ÖMSS Tercih klavuzu 11-20 Temmuz tarihleri arasında yayınlanacaktır

poseydoon

Üye
Üye
BASIN DUYURUSU
(29 Haziran 2012)

2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme:
Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına
Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

“Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca yapılan 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Bu amaçla hazırlanan 2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır.

Tercih Kılavuzu, 11-20 Temmuz 2012 tarihleri arasında ÖSYM’nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet adresinden yayımlanacaktır.

Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS’ye girilmiş ve ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans mezunları için ÖMSSP2, lisans mezunları için ÖMSSP3 puanının alınmış olması ve Kura Usulü Yapılacak Yerleştirme için başvuru yapılmış olması gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini, 11-20 Temmuz 2012 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden teslim edilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.
kaynak: ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

Nonamex

Üye
Üye
Hahahaha inanmazsınız ama tam da tahmin ettiğim gibi oldu, çok muhterem bakanımız sınav sonuçlarının haftaya açıklanacağını söyledikten 3 hafta sonra sonuçlar açıklanmıştı, tercihler için de haftaya dediğinde temmuz 15 civarı diyordum ve oldu beni yanıltmadığınız için teşekkür ederim bakanım..!!! neyse bu kadar bekledik temmuzu da bekleriz 1 ay da yerleştirme sonuçlarını bekleriz, 1 ay da atama işlemleri derken 2012 yılı için 2. atama felan olmaz diye düşünüyorum herşeyin hayırlısı artık...

mevce

Üye
Üye
Teşekkür ederiz.Uzatmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.

hunter

Üye
Üye
en azından belirsizlik ortadan kalktı..hayırlsı olsun...

hunter

Üye
Üye
özkancey; Kehanetiniz tuttu,en azından 29 haziranda bir açıklama yapılır demiştiniz,şimdi sizden yeni kehanetler bekliyoruz mesela tercih sonuçları ne zaman belli olur..

PınarYıl

Üye
Üye
Tercihlere ilişkin sonuçların açıklanması da en az 1 ay sürer sanıyorum,29 Temmuz'da da sonuçları açıklarlar.29 rakamı pek çoğumuz için önem arz ediyor olacak sanıyorum bundan sonra :)

B

BALTAZAR_79

Guest
Hadi hayırlısı artık bir tarih var en sonunda, bu da bi şeydir demek zorundayız, ne yapalım bizi bu hale getirdiler. Ama hala alım sayıları hakkında bir bilgi yok maalesef. ALLAH hakkımızda hayırlısını versin....

philosafftrick

Üye
Üye
arkadaslar ben tercıh yapmayacagım hadı sıze hayırlı olsun -1 ıle baslayabılırsınız 11 temmuzdan sonra :(

hunter

Üye
Üye
pınaryıl; 20 temmuzda bitecek tercihler hemen 9 gün sonra sanmam anca ağustosun ortasında açıklanır sonuçlar, atananlar için işe başlama eylül'Ü bulur..neyse hayırlısı olsun..geç olsun güç olmasın..

adre

Üye
Üye
herkez için hayırlısı inş

Son düzenleme:

SERDAR42

Üye
Üye
özkan bey, sayın bakanımız (!) Fatma Şahin'e danışman olarak atanmanızın hem onun açısından hemde bizim açımızdan çok çok faydalı olacağı kanaatindeyim... :)

YassaX

Üye
Üye
özkancey; Kehanetiniz tuttu,en azından 29 haziranda bir açıklama yapılır demiştiniz,şimdi sizden yeni kehanetler bekliyoruz mesela tercih sonuçları ne zaman belli olur..

hunter kardeşim ; evet 29 Kehanetim Tuttu ( 29 Nisan 2012 - ÖMSS Sınavının Yapılması - 29 Mayıs 2012 ÖMSS Sonuçları Açıklanması - 29 Haziran 2012 - ÖMSS Tercih Kılavuzunun Açıklanması ya da Bu Konuda Duyuru Yapılması ) .. Eee Şimdide 11-20 Temmuz 2012 Tarihleri arasında Başvurular Alınacak ; Yerleştirmelerin Açıklaması da 29 Temmuz 2012 Olursa Şaşırmayın ... ( 11-20 Temmuz Tercihlerin Alınması Süresi Uzatılmazsa eğer ) ....

G

güz gülleri

Guest
gerçekten çok tebrik ediyorum sizi,süper yorumlarınız var :)
hadi bakalım inşallah herkesin gönlündeki olur:)

YassaX

Üye
Üye
SERDAR42 Bey ; ALLAH RAZI OLSUN Beni O Sekilde düşündüğünüz için ... Teşekkürler... Ancak ; politika bana göre degil, danışman olarak bile olsa ; cunku ben de geri vites yoktur, sağım- solum oynamaz benim, bu nedenlerle 657 ye tabi Duz Memur Olmak Yeter Bana ALLAH'IMA ŞÜKÜRLER OLSUN :)

YassaX

Üye
Üye
güz gülleri ; Amin . İNŞALLAH ... ALLAH RAZI OLSUN ...Sağolun :)

mehtap..

Üye
Üye
ya ben sınava gırdım ama kuraya başvrmadım vurmam gerekmıydı bilmiyordum bn tercıh yapamıycakmıym ?

sebboy

Üye
Üye
çok mutluyum 11 temmuzda açıklanıcak inş ama daha çok strese girdim daha önce tercih yapmadığım için arkadaşlar aile ve sosyal politikalari bakanlığına gitsem orda bana yardımcı olurlarmi tercih için engelli türüne göre tercih yapılıcak ama ortopedık engellı alan bir kurum belkı bana uygun olmayabilir asansör giriş kat vs... bide sıralama önemlı tabiki

SERDAR42

Üye
Üye
mehtap hanım sınava girenler sınav sonucuna göre tercih yapıp kuraya tabii olmayacaklar

G

güz gülleri

Guest
""cunku ben de geri vites yoktur, sağım- solum oynamaz benim,"":D
anlayana? çok şey anlatır:)
özkan cey den nükteler:)

YassaX

Üye
Üye
mehtap.. hanım ; Hayır Kuraya Başvurmanız Gerekmiyordu ... Zaten ÖMSS Sınavına Girenlerin KURA'ya Başvuru Hakları Olmuyordu ... Gönül Rahatlığı ile 11-20 Temmuz 2012 Tarihleri Arasında ÖMSS Tercihlerinizi Yapabilirsiniz ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye