Sol Bacaktan Engelliler Tertibat Olmaksızın ÖTV'den Faydalanabilirler

GülerAkköse

Üye
Üye
Sağlık kurulu raporlarına 6 ay süre veriyorlar ben bu gün emniyete sordum yeni rapor gerekiyormuş durumu bildiren.

drmahir

Üye
Üye
benim aldigim raporda gecerlilik surekli yaziyor ...

tyson

Üye
Üye
İyi günler benim dayımın özürlü sağlık raporu var %50 ve bir kısmı Sol bacağı ve bel fıtığıyla ilgili raporda H sınıfı ehliyet yazıyor özel tertibat yazıyor vergi indirimi evet yazıyor. ÖTV den faydalanabilir mi? Ayrıca ehliyetide yok ehliyet olmasa cocukları kullanabilir mi?

tyson

Üye
Üye
Pardon özel tertibatları ilgili birşey yazmiyor

tyson

Üye
Üye
Halil bey ibareyi ekletirsek dayımın ehliyet almasına gerek yok mu çünkü kendisinin yaşı 50 ve alması zor

sadık19

Üye
Üye
Halil bey;
Yaklaşık iki hafta önce haseki hastanesinden başvurmuş olduğum engelli ehliyeti için sağlık raporu komisyondan geçmedi normal şöför olur ibaresi yazıldı.(sol kalça çıkığı, sol bacak 2 cm kısa, ince ve güçsüz)bende hemen orda itiraz ettim rapora bana bir dilekçe doldurdular üç doktorun göreceği onların belirlediği hastaneye sevk edeceklerini söylediler biz sizi ararız dediler.Şimdi sonuç ne olur bir fikriniz var mı ben daha fazla ne yapabilirim.Bunu okuyan dier arkadaşlarda fikri varsa veya başından geçmişse yazabilir mi.Sol bacak engelinin tam olarak ne olması gerekiyor ki bu ehliyeti alıp ötv indirimli araç alabilelim.Yardımcı olurmusunuz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sadık bey yapılması gerekeni yapmışsınız. Bu durumda itiraz sonucunu beklemekten başka çare yok. Ve ben sizin son çıkan tebliğe göre ötv indirimden faydalanmanız gerektiğini düşünmekteyim.

faruk bakır

Üye
Üye
İstanbuldan aile hekimimden aldığım sürücü adayları ve sürücüler için sağlık raporuna bakırköyde heyete girdim normal sürücü olur yanıtını aldım.itiraz dilekçesini yazdım ve tekrar ikametimi bayburta alıp bayburt aile hekimimden aldığım sürücü adayları raporumla bayburt devlet hastanesine gittim.dr.otomatik vites araç kullanması uygundur yazdı.şimdi yapmam gereken nedir bu ibare yeterlimi ehliyet ve ötv için ?

balkesli

Üye
Üye
ehliyetiniz var engelliye mi çevireceksiniz yoksa sıfırdanmı ehliyet alıyorsun

faruk bakır

Üye
Üye
B ehliyetim var.engelli ehliyetine çevirmem gerek.otomatik vites.

balkesli

Üye
Üye
b ehliyetiniz varsa her ilde olmamakla birlikte bazı illerde hiç sürücü kursuna yazılmadan sağlık raporu ve eski ehliyetinizle emniyete gidip değiştirebilirsiniz önce bir arayın bulunduğunuz yerdeki emniyetin trafik şübesini b ehliyetim var engeliye çeviricem raporumu aldım diye gelin derlerse gidin değiştirin sürücü kursuyla uğraşmayın hiç.

faruk bakır

Üye
Üye
Peki Ehliyetimi alınca.aldığım o raporla ötv indirimli araç alabilecekmiyimi.otomatik vites kullanması uygundur yazan raporum sürücü adayları ve sürücüler için başlıklı .heyet raporu şartmı ?

sadık19

Üye
Üye
halil bey;
resim yüklemeyi inşaallah becermişimdir.Şimdiilk rapora itiraz etmişitim normal şöför olur yazıyordu.Onlarda benihakem heyetinin olduğu başka bir hastaneye sevk ettiler neyse ordada muayene olduk doktorlar bu kadar özüre b engelli ehliyeti vermiyoruz diye bizi tekrar muayene edip kurula gönderdiler bugün kuruldan geçtik görüldüğü üzere 102 47 78 kodlarının yazıldığı raporu aldık resimde dikkat ederseniz hastanede doktorun biri (BE) nin üzerini çizmiş bundan bişey olmaz diye düşünüyorum.benim sorum şimdi ilk ehliyete yazılacağız çünkü yok bu tamam sonra araç almak için bu rapor yeterli oluyormu yoksa başka raporda alacaz mı?resimdeki raporda bir eksik var
rapor-ehliyet.jpg

balkesli

Üye
Üye
raporda önemli olan kodlar bir sorun çıkmaz bu raporla araba alanda var alamayanda var bazı vergi daireleri ötv indiriminden yararlanır diye rapor istiyorlar.

sadık19

Üye
Üye
raporda önemli olan kodlar bir sorun çıkmaz bu raporla araba alanda var alamayanda var bazı vergi daireleri ötv indiriminden yararlanır diye rapor istiyorlar.

o ötv indirimli raporda bir ibare yazacakmı işte ehliyeti şu olmalı özel tertibatlı araç kullanır gibi yoksa ötv indirimi alabilir yazması yeterlimi yoksada ne yazmalı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kod yazılıyor. O kodlara göre araç alacaksınız. Bazı durumlarda kod yazmaz ÖTV indirimli araç alır yazar.

sadık19

Üye
Üye
Kod yazılıyor. O kodlara göre araç alacaksınız. Bazı durumlarda kod yazmaz ÖTV indirimli araç alır yazar.
20161013 103341 - Hızlı Resim
http://i.hizliresim.com/yVOMlj.jpg
halil bey;
resimlerdeki bizim ehliyet için başvurup aldığımız rapor orda kodlar yazılı zaten bize bazı vergi daireleri ötv için ayrı rapor istiyor dediler bizde ötv için randevu aldık o rapor da ek olarak bir ibare yazacak mı veya ne yazacakkod gib veya özel tertibat gibi yoksa sadece ötv den faydalanır mı yazacak tekrar tekrar uğraşmamak için soruyorum teşekkür ederim.

sadık19

Üye
Üye
20161013 103341 - Hızlı Resim
http://i.hizliresim.com/yVOMlj.jpg
halil bey;
resimlerdeki bizim ehliyet için başvurup aldığımız rapor orda kodlar yazılı zaten bize bazı vergi daireleri ötv için ayrı rapor istiyor dediler bizde ötv için randevu aldık o rapor da ek olarak bir ibare yazacak mı veya ne yazacak kod gib veya özel tertibat gibi yoksa sadece ötv den faydalanır mı yazacak tekrar tekrar uğraşmamak için soruyorum teşekkür ederim.resmi inşallah yükleyebildim eger yüklenmedi ise iki mesaj üstte yükledim.ona bakabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye