ÖMSS Tercih klavuzu 11-20 Temmuz tarihleri arasında yayınlanacaktır

secil

Üye
Üye
Özkan bey ,29 haziranda en azından bir açıklama çıkar demiştiniz hakkattende öyle oldu.bravo süper yorumlarınız her konuda destek ve yardımlarınız için tesekkürler,Allah gönlünüze göre versin.hakkaniyet ağbiyede aynen katılıyorum...ÖMSS' nin tek ve güvenilir adresi ÖZKAN CEYLAN....

Birey

Üye
Üye
en azından artık tarih belli... Diğer belirsizlikler sürüyor olsa da... Buna da şükür...

hunter

Üye
Üye
okullar açılana kadar atamalar filan olsa bari,okula başlayacak çocuğum var atanırız,atanmayız ,başka yere atanırız diye daha yazdıramadım çocuğu okula..

YassaX

Üye
Üye
Özkan bey ,29 haziranda en azından bir açıklama çıkar demiştiniz hakkattende öyle oldu.bravo süper yorumlarınız her konuda destek ve yardımlarınız için tesekkürler,Allah gönlünüze göre versin.hakkaniyet ağbiyede aynen katılıyorum...ÖMSS' nin tek ve güvenilir adresi ÖZKAN CEYLAN....

secil hanım ; Evet ; Artık ÖMSS ile ilgili Açıklamarı 8-9 Aydır takip ede ede ; Yorumlarımız Tam isabet oluyor .. Teşekkür Ederim Düşünce ve Duygularınız için ... Amin. İNŞALLAH ... ALLAH HEPİMİZİN GÖNLÜNDEKİNİN HAYIRLISINI VERSİN ...

YassaX

Üye
Üye
özkan bey bir sorum olucak emekli arkadaşlar var onlarda ömss sınavı var hem emekli maşları var hem de memur olucaklar var mı böyle bişi bunu konuştuk arkadaş evet ben hem emekli maaşı alıcam hem de ömss de memur olursam onun parası da gelecek diyor?? aydınlatır mısınız 2 maaş olyur mu saçma değil mi??

sevme_ ; Benim ; uzmanlık alanım ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları ... Bu konulardaki soruları cevaplayabilirim.. Ancak ; emekli Olmuş bir kişinin ; özlük hakları ile ilgili ; Hem Devlet Memurluğu hem Emekli Maaşı alabilmesi konusunda bir bilgim yok malesef. O konuda yardımcı olamayacağım ...

Saygılar ...

faruks63

Üye
Üye
ŞükürLer oLsun sonunda tercih kıLavuzunun ne zaman yayınlayacaklarını açıkladılar..ßundan sonraki süreç kılavuzların adiL bir şekilde bizlere hazırLanmasıdır..ßiLg sertifikasını aLdım bugün Bundan sonrası ALLAH Cc Kaldı Umarım herkezin gÖnlüne göre VErir Hakkımızda hayırLısı olsun..

YassaX

Üye
Üye
faruks63 ; Amin . İNŞALLAH ... Sertifikanız da Hayırlı Olsun ...

faruks63

Üye
Üye
Teş.edyorum Özkan ßey ßu arada biraz daha zamanımız var ßu zaman zarfında bir sertifika daha alabilirim asLında Önereceğin bir sertifika varmı ÖZkan bey ? Sonuçta Bizlerden ne isteyeceklerini biLemiyoruz ben önLisanS mezunu oLmama rağmen sertifika aLdım asLında bu dersleri okuLda gördük transkrip biLe yeterLi oLabileceğini söylediler ben işimi Şansa bırakmadım .

Alper58

Üye
Üye
Bu ne resmen dalga geciyorlar bizle.
Su ana Kadar Bakan Hanimin dedigi hic birsey tutmadi ya var mi böyle birsey. Asagida tutmayan seyleri yaziyom dahasi var mi bilmem
1. 20 bin memur atanacak
2. Haziran ayinda atamalar olacak.
3.Tercihler haftaya baslayacak.

20 bini gectik 7 bin deyince sükür ettik.
Haziran ayinda atama yapilacak dediler tercih kilavuzu bile yayinlamadilar yaaa. Biz haziran ayinin sonunda kilavuzun ne zaman yayinlanacigini ögrenip sükrettik.

Inanamiyorum sinirlerim bozuldu sadece gülüyorum yaa.

YassaX

Üye
Üye
Teş.edyorum Özkan ßey ßu arada biraz daha zamanımız var ßu zaman zarfında bir sertifika daha alabilirim asLında Önereceğin bir sertifika varmı ÖZkan bey ? Sonuçta Bizlerden ne isteyeceklerini biLemiyoruz ben önLisanS mezunu oLmama rağmen sertifika aLdım asLında bu dersleri okuLda gördük transkrip biLe yeterLi oLabileceğini söylediler ben işimi Şansa bırakmadım .

faruk63 Bey ; ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi --> KPSS - 2012 /1 18 - 29 Haziran 2012 Tarihleri arasında Tercihler alındı ... LİNKİNİ verdiğim Kılavuzu inceleyin ve bakın..Sonucta Örnek bir Tercih Kılavuzu ... Tabiki; ÖMSS de bu kadar cok meslek olmayacak, yine de yararlı olur düşüncesindeyim ... Bende Lisans Mezunu Olarak Üniversitede 2 Dönem Bilgisayar Dersi Gordum Ancak ; Eylül 2011 Tarihinde ; KPSS ve ÖMSS Sınavlarının Başlangıclarında MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikamı aldım ...Hakkımızda Hayırlısı Olsun

YassaX

Üye
Üye
Alper58 Kardeşim ; Bakanın Direkt Olarak Kendisinde Hata yok bence... Bakanın Danışmanları ya da Bürokratlarında Hata var ... Sonucta ; O seviyeye gelen kişilerin; ellerine metin veriliyor ; oradan okuyorlar. Ya da basına acıklama yapacaklar ; danışmanlarının soylediklerini aktarıyorlar ...Bence ; Bakan Fatma Şahin'in Ekibi iyi değil diye düşünüyorum .. ÖMSS ilk bir sınavda olsa ; bu kadar hata gercekten cok fazla oldu

yavuzondem

Üye
Üye
ozkancey; belki konuyla alakalı değil ama, aklıma takıldı. bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirim.
1 Yıl Aday Memurluktan sonra ; Asaletiniz gelince Asil Memur Olmak diye bir durum var, peki asaletin gelmeme, işten çıkarma gibi bir durum söz konusu mu?

YassaX

Üye
Üye
yavuzondem; Devlet Memuru Arkadaşlarımdan Duyduğum kadar aktarayım. Göreve Başladığınızda Aday Memur Oluyorsunuz .. Kurumlardan Kurumlara Asaletin gelme süresi degisebiliyor . Ortalama 1 Yıl civarında ... Dersler goruyorsunuz, eğitimler alıyorsunuz ; bunun sonucunda sınavlar oluyorsunuz ( cok zor değiller ) ayrıca ; amiriniz çalışma düzenize bakıyor .. Cok Ters bir durum olmadiği surece Asaletiniz Onaylaniyor .. Ama Diyelim ki ; devamli insanlarla tartışma halindesiniz ; devamli sürtüşme durumlarınız var ; o zaman iş zorlaşır .. Kanunen bildiğim ; Aday Memurluktan cıkarıldığınızda ; 3 Yıl Memur Olamiyorsunuz ; Hatırladiğim kadariyla ...

bigboss

Üye
Üye
Anlamadığım bir durum var..Tercih kılavuzu yayınlandıktan sonra Kuraya başvuranlarda tercih mi yapacaklar ?

YassaX

Üye
Üye
bigboss; Bu Konunun İlk mesajında yani 29 Haziran 2012 ÖSYM Resmi İnternet Sitesinde Yazdığı yazıyı tekrardan guzelce bir okuyun ... Diyor ki : ÖMSS Sınavına girenler ve ÖMSS Kura'ya Başvuranlar için 11 Temmuz - 20 Temmuz 2012 Tarihleri Arasında ; ÖMSS - 2012 Tercih Kılacuvuzu ; ÖSYM nin Resmi İnternet Sitesinde Yayınlanacaktır ( Mutemelen 11 Temmuz 2012 Tarihinde Yayınlanacak ) ... Ve daha sonra 11 Temmuz - 20 Temmuz 2012 Tarihleri arasında ; ÖMSS Sınavına Girenler ve ÖMSS Kura'ya Başvuranlar ; Tercihlerde Bulunacaklar ... ÖMSS Kura'ya Başvuranlar icin Ekstra Bir bilgi verilmediğine göre ; KURA Çekimi ; Siz Tercih Yaptıktan Sonra Olacağı Yüksek ihtimaldir ... Ancak ; Yine de ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Sitesinin DUYURULAR Kısmını Ara ara Takip etmenizd fayda var ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

hunter

Üye
Üye
tercihlerin sonuçlanması tahmini ne kadar sürer ve olur da sonuçta tercihlerimizden birine yerleşirsek sonra ki süreç nasıl işler?

YassaX

Üye
Üye
hunter kardeşim ; Önce ki KPSS Örneklerine bakacak olursak ; 11-20 Temmuz 2012 Tercih Tarihleri Uzatılmassa ; benim tahminim ; 1-3 Ağustos 2012 Tarihleri gibi Yerleştirme Sonuçları Açıklanır. .. Atandığın Kuruma ; Evrak Teslimi ; Uygunluk icin Komisyon Sonucu vs Ağustos Sonu da Göreve Başlama Olabilir ...

Saygılar ...

hunter

Üye
Üye
özkancey; benim derdim atanırsak eğer okullar açılana kadar göreve başlamak,okul çağına gelen çocuk var,1 haziranda kayıtlar başladı ama bu belirsizlik yüzünden yazdıramadım daha okula..

YassaX

Üye
Üye
hunter kardeşim ; Hayırsıyla Atanalım da ; o detaylar bir şekilde aşılır kardeşim ... Bence senin yapman gereken ; Bursa ya kaydını yaptır cocuğunu; olmadı nakil ettirirsin.. Sonucta senin durumun ; Bursa icin ihtimali yuksek ... Ben Senin yerinde olsam o sekilde hareket ederdim ... Biliyorsun ; Yılın Her Doneminde atamalar oluyor ... Mesela 7 -8 Temmuz 2012 KPSS Lisans , 23 Eylül 2012 Ortaöğretim / Ön Lisans KPSS Sınavları olacak ; Ancak bunların İlk atamaları 19 - 28 Kasım 2012 Tarihleri arasında olacak ... Eee Onların icinde Binlerce Aile var ; yer değiştirecek olan vs ... O acidan ; o tarz detaylara cok takılmamak lazim ... Yine de bir avantajımız var ... Okullar Açılmadan Once ; Bence İlk atama Sonucuna göre ; göreve başlanmış olacaktır ... Hakkınızda & Hakkımızda & Tüm Engelli Kardeşlerimizin Hakkında Hayırlısı Olsun ..

Saygılar ...

hunter

Üye
Üye
tşk ederim özkan kardeşim,şimdi arkadaşları hep yazıldı,baba beni niye yazdırmıyorsun diyor,çocuğada ömss filan anlatamazsın,dedğiniz gibi yapayım yazdırayım olmadı nakil yaparız.saygılar..

Tekerlekli Sandalye