SGK Evrak Takip

gözünüz aydın çok güzel haber inşallah size konturol muayenesi vermemişlerdir oda ayrı bir işkence gibi inşallah darısı bizim gibi bekleyenlere devam e şifrenizi takip edin size postayla bir evrak gelecek 15 gün sonra size o evrakta ayrıntılı açıklama yazıyorlar

Sağolasın kardeş bakalım işallah vermezler. Tez zamanda gelsede baksam artık iyicene yoruldum.

Evet arkadaşlar sonunda kağıtlarım geldi. malulüyetim onaylanmış. Bana bir belge göndermişler. Tahsis talep ev beyan taahhüt belgesi. Bu belgeyi işten çıkış kağıdımla düzenleyip teslim etmen gerekiyor. Acaba ne kadar sürer teslim edersem maaş bağlanması.

Evet arkadaşlar sonunda kağıtlarım geldi. malulüyetim onaylanmış. Bana bir belge göndermişler. Tahsis talep ev beyan taahhüt belgesi. Bu belgeyi işten çıkış kağıdımla düzenleyip teslim etmen gerekiyor. Acaba ne kadar sürer teslim edersem maaş bağlanması.

Hayırlı olsun arkadaşım.Maaş bağlanması uzun sürmüyor.16Haziranda dilekçemi vermiştim.25 Temmuz itibarı ile maaşım bağlanmıştı.Rabbim sağlıkla,ağız tadı ile yemek nasip etsin inş.

Teşekkür ederim egemen sağolasın herkese Allah gönlüne göre versin. Pazartesi dilekçeyi verecem bakalım

e haydi o zaman hayırlı, uğurlu olsun arkadaşım :) emeklilik güzel şey en azından bu kadar çok uğraştıktan sonra sonuca varmak bile yetiyor insana.

Darısı tüm emeklilik bekleyen arkadaşlara olsun dileklerimle...

apprentice

Hayırlı olsun kardeşim, dilekçeni verdiğin günden itibaren emeklisin, hayırlısı ile, ayrıca emekli maaşın onay alır almaz paran içerde birikmeye başlar.

Emekliliğinde hayırlı, güzel ve rahat bir ömür dilerim.

e haydi o zaman hayırlı, uğurlu olsun arkadaşım :) emeklilik güzel şey en azından bu kadar çok uğraştıktan sonra sonuca varmak bile yetiyor insana.

Darısı tüm emeklilik bekleyen arkadaşlara olsun dileklerimle...

Teşekkür ederim gazoz ağacı valla 6 ay çok sıkıntıl geçti. Ama sonunda mutlu sonla bitti. Dilekçemi de verdim mi içeri tamamdır. Darısı bekleyen tüm arkadaşlara işallah

apprentice

Hayırlı olsun kardeşim, dilekçeni verdiğin günden itibaren emeklisin, hayırlısı ile, ayrıca emekli maaşın onay alır almaz paran içerde birikmeye başlar.

Emekliliğinde hayırlı, güzel ve rahat bir ömür dilerim.

Teşekkür ederim abi sağolasın. Acaba maaş bağlanma süresi ne kadardır?

Abi başvurduğun gün itibariyle maaş birikmiyor mu ben mi yanlış biliyorum.
bir de tam başvuru döneminde hastanelik işim olursa halen sigortalı mı yoksa emekli olarak mı hastaneye gideceğim

Emeklilik dilekçesini verdiğin bir sonraki ay başından itibaren emekli paran içerde birikir toplu alırsın.

Yalnız senin durumda, :( malül emekliliği olduğu için herhani bir rahatsızlığın olduğu zaman hastahanelerden ücretli yararlanırsın gss genel sağlık sigortası ödemen gerekir.

Gss den yaralanmak içinse sydv den gelir hesabı yaptırman gerekir.

Sizin sigorta müdürlüğüne başvurup kayıt numarası aldığınız günden itibaren birikmeye başlar. İlgili maddeyi aşağıya ekliyorum.

5510 sayılı yasanın 30. maddesi

Yaşlılık aylığına hak kazananlara, yazılı istek tarihinden sonraki ay başından itibaren aylık bağlanır.
Aylığın ödenmesine başlanacağı tarihte hastalık sigortasından geçici iş göremezlik ödeneği almakta olan sigortalının yaşlılık aylığı, geçici iş göremezlik ödeneği verilme süresinin sona erdiği tarihi takip eden ay başından başlar. Ancak, bağlanacak yaşlılık aylığı geçici iş göremezlik ödeneğinin aylık tutarından fazla ise, aradaki fark birinci fıkraya göre tespit edilecek tarihten başlanarak verilir.

apprentice

İnan şimdi benim kafamda karıştı doğrusu işten ayrıldıktan sonra 3 ay yararlanmak gerekir evet ,ben yanıltmış olmayayım seni 170 nolu hattan durum hakkında net bilgi alabilirsin.

Teşekkür ederim abicim. Sorayım ben. Bu tahsis belgesi nasıl doldurulur acaba. Yanlış bişi yapmak istemiyorum.

Abi bişi soracağım şimdi tahsis belgesini hemen mi doldurup versem mi yoksa ay sonunun beklesem mi?

Kurum 12 gün daha bekle ay sonu çıkışını verelim diyorlar acaba herhangi bir sıkıntı olur mu acaba?

Geri