ÖMSS Tercih klavuzu 11-20 Temmuz tarihleri arasında yayınlanacaktır

YassaX

Üye
Üye
hunter kardeşim ; Rica Ederim ... Bence de en mantıklısı yazdırman ... En Kötüsü ; Başka bir ile atansan da; Çocugun ilk dönem gider Bursa'da Okuluna ; 15 Tatilde Aldırırsın Naklini .. Alternatif cok anlayacağın ... Burada En önemlisi bizim Hayırlısıylan ÖMSS Sonucuna Göre Yerleşmemiz ve Göreve Başlamamızdır ... Diğer Detaylar , Bir şekilde çözülür kardeşim ...

Saygılar ...

hunter

Üye
Üye
benim dert ettiğim yok bencede çok küçük bir ayrıntı be şekilde halledilir de çocuğa anlatamıyorsun işte...BU ömss süreci psikolojik olarak çok yıprattı ya boş boş beklemek.. umarım bu kadar beklememiz boşuna olmaz.ALLAh hepimizin gönlüen göre versin..saygılar..

YassaX

Üye
Üye
hunter kardeşim ; Sende Haklısın Ne Diyebilirim ki ... Amin . İNŞALLAH ... Hakkımızda Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

adore

Üye
Üye
hunter kardeşim ; evet 29 Kehanetim Tuttu ( 29 Nisan 2012 - ÖMSS Sınavının Yapılması - 29 Mayıs 2012 ÖMSS Sonuçları Açıklanması - 29 Haziran 2012 - ÖMSS Tercih Kılavuzunun Açıklanması ya da Bu Konuda Duyuru Yapılması ) .. Eee Şimdide 11-20 Temmuz 2012 Tarihleri arasında Başvurular Alınacak ; Yerleştirmelerin Açıklaması da 29 Temmuz 2012 Olursa Şaşırmayın ... ( 11-20 Temmuz Tercihlerin Alınması Süresi Uzatılmazsa eğer ) ....

29 temmuz pazara denk geliyor :(

mr.boris

Üye
Üye
Sınava giren tüm arkadaşlara hayırlı olmasını diliyorum.Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun inş..Saygılarımla.

YassaX

Üye
Üye
Yerleştirme - Sınav - Tercih - Herşey İçin Herkes Hakkında Hayırlısı Olsun ...

mehtap..

Üye
Üye
merhaba Br sorum olucak ben ömss ye girdım kpssyede başvuru yaptım sınava gırmeme bi engel değil dımı ömss ye girmış olmam bılgılendırırsenz sevınırm. tesekur edrm şimdıden

YassaX

Üye
Üye
mehtap.. hanım ; Rica Ederim ... Ben ÖMSS - Lisans Olarak 29 Nisan 2012 tarihinde ÖMSS ye girdim.. 9-18 Nisan 2012 Tarihleri arasinda da KPSS - Lisans Sınavına Başvuru yaptım. Nasipse 7 Temmuz 2012 Tarihinde de KPSS - Lisans a gireceğim ... Bunun bir KISITLAMASI Ya da ÖMSS 'ye BİR ZARARI KESİNLİKLE YOKTUR ... KPSS - Lisans Başvurumu yapmadan önce ÖSYM yi Telefon Edip Teyit aldim .... ÖMSS ye girdiğimi KPSS ye de girmek istediğimi soyledim.. ikisine de girebilirsiniz sorun olmaz dediler ... Ayrıca ; Engelli Raporu olan bir kişinin ; diyelim ki fiziki bir sorunu yok ; Nöroloji kaynaklı ya da daha farklı bir durumda olan bir kişi KPSS ye başvuru yaparken Engelli Raporunu Belirtmek zorunda değil.. Engelli Raporu Olanlara KPSS de Tek Avantajı Sınava Giriş Şartları Acısından Fiziki bir kolaylık sağlıyor ... ÖRNEK : Görme Engelli bir kardeşimizin bunu KPSS başvurusunda belirtmesi lazim; İşaretleyici ve Okuyucu imkanı sağlanıyor ... Tekerlekli Sandalyede Olan bir kardesim bunu da belirtmek zorunda... İnsülin Pompasi kullanan bir şeker hastasi da ; en basinda KPSS Başvurusunda bunu belirtmek zorunda ve Engelli Raporunu da ibraz etmek zorunda ...

KPSS Ortaöğretim / Ön Lisans Başvuru KILAVUZU ve DİĞER BİLGİLER LİNK'İ :

ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
mehtap.. hanım ; Rica Ederim ...

Saygılar ...

sorucevap

Üye
Üye
Geç olsu n güç olmasin herşeyin hayirlisi olsun
arkadaşlar

YassaX

Üye
Üye
sorucevap ; Amin . İNŞALLAH .

hunter

Üye
Üye
tercihler için fazla beklemeyiz herhalde ya sonuçta bilgisayar otomatik olarak yerleştirmeleri yapacak 7-10 gün arası açıklanmasını bekliyorum.

YassaX

Üye
Üye
hunter kardeşim ; Aynen Tahmin ettiğin gibi ; 7 ila 10-11 gun civarinda... Ben ÖSYM nin Yaptığı KPSS Yerleştirmeleri , TUS - DUS Yerleştirmeleri Takip ediyorum .. Ortalama 1 Hafta ile 10 Gun arasinda oluyor ..Mesela 18-29 Haziran 2012 Tarihleri arasında alınan KPSS - 2012 /1 Tercihleri tahminime göre 9 ya da 10 Temmuz 2012 Tarihlerinde acıklanacak ... Yaklaşık 10 gun sürüyor ...20 Temmuz 2012 Tarihi Uzatılmassa ; 31 Temmuz - 1 Ağustos Civarlarında da ÖMSS Yerleştirme Sonuçları Açıklanır ... Hakkımızda Hayırlısı Bakalım

Saygılar ...

hunter

Üye
Üye
saygılar benden özkan kardeşim..

erciyes57

Üye
Üye
selam: arkadaşlar memur alımındaki kriter ne ,nasıl olacak. mesela benim 85 ömssp1puanım var. yerleşebilecekmiyim? inanınki dağıldım.artık busitede olmasa kafayı yeriz herhalde....Şimdiden teşekkürler....

YassaX

Üye
Üye
erciyes57 kardeşim selam ... Memur Alımlarındaki kriter ; en öncelikli olarak Yüksek Puan ve Sıralama olacak ... 85 Ortaöğretim Puaninizla Yerleşir ya da Yerleşemezsiniz dememiz mümkün degil ... Cunku sadece size bağlı olan bişey degil ... Bakalim Ortaöğretim Kontenjanları Kac kisi olacak ? ; özel şartları olacak mi ? Sizin Tercih edeceğiniz il ya da ilçeler; cok tercih edilecek mi ? Bir cok faktore bağlı bişey ... Detaylar 11 Temmuz 2012 Tarihinde yani 8 Gün Sonra yayınlanacak ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzunda Belli olacaktır ... Stres ve Sıkıntı yapmaya gerek yok ... Biraz sabredicez ve Dua Edicez ... Kontenjanlarda Tercihlerimizi yaparken ; Sectiğimiz Kontenjan ve Kurumla ; Engelimizin uyumlu olmasi gerekir ... ÖMSS ilk defa yapiliyor ... Yerleştirme Sonrasında 5 Kişilik bir Komisyon olacağı ifade ediliyor ... Vereceğim LİNK'TENDE 5 Kişilik Komisyon Hakkında Bir Fikriniz Oluşur ...

LİNK : http://engelliler.gen.tr/f98/omssde-5-kisilik-komisyon-nedir-14511/

Saygılar ...

aziz

Üye
Üye
Slmlar görünen o ki bu belirsizlik bizi yese bitirsede 11 temmuzu bekliyeceğiz. Bütün sorular o gün yanıt bulacak. Özcanbey emeğiniz için çok teşekkür ederim. Hakkınız geçti helal edersiniz inş.

YassaX

Üye
Üye
aziz bey ; Herkese, Tüm Haklarım Helali Hoş Olsun ... Gücümüz Yettiğince ; Dilimiz Döndüğünce bildiklerimi paylaşıma açıyoruz ... 11 Temmuz 2012 Tarihini beklemekten ve Dua Etmekten başka yapılacak bişey yok ... Hakkımızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye