ÖMSS Sınav Tarihi Kesin Olarak Belli mi ?

YassaX

Üye
Üye
Keko iletişim halinde olalim kardeşim.. elimizden bişey gelirse buradan da olsa yardımcı olmaya calisirim..

Birey

Üye
Üye
olur abı, teşekkürler sağolun.

YassaX

Üye
Üye
Rica Ederim Keko..Sende Sağolasın...

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI'NA ( ÖMSS ) HAZIRLIK ANLAMINDA SAKARYA İLİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME VE DUYURULAR AŞAĞIDAKİ GİBİDİR :
Sakarya İlinde ÖMSS Kursu icin Türkiye Beyazay Derneği Başvuruları aldığını öğrendikten sonra , telefon ettiğim Beyazay Yetkilisi Bayan ile ilgili konuşmalarımı ve diyaloglarımı, yukarıdaki mesajlarımda paylaşmıştım.. Ayrıca Bu diyalogları Türkiye Beyazay Derneğinin Genel Müdürlüğü'ne mail olarak yazmiş ve benim bu mailime cevabı da Türkiye Beyazay Derneği Başkanı ve Sahibi ve Geçtiğimiz Dönem Ak Parti Millekvekili Sayın Lokman AYVA cevaplamıştır.. Mailim ve Cevabı buradaki Link'tedir: Türkiye Beyazay Derneğinin Genel Müdürlüğü'ne Yazdığım Mail ve Lokman AYVA'nın Cevabı buradaki Link'tedir : http://engelliler.gen.tr/f58/turkiy...yazdigim-mail-ve-lokman-ayvanin-cevabi-11474/
Bu gelişmeler üzerine Ben Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcıları ile yaptığım görüşme sonucunda, yapılanlarıda aşağıdaki gibi özetledim... ÖMSS Kursunu Devletimizin Üst Kademlerindeki yetkililer açıklamıştı ve Halk Eğitim Merkezleri araclığıyla olacağı ifade edilmişti..Ben de bu olayı hırs yaptım ve kendime bir görev sayip, gücümün yettiğince bişeyler yapmaya çalıştım
Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne gidip 3 tane Müdür Yardımcısı ve Müdür ile bir toplantıya katılmış oldum.. Ben bir Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Dosyası Hazırladım.. Bu dosyanın icine 3 EKIM 2011 de yayımlanan ÖMSS Yönetmeliğini koydum, Ozida'nin ÖMSS Konusundak Yorumlarını ve Bilgilerini ekledim ve ayrica Sınav Klavuzu Yayımlanmadığı icin gecmis yıllardaki Özürlü Personel Sınav Soru adetlerini ve konularını ekledim.. Sonuc itibariyle 16 Ocak 2012 Pazartesi Günü itibariyle Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ÖMSS Kursu Başvurularının alınmasına karar verildi. ÖMSS Kursu başlangıc tarihini ise 15 Tatil ertesi 8 Şubat 2012 olarak belirlemiş oldular... Bununla yetinmeyip bu durumun Sakarya 'da duyrulması amacıyla Sakara İŞKUR Bölge Müdürlüğüne gittim , Özürlü İşlemleri ile ilgilenen tanıdığım kişiye durumu izah ettim, oda Sakarya İŞKUR Müdürü ile bizzat görüşmemi istedi.. Müdür Beyle görüşmemiz sonucunda bana bu konuda yardımcı olacaklarını , A-3 Formatında 2 tane büyük kağıda Başvuruların 16 Ocak Pazartesi başladığını ve Diğer Bilgileri yazmami istediler.. Dediklerini hallettim ve Sakarya İŞKUR Bölge Müdürlüğü Panolarında şu anda yer almaktadır.. Ayrıca Sakarya'da İŞKUR Bölge Müdürlüğü en işlek caddelerden bir yerde Çark Caddesindedir.. Ayrıca İŞKUR a gelen Özürlü Arkadaşlarımıza da durumdan haberdar edeceklerdir... SAKARYA HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN ÖMSS KURSU HAKKINDAKİ DUYURUSU AŞAĞIDAKİ GİBİDİR :

DUYURU KONUSU

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU AÇILMASI VE ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN DÜZENLENMESİ HAKKINDA

29 NİSAN 2012 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI’NA ( ÖMSS ) YÖNELİK, ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU; ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NCE DÜZENLENECEKTİR.

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSUNA YÖNELİK BAŞVURULAR 16 OCAK 2012 PAZARTESİ TARİHİNDEN İTİBAREN; ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE YAPILACAKTIR.

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURS BAŞLAMA TARİHİ; ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NCE 8 ŞUBAT 2012 ÇARŞAMBA OLARAK PLANLANMAKTADIR.

BAŞVURU ADRESİ : ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ
BOSNA CADDESİ ( ELECTROWORLD KARŞISI ) NO: 108
ADAPAZARI / SAKARYA

SANTRAL TEL : 0 264 277 36 71

E-MAIL : 194136@MEB.K12.TR

WEB ADRESİ: Adapazar1 Halk Eitim

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU ÜCRETSİZDİR

çiçek

Üye
Üye
ömss

ömss tarihi haziran deniyor dogruluk bayi nedir bilgilendirseniz sevinirim

YassaX

Üye
Üye
çiçek hanım Zaten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Resmi İnternet Sitesinde bile ÖMSS 29 Nisan 2012 Tarihinde yapılacaktır diyor, aynı şekilde ÖSYM nin Sınav Takviminde de bir değişiklik yok.. Linklerden de bakılabilir : Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | 2012
ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi
Bence Bakan Fatma ŞAHİN'İN " HAZİRAN Ayında yapacağımız Sınav " açıklaması ya " DİL SÜRÇMESİDİR " ya da ; sınav değil de , sınav sonrasında özürlü boş kadrolarının yer alacağı alım sürecine ilişkindir.

volkqn

Üye
Üye
nisan 29 Arkadslar . DERS CALIŞMAYA DEVAM . SAYGILAR

YassaX

Üye
Üye
Ankara Büyükşehir Engellileri Sınava Hazırlayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 4 branşta açacağı kurslarla engellileri 29 Nisan’da yapılacak “Özürlü Memur Seçme Sınavı” na hazırlayacak

Gazi Üniversitesi ile ortaklaşa oluşturulacak kurs programı “Bilgisayar İşletmenliği”, “Ön Muhasebe”, “Halkla İlişkiler” ve “Büro Yönetimi” branşlarında olacak. Kayıtları başlayan kurslar, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’nde yapılacak ve kurs sonunda başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde sürdürdüğü projelerle yüz binlerce Başkentlinin hayatına destek oluyor. Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) işbirliğiyle Türkiye’ye örnek bir projeyi daha hayata geçirecek olan Büyükşehir Belediyesi, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali bünyesinde Gazi Üniversitesi’nin işbirliğinde Özürlü Memur Seçme Sınavı’na Hazırlık Kursu açacak. Kurslar 29 Nisan’da Türkiye genelinde yapılacak sınava hazırlığın yanı sıra, engellilerin hem teknolojiyi kullanmalarını hem kendilerine ve başkalarına faydalı olmalarını sağlayacak hem de iş bulma olanaklarını hızlandıracak, kolaylaştıracak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanın da verileceği kurslar engelli bütün bireyler için yeni bir yaşama adım atmaya yardımcı olacak.

Engelliler Lokali’nde kayıtları başlayan kurslardan ilk etapta yüzde 40 bedensel ve ortopedik engelli 44 kişi faydalanacak, ardından açılacak ikinci dönemde yine 44 kişi eğitim alacak. Başvurunun beklenenden fazla olması halinde lise mezunlarına öncelik verilecek. Hafta içi pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-17.00 saatleri arasında 10-12 kişilik sınıflarda yapılacak derslere katılım Büyükşehir Belediyesi’nin engelli araçları ile sağlanacak. Kursa katılmak isteyen engellilerin diploma, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu (engel raporu) ile Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’ne başvurması gerekiyor. Kurslar, 13 Şubat’ta başlayacak.

Biraz değişik bir ÖMSS Kursu Modeli.. Sonuc itibariyle ÖMSS Kursu olsunda ne şekilde olursa olsun düşüncesindeyim...

çiçek

Üye
Üye
teşekürler volkan kurslarla ilgili bilgiyi aldın mı ? katılmayı düşünüyormusun

teamtech

Üye
Üye
slemlarımla 29. nisanda memur sınavları yapılacak ama nezaman başvurular acıklanır şurada 2 ay kaldı yada biz başvuru şimdiden yapabılırmıyız ben ilk okul özürlülüyüm saygılarımla .

YassaX

Üye
Üye
teamtech ÖMSS 29 Nisan 2012 ( ÖMSS ye Tam Olarak 3 Ay Kalmıştır ) tarihinde ÖSYM tarafından yapılacaktır. Siz İlköğretim Mezunu olduğunuz için Sadece ÖMSS ye Başvuru yapacaksınız ve Sınava girmeden Noter Huzurunda KURA ile atanmayı bekleyeceksiniz.. ÖMSS için Sınav Klavuzu daha yayınlanmadı..Klavuz yayınlanınca ÖMSS Başvuru Tarihi ve diğer cevapsız sorularda cevap bulacaktır.. Benim kişisel tahminim ise; Sınav Klavuzu Şubat Ayının ilk haftası yayınlanır ve ÖMSS Başvurularıda 15 Şubat tarihinden sonra olacağını düşünüyorum..Bu yorumum herhangi bir duyum değildir, benim tahminimdir..

teamtech

Üye
Üye
mrb özkancey abi ömss sınavında arkadaslardan bırı ilk okul mezunu sordugu soru su kod başvuruda yazılacakmı? genel özurlu %40 ve birde istenılen belgeleri tam olarak yazarmısınız oysm de acıklamada yazılar buyuk harfle yazılıyor dıyor dogrumu tukenmez veya dolma kalemle teşekkürler bilgilerinizden dolayı ilk kez katılacaz yardımcı olurmusunuz sizdaha ayrıntılı anlatıyorsunuz.

Tekerlekli Sandalye