SGK Evrak Takip

Merhaba dostlar bugün bir hastene sürecim daha sona erdi. Cebeci kalp hastasinde kontrollerim sonucu yine aynı oranda rapor alacağımı söyledi doktor. Bu sefer EKO+Muga+EKG ve Kan tahlilleri sonucunda doktora sordum ne dersiniz bu sefer olur mu bana Hayırlı olsun dedi :) Cuma günü gidip raporun bir kopyasını alacağım. Umarım bu seferde SGK bir terslik yaratmaz da ocak ayında başladığım bu mücadele olumlu sonuçlanır. Herşeyin hayırlısı deyip gelişmelerden sizi haberdar edeceğmi.

Sıra NoTarihBirimİşlem130.12.2014KAYSERİ SGİM MELİKGAZİ SGM DESTEK HİZMETLERİ (GENEL EVRAK) SERVİSİNEELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ230.12.2014KAYSERİ SGİM MELİKGAZİ SGM DESTEK HİZMETLERİ (GENEL EVRAK) SERVİSİNEZİMMETTEN ÇIKARILDI330.12.2014REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNETAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ430.12.2014REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNEZİMMETTEN ÇIKARILDI509.01.2015REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNEELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ609.01.2015REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNEZİMMETTEN ÇIKARILDI716.03.2015REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - HÜSEYİN DOĞUNAELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ816.03.2015REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - HÜSEYİN DOĞUNAZİMMETTEN ÇIKARILDI
MUFFETTİS NEZAMAN GELIR BIDE % 14 is kazasi heyet raporu ne kadar aylik bağlanır Teşekkürler

kaza günü son 6 aylık ortalama brüt maaşın çarpı %70 çarpı %14 örnek olarak 2500 brtün var 2500x0.70x0.14=245 tl

Ben 2001 de is kazasi gecirdim ve 2014 6 ayinda hastaneye sevk edildim gecmise donuk parayi alabiliyizmu cogu kisi sevk tarihinden diyor çoğu kişi kaza tarihinden diyor bide gecmise donuk 5 yılı veriyorlar diyorlar hangisi dogru?

5510 sayılı kanunun madde 19 da şöyle der:

Sigortalının sürekli iş göremezlik geliri;
a) Geçici iş göremezlik ödeneğinin sona erdiği tarihi,
b) Geçici iş göremezlik tespit edilemeden sürekli iş göremezlik durumuna girilmişse, buna ait sağlık kurulu raporu tarihini,
takip eden ay başından başlar.

Peki iskender abi ben % 14 rapor verdiler asgarî ucretten yatiyor sigortam tahminen nekadar maas baglanilir tahminen iskender abi

Cuma günü 4. raporumuda almış bulunmaktayım.

Raporda "30/03/2013 tarih ve 28603 sayılı mükerrer özürlülük ölçütü yönetmeliğine ve Balthazard formülüne göre EVRE IV kalp yetmeliği ile uyumlu olduğu için kardiyak açıdan yüzde 100 özürlüdür. yazıyor."

İnşallah artık SGK bana bir terslik yapmaz bu raporla emekliliğimi onaylar.

Ben durum bildirir raporum şu an sgkda ayın 15 inde Kocatepe sgk ya giriş yaptılar. En az 1 ay - en fazla 45 gün sürer dedi kadın. Bakalım bekliyorum.

Arkadaşlar kafayı yiyecem. Öbür evrağımda olduğu gibi yine kocatepe sıhhiyeye göndermiş. Acaba beni tekrarı mı hasteneye sevk edecekler yada emeklilğim onaylanmadımı. :(

03.06.jpg

Ekli dosyalar

• 03.06.jpg
    03.06.jpg
    54.4 KB · Görüntüleme: 104
Bu emeklilik işinde çok sahtekarlık döndüğünden ince eleyip sık dokuyorlar sanırım. Sahte raporlar, haksız yere emekli olmaya çalışanlar vs vs. İlaç işinde de aynı biraz ucunu bıraksalar trilyonlarca lira yolsuzluk yapılıyor. Sistemin daha da iyi olması lazım, insanların mağdur olmaması için daha hızlı ve güvenilir yöntemler geliştirilmeli.

Her şeye rağmen Allah a şükürler olsun ki emekli olabiliyoruz...

apprentice sizin evrak takibiniz normal sizin emekliliğizin sonuçlanmış olması lazım çünki kuruldan çıkmış telefonla arayın rica edin

Evet arkadaşlar sabah Kocatepe SGK yı aradım. Ve sonunda güzel haberi aldım. Telefona çıkan bayan müjdeyi verdi. Maluliyetim onaylanmış. :) Acaba tahsis numarası kaç günde çıkar. Bu aşamada kaç gün beklerim.

Geri