Türkiye Aile Destek Programı

metehantr

Üye
Üye
Gecen sene kardeşim açık kapıdan vefa vakfından kurban eti talep etmiş ve almıştı. Öyle az da değil baya vermişlerdi. Bu sene bende basvurdum. Sizlerinde aklında olsun.
Teşekkürler siz yazınca öğrendim bende başvurdum şimdi inşallah kabul olur

Timsah

Üye
Üye
Benim sosyal yardım bilgilerinde başvuru yazıyor başvuruyu 30 haziran olarak yazıyor ben 27 sinde başvurdum vakıf bilgisi 144 diyor bu ne demek acaba böyle olan varmi

Leon35

Üye
Üye
Benim sosyal yardım bilgilerinde başvuru yazıyor başvuruyu 30 haziran olarak yazıyor ben 27 sinde başvurdum vakıf bilgisi 144 diyor bu ne demek acaba böyle olan varmi
Bilmiyorum hocam benim aşağıdaki gibi yazıyor herkeste farklı sanırım.

Süreç devam ediyor(SYD Vakıf değerlendirme sürecinde).

Sosyal Yardım Başvurunuz, resmi ikametgahınızın bulunduğu (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nde kayıtlı son güncel ikametgahınızın bulunduğu) İl/İlçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına değerlendirilmek üzere iletilmiştir.

Timsah

Üye
Üye
Sosyal yardım bilgilerinde birşey gozukuyomu sizin

mt_44

Üye
Üye
edevlet te ana sayfadaki arama motoruna aile ve sosyal hizmetler bakanlığı sayfasına gidin en üstteki Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı/Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti yere girin yeni başvuru var sağ üst te ben oradan başvurdum 3 sayfa doldurdum ailede yaşayanlar maaşlar gelir elektrik su internet aboneliği kronik hastalık vs ve son başvuruyu yap dedim
26/06/2022Süreç devam ediyor.Sosyal Yardım Başvurunuz alınmıştır.

buradan takip edeceğim

1​

Türkiye Aile Destek Programına Başvurmak İstiyor musunuz? EVET
IBAN Numaranız TR870001
Herhangi bir birikiminiz var mı? HAYIR

Kendiniz hariç yaşadığınız adreste (ikamet ettiğiniz) bulunan kişi sayısı kaçtır? 5

Yaşadığınız adreste (ikamet ettiğiniz) eğitim ( ilkokul/ortaokul/lise) gören çocuk var mı?EVET

13​

Yaşadığınız adreste (ikamet ettiğiniz) 0-72 aylık çocuk var mı ?HAYIR

14​

Yaşadığınız adreste (ikamet ettiğiniz) Öksüz/Yetim çocuk var mı?

aşadığınız adreste (hanenizde), aşağıda belirlenmiş olan kronik hastalıklardan, tanısı konulmuş ve halihazırda tedavi süreci devam eden birey varsa uygun olan hastalık türünü seçiniz.(İşaretlenmiş olan kronik hastalık türlerine ilişkin sağlık raporu bulunmalıdır)Kronik kardiyovasküler hastalıklar

Elektrik Abone Numarası 400940 veya 10102 Su Abone Numarası 4097İ nternet Abone Numarası

yukarıda bilgi verdim zaten formu doldururken size aile destek programına başvurmak istiyormusunuz diye soruyor en başta
Merhaba son durum nedir acaba Süreç hala devam ediyormu e devletten

mt_44

Üye
Üye

Sizin dediğiniz her bayram ödenen gıda yardımı ödemesi olabilir.

Ali1984

Üye
Üye
arkadaşlar engelli ve bakım maaşı gelire yazicakmıyız nasıl yaptınız nasıl yapalım

edo24

Üye
Üye
arkadaşlar engelli ve bakım maaşı gelire yazicakmıyız nasıl yaptınız nasıl yapalım
ben yazdım sonuçta eve giren bir gelir var diye sonra yanlış beyandan başım ağrımasın diye sistemde görüyorlar onlar

gececi01

Üye
Üye
ben sosyal hizmet ve çalışma gelir uzmanımıyım ben yazsamda yazmasamda bırakın devleti muhtar dahi resmi kayıtlardan ne aldığımı biliyor yazsanızda yazmasanızda sosyal hizmetler onu çıkarıp hesaba dahil edebiliyor çok ta umursamayın yazmazsanız yalan beyan olmaz

gececi01

Üye
Üye
yardım numarası değişmiş ve yardım durumu kabul edildi diyor ama alt kısımda da hala incelemede yazıyor hangisi ne anlama geliyor bilen varmı

Yardım NumarasıYardım TürüYardım Eklenme TarihiYardım Durumu
177Diğer Aile Yardımı29/06/2022Kabul Edildi

Başvuru DurumuSüreç devam ediyor(SYD Vakıf değerlendirme sürecinde).

gececi01

Üye
Üye
ayrıca eşimin e devlete baktım şöyle birşey gördüm

750 tl miktar ne demek bu acaba tedarik edilemedi teslim edilmedi

acaba ödeme gününümü beklememiz gerek

bilgisi olan varsa açıklayabilirmi acaba

29/06/2022Tedarik Edilmedi/Banka Talimatı Verilmedi/Teslim EdilmediDevam Ediyor

SEYHAN-ADANA REŞATBEY MAH.ORDU CAD.62025 SOK YEĞENAĞA APT ASMA KAT NO 23 Tel No: 144

metehantr

Üye
Üye
ayrıca eşimin e devlete baktım şöyle birşey gördüm

750 tl miktar ne demek bu acaba tedarik edilemedi teslim edilmedi

acaba ödeme gününümü beklememiz gerek

bilgisi olan varsa açıklayabilirmi acaba

29/06/2022Tedarik Edilmedi/Banka Talimatı Verilmedi/Teslim EdilmediDevam Ediyor

SEYHAN-ADANA REŞATBEY MAH.ORDU CAD.62025 SOK YEĞENAĞA APT ASMA KAT NO 23 Tel No: 144
Onaylandığı zaman Ziraat bankasına hesap açacak sosyal yardım sizde kimliğinizle ziraat e gidip atm kartı verecekler o kartla parayı çekersiniz

E.DEMİR

Üye
Üye
20 haziranda nakit yardımı başvurusu yapmıştım 29 haziranda başvuruyu güncelledim aile destek paketine katılmak istiyormusunuz kutucuğunu evet i işaretledim. 20 hazirandaki yaptığım başvuru değilde 29 haziranda yaptığım güncelleme tarihi baz alınmış 20 hazirandaki tek seferlik nakdi yardımmı yoksa aile destek paketimi kabul edildi anlamadım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220702_145038.jpg
    Screenshot_20220702_145038.jpg
    51.3 KB · Görüntüleme: 121

gececi01

Üye
Üye
20 haziranda nakit yardımı başvurusu yapmıştım 29 haziranda başvuruyu güncelledim aile destek paketine katılmak istiyormusunuz kutucuğunu evet i işaretledim. 20 hazirandaki yaptığım başvuru değilde 29 haziranda yaptığım güncelleme tarihi baz alınmış 20 hazirandaki tek seferlik nakdi yardımmı yoksa aile destek paketimi kabul edildi anlamadım.
devam ediyor yazısı uzun vadeyi ima eder tıpkı engelli maaşı elektrik yardımı gibi muhtemelen 12 ay alacaksınız bendede öyle hatta 750 tl yazıyor

E.DEMİR

Üye
Üye
teşekkür ederim. daha önce nakdi yardım başvuru yaptığımda en fazla 500 liraydı bu arada . burada yazan 750 lira

Mertyigit

Üye
Üye
Teslim edildi yazdimi cekilmeye hazir anlamina geliyo

Mertyigit

Üye
Üye
Bizim niye hala kabul olmadi 26 sinda basvurduk surec devam ediyor yaziyo

Tekerlekli Sandalye