2022 Maaşları Kesilmek İsteniyor! Haksızlığa Dur de!

Sulhi

Üye
Üye
Baya mail gitti sanırım. Arkadaşlar yılmak yok aynen devam edelim. Bu yönetmeliği geri çektireceğiz inşallah. Yeterki azmedelim.

terranigma

Üye
Üye
Benim gönderdiği e-maile bilgilendirme.oyhgm_at_aile.gov.tr adresinden aşağıdaki cevap geldi. Anlaşılan birileri içeriği okumaya bile zahmet etmeden hazır bir metni cevap olarak göndermiş. Ülkeyi daha iyi bir geleceğe hazırlamak için o kadar yoğun çalışıyor olmalılar ki, bu tür şeylere ayıracak pek vakitleri olmuyordur sanırım.

2022 maaşı ile ilgili ödemeler konusunda iş ve işlemler Kaymakamlığın ilgili birimlerince ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı-Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olup iletinizle ilgili olarak Kaymakamlığın ilgili birimine ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne müracat etmeniz gerekmektedir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O maili çokta önemsemeyin. Konunun gerçek muhatabı AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI. Oraya yoğunlaşalım. Bu arada ilk mesaja aile ve sosyal politikalar bakanlığının dilek ve öneri formu sayfasını ekliyorum. İlk mesajdaki metni orayada yollamanızda fayda var.
http://dilek.aile.gov.tr/tr

atipik

Üye
Üye
Bu Adreste Ender adlı arkadaş bir konu açmış ve bazı mail adresleri vermiş.
Bende forumu gezerken denk geldim, konuda engelsiz@milliyet.com.tr adresini de gördüm ve hemen konuyla ilgili mail yazdım.
Umarım hala o mail adresini kullanan birileri vardır :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Milliyet gazetesinin mail adresi kullanımda atipik. Ben dün ve bügün milliyet gazetesinin yetkili editörü hanım efendiyle telefonda konuşarak durumu anlattıM. Yakın zamanda konuyu haber yapacaklarını söylediler.

hatac

Üye
Arkadaşlar nerden çıktı bu saçmalık, benim o paralardan başka gelirim yok, ben ne yaparım peki, tekerlekli sandalyedeyim, iş vermediler şimdi bunu da keserlerse ne yapacağım ben aç mı kalacağım AKP nin işi mi bu nedir, kimdir bunun sorumlusu...
Aile ve SOsyal politikalar bakanlığını insanları aç bırakmak için mi kurdular, peki böyle birşey yaparlarsa bundan sonra nasıl oy almayı düşünüyorlar, bize iş vermiyorlar, peki o paraları da keserlerse ben ne yaparım, ben nasıl yaşarım, ne yerim bern

hatac

Üye
Milliyet gazetesinin mail adresi kullanımda atipik. Ben dün ve bügün milliyet gazetesinin yetkili editörü hanım efendiyle telefonda konuşarak durumu anlattıM. Yakın zamanda konuyu haber yapacaklarını söylediler.

HAlil Bey, benim beş kuruş param yok zaten 2222 maaşı bile yetmiyor, şu anda sıfır param var ben o paralarla markete gidip ekmek alıyorum, bu nasıl bir rezillik böyle, peki engelliler hangi parayla ekmek alıcaklar? Milliyet bunu da yazsın

hatac

Üye
Halil Yılmaz,
BİMER'in şu sözleriyle " Buna göre, 2022 sayılı Kanun çerçevesinde özürlü aylığı bağlanabilmesi için başvuruda bulunanlardan 18 yaşından büyük olanlar için kendi gelirlerinin aylık ortalamasına," kastettiği şu:

Kendi gelirlerinin ortalaması derken altta açıklamış muhtaçlık sınırını kastediyor. Biz buna yani 119,61 liraya muhtaçlık sınırı diyoruz. Kurum, aylık ortalaması diyor.
Yanlış ifade kullanmış ama altta da bunu açıklamış. Hatta hesabını da vermiş. 1620 ile memur katsayısını çarpmış sonuç 119,61 klira. muhtaçlık sınırı bu hesapla bulunuyor ben o şekilde hesaplıyorum.
ayrıca yüzde beşlik ek ödemeyi de eklemiş 376 yı bulmuş Hesap bu ve doğru yani. Kanun nasıl hesaplanacagını anlatmış zaten. ben de aylıkları bu hesaba gore yapıordum. o yuzden hata payım yok denecek kadar az.

gelelim soruna ben cevap vereyim. Yönetmelik 7. madde hükümleri 2022 aylığına başvuran 18 yaş üstü engelli, 65 yaş üstü yaşlı ve 18 yaş altı çocugu adına aylık için başvuran engelli yakınının gelirlerinin muhtaçlık sınırına eşit veya muhtaçlık sınırını geçmesi durumunda hak sahipliğinin olmayacagını söyler.
Bimer de bunu anlatmaya çalışmış.
119 liraya eşit ya da bu miktarın ustunde geliri olanlar aylık alamaz hiç bir şekilde.
eger bu miktardan aşagıda geliri varsa ya da yoksa bunda hanedeki kişiye düşen miktara bakılacak. Bu da 7. madde 8. fıkrasına göre boyle.
Örnek verim. aylık 150 lira nafaka alan bir kaadın 2022 aylığı alamaz. çünkü doğrudan kendi geliri var. ve bu gelir bimerin ifadesiyle diyim muhtaçlıga esas olan aylık ortalama 119 lirayı geçiyor. dolayısıyla hanedeki kişi başıan düşen aylık gelire bakmadan talebi reddedilir.
Zaten bimer de bu yuzden 7. madde hukumleri yazmış, sıralamış.
Özetleyim:
7. madde 2022 aylıklarına başvuran kişilerin kendi gelirleriyle hukumleri içerir. ve bu gelirler 119 u geçemez geçerse aylık talebi reddedilir.

geçici 1. madde ise hanedeki kişi başına düşen geliri sorgulamak içindir. bu da 7.. maddeye göre aylığa hak kazanmaya engel durumu olmayanların hane bazlı gelirini ölçmek içindir.

Herkes olayları daha iyi bilirse ve bu doğruları iyi anlatabilirsek bu rezalete dur diyebiliriz. Yönetmelik ustunde halen çalıştıgım için kendim yazamadım kusura bakma.
Sevgiler.

Bu nasıl bir saçmalıktır böyle, benim hiç biryerden gelirim yok, kardeşlerim de çalışıp kendi karılarına bakıyorlar, ben babamla annemle yaşıyorum, peki babam olmazsa ben ne yaparım, o 2222 maaşı dediğiniz üç kuruş para, markete gidip ekmek, peynir alıyorum bitiyor hemen nasıl olur da bu parayı keserler, ben kimden para dileneceğim, ben felcim, ben kendime ,laç alıyorum o paralarla ben ne yapacağım peki? Fatma Şahin denilen bu kadın resmen kaşınmaktadır o koltuğa da bir daha zor oturur sanırım

sinandeniz

Üye
Üye
diğer 3 adresede mail yolladım inş ALLAHIN izniyle hayırlı güzel sonuç alırız

hatac

Üye
diğer 3 adresede mail yolladım inş ALLAHIN izniyle hayırlı güzel sonuç alırız

Arkadaşlar şimdi evinizde bir çalışan ya da emekli varsa maaş alamıyorsunuz ve de giderler gelirden düşülmeden direk mevcut gelir kişi başına bölünüyor değil mi? Bu saçmalıklar kimsenin kabul edebileceği şeyler değil tabi de her yerde ama her yerde bütün bu rezilliğin propagandasını yapmalıyız, giderler gelirden düşülmeden hesaplama mı yapılır? Böyle bir durumda zaten 1 milyon insanın maaşı direk gider, vermek istemiyoruz demiyorlar da

septik

Editör
Editör
Halil kardeşim 3 maymunu oynuyorlar Ama bir yerde çözülürler benim bir düşüncem tv yayınlarına bir şekilde taşınmalı medyadan tanıdığı olan bir kardeşimiz bu durumu anlatsa yeterli olacaktır

hatac

Üye
Halil kardeşim 3 maymunu oynuyorlar Ama bir yerde çözülürler benim bir düşüncem tv yayınlarına bir şekilde taşınmalı medyadan tanıdığı olan bir kardeşimiz bu durumu anlatsa yeterli olacaktır
Evet tv ye taşınmalı yüzbinlerce insanı aç bırakmaya çalışıyorlar, tvlerin sitelerine girip mesaj e-mail atalım onları da e-mail yağmuruna tutalım kolay değil bu işler o kadar, Fatma Şahin'i twitterden takip edin arkadaşlar kadın o kadar rahat ve pişkin ki sanki birilerine bir faydası dokunmuş gibi... Ya ben bir de felsefe bölümü okuyorum, paralarımı biriktiririm felsefe kitapları falan yazarım diye hayaller kuruyordum hepsinin içine ettiler, değil kitap basmak tekerlekli sandalye bile alacak param yok, şu anda geçen aylardan alığım üç aylığımdan 100 tl param var hepsi bu işte bizim zenginliğimiz, Fatma Şahin hayatında para görmemiş demek ki çünkü engellilerin üç kuruşuna göz dikmezdi, ben şimdi tv lerin sitelerine gireceğim bakalım elimize birşey geçecek mi?

hatac

Üye
Arkadaşlar ben pek çok tv nin sitesinin iletişim kısmından e-mail attım lütfen siz de atın

AZAD21

Üye
Üye
ben kafayı yiyeceğim???? ailede 5 kişiyiz annemin emekli maaşı varrr. kişi başına düşen gelir 120 tlyi geçiyor şu an 2022 den maaş alıyorum geçen hafta sydveye gittim. durumum hakında bilgi almak için?TC kimlik numaramı girdi kabul edilmiştirr dediii mart ayındaki maaşını alabilirsin dediiii.ordaki görevli memur neye istinaden bunu söylediii

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Alırsınız demişse işlem tamam azad fazla kurcalama bence..

hatac

Üye
Alırsınız demişse işlem tamam azad fazla kurcalama bence..

Mart ayını alırız zaten de ondan sonrakiler zor gibi, bu bir süreçtir yavaş yavaş keserler milletin maaşını, yalnız ben de kafayı giderler çıkarılmadan hesap yapılmasına taktım çünkü bu durum da zaten 1 milyon insan maaş alamaz, insanların maaşlarını kesmek için sosyal politikalar bakanlığı diye bir bakanlık kurun, bu nasıl bir saçmalık böyle ya, sadece bu konuyla ilgili site açmamız gerek çünkü olay büyür yani böyle kalmaz, burda 2 milyona yakın insanın ekmeğiyle oynanıyor

AZAD21

Üye
Üye
13 yıldır tedavi görüyorum bir haftadır piskolojim alak bulak 2 çocuk okutuyorum.vala maaşım kesilirse bir çılgınlık yapmayı düşünüyorum? benzin alıp sydvenin veya diyarbakır valiliğinin önünde kendime yakarım bunu göze aldımmm yemin ederimm

Tekerlekli Sandalye