SGK Evrak Takip

Valla o konuda haklısın bende dua ediyorum bir aksilik çıkmasın herşeyim tamam bütün şartları yerine getiriyorumama 3 aydır bir tık yok. O kadar yavaş ilerliyor ki herşey o kadar bekledikten sonra olumsuz bişi olursa o acaip kötü olur benim için

Bugün evrak takip sisteminde

17 13.03.2015 KURUM DIŞINA TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
18 13.03.2015 KURUM DIŞINA

Şöyle ibare çıktı ne anlama geliyor

Evet arkadaşlar kağıtlarım sonunda geldi, geldi ama beni tekrar başka bir hastaneye sevk ettiler. Bezdim usandım artık. 3 ay bekledim ve gelen sonuç başka bir hastaneye sevk. Madem o hastanenin raporuna güvenmiyorsun neden hakem hastane diyorsun.

İşte abi

ankara sevk.jpg

Bir kağıt daha var oda standart sevk kağıdı

Ekli dosyalar

• ankara sevk.jpg
    ankara sevk.jpg
    98.1 KB · Görüntüleme: 103
Anlaşılan Kalple ilgili bulgularda yetersizlik görmüşler. Şimdi o yetersizliğin daha detaylı sonucunu istiyorlar. Ya sabır deyip katlanmaktan başka care yok.

Selam Arkadaşlar,

Benzer durumlara öyle çok şahit oldum ki buda onların en sonuncusu ve kanaatimce alacağına şahin vereceğine serçe kesilen SGK engellilerin malulen emekli olmasına öylesine şiddetle ve anlamsızca karşı çıkıyorki bu konuda en ufak bir pürüz çıkartmayı ve engelliye hakkı olan malulen emekliliği yaşamasını mümkün olduğunca geciktirmekte kendine bir fayda sağlamaya çalışıyor.

Mesela ben, malulen emekli olamadım oysa şartlarım oluşsun diye ilk aldığım engelli raporum % 61 di ve heyetteki doktor dedi ki '' fazladan % 1 verdim sana emekli olmadan karşıma gelme'' :( ama % 61 lik raporu kabul etmeyen SGK yeniden rapor istedi ve 1800 günü doldurmuş olmama rağmen rapor oranımı düşürerek % 54 e indirdi yeniden çalışmak için yeniden ameliyat olmak zorunda kaldım.

SGK ya inat, emekliliğimi 3600 günü bir ayda fazladan çalışarak 3622 günde tamamladıktan sonra malulen değilde, erken engelli emekliliğine başvurarak elde ettim.

Şimdilerde apprenticeyle ilgili gelişmeleri takip ederek o günleri hatırlıyorumda ne sancılı bir süreç ama er yada geç hak yerini bulacak ve arkadaşım lütfen umudunu kaybetme sende emekli olacaksın yeterki sabırlı, güçlü, azimli ol ve karamsar olmamaya çalış olur mu?

Hakkında en hayırlı emeklilik, en kısa zamanda olsun dileklerimle...

teşekkür ederim Gazoz Agacı zaten aynı duyguları yaşayanlar birbirini anlarmış. Zoruma acaip gidiyor. Kuruldan karar taa şubatın 20 sinide çıkmış. Nerden bakarsan bir aydır kağıdı göndermiyorlar. Madem sevk edeceksiniz niye arkadaş sevk edecek insanları illa 3 ay bekletiyorsunuz. Hakımı SGK daki doktorlara helal etmiyorum!!!!

Halil Yılmaz abi inan yetersiz diye birşey yok. EF oranım 25 35 ten düştü bu değere. Zaten EKO oldun mu olay bitiyor herşeyi görüyorlar. Aynı sıkıntıyı vergi indiriminde yaşamıştım. O zamanda raporu kabul etmediler. Beni taaa ıssız bir hasteneye sevk edip 6 ay uğraştırdılar. O zaman ki yüzde yüz rapor oranu yüzde 60 a çekildi.

Tek duam işallah vergi indirimndeki çektiğim sıkıntıları bu hastanede çekmem.

Abi bugün gittim hastaneye tam teşekküllü bir kalp hastanesi bana muayene için 2 nisan gün verdiler. Eğer muayane için böle gün veriyolarsa EKO için felan 5 ay sonraya gün verirler

Çok uzun bir süre ya. Bence araya adam sok. Belki etik değil ama Türkiye'de işler böyle yürüyor malasef.

Bakalım abi 2sinde bir hastaneye gideyim duruma göre doç dr biraz para verip işlemleri biraz hızlandıracağım.

benıde ünüverste hastanesine sevk etti ankara haziranın 10na attılar muayene için oda sadece nörolojı için mayıs ayında 1yıl olcak konturol muayene için halen sonuç yok inanı mahkemeyle uğraşmış gibi oldum 7 aydır maşım kesik inşallah bekldiğimize değer hayırlı sonuş olur

dosya daha geziyo sonunda dosyan kapandı derse kuruma gidin .kabul edildiyinde buradan görebiliyorsun.

Hani geçen gün siteye yeni katılan bir üye vardı Konya milletvekili aday adayı işte o ve onun gibiler arada bu sayfalara bir gözatsalar, bu gidişata bir son verseler, engellilerin neler yaşadıklarına tanık olsalar diyorum ama nerdeeeeee onlar sadece ceplerini doldurma peşindeler yoksa engelli olmuş ne farkeder sonuçta daha aday adayıyken bile tın :(

Öncelikle hayırlı cumalar.

Bilgilendirme amaçlı yazıyorum dostlar. Bugün 3 nisan dün hastaneye gittim. Doktor baya ilgilendi. Sağolsun kan ve ekg çektirdim. Ayın 16 sına bir adet EKO ve 17 sinide bilmediğim bir test için randevu aldım. MUGA. Vücuttaki EF değerini en iyi o cihaz belirliyormuş. İşallah nisan sonuna kadar kağıtlarımı tekrar SGK ya gönderebilirim.

Dua edin bana.

Geri