ÖMSS Ataması yapılanlar atandıkları kurumu arayarak hangi belgelerin istendiğini?

yavuzondem

Üye
Üye
bursa buski (bursa su ve kanalizasyon idaresi) atandım dün telefonla personel özlük işleriyle görüştüm benden telefonumu aldılar önümzdeki hafta komisyon toplanacakmış istedikleri belgelerle beraber (6 fotoğraf,nufüs kağıdı aslı ve fotokopisi,özür raporu aslı ve fotokopisi,diploma aslı ve fotokopisi) komisyona girecekmişiz,komisyonun işlevini sordum;atandığınız kadronun niteliklerine uyup uymadığınız ve kurum içinde ne gibi görevler yapabileceğinizin tespiti dedi,komisyonun bizi elemesi gibi bir surum söz konusu olabilir mi diye sorduğumda,evraklarınızda bir eksiklik yoksa ve hiç bir işte çalıştırılamayacak kadar ağır bir özrünüz olmadıkça komisyonda bir olumsuzluk olmayacağını söyledi.komisyon gün ve saatini bana telefonla bildireceklermiş,ne zaman göreve başlarım dediğimde,en geç bayram dönüşü başlarsınız dedi..hayırlısı artık.

Kardeşim içimi rahatlattın valla. bende Dokuz Eylül Üniversitesine memur kadrosunda atandım. Komisyon olayına çok kafayı taktım, heyecan yaparsam almazlar falan filan diye. İnşallah dediğin gibidir. Çok sağol..

AxSİ

Üye
Üye
Merhaba...
Atanan tüm arkadaşları tebrik ediyorum.Hayırlı uğurlu olsun.Atanamayan arkadaşların da ek yerleştirmelerde atanmalarını diliyorum.
Bende meb e atandım...Anlamadığım şey evrakları neden Ankaraya götürecek olmamız?Atandığım kurumu aradığımda kararnamelerin çıktığını posta yolu ile yollanacağını ve oradaki müdürlükten hal edeceğimiz söylendi.Ben mi yanlış anladım yoksa yanlış mı yonlendirildim bilemedim...

marcus_oredius

Üye
Üye
esasında çıktı ancak 54 te 1 ihtimal olduğundan dolayı ancak çok az kişi atandı. şu an bu arkadaşlar nerde bilmiyoruz.

marcus_oredius

Üye
Üye
özlem hanım sizin bakanlığınız yani türkiyedeki bütn meb personelinin bağlı olduğu yer ankarada oradan belgelerinizi personel başkanlığı alacak size iş başlama emrinizi verecek.

umutbitmedi

Üye
Üye
eve tebligat gelecek ve tebligat gelince 15 gün içinde işe başlamanız gerekir dediler.
peki hastayız rapor alsak memurluğa rapor bitiminde başlayabilirmiyiz.

eve tebligat gelince memurluğa başlamışmı oluyoruz, sigortamız başlamış oluyormu ,
yani mevcut işimizden (özel sektör) çıkmış olmamızmı gerekir eve tebligat gelmeden önce

marcus_oredius

Üye
Üye
eve tebligat gelmeden önce sanırım bizim belgelerimizi kuruma teslim etmemiz gerek ben srecte istifa edecem.

meredith

Üye
Üye
TKHK
Gıda, Tarım Bakanlığına atanacak olanlardan istenen belgelerin bulunduğu link. Sürecin herkes için hayırlı uğurlu olması dileğiyle.

faruks63

Üye
Üye
meredith Eminmisin kardeşim GIda ve tarım bakanLığı oLduğuna türkiye Kamu hastaneleri kurumu oLmasın O :)

meredith

Üye
Üye
Haklısın ya Kamu Hastaneleri imiş. Başka forumda ziraatci arkadaşlar istenen belgelerin ön bilgisi için paylaşmış ben de tarım personelin linki sandım kusura bakmayın :)

meredith

Üye
Üye
Marcus, Gıda Tarım Bakanlığının Personel Genel Müdürlüğüne bakıyorum görmiyorum bizim ki hala yayınlanmadı mı acaba?

meredith

Üye
Üye
Tarım Bakanlığını aradım henüz yayınlanmadı dediler bugün ya da yarın yayınlanacak siteyi takip edin dediler. Valla şaşkınlıktan yanlış linki paylaşmışım kusura bakmayın arkadaşlar :)

sebboy

Üye
Üye
Son düzenleme:

is_seda

Üye
Üye
marmara üni. atandm ama aramadm kurumu yayınlanacak dediler hiç kimsenin bişey yayınladığı yok üni lerde memuriyet nasıldır acaba?. bir de memuriyetn asaletnn tasdklenmesi gibi bir şeyi varmış o bir risk mi ? :)

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi atandığınızda aday memur oluyorsunuz. bu memuriyete geçmeden önceki son adımdır. 1 yıl ila 2 yıl arasında sürer (1 yıldır genelde) bu dönem zarfında hareketlerinize davranışınıza giyimiznize dikkat edin. bu dönemde hayır ben bunu yapmam demeyin. ne verilirse yapın. bu dönemde memuriyetinizi kaybetme riski olan dönemdesiniz.

ancak her yıl aday memur asalet sınavı mevcut bu sınavı kolaylıkla geçersiniz.

hayırlı olsun marmara üniversitesi güzel olduğunu duydum. ancak sitesini ve rektörlük personel daire başkanlığını sıkça arayın çünkü bu işlemleri yapacağınız sınırlı bir zaman dilimi mevcut. örnek olarak gıda, tarım ve hayvancılık 24 auğustos 2012 mesai bitimine kadar süre tanıyor. her kurumda farklılıklar vardır. o yüzden biraz üstüne düşün.

sebboy

Üye
Üye
marmara üni. atandm ama aramadm kurumu yayınlanacak dediler hiç kimsenin bişey yayınladığı yok üni lerde memuriyet nasıldır acaba?. bir de memuriyetn asaletnn tasdklenmesi gibi bir şeyi varmış o bir risk mi ? :)
sitesıne baktım henüz yayınlanmamış gereken evraklar sende orayı takip et cnm

razz

Üye
Üye
Selam arkadaşlar,

bu foruma yeni üye oldum öncelikle atamanız hayırlı olsun...

bende diyarbakır gıda,tarım ve hayvancılık bakanlığına mühendis olarak atandım...

yalnız bu istenen belgeleri tam anlayamadım ankarayı aradım ama ilgili personel bişey bilmiyor tam bir cevap veremedi...

eğer bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz

Mal bildirim beyannamesi nereden alınır ?

Tasdikli diploma veya Çıkış belgesi (kurum onaylı olabilir) diyor diplomanın fotokopisini bölüm dekanlığındanmı onaylatmam gerekiyor ...

birde bu belgeleri nasıl göndermeliyiz ankaraya gönderecez sanırım...

şimdiden teşekkür ederim...

Tekrar atamanız hayırlı olsun ...

Birey

Üye
Üye
Mal bildirim beyannamesini internetten indirdim, malesef linki unuttum... Kırtasiyeden de alabilirsiniz.

Diploma konusunda net bilgim yok...

Belgeler ayın 24üne kadar GTvH genel müdürlüğüne ulaşmış olması gerekiyor. Kargoya güveniyorsanız kargoya verirsinz, güvenmiyorsanız kendını ankaraya gidip verirsiniz.

Bu arada sana hayırlı olsun, Ben Diyarbakırlıyım D.bakır hakkında merak ettiklerin varsa sorabilirsin belki cevaplayabilirim.

Dipnot: Geç cevap verebilirim...

Tekerlekli Sandalye