Türkiye Aile Destek Programı

gececi01

Üye
Üye
Şöyle bir bilgi vereyim, belki bilmeyenlerimiz vardır.

Sosyal yardım bilgilerinde Yardımın Durumu kısmında yer alan devam ediyor ibaresi başvurunun onaylandığı anlamına geliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 9627

Sosyal Yardım Başvuru Hizmetinden Detay Bölümüne Tıkladığınızda. Yardımın Durumu kısmında Kabul Edildi ibaresini göreceksiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 9624

Ekli dosyayı görüntüle 9626
kabul edildi ne demek ne anlam ifade ediyor onaylandığı anlamınamı geliyor yoksa onay yok ama incelenmeye kabul edildi anlamınamı geliyor bende şöyle bir ifade var

Yardım NumarasıYardım TürüYardım Eklenme TarihiYardım Durumu
17766Diğer Aile Yardımı29/06/2022Kabul Edildi
formda Aile Destek Programına Başvurmak İstiyor musunuz? bu noktayı EVET olarak doldurdum

Timsah

Üye
Üye
Size başka yardım onaylanmış diğer aile yardımı yazıyor sizde aile destek paketi yazması gerekiyor

veli 1500

Üye
Üye
Bizimki başvuru yazıyor elektirik yardımın yanında

edo24

Üye
Üye
Arkadaşlar birşey soracağim bilen bir arkadaş varsa lütfen cevaplasin.aile destek paketine başvuru yaptım 27sine.ailede sizin dışınızda yasayan kişi sayısını 1 olarak isaretledim sadece annemle ikimiz yaşıyoruz.ama basvuru detayinda baktim ailede sizin dışınızda yasayan kisi sayisi 2 olarak değismis ve ölen babamında ismi orda çikıyo yani toplam 3 kişi olarak görünüyor evde yasayan kisi saysi.ben tekrar basvurumu guncelledim ailede yasayan sizin dışızda kisi sayisini tekrar 1 yaptim ve babamin ismini ordan sildim (sil seçeneği vardi) ve basvurumu tekrar yaptim.daha sonraki gun yine kontrol ettim ve yine aynisi oldu evde yasayan 3 kisi ve babamin ismi yine eklenmis.sanki sistem otomatik olarak ekliyor.ve hala ayni sekilde gözüküyor.tekrar güncelleyim diyorum ama yine aynisi olacak biliyorum.babam 8 sene önce vefat etti engelli maaşı alıyordu.öldükten sonra hem nüfustan düştü hem de engelli maaşı kesildi zaten.şuanda evde 2 kişiyiz.annem 2 ayda bir esi vefat etmiş yardımı aliyor bende sadece engelli maaşı.başka gelir yok zaten.babam emekli olmadığı için anneme maaş kalmadı bu yüzden sosyaldan o yardımı alıyor.gelir kriterine de uyuyoruz zaten asgari ücretin 1/3 inden bile az kişi başı gelir.sizce babamın ismi neden otomatik olarak başvuru kaydında çıkıyor gerçekten anlamadım.bilen biri varsa lütfen aydınlata bilir mi.ve bu yardim bize de cikarmi
aynısını ben yaşıyorum yalnız değilsiniz düzelmiyor annemi kaybedeli beş ay oldu iki kişiyiz ablam ve ben ama sistem üç yapıyor kafasına göre neden öyle oluyor anlamış değilim

Leon35

Üye
Üye
29'unda başvurmuştum halen süreç devam ediyor yazıyor bu gidişle bayrama yetişmeyecek gib..

edo24

Üye
Üye
Evet hocam çevrede başvuranların çoğununki onaylandı bizde durum değişmedi bakalım nasip.
vallahi bizde mi şans yok yoksa o insanlar mı şanslı anlamadım gitti pandemi destekte bile dört kere alan oldu ben biri mucize gördüm olumsuz düşünmeye başladım olmayacak artık çünkü zaman azaldı

sekobaba

Üye
Üye
Red edilmiş benim başvurum

babam emekli bide evde bakım maaşı alıyoruz başkada gelir yardım almıyoruz garip.

Nikee

Üye
Üye
10 gün oldu hala değerlendiriliyor yazıyor tek başımayım evde gelirim yok hiç bir sosyal güvencem yok neyi bekletiyor bu kadar

mt_44

Üye
Üye
Benimde 10 gün hala süreç devam ediyor.
Üstelik her bayram öncesi almış olduğum 650 TL gıda yardımını da kesmişler. Neden olarakta sosyal hizmetler il müdürlüğünden yardım alıyormuşuz. Evde bakım alıyor eşim yıllardır alıyoruz zaten evde bakımı Ramazan Bayramı'nda dahi almıştım gıda yardımını
Az önce syvd ile görüştüm e devletten yapılan başvurular biraz zaman alır dedi yani bayramdan önce sonuçlanmayabilir. E devletten başvuru yapıya onaylanan arkadaş varmıdır aramızda

Son düzenleme:

mt_44

Üye
Üye
E devletten başvuru yapıpta sonuçlanan arkadaş varmıdır

mt_44

Üye
Üye
Bayramdan önce ödenecek dendi 85 milyon kişi duydu. Verilmeyince sen ve ben bileceğiz ve başvuruların sonuçlanması zaman alacak o zamana kadar evde bakım ve engelli aylıklarına gelen zamlar neticesinde birçok kişi gelir kriteri nedeni ile alamayacak. Gibime geliyor .

Poyraz78

Üye
Üye
kabul edildi ne demek ne anlam ifade ediyor onaylandığı anlamınamı geliyor yoksa onay yok ama incelenmeye kabul edildi anlamınamı geliyor bende şöyle bir ifade var

formda Aile Destek Programına Başvurmak İstiyor musunuz? bu noktayı EVET olarak doldurdum
Bu kandırmaca ban

formda Aile Destek Programına Başvurmak İstiyor musunuz? bu noktayı EVET olarak
Nasıl sosyal devlet bu arkadaş eve giren para 5000₺ 4 kişiyiz evde bakım dahil buna. ret geldi.neymiş muhtaç değilmişim. Neye göre.? açlık sınırı 6300₺ bunların yatacak yeri Yok utanmadan yardım yaptık vs diyorlar lanet olsun

Timsah

Üye
Üye
Bakim maaşı alıyoruz diye engelli maaşı bile alamıyoruz hiçbir yardımda onaylamıyor suriyeliler varken engellide neymiş onların nazarında bizleri bahane ederek kim nereye gidiyor bu yardimlar

ferhan

Üye
Üye
Benim başvurum kabul edildi şimdi baktım

Poyraz78

Üye
Üye
Nasıl sosyal devlet bu arkadaş eve giren para 5000₺ 4 kişiyiz evde bakım dahil buna. ret geldi.neymiş muhtaç değilmişim. Neye göre.? açlık sınırı 6300₺ bunların yatacak yeri Yok utanmadan yardım yaptık vs diyorlar lanet olsun

Tekerlekli Sandalye