İzlenmesi Önerilen Filmler

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
sen+uyurken.jpg

Yapım:1995 - ABD
Tür:Dram , Komedi ,Romantik
Süre:103 dakika
Yönetmen:Jon Turteltaub
Oyuncular:Sandra Bullock, Peter Gallagher, Monica Keena, Bill Pullman, Jack Warden

Filmin Özeti

Bekar bir kadın olan Lucy, yakışıklı Peter'la her sabah metroda karşılaşır ve uzaktan uzağa hayran olmayı sürdürür. Peter bir gün raylara düştüğünde müdahale eden kişi Lucy'dir. Komaya giren genç adamı hastanede ziyaret ettiğinde ailesiyle de tanışır ve onlara oğullarının hiç tanımadıkları nişanlısı olduğunu söyler. Peter'ın koma durumu sürerken Lucy ailenin bir parçası olur ve yalanını sürdürür. Ama Peter'ın erkek kardeşi Jack ortaya çıktığında işler karışır. Çünkü Lucy'yle birbirlerine aşık oluverirler. Genç kadın, hiç tanımadığı komadaki bir adamın sevgilisi rolü yapmakla gerçekten bulduğu aşkı yaşama arasında ikileme düşer.

SEN HİÇ KONUŞMADIĞIN BİRİNE AŞIK OLDUN MU ?...GECEYİ KOMADAKİ BİRİYLE GEÇİRECEK KADAR YALNIZ OLDUN MU HİÇ ?

“İNSAN BAZEN AŞIK OLUR...BAZEN DE AŞIK OLDUĞUNU ZANNEDER''.

''‎''Ben daha çocukken ilerde ne olacağımı,nerEde olacağımı,kiminle olacağımı düşünürdüm,hayal ederdim,şikayet ettiğimi sanma benim bir kedim var,bir dairem var,uzaktan kumandanın kontrolü benim elimde ki bu en önemlisi…sadece benimle birlikte gülebileceğim kimsem yok,ilk görüşte aşka inanır mısın? eminim inanmazsın,bunun için çok mantıklısın yada daha önce hiç birini görüp,onu tanıyıp,seni daha yakından tanıdığı zaman ,tabii burada gerçekten birbirini tanımak çok önemli,iyi anlaşabileceğinizi ve birlikte yaşlanmak isteyebileceğinizi fark ettiğin oldu mu hiç? Hiç konuşmadığın birine aşık oldun mu? Hiç komadaki biriyle konuşacak kadar yalnız kaldın mı??''

''Peter bir gün bana sordu :Jack'e ne zaman aşık oldun? bende ona dedim ki: 'SEN UYURKEN'...

:) :) :) Bu bir İsen BUGA tavsiye filmidir. Değerli arkadaşıma çok teşekkür ediyorum bu kadar keyifli bir film izlememe neden olduğu için...İzlemenizi tavsiye ederim, gerçekten hoş vakit geçirmek isterseniz kaçırmayın derim...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
umut-%C4%B1s%C4%B1g%C4%B1m.jpg

Vizyon Tarihi :4 Ocak 2013 (1s 52dk)
Yönetmen: David O. Russell
Oyuncular: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro
Tür : Dramatik komedi
Ülke :ABD

Özet & detaylar
Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. yaşadığı ciddi bir travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra hayatını düzene koymak şartıyla ailesinin evine geri yerleşen Pat'in yegane amacı düzgün bir adam olup, işini geri almak ve karısı Vicky'yi bu sayede geri kazanmaktır.
Fakat durum Pat için sandığından daha zor olacaktır. Bir yemekte, aile dostu Tiffany ile karşılaşan Pat, genç kadınla eski eşine ulaşmak amacıyla yakınlaşır. Bir 'iyilik' karşılığı Pat'e yardım teklif eden Tiffany, her ikisi içinde umut ışığı olacak yeni bir kapı açacaktır...
Uyarlama senaryosunu ve yönetmenliğini David O. Russell'ın üstlendiği film dram ve komedinin iç içe geçtiği bir film. Dünya prömiyerini 2012 Toronto Film Festivali'nde yapan film, gösterildiği her festivalde seyirci ve eleştirmenlerden yüksek not alan favori bir yapım.

Önce aşık olmaman gereken birine aşık olursun. Ayrılırsın...çok acı çekersin...sonra biri çıkar karşına...olmaz dersin ama bir bakarsın belki de daha öncesi yokmuş gibi aşık olursun...öyle farklıdır ki...onu tanıdıkça yeniden aşık olursun...her gün onu bir önceki günden daha fazla seversin...o artık senin umut ışığın olmuştur bile sen farkında olmadan...

Herkesin bir umut ışığı olmalı...ama mutlaka olmalı...

İskender Durgun

Üye
Üye
Yasak ilişki...

The-Bridges-of-Madison-County-1995.jpg

The-Bridges-of-Madison-County-bridges-of-madison-county-22687850-600-337.jpg

Yasak İlişki (İngilizce adı: The Bridges of Madison County) Robert James Waller'ın çok satan romanından uyarlanan 1995 ABD yapımı romantik-drama filmidir. Film Amblin Entertainment, Malpaso Productions ve Warner Bros tarafından yapıldı. Filmin yönetmeni ve yapımcısı Clint Eastwood, ortak yapımcısı Kathleen Kennedy ve uyarlama senaryonun yazarı Richard LaGravenese'tir. AFI 100 Yıl...100 Tutku listesinde 90. sırada yer alan Yasak İlişki ayrıca Cahiers du Cinema'nın düzenlediği bir ankette Elveda Güney ve Carlito'nun Yolu filmleri ile birlikte 1990'ların en iyi filmi seçildi

Filmin başrollerinde Clint Eastwood ve bu filmdeki performansı ile 1996'da En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü'ne aday olan Meryl Streep yer alır.

Konusu: 1965 yazında geçen filmde Iowa'da yaşayan İtalyan bir ev kadını, Francesca'nın (Meryl Streep) hikâyesi anlatılır. Kocası ve çocukları Illinois Eyalet Fuarı'na gittiğinde, Francesca National Geographic için bir fotoğraflı makale hazırlamak amacıyla Madison County, Iowa'ya gelen bir fotoğrafçıyla tanışıp ona aşık olur. Birlikte geçirilen dört gün Francesca'nın hayatında bir dönüm noktası olur ve başından geçenleri bir günlüğe yazar. Bu günlük daha sonra çocukları tarafından keşfedilir.

berk_38

Üye
Üye

övüş Kulübü, (orijinal adı Fight Club), Chuck Palahniuk tarafından yazılmış olan aynı isimli roman üzerinden çekilen kült filmdir.
1999 yapımı olan film, David Fincher tarafından yönetilmiştir ve başrollerde Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter rol almıştır. Müziklerini Dust Biraderler (Dust Brothers) yapmıştır.
Dövüş Kulübü ABD'de 37.030.102 $, uluslararası olarak 63.823.651 $ hasılat ile toplam kazancı 100.853.753 $'a ulaşmıştır. Film ABD'de gösterime girdiği hafta 11.035.485 $ gelir elde etmiştir[1].
2000 yılında film, en iyi ses efektleri dalında akademi ödüllerine (oskarlara) aday oldu ve 2001 yılının kasım ayında en iyi film müziği dalında Brit ödülünü almıştır.
Filmin elde ettiği büyük başarı üzerine bilgisayar oyunu da çıkarılmış ancak kitabın ve filmin hayranları tarafından ticari amaçlı olmakla suçlanmıştı.

kesinlikle tavsiye ederim ;)

berk_38

Üye
Üye

Constantine, DC Comics'in korku çizgi romanı olan Hellblazer'dan sinemaya uyarlama 2005, ABD yapımı film. İlk olarak 8 Şubat 2005'te Hong Kong'ta daha sonra, 18 Şubat 2005'te de ABD ve Kanada'da gösterime girmiştir.

Fulya

Üye
Üye
tüm konuyu okudum.. hemen hemen aynı film zevklerimiz : ) aynı fimleri tekrar yazmak istemedim . sizlere katılıyorum...
son izlediğim film güzeldi... Jack Reacher
başka... Cesur yürek , Yaşamaya değer (le herisson) ... tango ve cash şuan aklıma gelenler

Fulya

Üye
Üye
Eğer izlemediyseniz şimdi aklıma geldi. gerçi biraz eskiki ama Marley and Me umarım doğru yazmışımdır .. :D çok çok güzel bir filmdi...
tavsiye ederim.. ben çok beğenmiştim. Romantik komedi tarzında.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sinema seven arkadaşlar,

Sizlerde beğendiğiniz yada önerdiğiniz filmleri bu sayfalara ekleyebilirsiniz. Turkcellin dediği gibi '' Hayat Paylaşınca Güzel '' dir.

Sinemayla kalın, paylaşımla kalın,

messi

Üye
Üye
Beyaz melek
Güneşi gördüm
Hz yusuf dizi
Kurtlar vadisi Irak - Filistin
Yıldız tozu
New yorkta 5 minare
Pers kiralligi
Hababam sınıfı serisi
Rahmetli Kemal sunal serisi
Zaman makinası
Buz devri serisi
Fetih 1453 şiddetle tavsiye ederim

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
kelebek etkisi, bilmkurgu severlerin izlemiş olması gereken devam filmi de çekilmiş bir yapım. ben ilk filmi daha çok sevmiştim. tek parça link araştırmadım. youtube'daki part 1 linki yapıştırdım.
Kelebek Etkisi part 1 - YouTube

Sairane

Üye
Üye
the box/kutu

Norma ve Arthur Lewis küçük bir çocukları olan ve banliyöde yaşayan bir çifttir. Günün birinde kapılarının önüne bırakılan tahta bir kutuyla tüm hayatları değişmeye başlar. Kutunun yanında bir de not vardır. Not üzerinde, eğer kutunun üstündeki düğmeye basarlarsa bir milyon doların sahibi olacakları yazılıdır. Ancak bu durum dünyanın bir köşesinde hiç tanımadıkları bir insanın ölmesine sebep olacaktır.

TheBox001.jpg

Fulya

Üye
Üye
hımmm ... izlememiştim... izliyelim bakalım : )

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
pinin_yasami_muhtesem_film_mi_muhtesem_risk_mi_h26414.jpg

Vizyon Tarihi :28 Aralık 2012 (2s 7dk)
Yönetmen: Ang Lee
Oyuncular: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Adil Hussain devamı...
Tür : Macera , Dram
Ülke : ABD

Özet & detaylar

Hindistan’dan Kanada’ya giden bir yük gemisi, içindeki hemen hemen tüm canlılarla birlikte trajik şekilde batar. Bir can kurtaran filikası, uçsuz bucaksız vahşi Pasifik Okyanusu'nun ortasında yapayalnız kalır. Sandalın hayatta kalmayı başarabilen mürettebatı ise bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, Richard Parker adında üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ve Pi adlı 16 yaşında Hintli bir çocuktan oluşmaktadır. Pi'nin hayvanat bahçesi işleten ve hayvanlarıyla göç yoluna koyulan ailesi, batan gemide yaşamını kaybetmiştir.
Pi, kurtuluş yok gibi görünen bu okyanusta zayıf bir sandalda yanındaki hayvanlarla birlikte hayatta kalma savaşı verir ve keskin zekası ve zooloji bilgisiyle besin zincirine kurban gitmez. Ama şimdi Bengal Kaplanı ile teknede baş başa kalmıştır. Dev kaplana yem olmamak için hayvanla anlaşmanın ve yakınlaşmanın yollarını bulur.

Sıra dışı yolculuk sona ermeden büyülü bir adaya varacaktır...

Oscarlı sinemacı Ang Lee'nin yönetmenliğinde sıra dışı bir öykü sunan filmin kadrosu ise oldukça renkli. Daha önce oyunculuk deneyimi bulunmayan Suraj Sharma'nın Pi'yi canlandırdığı yapımda, ayrıca Tobey Maguire, Irrfan Khan, Adil Hussain rol alıyor.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
images

Üç din daha değiştirirsen Piscine, tüm hayatını tatillerle geçireceksin.

Boktan, uyduruk bir şeyin beni bu kadar mutlu edebileceği hiç aklıma gelmezdi.

Bilim dışarıda neler olup bittiğini bize öğretebilir ama burada(kalpte) olanı değil.

Tanrı beni terk etmiş gibi gözükse de, izliyordu. Acılarıma kayıtsızmış gibi gözüktüğü zamanlar da bile, izliyordu.

Hayvanların da ruhu var. Ruhlarını gözlerinde gördüm.

- Demek sen hem Hristiyan hem de Müslümansın.
+ Hindu da var tabii ki.
- Yahudi de sanırım.
+ Üniversitede Yahudi ruhaniliği Kabala konusunda ders veriyorum. Hem neden olmasın?
İnanç çok odalı bir evdir.
- Ama şüpheye odası yoktur.
+ Sürüyle, hem de her katında. Şüphe yararlıdır. İnancı canlı tutar. Sonuçta test edilmeden
inancının gücünü bilemezsin.

Elimde tutunabileceğim sadece kelimeler kaldı. Her şey bir birine karıştı,
küçük parçalara ayrıldı. Artık gündüz hayallerini, gece rüyalarını gerçeklerden ayıramıyorum.

- Bu arada, ilk kitabını beğendim. Yenisi demek Hindistan’da geçiyor.
+ Hayır, aslında Portekiz’de. Ama Hindistan’da yaşamak daha ucuz.

- Bizler tek tanrı yerine, yüzlerce tanrıya karşı kendimizi günahkar hissederiz.
+ Ama öncelikle sen Hindu’sun.
- Birileri bize öğretmediği sürece hiç birimiz tanrıyı bilmez. Tanrıya ilk kez bir Hindu
olarak takdim edildim. Hindu dininde 33 milyon tanrı vardır. Bir kısmını tanımayı nasıl istemem?

- Tanrı bunu (İsa’nın çarmıha gerlmesi) neden yapsın? Tanrı öz oğlunu sıradan insanların
günahlarının bedeli için neden yollasın ki?
+ Bizi sevdiği için. Tanrı, onu anlayabilmemiz için kendini bize, insanlara, yakın tuttu.
Ne tanrıyı, ne de onun mükemmelliğini anlayabiliriz. Fakat tanrının oğlunu,
çektiği acıları kardeş olduğumuzda anlayabiliriz.
- (Bu hiç mantıklı değildi! Suçluların günahlarının kefareti için masumları feda etmek nasıl bir sevgidir bu? )

- Eğer tanrı o kadar mükemmelse biz de değilsek neden bu kadar şeyi yaratmak istemiş olsun?
Neden bize ihtiyaç duysun ki?
+ Tek bilmemiz gereken, onun bizi sevdiğidir. Tanrı tek oğlunu verdiği bu dünyayı çok sevdi.

Baba: Üç dine birden aynı anda inanamazsın Piscine.
Pi: Niye ki?
Baba: Çünkü aynı anda her şeye inanmak, hiçbir şeye inanmamakla aynı şeydir.
Anne: O daha genç, Santosh. Hala kendi yolunu arıyor.
Baba: Yönü olmazsa, bu yolu nasıl bulacak?

Dikkatinizi vermezseniz, tanrıya olan sevginizi dansla ifade edemezsiniz.
Ayaklarınızın altındaki yeri hissedin. Bakışınızı ufuğa dikin. Bırakın tinsel enerjiniz
sizden geçip dünyaya aksın.

Richard Parker olmasa çoktan ölmüş olurdum. Ondan korkmak beni tetikte tutuyor. İhtiyaçlarını gidermek amaç veriyor.

Her şeyden önemlisi umudunu yitirme.

İnanılmaz güzeldi. Öylesine etkileyici öylesine mükemmel ki 4 oscar bile az bana göre. Sinama severlere izlemelerini tavsiye ederim...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
I10v596.jpg

KIRMIZI KEMAN

Tür: Dram, Romantik, Gizem
Yılı: 1998
Oyuncular: Carlo Cecchi, Irene Grazioli, Anita Laurenzi, Tommaso Puntelli, Samuele Amighetti, Jean-Luc Bideau, Aldo Brugnini, Christoph Koncz

Konu: 17.yy İtalya´da ünlü bir keman ustası tarafından üretilen kırmızı bir kemanin şimdiki tarihe kadar başından geçenleri anlatan uluslararası bir yapım. Film tarot falı ile açılır, süresince falın anlattığı ´doğacak çocuğun´ yerini kırmızı keman alır. Keman kırmızıdır çünkü ´doğacak çocuk´ doğamamış annesiyle beraber ölmüştür, kanlarıyla da keman cilalanmıştır. Bu muhteşem Kanada, ABD, İtalya ortak yapımı film alışılmışın dışında çarpıcı bir öyküyle çıkıyor karşımıza.

"İmkansız olan. peki simdi en çok istediğin şey, bu kadar kusursuz bir şekilde karşına çıkarsa ne yaparsın? "

Özellikle müzik ve enstrümanla uğraşanların zevkle izleyeceği bir film, herşeyiyle müthiş bir film. Hele kemanın büyüleyici tınısını sevenlerin vazgeçemeyeceği bir film..

Tekerlekli Sandalye