İzlenmesi Önerilen Filmler

G

güz gülleri

Guest
izlemiştim.gerçekten çok güzel!

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Yuzuklerin-Efendisi-Yuzuk-Kardesligi-sinema-filmi.jpg

Gondorlular Rohanlılar kardeşlerim gözlerinizin içinde kalbimde yeşermesine izin vermediğim korkuyu görüyorum. Gün gelir insanlar cesaretlerini yitirebilir. Dostlarına sırt çevirebilir ve tüm kardeşlik bağlarını koparabilir. Ama bugün o gün değil düşmanın zaferi ve harap olmuş siperler bekler insan çağının çöküşünü ama o gün bugün değil. Bugün savaşacağız. Bu dünyadaki tüm sevdikleriniz adına sizlere kalmanızı emrediyorum batının halkı. (Aragorn Kara kapılar)

Yıldızlar örtülü, doğuda kıpırdayan bir şey var,uyumayan bir kötülük... (Legolas)

Her zaman umut vardır.(Aragorn)

Önümüzde yeni umutlar/Keşfedilecek çok yer var/Heryerde bu gece gölge/Güneş parlayana kadar/Sis ve gölge, bulut ve buz/Geçecek hepsi bugün (Pippin)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
sam.jpg

baba:ben senin babanım...ve sana okumanı söylüyorum. söylüyorum çünkü ben senin babanım.
kız: ben aptalım.
baba: aptal değilsin.
kız : öyleyim.
baba : aptal değilsin, çünkü o kelimeyi okuyabilirsin!
kız : sen okuyamıyorsan ben de okumak istemem.
baba : hayır, çünkü bu beni mutlu ediyor. senin okuduğunu dinlemek beni mutlu ediyor.evet. sen okurken ben mutlu oluyorum.
kız : "uzun bir süre sessizlik içinde süzüldüler.nasıl bu kadar farklıyız..."

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
127saat.jpg

''Bunları ben seçtim. Bu kaya hayatım boyunca beni bekliyordu. Varoluşundan beri, daha bir meteorken, milyarlarca yıl önce buraya düşmeyi bekliyordu. Tam buraya. Hayatım boyunca buraya doğru sürüklendim. Doğduğum andan beri, aldığım her nefes, yaptığım her hareket, beni yer yüzündeki bu yarığa götürüyordu. ''

Eğer kolun bir kanyonda kayanın arasına sıkışsaydı ve 127 saat öylece kalsaydın? sen ne yapardın ?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Kaplumba%C4%9Falar-Da-U%C3%A7ar-Turtles-Can-Fly.jpg

Uydu: Hello mister!Hhow are you?

Ahmet: Ne oldu neden doğru dürüst kürtçe konuşmuyorsun? Ne var!

Uydu : Ahmet bugünlerde merhaba bile parayla. Eğer ben selam vermezse kimse cevap vermiyor. Şurdaki
çocukları görüyor musun? Onlar kürt olduğunu bilmiyorlar. Seni yabancı zannediyorlar. Amerikalılar geliyor.
Birkaç ‘OK’ öğrensen iyi olur. Peki mister mayınlar how much? Mayınlar how much mister? Mayınları bugün
kaçtan alacaksın Ahmet?

star trek

Üye
Üye
Get the Gringo
filmifull-thegringoo.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=Bui8shxlYl0

Açıklama: (imdb: 7.3 ) (Gibson) Meksikalı polisler tarafından yakalanan profesyonel bir suçludur. 9-yaşında bir çocuğun yardımıyla kurtulmayı öğrendiği sert bir hapishanede yerleştirilir... iyi seyirler

Ekli dosyalar

• filmifull-karasovalye2012.jpg
    filmifull-karasovalye2012.jpg
    48.7 KB · Görüntüleme: 148

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
camino-film-izle-poster.jpg

Camino, aşk ve arkadaşlık gibi duyguları tadarak büyük bir heyecanla hayatı keşfeden 11 yaşındaki bir genç kızın ümitsiz bir kanser hastalığının ardından hızla ölüme yaklaşmasını konu ediniyor. Bir yanda ilk aşklar, ilk heyecanlar, yaşanan taze duyguları anlamlandırma çabası, koyu bir masumiyet; bir yanda sırta giren kocaman iğneler ve başarısız, genç kızı iyileştirmeyi başaramayan ameliyatlar. Aslında bu tezat, bu hüzünlü uzaklık bile bir filmi güçlü yapmaya, en azından ilgi çekici yapmaya yeter.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
11990780.jpg

GUGUK KUŞU

''Yolumdan çekil oğlum , benim oksijenimi kullanıyorsun. ''

” Denedim, değil mi ?. Goddamnit, en azından denedim. “

” Hepiniz deli misiniz? “

''Çok iyi sakiz çiğnerim. ''

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
kanli-elmas2.jpg

Kalbim bana insanların işlerinin hep iyi olduğunu söyler; deneyimlerim ise tam tersini...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
6131.jpg

Burada gördüğünüz her şey illüzyondu. (Eisenheim)

---------------------------------
Bütün büyük dinler insan ruhundaki tahammül gücünün ölümden de öte olduğundan bahseder. O zaman ölmek ne anlama geliyor? (Eisenheim)

Benim maksadım sadece sizleri eğlendirmekti daha fazlası değil! (Eisenheim)

- Bir daha tekrarlamayacağınıza dair söz verin bana!
+ Bir sonraki gösteride daha da çok eğleneceğinize söz veriyorum!

Filmin Özeti

Marangoz bir ailenin oğlu olan Eisenheim (Edward Norton), aristokrat bir ailenin kızı Sophia'ya (Jessica Biel) aşık olur; ancak sosyal konumları nedeniyle ilişkilerinin yasaklanması sonucu Avusturya'yı terk ederek dünyayı keşfe çıkar. Eisenheim15 yıl sonra ünlü bir illüzyonist olarak isim yapmıştır; ülkesine döndüğünde eski sevgilisi Sophie Avusturya-Macaristan veliaht prensi Leopold (Rufus Sewell) ile nişanlanmak üzeredir.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sil_ba%C5%9Ftan.jpg

Joel : Neden bana birazcık ilgi gösteren her kadına aşık oluyorum?

Birini aklınızdan silebilirsiniz ama onu kalbinizden atmak başka bir hikayedir.

Clementine: Pek konuşmayan bir tipsin, değil mi?
Joel: Sadece… Pek ilginç bir hayatım yok. İşe giderim, eve dönerim… Ne diyeceğimi bilemiyorum. Günlüğümü okumalısın… Bomboş denebilir…
Clementine: Gerçekten mi? Bu seni üzüyor mu? Ya da kaygılanıyor musun? Ben hep hayatımı tam olarak yaşayamadığımı düşünüp kaygılanırım. Her imkanı değerlendirmek hiç bir anı boşa harcamamak isterim. Sen gerçekten çok tatlısın. Tanrım, böyle demeyi kesmeliyim! Seninle evleneceğim. Bundan eminim.
Joel: Peki.
- Gitme…
- Neden ?
- Bilmiyorum sadece gitme…
“Dalgaların oradaydın. Seni uzaktan görebiliyordum. “Ne garip, birinin sırtını çekici buluyorum” diyordum. Sonradan çok seveceğim ve en sonunda nefret edeceğim montunu giymiştin.” (Joel)

Filmin Özeti

Joel Barish (Jim Carrey)'in eski sevgilisi Clementine (Kate Winslet) yaşadıkları iki yıllık ilişkiye dair tüm anılarını gizemli tıbbi bir müdahale ile kafasından sildirir. Bunu öğrenen Joel çok üzülür ve aynı prosedürü kendi üzerinde uygulatmaya karar verir. Bütün anılarını sildirmek için derin uykuya yattığında, gözlerinin önünden Clementine ile yaşadığı günler geçer. Joel aslında Clementine'i unutmak istemediğini anlar ve müdahaleyi durdurmak için çabalar.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
patchadams.jpg

“Kimsenin göremediğini görmeye çalış. Korkudan, tembellikten ve herkese uymaktan dolayı başkalarının görmek istemediği şeyleri görmeye çalış. Tüm dünyayı her gün yeni bir biçimde görmeye çalış. Gerçek şu ki; emin adımlarla ilerliyorsun. Eğer burada çılgın ve sinirli yaşlı bir adamdan başka bir şey görmeseydin buraya ilk gelen sen olmazdın.” (ArthurMendelson)

“Tanrı’nın bütün yarattıkları içinde sadece insanoğlu kendi türünü öldürüyor.”(Patch Adams)

Aslına bakarsanız o da palyaço olmayı istiyordu ama aynı zamanda iyi bir doktor da. Bu iki isteğine de ulaşan Patch Adams, bir akıl hastanesinde hem hasta, hem de doktor oldu.

Gerçek bir olaydan yola çıkan filmde Robin Williams?ın usta oyunculuğu kadar, sonradan Aman Tanrım?la değeri bilinecek olan yönetmen Tom Shadyac?ın yeteneğine şahit olmak da mümkün.

star trek

Üye
Üye
Total Recall / Gerçeğe Çağrı (2012)

Total Recall / Gerçeğe Çağrı (2012) - YouTube

Açıklama: (imdb: 6.3 ) Çok sevdiği güzel bir eşi olan ve hayatını sıradan bir işçi olarak kazanan Douglas Quaid, gündelik yaşamından çok sıkılmıştır. Hayatında yaşayabileceği en güzel anların, bir süper ajanın anılarında saklı olduğuna inanır. Ama başvurduğu Rekall şirketinde ortaya çıkan bir prosedür hatasından dolayı belleğine, aranan bir ajanın hafızası yüklenir ve Douglas kendisini hiç ummadığı tehlikeli bir maceranın ortasında bulur. Peşinde, Cohaagen liderliğini yaptığı bir grup polis vardır. Mecburen bir isyancı ile iş birliği yapar ve yer altındaki karşı direnişin liderine ulaşarak Cohaagen’ı engellemek ister. Yaşadığı gerçekle, zihnindeki hayal arasında kaybolmaya başlar ve şimdi yaşadığı dünyasının kaderi de, kendi gerçek kimliğini bulmasıyla doğru orantılıdır.

Len Wiseman'ın yönetmenliğinde çekilen filmin oyuncu kadrosunda Colin Farrell, Kate Beckinsale Jessica Biel, Bryan Cranston, John Cho ve Bill Nighy'i başı çekiyor.

Bu filmlerin bazılarını otomobil gibi kasasını değiştirip piyasaya sunuyorlar.:)
Bilim kurgu severlere 2012 versiyonu film.

star trek

Üye
Üye
“Tanrı’nın bütün yarattıkları içinde sadece insanoğlu kendi türünü öldürüyor.”(Patch Adams)

Olurmu bi yamyam insan olurmu hiç:)

Aslanların belgeselde yavru aslan öldürdüğünü gördüm.

Aslında, aklı olan yaratılmışlar içinde deseymiş doğrusunu demiş olurmuş.
O zamanda dünyada akıllı yaratılan başka varlığın olmadığı gerçeği var.
Bilmiyorum belkide 3 harfliler veya şeytanlar birbirini öldürmüyordur. O alemi görmüştür belki ona göre bir tespit yapmıştır...:)

Sairane

Üye
Üye
deeep.jpg

Oyuncular
Morgan Freeman
Başkan Tom Beck
Robert Duvall
Spurgeon 'Fish' Tanner
Téa Leoni
Jenny Lerner
Elijah Wood
Leo Beiderman
Vanessa Redgrave
Robin Lerner
Maximilian Schell
Jason Lerner
James Cromwell
Alan Rittenhouse
Mary McCormack
Andrea 'Andy' Baker
Blair Underwood
Mark Simon
Jason Dohring
Jason Thurma

Derin Darbe
Deep Impact

6.3/10 IMDB Puanı: 5.9
Dev bir kuyruklu yıldızın dünyaya çarpacağını öğrenseniz, ne yapardınız? Leo'nun teleskobuna yakalan bu görüntü, kıyamet gününün yaklaştığını haber veriyor.

Kuyruklu yıldızın dünyaya çarpacağını öğrenen bilimadamları ve Pentegon görevlileri, onun yok edilmesi gerektiğini anlarlar. Planları bir uzay mekiğinin gelen tehlikeyi bertaraf etmesidir. Bu zorlu görev eski astronotlardan Spurgeon Keeney'e verilir.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Hachiko.jpg

Hachiko: A Dog’s Story Bir Köpeğin Gerçek Hayat Hikayesi

Filmin konusu bir kolej profesörü ve tren istasyonunda bulduğu köpek etrafında dönüyor..Film Japonya’dan gönderilen Akita cinsi yavru köpeğin taşıma sırasında tren istasyonunda kaybedilmesi ve Parker’ın (Richard Gere) köpeği bulmasıyla başlıyor. Profesör ve ailesi İlk başta "sadece sahibini bulana kadar bizim evde kalacak" desede köpeğin sahibi hiçbir zaman bulunamaz ve Parker ile ailesi köpeğe iyice bağlanırlar. Hachi, Parker hergün işe giderken yanında gidip onu uğurlar ve dönüşte karşılar. Fakat bir gün Hachi onunla gitmek istemez ve Parker’ın da gitmesini istemez işte o gün Parker kalp krizi geçirir ve hayatını kaybeder.

Profesörün hayatını kaybetmesinden sonra Hachi istasyona gider ve profesörün gelmesini bekler başkaları onu sahiplendiysede yanlarında durmaz kaçarak istasyona döner, profesörün ölümünden itibaren tam 9 yıl istasyonda sahibini bekleyen Hachi en sonunda istasyonda hayata gözlerini kapar..

star trek

Üye
Üye
Kanunsuzlar – Lawless 2012

Kanunsuzlar / Lawless Resmi Fragman #1 (2012) - Türkçe Altyazılı - YouTube

Açıklama: (imdb: 7.5 ) Yönetmen John Hillcoat'un bu Büyük Buhran döneminde geçen suç filminde, üç isyankar içki kaçakçısı kardeş ele geçmesi zor Amerikan Rüyasına ulaşabileceklerini fark eder... Güçlü şehir gangsterleri kardeşlerin çabalarının ödüllerini toplarken, onlar hayallerini gerçekleştirmek için mücadele eder. İçki yasağının en hassas döneminde, taşralı bir genç olan Jack Bondurant "1 Numaralı Halk Düşmanı" olma hayaliyle, gangster yaşam tarzının sunduğu olanaklardan yararlanır. Ailesinin yasadışı alkol üretimini büyüterek, bir yandan güzel bir Amiş kızı olan Bertha'nın sevgisini kazanmaya çalışırken, bir yandan da büyük bir suç imparatorluğu kurmayı planlamaktadır. İnsanları korkutan bir yapıya sahip ağabeyi Howard'ın desteğini alan Jack de istediği işi yaptıracak kas gücüne sahiptir. Ancak onları yönlendirecek bir lidere ihtiyaçları vardır. Bu sorumluluk ağabeyleri Forrest'a yüklenir. Sabırlı ve güvenilir Forrest ise elindeki kartları kimseye göstermeyen, planlarını başkalarıyla paylaşmayan ve karaktere çok önem veren bir insandır. Üç kardeş kanunların her iki tarafında ihanetle savaşırken ve güçleri gittikçe artarken, ortaya Maggie isimli gizemli bir kadın çıkar ve düşünceli Forrest'ı, kullandığı yasadışı yöntemlerin gerçek değerini sorgulamaya iter iyi seyirler

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Film 1920 senesi gerçek bir hayat hikayesinden alınmış.
Amerikada 1920 senesinde alkol satışı yasaklanmış.1933 sonunda yasak kalkmış.
Bilmiyorduk bir filmden bir geçmiş olay öğrenmiş olduk.

Elalem o senelerde alkol yasaklıyor. Bizimkiler o senelerde eroin fabrikası işletiyor.Türkiye'deki Yasal Eroin Fabrikaları | hafif.orghafif.org

İzleyin görün yasaklar nelere yol açıyor. Veya yasaklardan kimler nemalanıyor...?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
EvimSensin.jpg

Benim kalbim hep senin evin olacak.

Evim Sensin ~

Sen yarim idun ,
Sevdalim idun ,
Ölesiye sevdum seni
Her şeyum idun...

Konusu : Leyla, eşinden ayrıldıktan sonra baba evine döner.
Hayatının en zor 4 yılına girdiğinden habersizdir.
İskender ise yetimhanede büyümüş, yalnız yaşamış ve hayatı boyunca hiç evi olmamış bir adamdır.
Aralarında filizlenen aşk hızla ilerler, aradıkları mutluluğu birbirlerinde bulurlar.
İkisinin özene bezene kurduğu dünyanın üstüne bir kâbus çökene kadar,

"İskender’in evi artık Leyla’dır."

Kişisel Önerim : Fragmanlarına kapılıp benim gibi sinemada izleyerek boşa zaman geçirmeyin derim...tamamen başarısız bir filmdi ne yazık ki...İncir Reçeline rakip bile sayılamayacak türden...

star trek

Üye
Üye
JAMES BOND 007 SKYFALL

JAMES BOND 007 SKYFALL TÜRKİYE 2012 - TEKPART TÜRKÇE DUBLAJ FİLM İZLE - YouTube

Açıklama: (imdb: 8.1 ) Bond rolünde Daniel Craig'i izleyeceğimiz filmin çekimleri dünyanın çeşitli ülkelerinin yanı sıra ülkemizde de Adana, Fethiye ve İstanbul'da gerçekleştirildi. Yönetmen koltuğunda Oscar'lı Sam Mendes'in yer aldığı filmde Bond'un M'e karşı sadakati sınanıyor. Çünkü M geçmişiyle yüzleşmeye başlıyor. MI6 saldırıya uğrayınca, kişisel bedeli ne olursa olsun 007'nin tehdidi bulup yok etmesi gerekiyor. iyi seyirler

Filmin açılışı İstanbul Kapalı Çarşı ile olmuş. Süper.:)

Tekerlekli Sandalye