ÖMSS Sınav Tarihi Kesin Olarak Belli mi ?

YassaX

Üye
Üye
mutlu1985 takvimi paylaştığın için teşekkürler..

YassaX

Üye
Üye
açıklamanz için çok teşekurler sagolun ömss 29 nisanda yapılcakmış dogum günümden birgn önce olcak sey mı ;)birde kurs lar aciklnsa aradm sordm yok öle bi kurs deiler :(

çiçek hanım Sakarya'da bende bizzat Halk Eğitime ve İŞKUR a gittiğimde onların da bilgisi yoktu.. Tekrar ediyorum; Sınav Klavuzu Netleşmeden ben devletin ÖMSS Kurslarını başlatacağını düşünmüyorum.. Bugün ÖSYM yi arayan bir arkadaşımıza Sınav Klavuzunun Ocak Ortalarından sonra cıkacağı cevabı verildi.. Bizim yapmamız gereken bulunduğumuz ildeki Halk Eğitim Merkezini ve İŞKUR u zaman zaman arayarak veya bizzat giderek takip etmeye çalışmak...

YassaX

Üye
Üye
ozkancey, abı bu gün bazı arkadaşlar kursların talebe göre açılacağını, halk eğitim merkezlerini arayıp kayıt olmamız gerektiğini söylediler. Numarayı almadım, Direk kendimdim 2 tane halk eğitim merkezine gittim, buna dair bir bilgi bizde yok dediler. ösym ye gittim yine öyle belli değil dediler. Bu konuda herhangi bir bilginiz var mı?

Keko bu konuda çoğu Halk Eğitim Merkezinin ÖMSS nin bile ne olduğunu bilmediğini görüyoruz... Bu işin Organizasyonu muhtemelen şoyle olacak... ÖSYM Sınav Klavuzunu diğer ilgili kurumlarla birlikte hazırlayacak..Ocak ortalarından sonra da yayımlanacak...Buna göre Sınav KOnuları, Soru Adetleri vs hersey belli olacak.. Kurs ise sanirim 2 aylık süreçte verilecek.. Devlet PErsonel Baskanliğina Bağli İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezleri aracılığı ile de bu ÖMSS Kursu gerceklesecektir diye dunuyorum..Bulunduğunuz ildeki Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR u devamlı surette takip edin..Ayrica Sitemizde herhangi bir gelisme olduğugunda duyuruları da yapılacaktır ...

Birey

Üye
Üye
Cevap için teşekkürler, takib etmeye devam ederim.

volkqn

Üye
Üye
evet belli. Herkeze haYırlı olsun :)

çiçek

Üye
Üye
ömss kusları ocakta deniyordu ocak geldi bişi yok hala nereyi arasak yok diyorlar net bi bilgisi olan yazarmı lütfen

YassaX

Üye
Üye
çiçek hanım aynı durum Sakarya'da da mevcut.. Şu anda ne Halk Eğitim Merkezi ne de İŞKUR Konu ile alakalı bir bilgileri yok.... Benim tahminim şu şekilde: ÖMSS Tarihi belli oldu anca SInav Klavuzu yayımlanmadı.. Ocak ayının sonlarına doğru yayınlanacağı tahmin ediliyor.. Sınav Klavuzunda Sınav Konuları da yer alacağından, ÖMSS Kurslarını başlatmak icin Sınav Konularının belli olmasını bekliyor olabilirler düşüncesindeyim.. Siz yine de bulunduğunuz ilin Halk Eğitim Merkezlerini ve İŞKUR Bölge Müdürlüğünü takip etmenizde fayda olur düşüncesindeyim...

çiçek

Üye
Üye
teşekürler açiklamınız için zamn zaman halk egtimlere gittip sorcaz artık bir bilgi alırsananız banada yazarmısnız lütfen

YassaX

Üye
Üye
çiçek hanım Rica Ederim.. Zaten Devlet eliyle ÖMSS Kursu Başvuruları vs başladığı anda Sitemizde mutlaka yer alacaktır... Ayrıca kendinizin de Halk Eğitim Aracılığı ile sorgulamanızda fayda var..

Birey

Üye
Üye
Halk eğitim merkezinden aldığınız cevapları buraya yazarsanız, seviniriz arkadaşlar.

gül

Üye
Üye
s.a abi
sen bilirsin başvuru tarihi bellimi ömss nin

YassaX

Üye
Üye
a.s. gül ... ÖMSS ( Özürlü Memur Seçme Sınavı ) 29 Nisan 2012 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak... Ancak Sınav Klavuzu yayımlanmadığı için ÖMSS Başvuru Tarihi daha belli olmadı... Sınav Klavuzunun Ocak ayının Sonuna doğru yayımlanmasını beklemekteyiz ...

ÖMSS ile ilgili somut gelişmelerin hepsi şu link'te yer almaktadır : T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Ayrıca ÖSYM nin Sınav takvimi link'ini de takip etmekte fayda var... Oda verdiğim bu link'tir : http://www.osym.gov.tr/belge/1-12592/2012-sinav-takvimi.html]

YassaX

Üye
Üye
Halk eğitim merkezinden aldığınız cevapları buraya yazarsanız, seviniriz arkadaşlar.

Keko Sakarya Halk Eğitim Merkezi 2 Ocak 2012 Pazartesi günü verdiği cevapta; ÖMSS Kursu ile alakalı herhangi bir yazı ya da bilgi gelmediğini ve böyle bir kurs olursa da bunu tek başlarına düzenleyebileceklerini ifade etmişlerdir.. Sınav Klavuzu yayımlandığında sanirim ÖMSS Kursu ile gelismeler olacaktır...

Birey

Üye
Üye
özkancey teşekkürler abı, burda da durum aynı.

YassaX

Üye
Üye
Keko takip etmeye devam ....

çiçek

Üye
Üye
arıyoruz yok öle bir şey diyor pazatesi sordurcam tekar herhangi bir bilgiye ulasır isenız bilgilendırmenizı rica ediyorum teşekürler

YassaX

Üye
Üye
çiçek hanım bana kalırsa biraz acele ediyorsunuz.. Sadece sizin ildeki Halk Eğitim Merkezinde ya da İŞKUR'da bilgi yok değil, hemen hemen tüm illerde aynı durum... Tekrar Ediyorum Dikkatli Okuyun Lutfen : ÖMSS icin Sınav Klavuzu daha yayımlanmadı, Sınav Klavuzu yayımlanmadığı icin Sınav Konuları belli değil... Sınav Konuları belli olayan bir ÖMSS nin Kursu nasil düzenlenecek.. Daha Sınava 3,5 ay var.. Şu anda ÖMSS Kursunu sıkı takip etmeye devam, beklerken de ÖMSS ye yogun tempo ile çalışmaya dewam.. KPSS Konu anlatımlı Kitapları ya da Lise kitaplarını da tavsiye edebilirim.. T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük 11. sinif zirve yayınlarının kitabı cok guzel, NT Mağazasından aldim ve çalışıyorum.. Sınav Klavuzu yayımlandığında İnkilap Tarihi Harici konular eklenirse onlari da çalışacağım inşallah

Tekerlekli Sandalye