ÖMSS Ataması yapılanlar atandıkları kurumu arayarak hangi belgelerin istendiğini?

marcus_oredius

Üye
Üye
her branştan istihdam edilceğini söylüyor ancak kuraya katılanların şansının 66da 1 olduğunu belirtiyor liselillerin 16da 1 lisansın 2de 1 önlisansın 5te1 şansı olduğunu belirtiyor

lütfen haberi dikkatli okumadan buraya getirmeyin.

Knoxville

Üye
Üye
Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü Hukuk Müsavirliği - Avukat.

marcus_oredius

Üye
Üye
knoxville sizden hukuki bir tavsiye alabilirniyiz?

kıdem tazminatlarımızı alabilmek için ne yapmamız gerekir.

ya nasip

Üye
Üye
hamd olsun bende atandım
malatya t.kamu hastahaneleri. 3001 den

hunter

Üye
Üye
bursa buski (bursa su ve kanalizasyon idaresi) atandım dün telefonla personel özlük işleriyle görüştüm benden telefonumu aldılar önümzdeki hafta komisyon toplanacakmış istedikleri belgelerle beraber (6 fotoğraf,nufüs kağıdı aslı ve fotokopisi,özür raporu aslı ve fotokopisi,diploma aslı ve fotokopisi) komisyona girecekmişiz,komisyonun işlevini sordum;atandığınız kadronun niteliklerine uyup uymadığınız ve kurum içinde ne gibi görevler yapabileceğinizin tespiti dedi,komisyonun bizi elemesi gibi bir surum söz konusu olabilir mi diye sorduğumda,evraklarınızda bir eksiklik yoksa ve hiç bir işte çalıştırılamayacak kadar ağır bir özrünüz olmadıkça komisyonda bir olumsuzluk olmayacağını söyledi.komisyon gün ve saatini bana telefonla bildireceklermiş,ne zaman göreve başlarım dediğimde,en geç bayram dönüşü başlarsınız dedi..hayırlısı artık.

SERDAR42

Üye
Üye
bir çok arkadaşa gıda ve hayvancılık ğelmesi tesadüf müdür yoksa oranın alımı ve atanma sansı dahamı fazla idi ?

Burakalp

Üye
Üye
Atanan tüm arkadaşlarımı canı gönülden kutlarım. Atanamayan arkadaşlarsa üzülmesinler umarım onlar için gelecekte en hayırlıı olur. ben 89 puanla lise düzeyi Ordu Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığına Memur kadrosunda atandım. Sizce Ne tür iş yaparım memur ne iş yapar yada :) İşitme engelliyim cihaz kullanıyorum az çok duyuyorum. Düz lise mezunuyum. Konuşma sıkıntım yok vs vs Yorumlarınızı bekliyorum . Saygılar.

marcus_oredius

Üye
Üye
memur gelen evrakları kayıt altına alır. masa başı görevdir. şu anda gıda tarımda memur ne yapar bende bilmiyorum. sanırım vatandaşın evraklarına bakabiliriz.

burakalp hayırlı olsun

hunter

Üye
Üye
Burakalp; öncelikle hayırlı olsun,komisyon sana göre bir iş verir merak etme zaten komisyonun amacı: evrak kontrolü+kişinin özrüne göre verilecek görevin tayini.saygılar.

Burakalp

Üye
Üye
İlginiz için teşekkürler. Bu hizmetli kadrosundan tamamen farklı bişey değil mi ? Bir kaç kişi şimdi ne iş yapcan diye sorduğunda Masa başı evrak işi diye cevap veriyorum lakin. Orası belli olmaz şimdi temizlikçide memur ççöpçüde memur diyorlar. Yani sanki benim sevincime mutluluğuma gölge düşürmek ister gibi :) Sizce böyle birşey mümkün mü ? Saygılar..

marcus_oredius

Üye
Üye
hayır hizmetli ile memur arasında eskiden pek bir fark yoktu ancak şu anda çok fark var. birinci olarak statü farkı. hizmetli yardımcı hizmetler (yh) statüsünde memur genel işler hizmeti (gih) statüsünde
memur masabaşı zihinsel işlerle uğraşırken hizmetli fiziksel işlerle uğraşır.
hizmetlilere masabaşı görev verilmez.
hizmetliler temizlik işleri getir götüe hasat bakıcılığı ve temizlikten sorumludur.
memur. evrak kayıt danışma ve idari işlerden sorumludur.

ancak bu iki kadronun devlet staüsündeki tek benzerliği yıllık derece ve kademe artışıdır.

abdullah 1981

Üye
Üye
arkadaşlar bir sorum vardı cevaplarsanız çok sevinirim ben elektrik teknisyeni olarak çanakkale tkhk na yerleştim ama bundan sonra herhangi bir eleme olacak mı olmayacak mı bilemiyorum o yüzden tam sevinemedim ve şimdi eğer başka bir eleme olucaksa ona göre hareket edicem olmayacaksa yine ona göre hareket edicem anlıycanız ikilemde kaldım

marcus_oredius

Üye
Üye
şu anda ancak senin verdiğin bilgilerin doğruluğu ve güvenlik taramasından geçeceksin. eğer herhangi bir suçteşkil eden bir hareketin yoksa bir problem olacağını sanmıyorum. şimdiden hayırlı olsun kardeşim.

Burakalp

Üye
Üye
Markus şimdi bilgi sahibi oldum. Bu benim için iyi oldu. Çok teşekkür ederim. Hakkımızda hayırlısı olsun diyorum. Saygılar.

teamtech

Üye
Üye
''arkadaşlar bn anlamiş degilim ankaradan arkadaşta ömss hatta oradan katilmiş ama malesef kura da cikmamiş yahu nasil iş bu kimseye cikmadi madem neden katildik ömss bu kadar neden ümit verdiler agustos ayinda hani bütün kadrolar doluyordu nerde hani üzülmemek eldemi soruyorum bukadar engelli ler sevine cek yerine üzülüyor bazilari hastalaniyor birde okadar sira bekledik okadar gün''

Tekerlekli Sandalye