ÖMSS Sınav Tarihi Kesin Olarak Belli mi ?

çiçek

Üye
Üye
acele ettimi sölemişsniz ama ben ocak ayında açılack dediginden soruyorm araştıtıyorum dikkali okumami söylemişsinz çok şükür ki bir şeyi birkere okumam yetiyor bende kndi imkanlarım dogrultusunda çalisiyorum genel olarak ama kus destekli olsa daha ii olagını düşündügmden kurs kunusuna net bişiler ögrenme çabasındayım umarım anlaya bildinz beni teşekürler

YassaX

Üye
Üye
çiçek Hanım sizi cok iyi anliyoruz zaten, sizde bizi anlayın lütfen...Herkes ( kendim dahil ) kendi imkanlarıyla ÖMSS ye hazırlanmaya çalışıyor., ÖMSS Kursunu da dört gözle bekliyoruz. Çiçek Hanım burada alınganlık yapmayı gerektirecek bir durum yok. ( Dikkatli okumanızı tavsiye etmem sonucunda neden ki okuduğunuzu 1 kere de anlayamadiğiniz sonucuna varıyosunuz ki - Cevaplarımı beğenmiyorsanız okumazsiniz olur biter ) Ben burada ÖMSS Aday Arkadaslara yardımcı olmak icin elimden geleni yapıyorum... Burada kişisel bir sorunu forumda paylaşmaya da gerek yok düşüncesindeyim.. Yanliş anlaşilan bir durum varsa bana Özel Mesaj yazarak, yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırmaya çalışabiliriz.. Kimse buraya girip ikili kişisel diyalogları okumak zorunda degil... 3-4 kez tekrar ettiğimi ben biliyorum bu konuyla alakalı olarak detaylar verdiğimi.. Ocak ayında ÖMSS Kursu açılacak diyen YETKİLİLER, Mart Ayında ÖMSS Olacak diyenlerle aynı YETKİLİLER.. Demek ki Sınav 29 Nisan 2012 de düzenleneceğine göre yanı sınav tarihi biraz ötelendiğine göre ÖMSS Kursları da Ötelenmiş olacağını ifade etmiştim 3-4 yazımda .. Bu konu sanirim dikkatinizden kaçmiş, tekrar tekrar aynı soruyu - konuyu yazıyorsunuz ...

çiçek

Üye
Üye
boş yere gerilmeyilim sz biliyorsnz diye szden cvp bkliyorm kursarn kişi tabine göre açılcagı duyumunu aldm bilgnz varmı bu konuda

Birey

Üye
Üye
Çiçek hanım, sorularınızda çok haklısınız, bende aynı soruların cevaplarını merak ediyorum ama sanırım henuz kimse bişey bilmiyor. Evet bazı arkadaşlar öyle diyor ama bazılarıda bizim gibi halk eğitim merkezlerinin bu konuda bilgileri 0lmadığını söylüyor. İnş bu ay sonuna kadar herşey açığa kavuşur. Özkancey sağolsun ilgilenıyor bu konuda bildiklerimide şahsen sadece ondan öğrendım. Bilgi paylaşımlarınız için teşekkürler özkancey.

YassaX

Üye
Üye
çiçek hanım tüm illerde bu konuda bir hareketlilik var.. İllerin Halk Eğitim Merkezleri ile Türkiye Beyazay Derneği Ortaklaşa ÖMSS Kursu duzenliyorlar.. Bu konuda Türkiye Beyazay Derneği ve bulunduğunuz ilin halk eğitim merkezine ulaşarak takipte kalin.. Evet önce Ön Başvuruları ve Ön Kayıtları alarak ÖMSS Kursunu talebe göre açıyorlar... Vereceğim linkteki sayfaları da okumanızı tavsiye ederim :
http://engelliler.gen.tr/f58/omss-icin-hazirlik-kursu-acilan-il-var-mi-10803/
http://engelliler.gen.tr/f58/turkiy...yazdigim-mail-ve-lokman-ayvanin-cevabi-11474/

YassaX

Üye
Üye
Keko Teşekkür Ederim Duygu ve Düşüncelerin için.. Bu gidişle Tüm İllerde Türkiye Beyazay Derneği ve Halk Eğitim Merkezleri Ortaklaşa organize edecekler gibi geliyor..yukarıda verdiğim Beyazay Derneğinin İnternet Adresinden bulunduğunuz ilin Şubesinin telefon bilgilerini öğrenip irtibata geçebilirsiniz... İsterseniz Genel Müdürlüğü'nün telefonlarını arayarakta ilinizle ilgili bilgileri alabilirsiniz düşüncesindeyim ....

Aslında ben nasıl olmasini isterdim biliyor musunuz ? : Bulunduğumuz İlin İŞKUR Bölge Müdürlüğü; Zaten Kendisinde Kaydı Olan % 40 ve üzeri Tüm Özürlü Kayıtları olan kişilerin Bilgileri de mevcut.. Tüm Özürlü Arkadaşlarımıza Telefon - İnternet - Mektup Yoluyla ulaşip, ÖMSS Kursuna katılıp katılmama durumunu sorup,Katılmak isteyenlerin Hafta Sonu mu, Hafta ici mi müsait olduklarını öğrenerek, katılmak isteyenlerin kayıtlarını alıp, ÖMSS den de herkezi haberdar etmiş olup, ÖMSS Kursunu da Halk Eğitim Düzenleyeceğini ve Başvuru icin istenen belgeri getirip, Şu tarihte Şurada ÖMSS Kursunuz başlayacaktır denmesi en doğrusu - en mantıklısı idi.. Görünürde Kar amacı olmayan , BAĞIŞ ( Ücret ) Adı altında YARDIM ! toplayan vs vs derneklerle, Randevu almadan bizimle görüşmeyen derneklerle neden bizi Muhattap ediyorlar ki .. Bu Devletimizin bize sağlamış olduğu hakkı, en kısa yoldan, Özürlü Kardeşlerimize en basit olarak bu imkanlardan yararlandırarak sunulması, en doğrusudur ....

Kusura bakmayın bu konularda biraz doluyum, ama gercekten cok uzuluyorum ... Dönüyor dolaşiyor , herkes bir noktada ÇIKARINI VE PARAYI düşünüyor... ÇIKAR dünyasında yaşıyoruz, ama unutmasınlar ki : " Biz ALLAH'tan gelene razı olursak, ALLAH'ta bizden razı olur... " ... Bu dünyanın bir de öbür tarafı olduğunu kimse unutmasın , Hele ki " KUL HAKKI'NIN BAĞIŞLAMASI OLMADIĞINI HATIRLATMAK İSTERİM "

Birey

Üye
Üye
Keşke sizin dediğiniz yöntemi izleselerdi Özkancey. Zaman da kısıtlı, doğrusu zaman kısıtlı olmazsa bile yetkililerin sizin dediğiniz yöntemi izleyeceğini sanmıyorum. Herkes gibi onlarda sadece resmiyette görevlerini yapmış görünmeleri yeterli geliyor. Güzel belirtmişsiniz, kul hakkına giriyorlar bu sayede içimiz rahat olsun, elbet yüzleşeceğimiz gün gelecektir. İnş en kısa zamanda tüm sorular cevap bulur. Googleden bakacam, beyazay derneğini ilimizdeki dernek numarasını bulursam, telefonla yarın ararım.Arkadaşlar arayan olursa, ne tür bi cevap aldığımızı buraya paylaşalım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İşin garibi ne biliyormusunuz?
ÖMSS dahil engellilerle ilgili neredeyse tüm uygulamaların nasıl sağlıklı işleyeceğini bizler dışardan bakarak anlayıp kestirirken yetkililer her seferinde o işin içine ediyor. ÖMSS'de yine aynı şeyle karşı karşıyayız. Şunun şurasında sınava 3 ay var. Çoooookkkkk önceden ÖMSS sınav kursları açılmalıydı. Ama işte sağolsun bakanlık sınav tarihini açıklamada o kadar geç kaldıki, kurs açacak kurumlarda bir anda afalladı. Sınav tarihi en az 9-10 ay önce açıklanmalıydı. Adamlar utanmasalar önümüzdeki hafta sınav yapacağız diyecekler. Durumm o derece vahim.

mevce

Üye
Üye
Halil Bey,kesinlikle haklısınız ösym 2012 takvimini açıklayalı aylar oldu.2012 aralıkta yapacağı sınava kadar belirlerkenömssyı açıklama zahmetinde bulunmadılar.Tarıhten başkada elimizde bir şey yok zaten.

YassaX

Üye
Üye
Evet Haklısın Halil.. Sen bizden bu konularda cok daha fazla tecrübelisin ve işin içindesin.. Benim senin kadar tecrübem yok... Yani burada bir düzensizlik, bir plansizlik mevcut... Kurumlar arasında dayanışma olacağı yerde kurumlar arasında çekişmelere şahit oluyoruz.. Bu durum bakan düzeyinde bile olabiliyor .. Sınava 3 ay gibi bir zaman var, Devlet eliyle ÖMSS Kursu acılıyor, Halk Eğitim Merkezi Müdür yardımcısı bana soruyor Sınav Konuları bellimi diye --> Gel buradan yak :) Güler misin ağlar misin!!! Mantıklı olan Sınav Klavuzunu yayımlarsın, Sınav Konuların, soru sayıların vs belli olur, ÖMSS Kursunu da ona gore acar ve planlarsın.. Cok mu zor bunları başarmak merak ediyorum.. ÖMSS Kursları olayını da Ticari Rant sağlayanların ekmegine yağ sürersin... 3 EKIM 2011 de yayımlanan ÖMSS Yönetmeliğinden önce sadece 2 tane Özürlü Personel Kitabı varken 2 ayda toplam 7 tane ÖMSS Kitabı baskıdan cıkardılar .. Sınav Konuları Belli degil, Eski Kitapları - Eski Soruları - Eski Konuları Süsleyip piyasaya verdiler.. Kimine Lisans - Ön Lisans Mezunları icin ÖMSS Kitabı adını verdiler, kimine Lise Mezunları ÖMSS dediler.. Faydasi olmaz mi , olur mutlaka ama SInav Konuları Yayınlanmadan basılan o kitapları ben almam kardeşim... Lise Kitaplarından, YGS - LYS - KPSS Kitaplarından çalışmak cok daha iyidir düşüncesindeyim...

Birey

Üye
Üye
özkancey link için teşekkürler abı, zahmete girmeden öğrenmiş oldum. öğrendiğim şey, Diyarbakırda beyazay derneğinin olmadığıdır, Türkiyenın her ilinde beyazay derneği yok anladığım kadarıyla. Ekranda bir harita var orda hangi illerde olup olmadığı anlaşılıyor.

YassaX

Üye
Üye
Keko Rica Ederim Kardeşim... Sana tavsiyem Diyarbakır Halk Eğitim Merkezine gidip yetkili bir Müdür Yardımcısı ya da direk gidip Müdürü ile konuşurp, diğer illerdeki uygulamalardan bahsedebilirsin.. Hatta Benim Bugün Yaptığım gibi : Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne gidip 3 tane Müdür Yardımcısı ve Müdür ile bir toplantıya katılmış oldum.. Ben bir Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Dosyası Hazırladım.. Bu dosyanın icine 3 EKIM 2011 de yayımlanan ÖMSS Yönetmeliğini koydum, Ozida'nin ÖMSS Konusundak Yorumlarını ve Bilgilerini ekledim ve ayrica Sınav Klavuzu Yayımlanmadığı icin gecmis yıllardaki Özürlü Personel Sınav Soru adetlerini ve konularını ekledim.. Sonuc itibariyle 16 Ocak 2012 Pazartesi Günü itibariyle Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ÖMSS Kursu Başvurularının alınmasına karar verildi. ÖMSS Kursu başlangıc tarihini ise 15 Tatil ertesi 8 Şubat 2012 olarak belirlemiş oldular... Bununla yetinmeyip bu durumun Sakarya 'da duyrulması amacıyla Sakara İŞKUR Bölge Müdürlüğüne gittim , Özürlü İşlemleri ile ilgilenen tanıdığım kişiye durumu izah ettim, oda Sakarya İŞKUR Müdürü ile bizzat görüşmemi istedi.. Müdür Beyle görüşmemiz sonucunda bana bu konuda yardımcı olacaklarını , A-3 Formatında 2 tane büyük kağıda Başvuruların 16 Ocak Pazartesi başladığını ve Diğer Bilgileri yazmami istediler.. Dediklerini hallettim ve Sakarya İŞKUR Bölge Müdürlüğü Panolarında şu anda yer almaktadır.. Ayrıca Sakarya'da İŞKUR Bölge Müdürlüğü en işlek caddelerden bir yerde Çark Caddesindedir.. Ayrıca İŞKUR a gelen Özürlü Arkadaşlarımıza da durumdan haberdar edeceklerdir...

Birey

Üye
Üye
özkancey, bi ara iki tane halk eğitim merkezine gittim, birinde müdüre de sordum, meb e gittim, ösym ye sordum, hepsi bilgimiz yok dediler. üstünden biraz daha zaman geçsn anca o zaman tekrar gidebilirim. Siz baya bi uğraşmışsınız, Allah gönlünüze göre versin.

YassaX

Üye
Üye
Sağol Keko, sana tavsiyem yukarıdaki gibi elinde bir dosya hazırla ve diğer illerdeki durumu belirt.. Beyazay veya başka dernekleri karıştırma, direk halk eğitim açıyorlarmış..Mesela Aydın da aynı sekilde imis.. Bu konulardan bahset.. Ayrıca Sınav Klavuzunun da ay sonuna doğru yayımlanacağını soyle.. Biraz uğraş ver kardeşim.. İşkurada fikir almak amaciyla git.. Benim yaptıklarımdan da bahsedebilirsin, sakarya ilinde.. ALLAH Hepimizin Gönlüne Göre Versin Kardeşim...

Birey

Üye
Üye
Özkancey abı dediğinizi yapardım lakin adamlar kaale almaya bilir. yada ters cevap verebilir bana. Bu kadarı beni aşar şahsen. yapabileceğimi sanmıyorum. Tavsiye için teşekkürler

YassaX

Üye
Üye
Anladim Keko, Hakkında ve Hakkınızda Hayırlısı Olsun.. Yalnız Şunu da Unutma, bu tarz durumlarda Ozguvenin tam olmali ve Alacagın Olumlu sonuclar neticesinde cok fazla da hayır duası alacagını dusunuyorum... Yine de dedigim gibi Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

Birey

Üye
Üye
özkancey Sizi anlıyorum fakat inanın sandığınız kadar işkerinde duyarlı insanlar değil bunlar. Ben zaten onlara ösym nın böyle bir açıklama yaptığını, Türkiye genelinde tüm Halk Eğitim Merkezlerde kurs açılacağını söyledım, onlar sadece bize böyle bir bilgi gelmiş değil dediler. Bunu diyen bir insana başka ne diyebilirim ki.

YassaX

Üye
Üye
Anladim Keko .. Şu konuda onlar haklı olabilirler.. Tüm Türkiye'de Bütün Halk Eğitim Merkezlerine böyle bir yazı gitmemiş olabilir.. Bende bunda yaklaşık 1,5 ay önce ilk kez gittiğimde ÖMSS 'den bile haberdar değildiler.. Ancak ben onun üstüne 5-6 kez daha gittim.. Diğer illerdeki durumu anlattim.. Ayrica Sakarya'da da Beyazay Derneği sanirim bir görüşme yapmiş, onlarda kendi başlarina başvuru topluyorlar .. Açıkcası ben Sakarya Beyazay Derneği yetkilisinin bana verdiği yanıtlardan tatmin olmadim ve Devletin Kurumu Olan Sakarya Halk Eğitim Merkezine gittim ve direk anlattim yaşadıklarımı.. Onlarda bu konuda Özürlülere yönelik bu kursların kesinlikle Ücretsiz olduğunu ifade ettiler.. BU kursu biz de düzenleriz , organize ederiz dediler ve 16 Ocak 2012 Pazartesiden itibaren başvuruları alacaklar... Bende ÖMSS Kursunun Sakarya ilinde duyurulması olayını üstlendim.. Elimden geldiğince, gücüm yettiğince bunu yapacam ALLAH'IN izniyle ...

Birey

Üye
Üye
Allah yardımcınız olsun öckancey, madem 16 dan sonra başvuru alacaklar sizin ordakiler. bende 15 den sonra gider tekrar sorarım.

Tekerlekli Sandalye