gıda tarım ve hayvancılık

adre

Üye
Üye
bende üniversiteyi yarıda bırakıp başka bir şehre çalışmaya geldim. dolayısıyla lise diplomam üniversitede, gitsem noter onaylı sureti lazım desem diplomayı verin noterden onaylatıyım desem vermezler sadece faotokopinin arkasına üniversitemizde halen kaydı bulunmaktadır/ öğrencimizdir gibisinden yazıp verecekler. kabul ederler mi acaba

hayır sanmıyorum mezun olduğun liseden çıkış belgesi almak için başvur okul numaranı soruyolar okulumuzdan şu tarihde mezun olmuştur diye bir belge veriyolar o yeterli

adre

Üye
Üye
o zaman hepsi kısa süreli işler duyuruları yayınlasalarda bir an önce evrak teslimi için tekrar gitsek hayırlısı ile

blues

Üye
Üye
10020121521

Kurum Adı GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI
Kadro Unvanı MEMUR (ANKARA / TÜM İLÇELER - MERKEZ)

yazan kadro bu ben eskişehir yolu üzerindeki bakanlık diye tahmin ediyorum orada çünkü gittim gördümde yanlış gelmişsin diyen olmadı ama bilemiyorum şimdi sen aklımı karıştırdın :) peki adli sicil kaydını merkez adliyeden mi almalı yoksa belediyelerdekilerde olabiliyormu ? sıhıyedeki uzak düşüyo baya baya bana :)
bende senin kadronun eskişehir yolundaki merkez kampüs olarak biliyorum..
Adli sicil meselesine gelince ben daha önceki günlerde Kızılay Sakarya caddesindeki adli sicil (KİHBİ) binası var Türkiş'in karşısında oraya gitmiştim. Orada bana biz sadece konsolosluklar için ve yurt dışına çıkanlar için veriyoruz dediler sıhhiyedeki Adliye'ye git dediler.. Sıhhıye büyük adliye binasının büyük girişinden bir kat aşağıya basamakları iniyor.. Orada zaten sıraya girenleri görürsün.. 1.5 TL verip Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçe örneği bir tane al.. Onu doldur baş tarafına resmi kurumlara verilmek üzere yaz. Sıraya gir iki taraftan alıyorlar kimliğinle birlikte verdiğin dilekçenin arkasına adli sicil kaydı yoktur adli arşiv kaydı yoktur diye çıkıyor ordaki memur imzalıyor.. Sonra 16 numaraya gidip veriyorsun oradaki şef kontrol edip mühür basıyor. Tüm işlemler yarım saati bulmuyor..

adore

Üye
Üye
Benim çarşamba günü izin günüm,eğer yarın açıklama yapılmazsa çarşamba ikametgah,sabıka kaydı,hastaneden raporumun aslıdır yazan kopyasını almak gibi işlerimi hallederim.Yalnız ankarayı hiç bilmiyorum ve bakanlığa belgeleri teslim etmem gerekirse ne yaparım bilmiyorum :(
İşimden de bayramda ayrılıyorum en azından memuriyete başlayana kadar birazcık tatil yaparım.

marcus_oredius

Üye
Üye
benimde dediğm gibi topluca gitmekte yarar var bilen arkadaşlar için kolay olabilir ancak bilmeyen arkadaşlar için ankara bir muamma

blues

Üye
Üye
Ankara dışından gelecek arkadaşlar için AŞTİ de indiğiniz zaman bir üst kattan dışarıya çıkın.. Tam AŞTİ nin önünden sizin çıktığınız taraftan her on dakikada bir Eskişehir yolu tarafına giden herhangi bir dolmuşa gıda tarım hayvancılık bakanlığının önünden geçiyor mu deyin zaten siz dolmuşa biniyorsunuz kavşaktan hemen Eskişehir yoluna dönüyor 10 15 dakika sonra diyanetin hemen yanında dev gibi beyaz bir bina üzerinde gıda tarım hayvancılık bakanlığı diye yazıyor kocaman hemen orda üst geçitte inersiniz karşıya geçersiniz Tarım Bakanlığı eski binanın arasından yolun en sonundaki iki üç katlı duyuru sitesinde görülen yeşil bina personel Genel Müdürlüğü..
Ankara memleketim diye söylemiyorum çok düzenli bir şehirdir.. İnsanları sakindir makuldür gideceğiniz yeri gayet güzel tarif ederler.. Allah bütün kardeşlerimize işlerinde suhulet ihsan eylesin..

marcus_oredius

Üye
Üye
peki gardan nasıl gidecez ben eskişehirden gelecem. hızlı trenle 1 saat 15 dakika otobüsle 3 saat.

blues

Üye
Üye
peki gardan nasıl gidecez ben eskişehirden gelecem. hızlı trenle 1 saat 15 dakika otobüsle 3 saat.
Kardeş garın kapısından çıkınca karşında Ankara Arena kapalı spor salonu var.. Yani sen garın kapısından çıkınca sola doğru Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin tarafına doğru 100 metre kadar yürü tam köşede (yani hiç bir yolun karşısına falan geçmeyeceksin) ışıklarda Tandoğan tarafından gelen sıhhiye köprüsünden hareket etmiş olan üzerinde Eskişehir yolu etimesgut gibi bir sürü dolmuş var ama üzerinde Eskişehir yolu yazar şoförlerden birine sor Gıda Tarım Bakanlığı'nın önünden geçiyor mu diye sende 20 25 dakika sonra üstgeçitte inersin gerisi kopyala yapıştır..
Önemli bilgi (dolmuş ücreti 2 tl) :))))

marcus_oredius

Üye
Üye
anladım kardeşim çok teşekkür ederim. bilmediğim yerden kaybolmaktan nefret ederim

blues

Üye
Üye
Ankara'da istesen de kolay kolay kaybolamazsın kardeşim rahat ol..

marcus_oredius

Üye
Üye
sana bir maceramı anlatayım ben gataya gidiyordum. kendimi genclik mahlesinde buldum. tarif aldım kendimi kızılayda buldum. sonunda taksiye bindim :D ama yaklaşık 4 saat dolaşmışımdır

blues

Üye
Üye
bende gatanın 300-400 metre yukarısında oturuyorum..gataya gitmek içinde gardan aynı şekilde köşedeki dolmuşlardan aynı gıda tarıma bindiğin yerden üstünde etlik-aşağıeğlence dolmuşları Gatanın tam kapısının önünde indirir..
Ankara da üç tane otobüsler ve dolmuşlar için merkez vardır..kızılay-sıhhıye köprüsü-ulus buralardan Ankaranın tüm yerlerine ulaşabilirsiniz...

G

güz gülleri

Guest
arkadaşlar gıda tarım bakanlığı yayınladımı istediği evrakları? ben göremiyorum.

marcus_oredius

Üye
Üye
hayır güz gülleri daha yayınlanmadı yayınlanır yayınlanmaz yayınlayacam ben linki

muratozgur

Üye
Üye
bende üniversiteyi yarıda bırakıp başka bir şehre çalışmaya geldim. dolayısıyla lise diplomam üniversitede, gitsem noter onaylı sureti lazım desem diplomayı verin noterden onaylatıyım desem vermezler sadece faotokopinin arkasına üniversitemizde halen kaydı bulunmaktadır/ öğrencimizdir gibisinden yazıp verecekler. kabul ederler mi acaba

öğrenci işlerinden lise diplomanın onaylı örneğini iste lise diplomanın fotokopisini çekip onaylayıp veriyolar ve her kurumda geçerli oluyor ben 2010 kpss de aynı şekilde bi çok kuruma başvurdum şimdi de aynı şekilde başvurucam..Halen öğrenciyim lise diplomam üniversitede yapcak bişi yok :)

erolktl

Üye
Üye
arkadaşlar bu topluca gitme işi iyi fikir hem işin arkasında olduğumuz belli olur hem de kısmen de olsa iş arkadaşlarımızı tanımış oluruz ayrıca diyelim geldik bir gün kalmamız gerekecek gıda tarım bakanlığının misafirhanesi varmış orada konaklayabilirmiyiz acaba ? tabi memuriyetin ilk günleri içinde dahil bu sorun yer bulana kadar en azından

Burakalp

Üye
Üye
Topluca gitme işi diyorsunuz fakat bu sadece ankarayı kazanan arkadaşlar için mi geçerli; herkez evraklarını Ankarada elden onaylatmak zorunda mı ??

erolktl

Üye
Üye
değildir sanırım ama ben ankarayı kazandım bu arada ankarada santral memurluğu nu kazanan var mı bakanlıkta

Tekerlekli Sandalye