ÖMSS Sınav Tarihi Kesin Olarak Belli mi ?

Birey

Üye
Üye
Özkancey bey, Kişisel bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Benim sorum olacak umarım kişisel bilgileriniz arasında cevabı vardır:) şaka ettim kızmak yok:)
Abı şunu soracam, Bazı arkadaşlar ömss kurslarının açıldığını söylüyor bazısı daha açılmadığını söylüyor. Resmi herhangi bir açıklama yok fakat bazı arkadaşlar açıldığını iddia edince, yalan atmaları için bir sebeb göremiyorum. sizce bu karışık durum neyden kaynaklanyor olabilir. Bazı yerlerde açılmış bazı yerlerde açılmamış olabilir mi?

YassaX

Üye
Üye
Keko insanlari yanlış yönlendirmemek adına kendi yorumlarım olduğunu belirtmek istiyorum... T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin ÇİFTÇİ iki ayrı platformda ÖMSS kurslarının açılacağını ve Ocak 2012 - Mart 2012 ( Nisan 2012 'ye kadar ) Tarihleri arasında yaklaşık 3 ay olacağını açıklamıştır. Bazı illerde açılmış olduğunu duyduğun kurslar gönüllü dernekler vasıtasıyla düzenlenmiş kurslar.. Örnekler: Isparta'da , Şanlıurfa'da , Karaman'da ( Beyazay Derneği Araclığı ile ) vs vs .. Devletin Öncülüğünde şu anda ÖMSS Kursu açılması zaten mantıklı değil, çünkü Sınav Klavuzu yayımlanmadı, konular belli değil.. Konular belli olmamışken, devlet ÖMSS kursu nasıl düzenleyecek... Ayrıca ÖMSS Kurslarının organizasyonunu da Devlet Personel Başkanlığı öncülüğündeki, ona bağlı olan İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezleri vasıtasıyla düzenleyeceklerdir.. Bulunduğunuz ilin Halk Eğitim Merkezlerine ve Bulunduğunuz İlin İŞKUR Bölge Müdürlüğüne zaman zaman bilgi almak için gitmenizde fayda var.. Belki şoyle bir durum olabilir: ÖMSS Kurs Başvuruları başlayabilir, o sebeple bazı illerde bu tarz gelişmelerde yaşanıyor olabilir.. Bende Eskişehir Halk Eğitim Merkezine Başvuruların başladığı yönünde bir duyum aldım bir siteden.. Durumun özeti budur Keko, umarım seni aydınlatabilmişimdir ..

Birey

Üye
Üye
özkancan, Çok teşekkürler abı yarın iş kur ve halk eğitim merkezlerine uğrar sorarım inş.

YassaX

Üye
Üye
Keko , bundan 15 gün önce ben Sakarya'da hem İŞKUR'A hem de Halk Eğitim Merkezine gittim, ancak herhangi bir ÖMSS Bilgileri ve ÖMSS Kursu Bilgileri yoktu.. Eğer sizin orada da yoksa, ara ara gitmekte ve takip etmekte fayda vardir diye düşünüyorum.. Ayrica İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezlerinin Telefon Numaralarını iste gittiğinde, yetkili ismini de al, ve telefon edersin arada..

Birey

Üye
Üye
özkancey, sizi anladım abı haklısınız şayet olurda yerel bir kurs açılırsa haber alma şansım çok az. ara sıra uğrayıp kontrol etmek lazım. bu konuda haklısınız, inş yarın gitme şansım olur. tekrar teşekkürler.

çiçek

Üye
Üye
offffffffff allahım ya bi ömss yapılcak birsürü seyyyyyyyyy üffffffff sıkıntı bastı yaaaaa ömss kursu ocakta acilıyor deniyor ama sz bazı ilerde açıldıgını slüyorsnuz ankara acildımı barııı bırısı söylesin

YassaX

Üye
Üye
çiçek hanım 5 mesaj yukarıda ÖMSS Kursu ile ilgili cok ayrıntılı bir açıklama yaptım, sanırım okumadınız. Keko'ya verdiğim cevabı okursanız, bir ön bilgiye sahip olursunuz.. Devlet eliyle ÖMSS Kursu Açılan Herhangi bir il bulunmamaktadır. Ankara'da bu konu ile ilgili bilgi alabileceğiniz yerler var.. Mesela Ankara İŞKUR Bölge Müdürlüğü'ne, Ankara Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne telefon ederek ya da bizzat giderek danışabilirsiniz. Ayrıca Devlet Personel Başkanlığına ve T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ( Necatibey Caddesi. No:49 Kızılay/Ankara Tel:0 (312) 229 55 11 ) ( Ozida ) nden bilgi alabilirsiniz..

Birey

Üye
Üye
Ben yarın gidecem dedim ama geç hatırladım ve gidemedim, gidecek olursam bulunduğum ilde açılıp açılmadığını buraya yazarım. Niye mi yazdım öylesine:)

YassaX

Üye
Üye
Espirili Arkadaşimiz Keko :) Yaz Keko Sebepsiz de olsa ÖMSS Konusunda istediğini yaz :)

çiçek

Üye
Üye
teşekürler uffff bu ne sıkıntılı bir dönmdr ya ble yok rapoyudu yok kursydu yok sınav tarihydi bunalıma grr insan ya özkn by yeni rapor almktn mahsedenler vr dogruluk payı vrmıdr artı sızn bu kaylştınz bilgilr kndi bilgilrnzmıdr yoksa baska yetkili birilernin sizi bilgilndrmesi sonucumudr

YassaX

Üye
Üye
çiçek hanım öncelikle size bir tavsiyem olacak. Pozitif düşünüp , olumsuz düşüncelerimizi yansıtmassak sitede bu yazıları okuyan diğer arkadaşlarımıza olumlu katkı yapmış olururuz.. Rapor Konusunda size cevabımı bu konunun ( ÖMSS Sınav Tarihi Kesin Olarak Belli mi ? ) 2. Sayfasındaki #19 ve #20 nci mesajlarımda verdim.. Oraya dönüp oluyabilirsiniz.. Bir cok sitede bircok yorum yapılmaktadır..Bunlara itibar etmeyiniz Sınav Klavuzu ( Sınav Yönetmeliği ) yayımlanınca tüm sorulara cevap bulunacaktır. Ha şoyle bir durum olursa; Sınav Klavuzu Yayımlanırda Raporda Olumsuz bir durumuz olursa , ÖMSS Başvurusuna kadar tekrar rapor alma durumunuz olabilir mi ? , o konuda bir yorum yapamam ... Yani burada karar tamamen size ait.. Ben sadece durumu ortaya koyabilirim.. Yeterince açık sanırım düşüncelerim... Siz zahmet etmeyin bu açılan konunun 2. sayfasındaki # 19 no'lu Özürlü Raporu ile ilgili olan bölümü aşağıya kopyalıyorum.. Ayrıca #20 no lu mesajdaki 16 Aralık 2010 Son Özürlü Yönetmeliğini de okumanızı tavsiye ediyorum ....

çiçek hanım aşağıdaki mesajda; 16.12.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27787 mükerrer ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİĞİ okuyabilirsiniz . Arzu ederseniz bana mesaj yazarak Ek olarak 16 Aralık 2010 daki ÖZÜRLÜ ORANLARI'NI da tarafınıza mail olarak gönderebilirim. Rapor konusundaki yorumumlarım da şu şekildedir:

Özürlü Raporları ile ilgili son yönetmelik ise 16 Aralık 2010 tarihinde yayımlandı.. Bu tarihten önce alınan Özürlü Raporlarındaki farklılıklar şunlar : Raporun Ön Alt Sağ Tarafında Çalıştırılamayacağı İş Alanları kısmı mutlaka dolu olmalidir. Raporun Arka yüzünde Kişinin Özür Grubu belirtilmiş olmalıdır. V. RAPORUN KULLANIM AMACI : İstihdam = Evet Olmalidir. Diğer ( Açıklayınız ) : TÜM ÖZÜRLÜ HAKLARINDAN FAYDALANMASI HAKKINDA ... Yani kisaca 16 Aralık 2010 tarihinden sonra alınmış raporlarda bu bölümler çoğunlukla doldurulmuş vaziyette.. Sonucta bu bölümler doldurulmamişta olsa Adayların belkide Sınav Klavuzunda ÖMSS'ye girmelerinde bir sakınca yok diye bir ibare bulunabilir... Rapor Konusunda bu ayrintıları vermemin sebebi, her şeye hazırlıklı olmanız ve bu konuları da bilmeniz gerektiği icindir.. Son olarak şunu da açıklamış olayım: Ben kimseye ne sınava girersin ya da giremessin demiyorum.. Ne raporunu yenile ne de yenileme demiyorum..Sadece Fotoğrafı ortaya koyuyorum ve yorumlarda bulunuyorum, bilginiz olsun... Ayrıca 3 EKIM 2011 'de Yayımlanan ÖMSS Yönetmeliğini de mutlaka okuyup incelemelisiniz.
3 EKIM 2011 de Yayımlanan ÖMSS Yönetmeliği link'i :Ba

Sonuç olarak Hazırlanmakta olan Sınav Klavuzu ( Sınav Yönetmeliği ) yayımlanınca tüm sorularımızın cevabı bulunacaktır, Rapor konusunda da bir sürü konuda kafalar karışık vaziyette, o konularda cevabını bulacağını düşünüyorum...

Bu bilgilerin hepsi bana ait bilgiler olup, uzun zamandir yaptığım araştırmalar sonucu paylaştıklarımdır... Aynı zamanda bir çok sitedeki yorumları da okumuş olmam sebebiyle değişik açılardan olaylara yaklaşmaya çalışıyorum..Benim verdiğim bilgiler sonucunda Tekrar Özürlü Raporu Alın ya da Almayın kesinlikle demiyorum, onun icin karar Özürlü Kişinin kendisi ve ailesine aittir.. SAYGILARIMLA ...

çiçek

Üye
Üye
çok teşekürler bu sınav kulazu ne zamn nerede yanlancaktır peki ? ister istemez olmsz düsüncelerde oluyor çünkü engllileri çok zorluyorlar bnce yeni rapor almak uzun zamn alıyor heyette fln grmk:( sz engllimısnz bilmm ama bnce zor:mad::(

Birey

Üye
Üye
Çiçek hanım, sizin kafanızdaki tüm soru işaretlerinin aynısı bizde de var. Sınav tarihi, başvuru, kurs zamanı ve başvuru(kurs zamanı ocak densede henuz başvuru hakında bilgi yok) Bu sorular bilinmezliğini koruyor. Rapor konusunda şunu söylemek istiyorum. 2011 yılında aldıysanız yani son yasa değişikliğinde sonra aldıysanız(gün ay olarak tarih hatırlamıyorum) Sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. zira ben 2011 şubatında aldım, raporum 2 yıl geçerli buna rağmen dr benım sınava girebileceğimi söyledi yani sorun teşkil etmeyeceğini söyledi.

YassaX

Üye
Üye
çok teşekürler bu sınav kulazu ne zamn nerede yanlancaktır peki ? ister istemez olmsz düsüncelerde oluyor çünkü engllileri çok zorluyorlar bnce yeni rapor almak uzun zamn alıyor heyette fln grmk:( sz engllimısnz bilmm ama bnce zor:mad::(

çiçek hanım, Sınav Klavuzu ( Sınav Yönetmeliği ) Devlet Personel Başkanlığı'nın öncülüğünde T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ( Ozida ) , OSYM ve Meb in görüşleri alınarak hazırlanmaktadır... Ocak 2012 başlarında Sınav Klavuzu yayımlanır , ÖMSS Başvuruları da Ocak 2012 sonuna doğru aşlar düşüncesindeyiz.. Evet Rapor Konular zor konular, ALLAH O konuda Tüm Özürlü Kardeşlerimizin yardımcısı olsun... 16 Aralık 2010 tarihinden sonra alınmış Özürlü Raporlarında herhangi bir sorun yok, önce alınan raporlarda da herhangi bir sorun olup olmadığını Sınav Klavuzu yayımlanınca görüceğiz... Kişisel fikrimi soracak olursanız, çok eski tarihli rapor olmadığı sürece , sürekli raporlarda herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum..

çiçek

Üye
Üye
teşekürler

açıklamanz için çok teşekurler sagolun ömss 29 nisanda yapılcakmış dogum günümden birgn önce olcak sey mı ;)birde kurs lar aciklnsa aradm sordm yok öle bi kurs deiler :(

Birey

Üye
Üye
ozkancey, abı bu gün bazı arkadaşlar kursların talebe göre açılacağını, halk eğitim merkezlerini arayıp kayıt olmamız gerektiğini söylediler. Numarayı almadım, Direk kendimdim 2 tane halk eğitim merkezine gittim, buna dair bir bilgi bizde yok dediler. ösym ye gittim yine öyle belli değil dediler. Bu konuda herhangi bir bilginiz var mı?

mutlu1985

Üye
Üye
ömss tarihi belli oldu

Arkadaşlar sinav tarihi 29 nisan gözümüz aydin !

Tekerlekli Sandalye