2022 Maaşları Kesilmek İsteniyor! Haksızlığa Dur de!

AZAD21

Üye
Üye
5 çeşit tanı var bendeee?

hatac

Üye
13 yıldır tedavi görüyorum bir haftadır piskolojim alak bulak 2 çocuk okutuyorum.vala maaşım kesilirse bir çılgınlık yapmayı düşünüyorum? benzin alıp sydvenin veya diyarbakır valiliğinin önünde kendime yakarım bunu göze aldımmm yemin ederimm

Allah yardımcın olsun ne diyeyim sana, ben bekarım ama hiç biryerden gelirim yok, bizim pederle de aram yok ben de aynen aç kalırım yani, adam gidip kendine alışveriş yapar ben de onu seyrederim artık, kendim tekerlekli sandalyemle markete gidip ihtiyaçlarımı kendim alıyordum şimdi para olmadan nasıl alacağım? Yeğenlerime birşeyler alıyordum marketten şimdi para olmadan ne b... yicez, eve mahkum olacağız

sinandeniz

Üye
Üye
arkadaşlar ben her sabah fox tv deki fatih portakal çalr saat e mail twit face den bu konu hakkında mesaj yolluyorum e doğal olarak bir kişinin sesi cılız çıktığı için ses duyulmuyo bence sizde bu fox taki çalar saate mesaj atarsanız sesimizin duyulmasında daha etkili olur diye düşünüyorum fatih portakal bu gibi konulara duyarlı bir medyacı sesimizi duyurur diye düşünüyorum

hatac

Üye
arkadaşlar ben her sabah fox tv deki fatih portakal çalr saat e mail twit face den bu konu hakkında mesaj yolluyorum e doğal olarak bir kişinin sesi cılız çıktığı için ses duyulmuyo bence sizde bu fox taki çalar saate mesaj atarsanız sesimizin duyulmasında daha etkili olur diye düşünüyorum fatih portakal bu gibi konulara duyarlı bir medyacı sesimizi duyurur diye düşünüyorum

Tamam atarız

fcbülent

Üye
Üye
akşam bende göndericem bimere ve fatma şahine. yazıklar olsun kırpacak yer arıyorlar kendi rahatları için

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Arkadaşlar hemen 3 günde netice almamız imkansız lütfen mail atmaya ve arkadaşlarınıza mail atması konusunda ricalarda bulunun lütfen, ne kadar mail ne kadar büyük potansiyel o kadar yaptırım gücü demek o sebeple biraz gayret.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yılmadan devam ediyoruz arkadaşlar. Sadece kendiniz mail atmakla kalmayın, sizi kırmayacak sözünüzün geçeceği arkadaşlarına eşinize dostunaza rica edin onlarda yollasınlar. Gönderilen mail sayısını kimse bilemez ama konu görüntülünme sayısına bakarak 1.500 mailin gittiğini düşünüyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar, konuya ilişkin Sabah gazetesinden Cemalettin Gürsoy la görüştüm. Yakın bir zamanda konuyu köşesinde yazacak.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Halil, Milliyet ve Sabah gazeteleriyle görüşmen iyi olmuş. Bu 2 gazete konuyu haber yaparsa mutlaka bakanlık konuya eğilecektir. Bu arada arkadaşlar lütfen herkes - hepimiz elimizden geleni yapmaya devam edelim. Yılmak yok. Yakın bir zamanda bu yönetmeliği değiştiririz diye umuyorum...

thespian

Üye
Halil yilmaz yorumumu niye sildin hayirdir yeğenim burada insanlari yalan haberle gaza getiriyon biz doğru yorum yapinca siliyosun yakişmiyor sana böyle şeyler insanlari kandirmayin türkiyede 10 milyon engelli var bu 2022 maaşi alan 13 milyon kişi illegal maaş alan herkesin maaşi kesilecek bilginize

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ortada bir yönetmelik var buna yalan haber diyemezsiniz burada yapılan o yönetmelikteki bazı maddelerin insanları zor duruma sokacağından dolayı değiştirilmesini isteme amacıdır. Herkez bu yönetmeliği okudu ve oradaki maddelerin ne kadar sıkıntı yaratacağı konusunda hemfikir olmuş durumdadır kimsenin kimseyi gaza getirmeye ihtiyacı yok. Bu yönetmelikteki madde değişmelidir diyen bu başlatmış olduğumuz kampanyaya destek verir yok ben halimden memnunun maaşlar kesilmez kesilirsede kesilir beni bağlamaz diyende geri durur dileyen dilediği gibi davranmakta özgürdür.

imq

Üye
Üye
thespian: burda değiştirilmesi gereken madeler var bunun ilegel maaşla ne alkası var elbet araştırılsın varsa öyle bişi kesilsin maaş ama biz burda demiyoruz araştırmasın yönetmelikte engellileri rezil edicek madeler var örneğin komşu sorgulaması 30 yaşındaki evli birisini madi olarak başka birisene bağımlı kılması vs...Anlaşılan siz daha yeni genelgeden tam habrdar değilsiniz...düşünün engelli biri evi varsa maaş alamaz kirdada olucak sonra maaş alıcak saçmalığa bak...bu yönetmeliği hazırlayanlar insanlıktan nasibini almamış kişiler oldukarını düşünmeden edemiyorum!

thespian

Üye
Gülümse hayata nickli editör konuyu çok iyi biliyom araştirdimda buradaki herkes fikrime saygili olmali editör olduğunuz için tak diye yorumumu siliyosunuz bu hiç adil değil ayrica bende böbrek hastasiyim bu konuyuda araştirdim kardeşim şuan evde bakimdaki sistem neyse 2022 maaşinda o geçerli olacak şöyle bir örnek veriyim bi adamin 5 çocuğu var biri engelli diğer 4.dü çalişiyor işte bu adamin maaşini keserler size dünde söyledim 10 milyon engelli var ülkede 13 milyon kişi maaş aliyor ve bu yüzden bu maaşlari aylik vermiyolar yeni düzenlemede her ay maaş alma olasiliği yüksek

thespian

Üye
Imq nickli arkadaş ben insanlarin maaşi kesilsin demiyorum ama ihtiyaci yoktur geliri güzel insanlarin maaşlarini kessinler kardeşim ya bizzat şahit oldum adamin serçe parmaği kesilmiş %50 rapor almiş maaşa bağlanmiş bu adilmi sizce sonra engelliler sokağa çikiyor devlet bize niye az para veriyor diye şöylede örnek vereyim adam engelli çalişiyor bi şirkette her ay bin tl maaş aliyor buna rağmen gelip 2022 maaşi aliyor şuan devlet bunlari temizliyo sizin geliriniz yoksa rahat olun diyorum..

toros

Üye
Üye
thespian;

genelgeyi iyi oku anlamadan yorum yazma.

genelgede bazı maddeler kabul edilemez
bildiğim bir kaçı yazıyorum:
-her yıl sosyal incelemelerde kolu komşuya soracakmiş, yanı engelliyi küçük düşürmek taciz etmek aklını özgürlüğünü her şeyini almak anlamı gelir.
-kırada otursa kıra gelir hesaplıyorlar. kendi evinde otursa rayiç bedeli gelir hesaplıyorlar.
-aylık giderleri gelirden düşürülmeden kişi başına hesaplıyorlar
böyle olsa kimse maaş alamaz.
bir engelli evde bakım maaşı alamıyor yüzde 79 raporlu ağır ibresi yok hasta çalişmiyor 3 kişilik bir aile oturduğu evi rayiç bedeli yüzünden 2022 maaşı alamıyor ev gelir getiremiyor bu engelli ailesine nasıl bakacak? bu vicdasızlığa SENDE DUR DE.

anatomie

Üye
Üye
thespian;

-her yıl sosyal incelemelerde kolu komşuya soracakmiş, yanı engelliyi küçük düşürmek taciz etmek aklını özgürlüğünü her şeyini almak anlamı gelir.
-kırada otursa kıra gelir hesaplıyorlar. kendi evinde otursa rayiç bedeli gelir hesaplıyorlar.
bir engelli evde bakım maaşı alamıyor yüzde 79 raporlu ağır ibresi yok hasta çalişmiyor 3 kişilik bir aile oturduğu evi rayiç bedeli yüzünden 2022 maaşı alamıyor ev gelir getiremiyor bu engelli ailesine nasıl bakacak? bu vicdasızlığa SENDE DUR DE.

evet bencede..

bu arada arkadaşlar bende herkese mail gönderdim ayrıca dilek ve öneri kısmınada yazdım bakalım artık hayırlısı ama insallah herhangi bir kesinti falan olmaz insallah

hatac

Üye
Halil yilmaz yorumumu niye sildin hayirdir yeğenim burada insanlari yalan haberle gaza getiriyon biz doğru yorum yapinca siliyosun yakişmiyor sana böyle şeyler insanlari kandirmayin türkiyede 10 milyon engelli var bu 2022 maaşi alan 13 milyon kişi illegal maaş alan herkesin maaşi kesilecek bilginize

Çok saçma maaşı alan sadece 1.5 milyon kişidir

hatac

Üye
thespian: burda değiştirilmesi gereken madeler var bunun ilegel maaşla ne alkası var elbet araştırılsın varsa öyle bişi kesilsin maaş ama biz burda demiyoruz araştırmasın yönetmelikte engellileri rezil edicek madeler var örneğin komşu sorgulaması 30 yaşındaki evli birisini madi olarak başka birisene bağımlı kılması vs...Anlaşılan siz daha yeni genelgeden tam habrdar değilsiniz...düşünün engelli biri evi varsa maaş alamaz kirdada olucak sonra maaş alıcak saçmalığa bak...bu yönetmeliği hazırlayanlar insanlıktan nasibini almamış kişiler oldukarını düşünmeden edemiyorum!

30 yaşındaki bekarları da ekleyin lütfen, 30 yaşından sonra babasının eve getireceği ekmeğe mi bakacak bu insan, bizim de onurumuz var biz bireyiz

hatac

Üye
thespian;

Yakında nazi almanyasında olduğu gibi engelliler gaz odasına mı alınacak yani, yapmak istedikleri bu herhaklde

Tekerlekli Sandalye