Türkiye Aile Destek Programı

Memet45

Üye
Üye
rica ederim kusura bakmayın bu aile destek paketi konusu belirli bir gelir ile kısıtlansaydı daha net olurdu ona göre hareket edilirdi bekleyip göreceğiz
Neyse hayırlısı olsun başvuranlar alsın kontenjan kalırsa belki bizede verirler inşalla yarın iyi bir zam verirlerde herkesin yüzü güler
Uxerimde 9 tane icra dosyasi var aile destek paketi yardimim onaylanmis bu yardima bloke koyarlarmi
Koymazlar kardeş sosyal yardımlara bloke koyulmuyor

Özge52

Üye
Üye
Siz kaç kişisiniz aylık geliriniz ne kadar biz dört kişiyiz bir kişi şu an askerde şu an askeri ücretli çalışıyorum evde bakım ve engelli maaşı alıyom birde elektrik yardımı bende başvurmak istiyon ama gelir hanesine sadece askeri ücretini yazayım yada evde bakım ve engelli maaşınıda yazayımmı bir yanlışlık yapmaktan korkuyorum birde oturduğum ev benim üzerime değil babamın kira vermiyom bilen biri cevaplarsa iyi olur bı yanlışlık yapıp mevcut yardımları kaybetmek istemem
Benim 2 kızımda engelli ikisinede engelli maaşı evde bakım aylığı alıyorum ben sadece engelli maaşını yazdım

gececi01

Üye
Üye
29/06/2022Tedarik Edilmedi/Banka Talimatı Verilmedi/Teslim EdilmediDevam Ediyor

Başvuru Tarihi29/06/2022
Ödeme Miktarı750,00 TL
Ödemenin DurumuTedarik Edilmedi/Banka Talimatı Verilmedi/Teslim Edilmedi
Yardımın Durumu Devam Ediyor
Vakıf BilgisiSEYHAN-ADANA REŞATBEY MAH.ORDU CAD.62025 SOK YEĞENAĞA APT ASMA KAT NO 23 Tel No: 14

bu ne demek anlayan varmı acaba

Leon35

Üye
Üye
29/06/2022Tedarik Edilmedi/Banka Talimatı Verilmedi/Teslim EdilmediDevam Ediyor

Başvuru Tarihi29/06/2022
Ödeme Miktarı750,00 TL
Ödemenin DurumuTedarik Edilmedi/Banka Talimatı Verilmedi/Teslim Edilmedi
Yardımın Durumu Devam Ediyor
Vakıf BilgisiSEYHAN-ADANA REŞATBEY MAH.ORDU CAD.62025 SOK YEĞENAĞA APT ASMA KAT NO 23 Tel No: 14

bu ne demek anlayan varmı acaba

Kabul edilmiş ödeme talimatı verilince hesabınıza geçer.

Batu34

Üye
Üye
Teşekkürler kardeş ben yaklaşık on yıldır evde bakım ve engelli maaşı alıyom ara sıra gıda ve kömür yardımı veriliyor birde askerde oğlum var onun üzerine araba var hala başvuru yapıp yapmakta tereddütteyim bende bilemedim
Abi benim düşüncem size verirler hele ki askerde oğlunuz var siz bir mehmetcik babasısınız
Uxerimde 9 tane icra dosyasi var aile destek paketi yardimim onaylanmis bu yardima bloke koyarlarmi
Abi seni yıllardır bütün engelli forumlarda görüyorum bakımda varsın 2022 maaşında varsın yaşlılık maaşında varsın yardımlarda varsın sakın kırılma helali hoş olsun diyarbakır SYDV de seni tanımayan tek bir kişi yoktur..
Benim 2 kızımda engelli ikisinede engelli maaşı evde bakım aylığı alıyorum ben sadece engelli maaşını yazdım
Merak etmeyin onlar herşeyi görüyorlar benim düşüncem gelir olarak bu sosyal yardımları önemsemiyorlar çalışanlar için oraya gelir koymuşlar yarın 16ya kadar herkesin sonuçlanır

Son düzenleme:

Mertyigit

Üye
Üye
750 lira baska bi yardim arkadaslar
Aile destekde en yuksek 600 lira
En dusukte 450 lira

Mertyigit

Üye
Üye
Teslim edildi yazinca cekilmeye hazir anlamina geliyo

veli 1500

Üye
Üye
Sosyal yardım ayrı aile destek paketi ayrı siz yardım aldınızmı bizimki 400 tl aldım cuma günü ikindinden sonra aldık ama süreç devam ediyor aile destek paketi yani karıştırmayınız ok herekese slm

Mertyigit

Üye
Üye
Simdi vakif i aradim basvurunuz kabul olmayabilir dedi annem babam 65 yas bende engelli ayligi aliyom dedim onlarda gelir olarak gozukur dedi 3 kisiniz dedi ankara karar vericek dedi bende dedim sosyal yardim alanlarda faydalanicak dedim ankara karar vericek dedi
Kabul olursa e devlete duser dedi bide mesaj gelcek dedi

edo24

Üye
Üye
Simdi vakif i aradim basvurunuz kabul olmayabilir dedi annem babam 65 yas bende engelli ayligi aliyom dedim onlarda gelir olarak gozukur dedi 3 kisiniz dedi ankara karar vericek dedi bende dedim sosyal yardim alanlarda faydalanicak dedim ankara karar vericek dedi
Kabul olursa e devlete duser dedi bide mesaj gelcek dedi
8 gün oldu süreç devam ediyor yazıyor hala yetişmeyecek galiba bayram öncesine

Memet45

Üye
Üye
Ben 144 ü aradım sistemde gözükmüyormuş ama dün başvurmuştum

BuLuT10

Üye
Üye
merhaba bişey sorucam aile destek proğramında bende akşam süreç devam ediyor yazıyordu şimdi ise sadec e devam ediyor yazıyor bu ne anlama geliyor redmi edildi kabulmu edildi acaba??

iLLeqaL

Üye
Üye
merhaba bişey sorucam aile destek proğramında bende akşam süreç devam ediyor yazıyordu şimdi ise sadec e devam ediyor yazıyor bu ne anlama geliyor redmi edildi kabulmu edildi acaba??
Merhaba Yardımının durumu kısmında sadece devam ediyor ibaresi varsa başvurunuz onaylanmıştır. Başvuru yada süreç devam ediyor ibareleri henüz onaylanmadığı anlamına geliyor.

BuLuT10

Üye
Üye
evet yardımın durumu kısmında devam ediyor yazıyor cevabınız için teşekkürler İLLegaL

Timsah

Üye
Üye
Benim başvurum reddedildi evde ekmekli varsa yardıma ihtiyacin yok demektir bütün haklarımızı elimizden aldılar engellileri ailesinin gelirine mahkum ettiler elbet zamanı gelecek Allah büyük

iLLeqaL

Üye
Üye
Şöyle bir bilgi vereyim, belki bilmeyenlerimiz vardır.

Sosyal yardım bilgilerinde Yardımın Durumu kısmında yer alan devam ediyor ibaresi başvurunun onaylandığı anlamına geliyor.

sos.png

Sosyal Yardım Başvuru Hizmetinden Detay Bölümüne Tıkladığınızda. Yardımın Durumu kısmında Kabul Edildi ibaresini göreceksiniz.

sosas.png

soooo.png

D

diyar02

Guest
Arkadaşlar birşey soracağim bilen bir arkadaş varsa lütfen cevaplasin.aile destek paketine başvuru yaptım 27sine.ailede sizin dışınızda yasayan kişi sayısını 1 olarak isaretledim sadece annemle ikimiz yaşıyoruz.ama basvuru detayinda baktim ailede sizin dışınızda yasayan kisi sayisi 2 olarak değismis ve ölen babamında ismi orda çikıyo yani toplam 3 kişi olarak görünüyor evde yasayan kisi saysi.ben tekrar basvurumu guncelledim ailede yasayan sizin dışızda kisi sayisini tekrar 1 yaptim ve babamin ismini ordan sildim (sil seçeneği vardi) ve basvurumu tekrar yaptim.daha sonraki gun yine kontrol ettim ve yine aynisi oldu evde yasayan 3 kisi ve babamin ismi yine eklenmis.sanki sistem otomatik olarak ekliyor.ve hala ayni sekilde gözüküyor.tekrar güncelleyim diyorum ama yine aynisi olacak biliyorum.babam 8 sene önce vefat etti engelli maaşı alıyordu.öldükten sonra hem nüfustan düştü hem de engelli maaşı kesildi zaten.şuanda evde 2 kişiyiz.annem 2 ayda bir esi vefat etmiş yardımı aliyor bende sadece engelli maaşı.başka gelir yok zaten.babam emekli olmadığı için anneme maaş kalmadı bu yüzden sosyaldan o yardımı alıyor.gelir kriterine de uyuyoruz zaten asgari ücretin 1/3 inden bile az kişi başı gelir.sizce babamın ismi neden otomatik olarak başvuru kaydında çıkıyor gerçekten anlamadım.bilen biri varsa lütfen aydınlata bilir mi.ve bu yardim bize de cikarmi

Tekerlekli Sandalye