VizyonFilmizle.Net olarak sizlere sunuyor; mutlaka yorumlarınızı bekliyoruz.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
vcd-icimdeki-dans-inside-im-dancing-mb_367132_r1.jpg

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
makinist-filmi-izle.jpg

- İyi misin ?

+ İyi görünmüyor muyum ?

- Biraz daha zayıf olsan yok olacaksın.

- Bir yıldır uyumuyorum.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) beğendiğine çok sevindim yani aslında seyretmiş olmana :)

marcus_oredius

Üye
Üye
:D benim çok vaktim var birçok şey izlerim. birçok şey okurum. birçok şey yaparım. ama hala daha çok vaktim olsun diye dilerim. :D

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Komedi sevenlere EDDIE MURPHY filmlerini izlemelerini tavsiye ederim :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Ocean Heaven / Okyanus Cenneti / 2010 / Hong Kong

8cEND.jpg

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
085f648e0b4f61dac5b067a0f3a94f43.jpg

“Siz sırrı çözmek değil, kandırılmak istiyorsunuz.”

''Anlatman için peşinden koşarlar ama söylediğin anda gözlerinde bir hiç olursun, bir hiç. Sır hiç kimseyi etilemez ama kullandığım hile herşeydir.''

''Olağanüstüyü gerçekleştirmeye bilim ve endrüstride izin verilmez. ''

''İmkansız diye birşey yoktur. ''

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
eternal-sunshine-of-the-spotless-mind.jpg

Joel : Neden bana birazcık ilgi gösteren her kadına aşık oluyorum?
Birini aklınızdan silebilirsiniz ama onu kalbinizden atmak başka bir hikayedir.

Clementine: Pek konuşmayan bir tipsin, değil mi?
Joel: Sadece… Pek ilginç bir hayatım yok. İşe giderim, eve dönerim… Ne diyeceğimi bilemiyorum. Günlüğümü okumalısın… Bomboş denebilir…
Clementine: Gerçekten mi? Bu seni üzüyor mu? Ya da kaygılanıyor musun? Ben hep hayatımı tam olarak yaşayamadığımı düşünüp kaygılanırım. Her imkanı değerlendirmek hiç bir anı boşa harcamamak isterim. Sen gerçekten çok tatlısın. Tanrım, böyle demeyi kesmeliyim! Seninle evleneceğim. Bundan eminim.
Joel: Peki.

- Gitme…
- Neden ?
- Bilmiyorum sadece gitme…

“Dalgaların oradaydın. Seni uzaktan görebiliyordum. “Ne garip, birinin sırtını çekici buluyorum” diyordum. Sonradan çok seveceğim ve en sonunda nefret edeceğim montunu giymiştin.” (Joel)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
kostebek-LEONARDO-D%25C4%25B0-CAPR%25C4%25B0O-F%25C4%25B0LMLER%25C4%25B0-%25C4%25B0ZLE.jpg

Sana yanlış adres verdim doğru yere geldin.

Bazı insanları çevresi yaratır,bazı insanlar çevresini yaratır.

Senin yaşlarındayken derlerdi ki polis de olabilirmişiz, suçlu da. Bense şu an sana diyorum ki: suratına doğrultulmuş dolu bir silah varken, ne fark eder ki?

Bir şeyi yapmadan önce ne yaptığını bil.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
4071233951_d8bc441357.jpg

Komutanın Konuşması : '' Uyursan ölürsün! Ölürsünüz! Sen uyursan ölürsün! Sen uyursan ölürsün! Sen de ölürsün. Sen de ölürsün! Uyursanız… Astsubayım, uyursan ölürsün! Sen uyursan, herkes ölür! Kanas uzaktan atıldığında, bir ıslık sesi gibi ses çıkarır. O sesi zaten duyduğunda yaşıyorsun demektir. Emre vardı bizim takımda, ön tarafta. Sivaslı. O duyamadı. Sadece nefesin vardır. Ya alırsın, ya [...] ''

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Eskiya_film.jpg

Baran (Şener Şen): Beni hapiste vurdular Keje ölmedim. Hastalandım bi ciğerimi orda bıraktım gene ölmedim. Çok dövdüler beni kan kustum ama ölmedim. Yaşadım seni bir kez daha görebilmek için yaşadım.

Cumali (Uğur Yücel): Çok korkuyorum eşkiya beni bırakma çok korkuyorum çok.

Baran: Korkma sadece toprağa gideceksin. Sonra toprak olacaksın. Sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin. Oradan özüne ulaşacaksın. Çiçeğin özüne bir arı konacak . Belki belki o arı ben olacam.

Berfo (Kamuran Usluer): Sevdiğin kadını kıytırık bir herifin hayatı için harcadın Halbuki o kadın seni bir ömür beklediHayatın sevda karşısında ne önemi var?

Baran: Doğru Sevdanın karşısında hayatın ne önemi var?

Berfo: Sen yapabilir miydin benim yaptığımı? En sevgili arkadaşına ihanet edebilir miydin? Onu jandarmaya şikâyet edebilir miydin? Arkadaşının altınlarını çalabilir miydin? O altınlarla arkadaşının sevdiği kadını anasından babasından satın alabilir miydin? Arkadaşını ölüme gönderebilir miydin? Ama ben yaptım Aşkım için yaptım Şimdi sen söyle bana hangimizin aşkı Keje'ye daha büyük Hangimiz Keje için bu kadar günaha girmeyi göze alabildik? Ben bunları yaptım. Çünkü âşıktım Vurulmuştum, ölüyordum aşkımdan Bu aşk için ben cehennemde yanmaya hazırım Ya sen?

Tekerlekli Sandalye