2022 Maaşları Kesilmek İsteniyor! Haksızlığa Dur de!

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Hukukcu değilim ama ikisi farklı şeyler. 2022 maaşı devlet tarafından verilen bir sosyal destektir. Emekli maaşı ise para yatırılarak kazanılan bir haktır. Yardım parası ile para ödenerek kazanılmış hak arasında fark olmalı. Tabi bu benim fikrim.

M

matagun19

Guest
Göndermiş olduğum maillere Sn.Halil MAZICIOĞLU Gaziantep Milletvekilin göndermiş olduğu cevabı aynen paylaşıyorum.Umarım diğer milletvekillerimizde Halil bey gibi konuya alakalı olurlar..

Teşrkkür ediyorum,Bakanımız ile konuyu görüşeceğim.

SAYGILARIMLA,
Halil MAZICIOĞLU
GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ
SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİİ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU SÖZCÜSÜ
halilmazicioglu@tbmm.gov.tr

yasminn

Üye
Üye
verdiğiniz tüm adreslere tek tek yazıyı gönderdim. başlığım: "Keşke sağlıklı olsaydık ta o paraları biz devlete ödeseydik..."

ben 2022 den faydalanmıyorum ama yazıyı okuyunca benim "evde bakım aylığım" içinde aynı kampanyayı yapmak zorunda olabileceğimi düşündüm.

eminim engelli olmasaydım da iş yerinden alacağım maaşın kesilme ihtimalini düşünerek duyarlı olurdum. lütfen herkes 3-5 dakikasını ayırsın

zemferi

Üye
Üye
aşağıdaki cevap şahsıma gelmiştir.bir iktidar milletvekilinin cevabı...

Dr.Murtaza Yetiş
ayşe hanım
yeni yönetmelikle herhangi bir hak kaybına uğramanız mümkün değil. bildiğiniz gibi halen engelli kardeşlerimiz için birkaç ayrı sosyal destek kalemi var. bunlardan biri engelli maaşı, bu maaş gelir hesabı çerçevesinde engelliye veriliyor. ayrıca bir de bakım ücreti sözkonusu, her iki destek de gelir hesabı ile sıkıntı yoksa devam ediyor. üstelik maaşlarda cüzi bir artış da sağlanıyor. yani sorun nedir anlayamadım, daha geniş paylaşırsanız sevinirim.
Hayırlı günler

zemferi

Üye
Üye
Bu da ŞAFAK PAVEY'İN CEVABI:
Şafak Pavey'den...
Ah Sevgili Ayse Hanım

keşke her gün onlarca gelen e maillerden nasıl içimizi burkarak
incitildiğimizi görseniz önümüzde daha yol alacagımız ne kadar cok
mesafe oldugunu tekrar hatırlardınız.

Elbette elimden geleni yaparım ama bu konuda engelli derneklerini
birleştirmek ve organize etmek mümkün olamadı. Ya da ben beceremedim.
Ancak bu konuda bir kamuoyu duyarlılığı yaratmak için ne mümkünse
yapmaya çalışacagım. Bakalım nasıl bir yol bulurum. Umarım bir katkım
olur bu acımasız uygulamalara karşı barikat kurabilmeye..

Sevgi ve saygıyla

Şafak

ŞAFAK PAVEY FATMA ŞAHİNE CEVAPLAMASI ÜZERE SORU ÖNERGESİ VERDİ BU KONUDA...İLGİLENENLERE DUYURULUR.4 ŞUBAT 2013 TBMM SORU ÖNERGELERİNE BAKINIZ...

M

matagun19

Guest
Arkadaşlar atmış olduğum maillere istinaden az önce beni kayseri Milletvekili Yaşar Karayel aradı 119 tl değil 420 tl üzeri kesilir 420 altını mümkün değil kesemezler keserseler bana ulaşın dedi benim kesilip kesilmediğini bilmediğim için net cevap veremedim maaşı kesilen arkadaşım varsa 0 312 420 61 78 Yaşar Karayel Kayseri Milletvekili ulaşmamızı istedi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Milletveliki sayın Karayel yanlış bilgi vermiş arkadaşlar rica ediyorum şu şunu dedi bu bunu dedi diye yazmayın bu kampanyayı başlatırken yönetmelikten yola çıkıldı, milletin duyumlarını yazmayın lütfen açın yönetmeligi okuyun bi zahmet aceba sayın vekil okudumu merak ediyorum 119 lira diyor yönetmelik rica ediyorum yönetmeliği açıp okuyun.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sayın vekil, iyi niyetli olarak yardımcı olacağını söylemiş. Ama ne yazıkki yönetmelikten haberi yok. Yönetmelikte son derece anlaşılır bir dille kişi başı gelirin 119 tl geçmemesi gerektiği söylüyor. Bağlayıcı olan vekilin, amirin, memurun dediği değil "yönetmeliğin" dediğidir. Yarın SYDV ye gidip başvuru yaptığınızda başvurunuz red edilince .... adlı vekil kişi başı gelir 420 tl dedi mi diyeceksiniz. :)

M

matagun19

Guest
mehmet bey ben bizim mahallenin bakkalı hasan amcanın dediğini burada paylaşmadım lütfen ne demek istiyorsunuz siz hayret birşey arayan milletvekilinin söylediğini paylaştım ha bunuda paylaşma diyorsanız buyurun formunuzda istediğinizi paylaşın bende sizin gibi engelli bir bireyim sitenizde açmış olduğunuz kampanyaya istinaden 550 milletvekilinede mail attım ve gelen cevabı burada paylaştım bunu paylaşmamın sonucunda siz bana şu şunu dedi bu bunu dedi deme hakkına sahip değilsiniz sonuçta muhattap olunan bir milletvekilidir.konu hakkında yanlış bilgiside olabilir ama siz bana şu şunu dedi bu bunu dedi diye yazma diyemezsiniz diyeceksiniz form sizin formunuzduır üyeliğimi silebilirsiniz

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Değerli üyeler sürekli tarafımıza böyle bir durum yok maaşlar kesilmeyecek siz uydurdunuz diye yazılar geliyor, kimisi komşusuna soruyor kesilir mi diye kimisi arkadaşına bu konu için mart ayından sonra yaşanacak magduriyetleri göreceksiniz, biz maaşlar kesilmeden birşeyler yapalım istiyoruz, burda dayıma sordumda kesilmez dedi sizin uydurmanızmış diyen arkadaşlara sesleniyorum mart ayından sonra maaşınız kesilince siteye başlık açıp aaa maaşım kesilmiş magdurum hangi yolu izleyeceğim dememeniz için bu cabayı sarf ediyoruz. Yoksa sizin vekilin cevabını buraya yazmanıza bir itirazımız yok.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yok yok matagun19, burada kişisel olarak bir suçlama yok. Milletvekillerine e-mail atman bu iş için caba sarfetmeni elbette takdir ediyoruz. Söylediğimiz şey şu, "kişi başı gelir miktarı belli." Eğer size verilen cevaplarda bu miktar uyuşmuyorsa geri dönüş yaparak ilgili yönetmeliği yollayın. Böylece herkesin konunun vehameti hakkında bilgisi olur.

Vekil bey, iyi niyetli cevap vermiş. Belliki yardımada hazır. Onu böyle hazır bulmuşken doğru bilgilendirerek hareket etmesini sağlamak en doğrusu. Takdir edersinki günde bilmem kaç yönetmeliğin çıktığı Türkiye'de vekillerin tüm yönetmeliklerin içeriklerini bilmelerini bekleyemeyiz.

M

matagun19

Guest
Ben sizin tarafınıza böyle bir durum yok sizin uydurmanızmış demedim komşuma ya da dayımada sormadım site olarak açmış olduğunuz kampanya dahilinde tüm milletvekillerine mail attım ve gelen cevabı konu burada tartışıldığı için burada paylaştım.Siz beni azarlarcasına şu şunu dedi bu bunu dedi diye yazmayın diyorsunuz istirham ediyorum paylaşım sitenizde bir kampanya açtıysanız ve muhattap milletvekillerini aldıysak gelen cevabı burada paylaştığım için şu şunu dedi bu bunu dedi diye yazmayın demeyiniz

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
mehmet bey ben bizim mahallenin bakkalı hasan amcanın dediğini burada paylaşmadım lütfen ne demek istiyorsunuz siz hayret birşey arayan milletvekilinin söylediğini paylaştım ha bunuda paylaşma diyorsanız buyurun formunuzda istediğinizi paylaşın bende sizin gibi engelli bir bireyim sitenizde açmış olduğunuz kampanyaya istinaden 550 milletvekilinede mail attım ve gelen cevabı burada paylaştım bunu paylaşmamın sonucunda siz bana şu şunu dedi bu bunu dedi deme hakkına sahip değilsiniz sonuçta muhattap olunan bir milletvekilidir.konu hakkında yanlış bilgiside olabilir ama siz bana şu şunu dedi bu bunu dedi diye yazma diyemezsiniz diyeceksiniz form sizin formunuzduır üyeliğimi silebilirsiniz

Güzel kardeşim bi üyeliktir sildirme muhabbeti rica ediyorum senden aç yönetmeliği oku sana 420 lira sonucunda kesilecek diyen milletvekiline sayın vekilim elimde yönetmelik var 119 lirayı geçerse kesilir diyor siz bi inceleyip bana dönerseniz sevnirim demiş olsaydın daha iyi olurdu diye düşünüyorum, biz kesilince sayın vekil maaşım kesildi yardım et yönetmelik şunu bunu diyor demek istemiyoruz, kesilmemesini gerektirecek yönetmeliğin yayımlanmasını istiyoruz, ayrıca senin iyi niyetli olduğundan şüphem yok lakin rahatsızlıgım şu konuda onu dile getirmek istedim mesajım sana degil bir genellleme için yazılmıştı, sen şimdi o şekilde yazınca vekil 420 lira dedi deyince bize özel mesaj yagıyor nasıl vekil 420 dedi siz ondan iyimi biliyorsunuz, dayıma sordum belediyede memur araştırmış belediye başkanı kesilmez kesilirde hallederiz dedi ......gibi gibi mesajların haddi hesabı yok inanki, vekil bilgi sahibi degil ayrıca evde bakım maaşıyla karıştırmış olabilir, oda iyi niyetlidir elbette senin gibi ben sana kötü niyetlisin demek istemedim.

M

matagun19

Guest
Mehmet bey yukarıda ilk mesajımdada yazdım ve vekilede zaten evde bakım değil 2022 olduğunu belirttim vekil yönetmenliğe bakıp 420 olduğunu söyledi bende tabiiki yönetmenlikte 119 olduğunu belirttim vekil bana ısrarla kesilirse telim şu dedi irtibata geç dedi ben vekilin telinide paylaştım vekille tek başıma tartışacak konumda değilim siz yönetmenliği benden daha iyi biliyorsunuz vekilin telini yazdım bizahmet sizde arayın mademki yanımıza destekci milletvekili arıyoruz yukarda telini yazdım buyurun sizde arayınız hayır 420 değil 119 deyiniz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vekillerden cevabları elbette paylaşın. Vekil beyin telefonunu vermende iyi olmuş. Başta dediğim gibi, kimsenin doğru düzgün yönetmelikten haberi yok. Gerektiği yerde hepsine tek tek yönetmeliği yollayarak durumu anlamalarını sağlamalıyız.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Görüştüm vekilin sekreteriyle arkadaşımıza konuyu detaylıca izah ettim, araştırıp dönüş yapacak yanlış anlamış konuyu sanıyorum, dönüş yapılınca yazarım size detayları...

M

matagun19

Guest
Arkadaşlar ben c.tesi gün mail tüm milletvekillerine ve bu gün 15.milletvekili Ali Turan Sivas Milletvekili az önce aradı genelgeden bihaber olduğunu ve ne yapmamı istediğini sordu bende gerekli düzenlemelerin mantık dahilinde yapılmasını kişisel isteğim olarak değil ülkemizdeki mağdur olacak tüm engellilerin isteği olduğunu belirttim.maillerle sonuca gideceğimizi umut ediyorum.ve arayan bazı milletvekilleri nereli olduğumu soruyor belki seçmeni olup olmadığına dair.benimde cevabım sadece ben değil sizin memleketinizdeki engellilerde mağdur olacak bu yasayla dediğimde hak verip anlayış gösteriyorlar ve konuyu takip edeceklerini söylüyorlar.Bu durum sevindirici açıkcası mail attığımda ben bile bu kadar Milletvekillerinin ilgileneceğini tahmin etmiyordum. iktidar partisindende muhalefetten mhp den chp den bdp den arayan milletvekili oldu.hepimiz maillere devam edeersek biz bu işi başaracağız buna yürekten inanıyorum.Şimdiyedek arayan bütün milletvekilleri konuyla bizzat ilgilenip mağduriyetimizin giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.en çok ilgilenende ki gün içinde 3 defa aradı şırnak milletvekili Hasip Kaplan oldu ve ben çorumda ikamet ediyorum dememe rağmen :) bakan hanımla görüşeceğinede söz verdi ve Gaziantep Milletvekili İbrahim Halil Mazıcıoğlu hemşerim bakan hanımla görüşeceğime söz veriyorum diyenlerden aynı zamanda Sn Mazıcıoğlu bu sitemizdeki tepkileride yakından inceleyeceğini belirtti.Hepimiz mağdur olarak bu taşın altına elimizi koyarsak bizler bu işi başaracağımıza inanıyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Keşke herkes senin kadar taşın altına elini sokabilseydi o vekil ve vekillere herkesçe gönderilseydi tebrik ediyorum başarını bu iş eğer olumlu neticelenirse yani yönetmelik çekilir yada düzeltilirse bu site kadar senin ve mail atanarın ugraş verenlerinde emeği var sizler oldukça biz site olarak herşeyin üstesinden geliriz.

M

matagun19

Guest
Arkadaşlar Şimdi Mersin Milletvekili Prof.Dr. Aytuğ Atıctı bey danışmanına konuyu bizden duyup detaylı araştırma yapıp genelgenin iptaline başvurmak için bilgi aldı.Onlarda çok yakından ilgileneceklerini belirttiler. Mersin Milletvekili Prof.Dr.Aytuğ Atıcı beyin telefon numarası 0 312 420 58 18 arayan arkadaşımız olursa daha iyi olacağını düşünüyorum

atipik

Üye
Üye
Yeni eklenen adreslere de yollayarak küçük bir güncelleme yapmış oldum, sizde arkadaşlar yılmak yok, bir volkan gibi kabaran öfkemizi gösterelim..

Tekerlekli Sandalye